Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Re: Bunlarin Ne Kadari Dogrudur?  (Okunma sayısı 11930 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Şubat 03, 2008, 03:22:29 öö
  • Aktif Uye

Atatürkün doktoru ve mason büyük üstad olan Dr. Mim kemal Öke (Prof. Dr.Mim Kemal Öke-nin dedesi) Atatürkle ilgili tartışmasında:”Masonluğun ilkeleri Halk partisinin ilkelerine tam tamına uyuyor" demektedir..

Ayrıca 1997 yılında Fransa Mason Yüksek kurulu, Türkiye mason üstad'ına bakın ne diyor mektubunda:
"Refah Parti’sinin tutumu kâfi derecede açık olduğundan,fransa yüce konseyi ılımlı bir hükümetin teşkil edilmesinin elzem olduğuna hükmetmektedir. Buna binaen fransa yüce konseyi ‘Kardeşçe’ şunları tavsiye eder:
1-Türk basınındaki ve ilgili kuruluşlardaki biraderleri örgütleyin ve Refah Partisini iktidarı bırakmaya mecbur etmek için gerekli diğer bütün tedbirleri alınız.
2-RP’nin itibarının tamamen yok olması ve seçmenlerinin ümidini kaybetmesi ile neticelenen siyasi bir konjoktür oluşturun.
3-Her çeşit belgeyi,tutanağı,sirküleri ve riskli mektupları büyük sekreterlikten uzak tutun.
4-Locaların toplantılarını belli bir zamana kadar,alışılmış merkezlerde gerçekleştirmekten kaçının.
5-Size ikinci bir talimat ulaştırılıncaya kadar müracaat edenler konusunda son derece dikkatli işlemler yapın;aynı yanlışlıklara düşmeyin.
6-Mason olmayanların ve mason cemiyetinden çıkarılmış eski masonların tapınaklara girişine kesin bir şekilde mani olun.
7-Masonluğa ihanet etme suçunu işlemiş masonlara karşı tahkikatlara devam edin. Dönekleri,İskoç Riti’nin prensiplerine,adetlerine ve geleneklerine uygun bir şekilde cezalandırın.
8-Masonlukaleyhindeki radyo,gazete,televizyon,kitap,dergi gibi yayınları izleyip bunlara mani olun. Refah Partisine mensup islâmcı basını ekonomik,siyasi ve adli baskı yoluyla görevini yapamaz hale getirin.
9-Bağımsız büyük komitemiz’e bu skandala yol açan belirsizlikle ilgili ayrıntılı bir tutanak fezlekesi hazırlamakla görevlendirin ve neticeleri fransa yüce konseyine bildirin.
14-Şubat-1997
Fransız yüksek konseyi
Paul Veysett

Bu mektuptan sonra bakın Türkiyede neler yaşandı..
Devam eden sürede; Yarım asırdan fazla devam eden İmam-Hatiplerin orta dönemleri kapanarak,lise dönemine olan rağbet azaldı,dindar olduğu halde oralarda okutanlar çocuklarını başka okullara kaydettirdiler. Kur’an kursları kapandı. Yaş tahdidi ile orta okulu bitirdikten sonra Kur’an kursuna gidilmesine müsaade edildi. Mevcut öğrenciler eridi. İlahiyatların önleri tıkandı,inançlı insanlar takibe alındı. Yıllardır sekiz yıllık eğitim planda olup uygulanmaya konulmadığı halde İmam-Hatiplere olan hınçla diğer meslek liseleri de kapanmadan,ilgisizlikten paylarını aldılar.Başörtüsüsüne dair şiddetli bir karşı duruş sergilendi..

