Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: BAYRAMLAŞMA  (Okunma sayısı 6057 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ağustos 28, 2011, 03:01:12 ös
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bayram tatili içim yola çıkacağım , bu sebeble bayramda foruma giremeyebilirim. Bir aksilik olma ihtimaline karşı şimdiden sizlerle bayramlaşmak istedim:

Hepinizin bayramını en içten duygularımla kutlar, ailelerinizle birlikte mutlu bir bayram geçirmenizi dilerim. Umarım bu bayram bütün insanlığa barış ve mutluluk getirir... Umarım bütün günlerimiz bayram gibi mutlu ve huzurlu geçer.

En içten sevgi ve saygılarımla.
enelsır

Ağustos 28, 2011, 04:20:07 ös
Yanıtla #1
  • Orta Dereceli Uye
  • **

HAYIRLI OLSUN...KAZASIZ OLSUN,GONLUNUZCE OLSUN .

Ağustos 28, 2011, 04:25:16 ös
Yanıtla #2

Teşekkür ederiz Sn. enelsır, sizin de bayramınız kutlu olsun :).
"İsteyen yavaş gitsin, ister hızlı koşsun, arayan bulur. İki elinle isteğe sarıl; çünkü istektir iyi yola kılavuz olan."
Mevlana

Ağustos 28, 2011, 09:35:59 ös
Yanıtla #3
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

E madem Enelsır beyefendi buradan yazmış, adet yerini bulsun... Sevgili dostlar, saygıdeğer üyeler, her birinize tek tek gönlünüzden geçtiği gibi bir bayram ve tatil dilerim...

Işık dolu Sevgi ve Saygılarımla...

Lucian
In lumine tuo, videbimus lumen....

Ağustos 29, 2011, 10:26:48 ös
Yanıtla #4
  • Uzman Uye

Hernekadar cefasini cekmediysemde sefasini sizlerle beraber sürmek isterim  :-[ :-[ :-[
Bayraminizi candan kutluyorum, hersey gönlünüzce olsun.

Ağustos 30, 2011, 12:04:01 öö
Yanıtla #5
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Herkese iyi bayramlar :)

Ağustos 30, 2011, 12:40:15 öö
Yanıtla #6
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Tum üyelerimizin ve ailelerinin Kahvaltı Bayramını kutlarim.

Lütfen çocukluğunuzu hatırlayın ve kapınızı çalan cocuklara cok seker verin. Ben cocukken, en cok kapıyı çaldığımızda iceride olduğunu bildigimiz ve buna rağmen aman cocuklardir diyerek bir şekeri cok gören komşulardan nefret ederdim. Kapıyı acmayacaksaniz da şekerleri kapının önüne koyun en azından :)

İyi bayramlar... İyi kahvaltılar.

Ağustos 30, 2011, 12:43:17 öö
Yanıtla #7

Herkesin bayramını en içten dileklerimle kutluyorum :) İlk mesajımda sadece bireye yönelik mesaj atmışım...
Sn.SkullG bir sorum olacaktı, "Kahvaltı Bayramı" ne demektir?  :-\
"İsteyen yavaş gitsin, ister hızlı koşsun, arayan bulur. İki elinle isteğe sarıl; çünkü istektir iyi yola kılavuz olan."
Mevlana

Ağustos 30, 2011, 12:48:06 öö
Yanıtla #8
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Türkler Seker Bayramı ya da Ramazan Bayramı derler. Hatta bu yuzden tartışmalar bile yaşanır, bu bayramın ismiyle ilgili olarak. Arapçada bu bayramın ismi eid al Fitr'dir. Fitr de futûrdan turemedir ve tam türkcesi kahvaltı demektir. Ama bazı kisiler asil ismi bile kahvaltı olan bu bayrama Şeker Bayramı denince hop oturup hop kalkar seker degil Ramazan diye. Ben o yuzden bayramın asık ismini kullanıyorum.

Saygılarımla.

Ağustos 30, 2011, 01:02:12 öö
Yanıtla #9

Türkler Seker Bayramı ya da Ramazan Bayramı derler. Hatta bu yuzden tartışmalar bile yaşanır, bu bayramın ismiyle ilgili olarak. Arapçada bu bayramın ismi eid al Fitr'dir. Fitr de futûrdan turemedir ve tam türkcesi kahvaltı demektir. Ama bazı kisiler asil ismi bile kahvaltı olan bu bayrama Şeker Bayramı denince hop oturup hop kalkar seker degil Ramazan diye. Ben o yuzden bayramın asık ismini kullanıyorum.

Saygılarımla.

Vay canına, bunu daha önce hiç duymamıştım. :)
Beni aydınlattığınız için teşekkürler Sn. skullG,
saygılarımla
Mevlana