Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Hep birlikte Alexa değerini yükseltelim  (Okunma sayısı 3832 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 22, 2010, 01:33:48 öö
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Merhaba değerli arkadaşlar,

Sürekli vakit geçirdiğimiz Masonlar.Org sitesinin alexa değerine baktığımda çok üzücü bir rakamla karşılaştım. Oldukça düşük bir değerde. Diyorum ki gelin hep birlikte bu değeri daha da yükseltmek adına küçük bir adım atalım.

Şuanki vaziyet: http://www.alexa.com/siteinfo/masonlar.org

Yapmamız gereken şey ise şu:

http://www.alexa.com/toolbar bu adrese girdikten sonra,  "Install as Statusbar" 'a tıklayıp web browser'ımızın sağ alt köşesine bu küçük eklentiyi kurmak. Böylelikle web sitesinde geçirdiğiniz her dakika Masonlar.Org dolaylı ya da dolaysız katkıda bulunmuş olacağız.

Hatta Alexa'ya üye olup "Review" yani web sitesi için görüş bildiriminde de bulunarak, Masonlar.Org'un ne kadar sağdık bir takip kitlesi ve taraftarı olduğunu bir parça da olsa insanlara göstermiş oluruz diye düşünüyorum.

Saygılarımla

Mart 22, 2010, 06:52:03 ös
Yanıtla #1
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Ayni konuyu kisa bir sure once bende site uyesi olan Kardeslerime acmistim. Harici uyelerinde bunu uygulamasi elbette yarar saglayacaktir. Tesekkur ederim.
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Kasım 15, 2012, 08:38:49 ös
Yanıtla #2

Sitenin pagerank değerini,alexa sıralamasını,google backlink sayısının yükselmesini istiyormuyuz?... Bununla ilgili gerekli bilgi ve deneyime sahibim. Fakat Sn. Mason un başka bir başlıkta yaptığı yorumda sitenin ağırlığı ile ilgili bi durum söz konusu. Sitenin değerlerinin yükselmesi için birçok arama motoru ve dizine kaydedilmesinin sağlayacağı yarar tartışılmaz. Ama birçok gereksiz kullanıcıyla uğraşmakta yorucu olabilir. Ne düşünürsünüz sayın Mason... Nasıl bir yol izlemeliyiz...

Kasım 15, 2012, 08:45:14 ös
Yanıtla #3
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *

Sayin yazbenide,

Yapilabilecek bircok yol var. Ancak bu yollardan hangisinin uygulanacagindan daha onemlisi, kimin bu yollar ile uygulamak icin zaman harcayacagi. Yonetim grubu site ici oldukca yogun oldugundan dolayi, site disinda herhangi bir calisma yapmiyor. Dolayisiyla konu ile istikrarli olarak ilgilenerek sonuclari bizlere sunacak gonullu kisi olmasi durumunda yonetim olarak konu detayi ile incelenebilir.

Saygilarimla
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Kasım 15, 2012, 08:50:27 ös
Yanıtla #4

Sayın Mason;

Sitenin linklerini analiz ettikten sonra ben gerekli çalışmayı üstlenebilirim. Gerekli yerlere sitenin linkini kaydettirme çalışmalarınıda yapabilirim. Uygun görülürse üzerinde çalışmak isterim. Çalışma detaylarını uygun görürseniz önce sizle paylaşmak isterim.Saygılarımla....

Kasım 15, 2012, 09:18:47 ös
Yanıtla #5
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *

Sayin yazbenide,

Tamam. Detaylari sizden bekliyorum. Ozel mesaj yada msn uzerinden konu hakkinda gorusmemize devam edebiliriz.

Saygilarimla

Kasım 16, 2012, 09:28:50 öö
Yanıtla #6
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Evet, bu işi yapalım.

Ancak masonlara hiç de yakışmayacak öyle hesaplar, alavereler, dalavereler, oyunlar, kandırmacalarla değil.

Foruma ciddi, adına yaraşır yazılar yazalım.

Türk dilini iyi ve güzel kullanalım. (İngilizce, Fransızca ve Almanca da buna dahildir.)

Burada doğru bilgiler verelim. Yanlış bilgileri çürütelim.

Masonluğun amaçları doğrultusunda ve ilkelerine uygun davranalım.

Birbirimizle çekişmeyelim; atışmayalım. Eleştiri ve tartışmalarımızı konunun üzerinde toplayalım.

Konularımızı saptırmayalım. Her konuyu kendi bölümü, kendi başlığı altında inceleyelim.

Başka site ve forumlarda da bulunabilecek türden yazıları buraya getirmekten olabildiğince sakınalım. Hele o sitelerden kopyalamalar yapıp buraya aktarmayalım, ola ki bunların bu sitenin niteliğiyle bağlantılı bir sağlam gerekçesi bulunsun.

İncelediğimiz her konunun Masonluk ile bir ilgisi, bir bağlantısı olsun. Çünkü burada çok geniş bir konu yelpazesi olmasına karşın bu sitenin adı masonlar.org

Bu sitenin değeri zaman içinde böyle yükseldi zaten. Bu kaliteyi korusak bize yeter.

ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.