Acaba Fransa'nın "Türkiye basınındaki kardeşler" diyerek kimi kastetmiş olabilir ...Bakıyoruz geçtiğimiz yıllarda Kanal D genel müdür yardımcısı Yalçın Erceber'in mason olduğunu Vakit gazetesi ifşa etmişti,Yalçın Erceber apartopar istifa ettirilerek,başka bir doğan yayın grubuna aktarıldı..(Kimbilir şu an nerde ,nerleri karıştırıyor)..
Genel müdür yardımcısı mason olsun da, genel müdürü olmasın mı yani? Kanal 7, masonların gizli kamera görüntülerini günlerce yayınlıyorda, bi tane büyük tv veya gazete bu haberi yer vermiyor.. Ne Sabah,ne Hürriyet,Ne milliyet,Ne kanal D,ne ATV, ne show..hiçbirisi bu konu hakkında haber yapmadı,,halbuki en adi bir meseleyi bile ballandıra ballandıra haber yapan bu medya grupları, dünya tarihinde ilk defa görüntülenen mason törenlerine ilgi duymaması ve haber yapmaması ,onlarında masonlara destek verdiğine delildir,yönetici kadrolarında masonların olduğuna delildir..Zaten Yalçın Erceber bunlardan biriydi..Bilinmeyenler kaçtane kimbilir...?
Haber sunucusu ve türban karşıtlığıyla ün yapan Ali kırca ,bir sohbetinde "gizli kameraya " yakalanıyor ve diyor ki :"28 şubatta düğmeye ben bastım" ..
Masonlar bu ülkede gizlice ve sinsice çalışıyorlar..Kendilerini iyi niyetli,dürüst gibi göstermeye çalışıyorlar ama feraset sahibi müminler bu tuzaklara düşmüyorlar..
« Son Düzenleme: Şubat 28, 2008, 01:42:56 ös Gönderen: MASON »

Şubat 03, 2008, 03:53:16 öö
Yanıtla #1
  • Ziyaretçi

Sayin poyraz06
Aynı iddiayı bence okumuştum.Bahsettiğiniz mektup bir tv kanalında yayınlanan ve Masonlara ait olduğu iddia edilen video görüntülerinin ardından,Fransa değil İsrail'deki büyük loca tarafından gönderildi diye okumuştum.
Bu forumu burada veya özel mesaj yoluyla benimle paylaşırsanız memnun olurum.

Şubat 03, 2008, 03:57:02 öö
Yanıtla #2
  • Aktif Uye

burda versem bir sorun cikmaz herhalde.

Forumun Adresi: www.risaleforum.com

Basligin Adresi: http://www.risaleforum.com/vb/showthread.php?t=12306

Dinci bir forum evet :)

Şubat 03, 2008, 04:01:33 öö
Yanıtla #3
  • Ziyaretçi

Sorun nedeni olacağını zannetmiyorum Sn.poyraz06.Teşekkür ederim

Şubat 03, 2008, 04:29:01 öö
Yanıtla #4
  • Ziyaretçi

Başlığın ikinci sayfasında bir şahsın paylaşımında da fransadan gönderildiği yazılmış.Fakat verdiğiniz sayfadaki videoyu daha önce izlediğimden biliyorum ki ; video da mektubun İsrailden geldiği ifade ediliyor
Sizinde bizlerle paylaşmış olduğunuz yazının kaynağı bildiğim kadarı ile MEHMET  ÖZÇELİK isimli şahıs.Yazının tarihi ise 31-5-2000
Mehmet Özçelik yazısında mektuba kaynak olarak Yeni şafak gazetesinin 27-8-1997 ve Türkiye gazetesinin .30-12-1997 tarihli haberlerini göstermiştir.
Elbetteki doğrulukları hakkında kendi görüşüm; ''tartışılır''

Şubat 03, 2008, 04:33:39 öö
Yanıtla #5
  • Aktif Uye

Bilgi icin Tesekkurler. Mektuptan pek emin degilim ben. Gerci kaynaklar yeterli oluyor emin olup olmamam icin ama genede merak ediyorum. Cunku cok fazla sey yazilip ciziliyor.

