Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: XP serüveni 2008'de sona erecek  (Okunma sayısı 5955 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nisan 21, 2007, 02:54:28 öö
  • Ziyaretçi

Microsoft, 2008 yılından başlayarak yeni Windows XP satışını sona erdirecek. Kademeli olarak gerçekleşecek kaldırma işleminde ilk etapta büyük PC üreticilerine satış durdurulacak.

Şirketin önceki işletim sistemleri için de uyguladığı, eskiyi kademeli olarak kaldırma yöntemi Windows XP için de zamanlamaya uygun bir şekilde gerçekleştirilecek. Yazılım devi, ilk etapta HP, Dell ve Lenovo gibi sistem üreticileri ile daha küçük PC üreticilerine toplu XP satışına son vermeyi planlıyor.

Kademeli olarak sonlandırılacak olan Windows XP serüveni gereğince, XP işletim sistemi önce tüm satış noktalarından dağıtım kanallarına çekilecek ve bundan sonraki aşamada da satışına son verilip sadece eski kullanıcılara belirli süre güncelleme hizmeti verilecek.

Mart 01, 2009, 02:30:18 ös
Yanıtla #1
  • Ziyaretçi

xp kaldırılacak diyorsun ama bende xp ultimate plus 2009 var ona e diyeceksin hemde süper vista nın aynısı gibi

Mart 01, 2009, 07:38:31 ös
Yanıtla #2
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Biter sisteme para lazım...

Mart 03, 2009, 11:59:21 ös
Yanıtla #3
  • Ziyaretçi

kaldırılırmı vista daha tam oturmadı rayını xp tutulmuş bir kere kaldırmakta yenisini yapmakta çok para ister

Nisan 03, 2009, 01:33:36 ös
Yanıtla #4
  • Ziyaretçi

xp satışı kaldırılabilir ve belki desteğine son verirler yoksa kullanıcılara xp kullanmamaları için birşey yapamazlar.
tıpkı hala windows 95 ve 98 kullanılabilmesi gibi.
MS windows 7 geliştirmeye ağır vermek için xp geliştirilmesine son veriyor.
xp kullanan arkadaşlar bu konuyu takmasınlar ve merak etmesinler xp daha uzun yıllar kullanılacak.

Ocak 20, 2010, 05:54:33 ös
Yanıtla #5
  • Ziyaretçi

Windows 7 çıktı bile ve bence vistadan çok daha süper.Bilgisayarı yormuyor,görselliği de aynı vista.Bence çok kullanışlı ve xp nin yerini alacak gibi duruyor.