Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Masonlar daha iyi yaşar cümlesinden ne anlıyorsunuz ?  (Okunma sayısı 6515 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kasım 10, 2011, 11:43:15 öö
Yanıtla #10
  • Ziyaretçi

Sayın Arais,

burda bir düzeltme yapmak istiyorum, "para amaçtır" şeklinde herhangi bir yorum yapış değilim yada "para herşeydir" , "para araçtır" şeklinde yorumum olmamıştır
sizin amaç olarak gördüğünüz şey uğruna afrikada insanlar açlıktan ölüyor , bunuda unutmamaklazım
Rahmetli Benjamin franklin'in sevdiğim bir sözü var bu konuda "eğer paranın önemini anlamak isterseniz borç istemeyi deneyin" şeklinde...
burada benim derdim ne paranın önemli yada önemsiz olduğunu dile getirmek , benim demek istediğim şu , masonlar ezik insanlar olarak tanımlamanın doğru olmadığı kanısındayım... ayrıca yukarıda yazdığım yazıda "kültürel olarakta belli bir birikime sahip insanlar" şeklinde bir tanımlama yapmıştım...
masonlar paraya mı tapıyor ? hayır , yardım sever insanlar olduğunu düşünüyorum.... çünkü masonluğa girerken belli özellikler barındırmak gerekiyor bir şovalye gibi asalet istiyor...

Saygılarımla,
418

Kasım 10, 2011, 09:46:52 ös
Yanıtla #11
  • Forum ve Uye Yoneticisi
  • Aktif Uye

Sayın 418

Bence siz masonları gözunuzde çok buyutuyorsunuz unutmayın kı onlarda sızın gıbı etten kemıkten ınsan masonlar turkıyede 15000 uyesıyle bellı bır ınancı ve gelenegı yasıyorlar.ve artı olarak cevrelerıne  sosyal sorumluluk projelerı ıle yardımcı oluyolar.Bunları yaparkende kendılerını gelıstıryolar.Uyelerını söz sahıbı kısılerden sectıklerı yada bılgı sahıbı kısılerden Siz bugun EGİAD'A EGE GENÇ İŞADAMLARI DERNEĞİ gıdın paranız yoksa orayada gırmessınız EGIAD ında cok guzel projelerı var.Giriş ücreti 8000 tl senelık aidat 1500 tl yannıs hatırlamıyorsam.İslam kulturundede müslumanın fakir olması yasaktır musluman her zaman guclu olmalıdır.Yahudi kulturundede var.Cesaretlerı sudur masonların kanımca yannıssam lutfen benı duzeltsınler.Herseyı elestırıp konusabılmelerı ve kendını gelıstırmelerı ham tası yontma bu ıslamda nefsı terbıye olarak adlandırlabılır.yada ısıga ulasmak masonlarda allaha uzanmak muslumanlıkta e bunlar dunyayı yonetıyor cok gucluler.Birlik güçtür.Fettullah gulende kurdu masonlarınkıne benzer bı sıstem adam turkiyeyı yonetıyor.Hersene 5 milyar dolar para aktarıyor yurt dısındakı yatırımlarına
2050 de Türkiye çöl olacak ! Ağaç dikin, ağaç diktirin....
Sayğıdeğer üyeler, forumla ilgili her türlü soru ve sorun için lütfen tarafıma başvurunuz.

Kasım 12, 2011, 07:02:11 ös
Yanıtla #12
  • Ziyaretçi

Sayın Arais ,

Masonları gözümde büyüttüğünüz kanısına nerden vakıf olduğunuzu bilemiyorum , şahsen ne kimseyi büyük nede küçük görme alışkanlığım vardır... öncelikle bunu belirtmek isterim, ayrıca masonluk bir din değildir masonlar farklı dini inançlara mensup olabilirler farklı dini groupların lideri yada üyesi olabilirler, masonlukta masonluğunu söyleme zorunluluğu yoktur
belki dünyadaki masonlar için 5 milyar dolar çekirdek parasıdır... bunuda unutmamak gerekiyor dünyada dönen para çok büyük miktardadır...

Saygılarımla,
418

Kasım 12, 2011, 07:47:39 ös
Yanıtla #13
  • Forum ve Uye Yoneticisi
  • Aktif Uye

Sayın 418

Analatmak istedigim şudur sadece size yada masonlara hakaret etmek gibi bir amacım yoktur.Ama amaç parasal güç ve düşünsel güç yani karar verme odaklarında bulunmak ise bu organların tek mimari masonlar deildir.Tarihi olarak buyuk katkısı olmusdur gerekirse ayrı bır konu baslagında tartısabiliriz.Tabiki fettulah gülen de deildir.Bunun için çeşitli organızasyonlar mevcut ve hemen hemen hepsinin kıstasları benzer.Ve bu gruplar kimi zaman iş birliği içerisinde kimi zaman savaş içerisinde.Benım asıl demek istediğim iyi yaşamak yada daha iyi yaşamak  masonlara ait bir kurum deildir.aşagıda yazılmıs dedıkodu yapmazlar.Masonlarda dedikodu yapar ama dedikodu yapmaktan kacınabilirler.Bu ogretırler dıger dinlerde ve ideolılerdede ve sıstemlerınde de var.Mason olmak ayrı bısey aile olmak ayrı bısey arkadaş olmak ayrı bi kavram.
2050 de Türkiye çöl olacak ! Ağaç dikin, ağaç diktirin....
Sayğıdeğer üyeler, forumla ilgili her türlü soru ve sorun için lütfen tarafıma başvurunuz.