Şubat 03, 2008, 04:40:02 öö
Yanıtla #6
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Emin olmadan konuşmak istemiyorum.Fakat bana gönderilen mail ve e-booklarda bu mektubu masonlukta ayrılan bir şahıs basına yaymıştır.Onun dışında İsrail yüce masonluğu bildiğim kadarıyla Fransa konseyinide kapsıyor bu yüzden mektubun İsrail mi yoksa Fransa mı olduğuna değil de doğruluğunun ne kadar net olduğuna bakmak gerektiğine inanıyorum.
Bu ülkede kimse satranç oynamayı bilmez.Bu millet kaderini zar atarak belirler.

Şubat 03, 2008, 04:53:43 öö
Yanıtla #7
  • Ziyaretçi

Doğruluğu hakkında net bir karara ve fikir birliğine gidebileceğimizi zannetmiyorum.Sonuç itibari ile çeşitli iddialar içeren bir yazı.Bu yazının bütününde de Masonlık hakkında çeşitli iddialara yer verildiğini hatırlıyorum.Mesela Masonluğun insanı Tanrılaştırmak gibi bir niyeti olduğundan bahsediliyor.
   Doğruluğunun net bir karara vardırabilmemiz için bana kalırsa iddiaların tutarlı ve sağlam derecede olması gerekir.Bence ilk olarak iddiaları netliği açısından değil kaynakların ve iddia edenin tutarlılığını düşünmeliyiz.

Şubat 03, 2008, 09:34:40 öö
Yanıtla #8
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Sayin poyraz06,

Sorulariniza cevap vermek isterim:

Alıntı
Atatürkün doktoru ve mason büyük üstad olan Dr. Mim kemal Öke (Prof. Dr.Mim Kemal Öke-nin dedesi) Atatürkle ilgili tartışmasında:”Masonluğun ilkeleri Halk partisinin ilkelerine tam tamına uyuyor" demektedir..

Dr. Mim Kemal Oke nin zamanin Buyuk Ustadi oldugu dogru. Ancak soyledigi soz hakkinda bir yorum yapamam. Kisisel yaptigi bir benzetme, ve kendi ozel dusuncesidir.

Alıntı
Ayrıca 1997 yılında Fransa Mason Yüksek kurulu, Türkiye mason üstad'ına bakın ne diyor mektubunda:
"Refah Parti’sinin tutumu kâfi derecede açık olduğundan,fransa yüce konseyi ılımlı bir hükümetin teşkil edilmesinin elzem olduğuna hükmetmektedir. Buna binaen fransa yüce konseyi ‘Kardeşçe’ şunları tavsiye eder:
1-Türk basınındaki ve ilgili kuruluşlardaki biraderleri örgütleyin ve Refah Partisini iktidarı bırakmaya mecbur etmek için gerekli diğer bütün tedbirleri alınız.
2-RP’nin itibarının tamamen yok olması ve seçmenlerinin ümidini kaybetmesi ile neticelenen siyasi bir konjoktür oluşturun.
3-Her çeşit belgeyi,tutanağı,sirküleri ve riskli mektupları büyük sekreterlikten uzak tutun.
4-Locaların toplantılarını belli bir zamana kadar,alışılmış merkezlerde gerçekleştirmekten kaçının.
5-Size ikinci bir talimat ulaştırılıncaya kadar müracaat edenler konusunda son derece dikkatli işlemler yapın;aynı yanlışlıklara düşmeyin.
6-Mason olmayanların ve mason cemiyetinden çıkarılmış eski masonların tapınaklara girişine kesin bir şekilde mani olun.
7-Masonluğa ihanet etme suçunu işlemiş masonlara karşı tahkikatlara devam edin. Dönekleri,İskoç Riti’nin prensiplerine,adetlerine ve geleneklerine uygun bir şekilde cezalandırın.
8-Masonlukaleyhindeki radyo,gazete,televizyon,kitap,dergi gibi yayınları izleyip bunlara mani olun. Refah Partisine mensup islâmcı basını ekonomik,siyasi ve adli baskı yoluyla görevini yapamaz hale getirin.
9-Bağımsız büyük komitemiz’e bu skandala yol açan belirsizlikle ilgili ayrıntılı bir tutanak fezlekesi hazırlamakla görevlendirin ve neticeleri fransa yüce konseyine bildirin.
14-Şubat-1997
Fransız yüksek konseyi
Paul Veysett

