Masonlar.org - Harici Forumu

Anket

Masonluga karsi olan tepkilerin azalmasi icin yapilmasi gereken nedir?

Butun sirlarin acilanmasi
Localarda politika ve din konusulmasina izin verilmesi
Masonlarin tepkiye tepki ile cevap vermesi
Masonlar.org benzeri sitelerin artmasi
Masonluk sistemi ve tarihinin universitelerde bolum olarak secilebilmesi
Halkin egitim duzeyinin arttirilmasi
Masonlarin yaptiyi iyi faaliyetlerin reklamlarinin yapilmasi
Masonlarin butun suclamalari kabul etmesi
Masonlarin bazi musluman tarikatlar ile ortak iliskilere girmesi ve bunu duyurmasi
Masonlara karsi olan tepkiler, ne olursa olsun bitmez.

Gönderen Konu: Yapilmasi Gereken Sizce Nedir?  (Okunma sayısı 29665 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 23, 2011, 03:21:32 ös
Yanıtla #10
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Masonlar ve Masonluga karsi olan tepkiler azaltmak hic bir zaman mumkun degildir.Bir insanin beynine bir konu oturmussa onu biraz zor cikarirsiniz.Masonlar ve Masonlug artik cekimser hareket etmemelidir.Karadan, havadan, denizden taaruza gecmelidir. Ilk once lojalarin altinda karargah ve karargahlara bagli birimler yaratmalidir.Karargahlar guvenilir ve masonluga gonul vermis insanlari alt birimlerinde toplayib islerini ordan yurutmelidir.Alt birimler cesitli kollara ayrilmalidir.Ornegin egitim  kolu, basin yayin kolu, askeri kolu, mali kolu,yardim kolu ve s.Boylece bir isteklinin mason olmasi icin kendi alt birimlerinde yetismesi ve guven kazanmasi lazim.Alt birimlerde guvensiz, catlak  insanlar da ola bilir, bu ozel karargah tarafindan  cabuk farkedilir ve derhal uzaklastirilir.Alt birimlerde gorev yapan kisiler zaten masonlukla ilgili cok sir sahibi olamazlar. Masonlar kendi kadrolarini kendileri yetistirmelidirler diye dusunuyorum.
Fetullah Gulen  okyanus otesinden emir verdiginde  fetullahci kuvvetler savci, emniyet muduru, general, amiral, subay, astsubay, gazeteci, yazar, doktor bir sozle istedikleri kisi ve kurumlara karsi taaruza geciyorlar.Samanyolu tv ve buna benzer kanal ve gazeteler bir suru asilsiz iddialarla karalama kampanyasi baslatirlar.Hemen ERGENEKONCU ve ardindan SILIVRI cezaevi.Ben dogrusunu soylemem gerekirse F.Gulenin bu cemaat yapilanmasina hayranim.Dini insanlarin gozunden perde gibi asmis arkasinda her istedigini yapiyor.
Ben  bu teklifimi affiniza siginarak yapiyorum.Belki yersizdir ama  masonlugun artik  passif kaldigini dusunuyorum.
Sevgiler, saygilar.
1283 - leriz biz.

Nisan 18, 2011, 01:44:28 öö
Yanıtla #11
  • Ziyaretçi

Masonlar.org benzeri sitelerin artması iyi olacaktır.

Nisan 19, 2011, 12:04:59 ös
Yanıtla #12
  • Ziyaretçi

Gerekli bilgilendirmeler ve tanıtımlar yapılarak belirli ölçülerde insanlara anlatılması .

Nisan 19, 2011, 12:43:29 ös
Yanıtla #13

masonlar. org benzeri siteleri çoğalatmaktansa bu sitenin bilinirliğini artırmak üye syısını çoğalatmak (özellikle üniversitelerde)  daha etkili olur bence
yenilmek te iyidir, mühim olan her seferinde yenilsende , daha iyi olarak yenildiğini bilmektir

Nisan 19, 2011, 08:53:24 ös
Yanıtla #14
  • Ziyaretçi

Masonlara olan tepki hiçbir zaman bitmez.Bu ön yargıların yıkılıp yok olmasını sağlamak imkansızdır.Fakat en asgariye çekmem mümkündür.Bunun için ise yapılacak tek çalışma tabana(halka) karışmak.Dünya da ne silah ne asker ne makam  bunların hiçbirisinin önemi ve gücü yoktur.Tek güç(maddesel anlamda) insandır.İnsanı uyuduğu uykudan uyandırırsanız işte herşey bu uykunun sonundaki uyanışla başlar.
Dünya reddiyeciler için ne kadar güzel bir gezegen.İşimize gelen yerlede düşünce özgürlüğü işimize gelmeyen yerlerde ise cahil gibi ithamlarda bulunuluyor.
İnsanları aşağılayarak ne o insanı kazanabilirsiniz ne de o insana birşey kazandırabilirsiniz(sınıflandırılmaya kızarız kendimiz her daim yeni sınıflar açarız:) ).Kendi egolarımızı tatmin etmek ve başkalarını eleştirmek yerine bilgilerimizi ve yorumlarımızı  ortaya koysak çok daha faydalı olabileceğimizi düşünüyorum.Din kavramını eleştiriyoruz şu şu şu dinler yüzünden çıktı şunlar dinlerden dolayı böyle oluyor.Kendimizi daha aydınlık daha erdemli görüyoruz ama tıkandığımızda ve kişilerin doğrularına aykırı gelindiği zaman cahil damgasını vurmaktanda kendimizi geri alamıyoruz. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu.

