Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Modern Eğitim Sistemi’ni biz kurduk ve yücelttik!  (Okunma sayısı 16496 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Eylül 26, 2006, 10:23:20 öö
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Modern Eğitim Sistemi’ni biz kurduk ve yücelttik!

Mustafa Necati 1894 yılında İzmir'de doğduğunda, tahtta 2. Abdülhamit oturuyordu.

Osmanlı pek çok cephede birden savaşıyor, ülkenin üzerinde
karabulutlar dolaşıyordu. Ordu’nun modernleşmesinin
tamamlanamadığı Kapıkulu’nun bazı ocaklarının ıslahı için Fransa’dan mühendisler getirtildiği, Mühendishane-i Berri-i Hümayun’un kurulduğu yıllardı. Terkedilmiş bir halde bulunan İbrahim Müteferrika Matbaası bu yıllarda tekrar hizmete girdi. Yerli malı kullanılmasının mecburi hale getirilmesi de bu yıllara denk gelir.

İşte bu atmosferde, İstanbul Hukuk Okulu'nda eğitimini tamamlayan Mustafa Necati, İzmir Öğretmen
okulunda kısa bir süre öğretmenlik, Özel Şark Okulunda müdürlük yaptı.

Birinci Dünya Savaşı kapıyı çalmıştı. Avukatlık yaptığı sırada İzmir Yunanlılar tarafından işgâl edilince,

Mustafa Necati bir an bile düşünmedi, soluğu Balıkesir Cephesi’nde aldı. Burada çete savaşlarına katıldı. Anzavur kuvvetlerine karşı, Kuvayı Milliye komutanı olarak savaştı. Yunanlılara karşı girişilen savaşlarda cesaretiyle örnek oldu. Aynı zamanda, Balıkesir'de, İzmir'e Doğru gazetesinde Milli Kurtuluş Savaşı’nı destekleyen yazılar yazdı.

İstiklâlini kazanan yeni Türk Devleti, onu Saruhan Milletvekili olarak parlamentoya taşıdı. İstiklal Mahkemesi başkanlığı yaptı. Millet Meclisi'nin ikinci döneminde, İzmir Milletvekili olarak yine
parlamentodaydı. 1923 yılında Mübadele ve İmar ve İskân Bakanlığı’na ,1924’de de Adliye Bakanlığı’na getirildi. İki yıl kadar Öğretmenler Birliği Başkanlığı’nda bulundu. 1925 yılından itibaren Milli Eğitim Bakanlığı yaptı.
O bir Mason’du!
Tıpkı kendisinden sonra Milli Eğitim Bakanlığı’nı üstlenecek olan eğitimci Hasan Âli Yücel ve bir eğitimci olduğu kadar müzeci de olan Büyük Üstat Hayrullah Örs gibi.

- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Şubat 05, 2009, 07:28:51 ös
Yanıtla #1
  • Aktif Uye

Modern egitim sistemini benim bildigim Ataturkun istegi uzerine John Dewey getirilmis ve egitim sistemimizi belirlemıstır.

Şubat 06, 2009, 12:12:36 öö
Yanıtla #2
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Şubat 06, 2009, 12:49:46 öö
Yanıtla #3
  • Aktif Uye

Mart 10, 2009, 07:58:25 ös
Yanıtla #4
  • Ziyaretçi

Temmuz 01, 2009, 12:44:50 öö
Yanıtla #5
  • Ziyaretçi

Modern eğitim sistemini biz kurduk ve yücelttik derken kimi kastediyorsunuz Sn.Mason? Siz kimsiniz?

Temmuz 01, 2009, 03:50:27 öö
Yanıtla #6
  • Ziyaretçi

Modern eğitim sistemini biz kurduk ve yücelttik derken kimi kastediyorsunuz Sn.Mason? Siz kimsiniz?

Biz derken masonların kastedildiği açıktır sayın producethegame.

Temmuz 02, 2009, 01:49:49 öö
Yanıtla #7
  • Ziyaretçi

Türk eğitim sistemini kuran ve yücelten masonlar yada herhangi bir örgüt yada bir oluşum veyahut bir dernek değildir! Kuran, yaşatan, yaşayan ve yücelten aziz TÜRK MİLLETİ dir! İyiliklerini bizler yaşadığmız  gibi ceremesini de bizler çekmekteyiz. Kısacası bu sistem ile yaşayan ve bu sistemi işleten biz Türk Milletiyiz. Bir ülkenin eğitim sistemini günümüzde bile muallakta olan ve her yoruma açık olan bir oluşumun kurduğunu söylebilmek aymazlıktan başka  birşey değildir! Mademki eğitim sistemimizi masonlar kurdu (burda örgütlü bir oluşumdan bahsedilen bir anlatım vardır) ve bunu gururla söyleyebiliyor pekala günümüzde Türk eğitim sisteminin düştüğü durum çekilen sıkıntıları ve sistemin bozukluklarını neden üzerine almıyor??!! İyide olanlar kötüde neden okları başkasına çeviriyor?

Temmuz 02, 2009, 01:58:27 öö
Yanıtla #8
  • Ziyaretçi

Hasan Ali Yücel Türkiye'deki en büyük entelektüel hareketi başlatan çok değerli bir Milli Eğitim Bakanımızdır ve kendisi masondur. Kendisidünyadaki her türlü klasiği ve edebi metni dönemin ünlü Türk edebiyatçılarına çevirttirme başarısını gerçekleştirmiştir ve Türk insanının bugünkü ilerleyişine eşsiz katkı sağlamıştır. Kendisinin bu hizmeti takdirle ve gıptayla bakılacak denli büyüktür. Çünkü sayesinde ilimimize ilim, bilgimize bilgi, sanatsal derinliğimize sanatsal derinlik katmaktayız. Böyle bir yüceltme ve kurma söz konusudur. Başka yönlere çekip insanların emeklerini hiçe saymak hoş değildir.

Bu arada Hasan Ali Yücel burada sadece bir örnektir böyle onlarca örnek verilebilir. Umarım açıklayabilmişimdir.

Saygılarımla...

Temmuz 03, 2009, 04:28:32 öö
Yanıtla #9
  • Ziyaretçi

Pek tabiki de siz ünlü masonların adlarını sayabileceğiniz gibi bende bir yığın mason karşıtı insan sayabilirim ve bunların içerisine ulu önder Atatürk ü de koyabilirim. O zaman da çıkıp birisi eğitim sistemini biz mason karşıtları kurduk ve yücelttik mi diyecekti? Bu son derece yanlış bir tutumdur. Hasan Ali Yücel de Atatürk de Türk dür. Böyleyse Türk Eğitim Sistemi ni biz Türkler kurduk ve yücelttik demek yanlış olmaz. Fakat tutunulan tavır hiçde doğru değildir. Ayrılıkçılık yaratmak masonları ayrı tutmak belki anlaşılabilir bir tutumdur. Fakat bir ülkenin eğitim sistemi konusunda bu ayrılıkçı tutumu sergilemek bana pek barışçıl ve iyi niyetli gelmiyor.

Belkide hepimiz iyi niyetliyiz ama kötü niyetlilerin oyununda oynuyoruz. İyi niyetimiz bir taraftan iyiye diğer taraftan kötüye kullanılıyor.

Hiçkimse Türkiye Cumhuriyeti'nden ve de Milletinden büyük değildir!