HKEMBL si (yani Muntazam Masonlar) "Fransa Mason Yüksek kurulu" diye bir topluluk tanimamakta ve onlari Mason olarak kabul etmemektedir. Sozu edilen yazi baska (kendisini Mason ilan etmis) derneklere ait olabilir. Ancak imzada gecen "Fransız yüksek konseyi" terimi Iskoc Ritine bagli Fransanin Muntazam Yuksek Sura`si olabilir. Fakat hicbir Rit asla Mavi Localarin calismalarina, faaliyetlerine, dusunce yada kararlarina karismaz. Karisamaz. Ritler, Mavi Localardan ayri (kendilerine ozgu) calisirlar.

Bu konu size biraz karisik gelmis olabilir. Aciklamak ve aklinizda olusabilecek sorulari cevaplamak isterim:
Mavi Localar: Sadece ilk 3 derecenin verildigi Localara denir. Bu Localarin basinda Buyuk Loca ve Buyuk Loca`nin basinda ise Buyuk Ustad vardir. Yazida bahsedilmis olan "Türkiye mason üstad'ı" tabiri mevcut degildir. Belki baska dernekler tarafindan bu terim kullaniliyor olabilir. Fakat bizlerde (bahsedilen ayni kisi ise) "Turkiye Muntazam Masonlar Buyuk Ustad`i"  yada "Turkiye HKEMBL Buyuk Ustadi" terimleri kullanilmaktadir.

Bahsedilmis olan Israil Buyuk Locasi dahi olsa, hicbir Buyuk Loca baska bir Buyuk Locanin emiri, hakimiyeti yada himayesinde degildir. Her Buyuk Loca kendi duzeni ve federal yapisinda calisir. Bu nedenle yazilmis olan mektubun (gerceklik payi varsa dahi) Muntazam Masonlara yazilmamis oldugunu soyleyebilirim.

Alıntı
Bakıyoruz geçtiğimiz yıllarda Kanal D genel müdür yardımcısı Yalçın Erceber'in mason olduğunu Vakit gazetesi ifşa etmişti,Yalçın Erceber apartopar istifa ettirilerek,başka bir doğan yayın grubuna aktarıldı..(Kimbilir şu an nerde ,nerleri karıştırıyor)..
Genel müdür yardımcısı mason olsun da, genel müdürü olmasın mı yani? Kanal 7, masonların gizli kamera görüntülerini günlerce yayınlıyorda, bi tane büyük tv veya gazete bu haberi yer vermiyor.. Ne Sabah,ne Hürriyet,Ne milliyet,Ne kanal D,ne ATV, ne show..hiçbirisi bu konu hakkında haber yapmadı,,halbuki en adi bir meseleyi bile ballandıra ballandıra haber yapan bu medya grupları, dünya tarihinde ilk defa görüntülenen mason törenlerine ilgi duymaması ve haber yapmaması ,onlarında masonlara destek verdiğine delildir,yönetici kadrolarında masonların olduğuna delildir..Zaten Yalçın Erceber bunlardan biriydi..

Bircok kaynakta, Sayin Basbakanin hatta Sayin Cumhurbaskaninin dahi Mason oldugu yaziyor. Masonluk ithamlarini okudugunuzda bu ithami yapan kaynagin Masonluk hakkindaki bilgisi ve yakinligina onem vermeniz dogru olur.