Kendimizi bir yere koyacağız diye başkalarının gözünü çıkarmayalım. Her göz görmesini bilmez.

Haziran 08, 2011, 12:07:26 öö
Yanıtla #15
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Benim tercihimde  sn skullG"un seceneklerini iceriyor, hem fikirim.
Masonluk hakkinda olusan ön yargılarda bılgısizlık yuzunden oluyor.
demekki fazla gizemli olmak korunmak degil hedef olmak anlamıda geliyor.Bilinmesi gerektigince uygunlugunca açılmak ve kaynasmak yargıları degistirir.

Eylül 02, 2011, 11:56:58 öö
Yanıtla #16

Masonlar.org benzeri sitelerin artması
Halkın eğitim duzeyinin arttırılması
Ayrıca Masonluk sistemi ile ilgili temel bilgilerin ve tarihinin Üniversitelerde verilmesi de yanlış anlamaları ve tepkileri azaltır diye düşünüyorum.
"İsteyen yavaş gitsin, ister hızlı koşsun, arayan bulur. İki elinle isteğe sarıl; çünkü istektir iyi yola kılavuz olan."
Mevlana

Eylül 04, 2011, 01:08:21 öö
Yanıtla #17
  • Ziyaretçi

Masonlara yönelik tepkiler azalabilir ama yok olmayacaktır. Teorik bir ihtimal olarak söylüyorum;  insanlık topyekün bir aydınlanma yaşarsa tepkiler yok olur. Ama o zamanda masonluk kendini lağvedecektir. Cehaletle bilimin, güzellikle çirkinliğin savaşı bitmez. Bunlar toplumuzun devamlı mücadele halindeki iki yüzü. Bilim cephesinde yer alan, hayatı güzelleştirmeye çalışan her örgüt binlerce yıldır karşı argüman geliştiren yobazların hedefi olacaktır.

Masonluğun (mücadele tarzı itibarı ile) kendini anlatma yolu ile tepkileri azaltmaya çalışmak gibi ciddi bir derdi olduğunu sanmıyorum. Canlarına kastedilmediği müddetçe buna gerek yok. Ayrıca durum cana kast noktasına gelse dahi bundan halk ile iletişim kurarak kurtulmak mümkün olmayacaktır. Başka önlemler alınmalıdır. Fikrimce bu kadar eski bir geleneğin bununla lgili yöntemleri zaten vardır.

Mayıs 11, 2012, 01:43:49 ös
Yanıtla #18
  • Skoç Riti Masonu
  • Yeni Katilimci
  • *

Masonlar.org benzeri sitelerin artmasi.

Masonluk sistemi ve tarihinin universitelerde bolum olarak secilebilmesi.

Halkin egitim duzeyinin arttirilmasi.

Sonuç: Masonlara karsi olan tepkiler, ne olursa olsun bitmez.
CERBERUS

Mayıs 11, 2012, 07:14:54 ös
Yanıtla #19
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Ben buna benzer bir soruyas dasha önce yanıt vermiştim.Masonluğun ülkemizdeki gelişimine bakmak lazım öncelikle neler yapmışlar nasıl gelmişler halkla bağları nasıl olmuş gibi bir çok faktörü gözönüne alarak incelerim öncelikle.Hatta bu konuda ilk önceliğim Atatürk olur onun kökü dışarıda olan bir kurum nitelemesine sebep olan doneleri ortaya koymakla başlarım.Aslında masonluğun hedeflerinin ne olduğunu halka anlatmaya çalışacak formüller geliştiririm.Masonluğu çoğunluğa yayarım bugüne kadar azınlık bir elit kesimdeki masonluğun gelişimide ancak bu kadar olur doğal olarak.

Bir sermaye kuruluşu gibi masonluğu halka arz ederim öncelikle eğer masonluk hakikaten insanın kendini inşa etme işi ise bunu doğal olarak halka indirgerim.
Sadece elitler olsun anlayabilecek olanlar olsun ile hedeflenen bir sonuç varsa eğer varılmaz buna doğal olarak.Daha bir çok öneri getirilebilir ama en mantıklısdı türkiyte masonları eğer hakikaten kendilerine güveniyorlarsa biz bir sufi tekkesi gibi özde insan işliyoruz diyorlarsa olayı halka anlatmalırıda kolay olacaktır.
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo