Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Kürt Mason Locası Varmı?  (Okunma sayısı 9936 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 17, 2017, 09:44:07 ös
Yanıtla #20
  • Uzman Uye

Simdi ben anlamadim, bu resmin baslikla ne alakasi var veya konuyla ne alakasi?

Mart 17, 2017, 09:46:47 ös
Yanıtla #21
  • Aktif Uye

Sizin yaptığınız paylaşımlardan daha alakalı olduğu kesin. Alakasını öğrenmek için, bu paylaşımı yapan kişinin yazdığını okursunuz, o zaman anlarsınız. Bir şey mi dokundu size, ne oldu ? Aziz Sancar'ın Türküm demesi mi dokundu mesela ? Sizi ve paylaşımlarınızı iyi bildiğimiz için dokunabilir tabii.
Sonsuz ışığa kavuşabilmek için...

Mart 17, 2017, 09:49:21 ös
Yanıtla #22
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın Fay Frin.
Aziz Sancar'ın sözleri övgüye değer. Fakat konu başlığına cevaben böyle bir yanıt pek bağdaştırıcı olmadı diye düşünüyorum.
Saygılar, Sevgiler.

Mart 17, 2017, 09:51:00 ös
Yanıtla #23
  • Aktif Uye

Kuzey Irakta bir Mason Locası gerekli.Bir çok Kürt aydınlarımız ülkemizi yurtdışında temsil ediyor."Mardinli Aziz Sancar"..Kürtler istemesi halinde Kürtçe dilde bir Mason Locası neden olmasın ki.Ülkemizde Kürtçe dilinde devlet kanalı Kanal Altı mevcuttur.Tabi karar  Kürt aydınların.. Saygılarla..

Bir üye böyle bir şey yazarsa, ben de bu şekilde cevap veririm, olur biter.
Sonsuz ışığa kavuşabilmek için...

Mart 17, 2017, 10:05:32 ös
Yanıtla #24

Sayın Fay frin,Irak'ta ve Bölgesel kuzey ırak bir Mason Locasinin kurulmasında ne kasıt var ki? Evrensellik,bilim ve özgürlüğün bütün halkları ve ulusları kapsamasi lazım.Soruna tek aynadan değil  Aziz Sancar bey çözümcul bakmış. Ülkem de bu kadar kurt vatandaşımız ,aydınlarımız var.Devletimiz özgürlükçü kendi dillerinde kanallar açmış.Bu şekilde bakarsak Ülkemizin kürtlere verdiği önemi arz ederim.Hosgoru ve sevgi dili ile fikirlerinize teşekkürlerimi sunuyorum.Saygilarla.
Üyeliğimin iptalini talep ediyorum!Aksi taktirde dava edecem! Formda zorla kayıtlı tutuluyorum.Defalarca üyelik iptali talep ettim..Formda kayitli üye olarak bulunmak istemiyorum.Bu form zaman kaybı!

Mart 17, 2017, 10:12:32 ös
Yanıtla #25
  • Uzman Uye

Kürt Mason locası o kadar uzak bir hayal benim açımdan ...
Saygılar
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Mart 17, 2017, 10:23:18 ös
Yanıtla #26
  • Uzman Uye
    • Masonluk ve Masonlar

Kürt Mason locası o kadar uzak bir hayal benim açımdan ...
Saygılar

Kürt mason locası diye bir şey olamaz Türk mason locası olmadığı gibi. Masonluk localarını belli bir ırka göre kurmaz. Şuan ülkemizde bulunan mason localarında Kürt de Türk de Yabancı (Yurtdışı) uyruklu masonlar da vardır. Kastedilen eğer Kürt üyelerin çoğunlukta olduğu bir mason locasıysa ya da içinde ''Kürt''lükle ilgili bir ad barındıran mason locasıysa bunun için önce Kürt normları, gelenekleri, yasa ve tüzüklerini içeren bir Kürt devleti olması ve o devlette o devletin de adını içeren bir büyük loca olması gerekir.

Irak'ın kuzeyi için orada yaşayan halkın birçoğunun ''Kürdistan'' dediği doğrudur. Eğer Irak devleti müsaade ediyorsa bölgede bir Kürt devleti kurulmasını sağlar ve uygun şartların oluşmasıyla o devlette ''Kürdistan Mason Büyük Locası'' kurulur.

Bunların haricinde Kürt locası, Türk locası, Çerkez Locası gibi ırklara göre loca kurulursa onun adı masonluk olmaz. Zira ülkemizdeki Büyük Loca ve büyük locaya bağlı loca isimleri de herhangi bir ırk barındırmaz. (Sevgi locası, Barış locası vb.)

Saygılarımla
Gnothi Seauton

Yaşamak, kendini adam etmektir. Zeka ve bilgiyi kullanarak, etinden, kemiğinden kendi heykelini yapmaktır. - Goethe

Mart 17, 2017, 11:02:40 ös
Yanıtla #27

Sayın Risus,Çok güzel ifade etmissiniz.Tesekkurlerimi sunuyorum.Bu açıklama düşüncelerime güzel bir ifade oldu... Saygılarla.
Üyeliğimin iptalini talep ediyorum!Aksi taktirde dava edecem! Formda zorla kayıtlı tutuluyorum.Defalarca üyelik iptali talep ettim..Formda kayitli üye olarak bulunmak istemiyorum.Bu form zaman kaybı!

Mart 17, 2017, 11:13:40 ös
Yanıtla #28
  • Uzman Uye

Aziz Sancar´in " Ben Türk´üm " demesi bana niye dokunsun? Anlamadim.

Neyse.

Mart 18, 2017, 12:20:45 öö
Yanıtla #29
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Kürtlerin herhangi bir devleti yok. Mason Locasi kurulması için bir devlet olması gerekli. Irak'ın kuzeyindeki suan devlet olarak yer almadığı için Loca kurulması da imkansız. Devleti olmayanlara nasıl Mason Locasi kurulabilir. Lütfen biraz mantık. Kuzey Irak diye bir ülke yoktur. O dediğiniz yer Irak' a bağlı bir yerdir.

Saygılarımla.
“Bize verilen sırları, kalbimizin en derin köşelerinde saklamalıyız. Bir ölü kadar sessiz, bir mezar kadar ketum olmalıyız.”