Ben Turkiyede yasamayan bir kisi olmama ragmen size soyleyebilirim. Buyuk kanallarda ayni haberleri vermisti. Ayni basliklarla yada onem ile ifade edilmedigi dogru. Kanal 7 den yillar oncede bircok buna benzer goruntuler baska yerlerdede verildi. Fakat kanal 7 kadar deger verilerek defalarca halka asilanmadi. Bunun nedenini ise:  Goruntulerin dogru olmamasi. Bir kisminin gercek kayitlar tasimasi ve bu kayitlarinda Ozgur Masonlar Locasi dernegine ait olmasindan kaynaklaniyor.

HKEMBL (Dunya Muntazam Masonlugunun Turkiye temsilcisi) nin suana kadar hicbir Ritueli, toplantisi yada ezoterik herhangi bir calismasi kayit edilebilmis degildir. Elbetteki sizlerde farkindasiniz, goruntuler ve yazilarin kaynaklari cogunlukla antimasonlar. Kisilerin ithamlarina gostereceginiz itibar, dusuncelerine inanmak ve yapilan suclamalarda arastirma yapmak  sizlerin tercihidir.

Umarim birgun herhangi bir antimason yayin organida bizlerin yazilarini yayinlar ve ayni saygi ile bunlara cevap verebilir. Yaziyi buraya koyarak bana gorusumu sordugunuz ve tek tarafli arastirma yapmadiginiz icin tesekkur ederim.

Alıntı
Masonlar bu ülkede gizlice ve sinsice çalışıyorlar..

Masonlar her ulkede gizlice calisiyorlar. Gizlilik bizlerin gelenegindendir. Bu gizlilikte "Uye Olmayan Giremez" tabiri ile daha dogru aciklanabilir. Hangi dernegin yada sirketin toplantisina, onlardan biri olmadan girebiliyorsunuz?

Yukarida yazilmis olan tabir; devletin haberinin olmadigi, toplanti yerlerinin belli olmadigi, uyelerinin yada gorevlilerinin (yada yoneticilerinin) bilinmedigi bir topluluk icin kullanilabilir. Fakat Vakit Gazetesi  bizlere bu derece saldirida bulunabiliyorsa, pekte gizli oldugumuz soylenemez.

Alıntı
Kendilerini iyi niyetli,dürüst gibi göstermeye çalışıyorlar ama feraset sahibi müminler bu tuzaklara düşmüyorlar..

Isterdimki bu cumle kullanilmadan once daha cok arastirma yapilmis ve bilgi edinilmis olsaydi.
Kendilerini iyi niyetli, durust gibi gostermeye calisan tuzak kuran fakat feraset sahibi muminleri tuzaklarina dusuremeyen kisilerden bazilarini sizlere saymak isterim:

Şeyhülislam Musa Kazım Efendi,
Şeyhülislam İzzettin Efendi,
Şeyhülislam Hayri Efendi,
Berlin Sefareti Baş İmamı Mustafa Hafız Şükrü,
Sefaret İmamı Haşim Veli,

Fakat bu tuzaga dusmemis oldugu kesin olan feraset sahibi muminlerede oldukca dogru ve guzel ornekler verebilirim:

Vakit gazetesi
Akit gazetesi
Zaman gazetesi
Adnan Oktar (Harun Yahya)

Saygilarimla
« Son Düzenleme: Şubat 03, 2008, 09:51:13 öö Gönderen: MASON »
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Şubat 03, 2008, 10:48:40 öö
Yanıtla #9
  • Uzman Uye

Sn.Mason oraya mason şeyhülislamları yazmışsınız. Tuzağa düşmüş yada düşmemiş diye yorum yapmıyacağım.

Şeyhülislamlarda şirke düşebilir. Osmanlının son dönemlerinde zaten neler döndüğünü görüyoruz .Kimleri nerelere getirmişler. Şeytanın hizasın da şeyhülislam mı getiremicekler.

Maksadım mason olan şeyhülislamların tuzağa düşmüş tezini doğrulamak  değil ululelbab makamına ulaşmamış insanların şirke düşebileceğini göstermek. Şeytan insanları ululelbab makamına kadar zorlar şeytan hiç pes etmez.
''Kızıl elmada buluşalım''