Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Birkaç karşılaştırma...  (Okunma sayısı 6197 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kasım 13, 2007, 11:06:41 öö
  • Ziyaretçi

"...onları (kadınları kast ediyor) herzaman dövüp korkutabilirsiniz..."

Arapların atası Hz. Muhammed

Ey kahraman Türk kadını, Sen yerde sürüklenmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın.

Türklerin atası Hz. Başbuğ Atatürk

İngilizler'e teslim olmalıyız, bir dediklerini iki etmemeliyiz.Yoksa hiçbirimiz gebermekten öteye gidemeyiz.

Mason Sadrazam Mithat Paşa

Geldikleri gibi giderler.

Bozkurt Soylu Başbuğ Mustafa Kemal

Amerikan politikasını korumakla mükellefiz... Amerikan siyasetini tutmak biricik yol... Amerika'dan nazlı bir sevgili muamelesi görmek biricik dikkatimiz olmalı. Yoksa bir Amerikan bahriyelisinin iki yana açık bacakları arasında mütalaa ettiği kadından ileri geçemeyiz.

Çapulcu Necip Fazıl

Yahudiler tüm milletlerin gizli ve en sinsi düşmanıdırlar.

Hüseyin Nihal Atsız

Arabı Arnavutu yüceltin Türkü baskı altında tutun, vatan ve millet kelimelerinin gazetelerde yayınlanmasını engelleyin.

II. Abdülhamid

Türkiye Türklerindir, dünya üzerinde, Türk’ten daha büyük, ondan daha eski, ondan daha temiz bir millet yoktur ve bütün insanlık tarihinde görülmemiştir."

Başbuğ Atatürk

Kasım 13, 2007, 11:21:21 öö
Yanıtla #1
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Leon "iki cami arasında beynamaz"sın arkadaşım...

ya Arapların Atası M... de Ya Hz. M...d de bu ne yaman çelişkidir ki hem Saygıyla anıyorsun hem Arabın Atası diyorsun.

ayrıca mümkünsse bu adamların söylediği sözleri nerede söylemiş hangi kaynaktan aktarıyorsun vesaire bizi de bilgilendirirsen seviniriz.

Ayrıca niçin bir Türkçü olan sen Türkçe yerine Farsça bir kelimenin kısaltmasını kullanıyorsun ki niçin Hz. Atatürk... ya da başuğ felan demene ne gerek var ki ATATÜRK yetmiyor mu zaten anlatmaya? özellikle bu noktadaki karşılaştırmanı tasvip etmedim. M...d ile ATATÜRK'ü niçin karşılaştırıyorsun ki?

ya arkadaşım... Şamanım de kurtul... Ayrıca Büyük şair N. Fazıl'la "Hitler türemesi Nihal"in sözlerinin birbiriyle alakası nedir? Yani burda ne gibi bir karşılaştırma var. Anladık hitler türemesi nihalcik anti-semitist bir arkadaşmış:)

Kasım 13, 2007, 11:29:56 öö
Yanıtla #2
  • Ziyaretçi

Sayın Skull Hazret arapçada Sayın demektir. Malum Türkçü saygısı gereği herkese sayın diye hitap edebiliriz. Türkçü olmak illahada yabancı dil kullanmayacağın anlamınagelmez yerine göre kullanılır.

Başbuğ'da büyük savaşlar geçiren ve bunlardan galip çıkmış büyük komutan demektir. Buda Atatürk'e tamamıyla uymaktadır. Kendisine teklif edilen Başbuğ'luk sıfatınıda geri çevirmemiştir. Haberiniz yok galiba...

Necip Fazıl'ın neyi büyük şair anlayamadım? Bakın tekrar söylüyorum Hüsayin Nihal Atsız yıllar önce yazdığı makalelerinde Hitler ve Mussolini'yi ağır bir şekilde eleştirmektedir. Özenti birisi değil büyük bir Türkolog ve düşünürdür. Ayrıca Necip FAzıl gibi Amerika'na kul olacak karakterde biriside değildir.

Saygı gösterinki saygı göresiniz. Ben sizin Marksınıza, Lenininize, Stalininize, Chenize birşey dedimmi? Evvela çok şey diyebileceğimide biliyorsunuz. Siz zararlı çıkarsınız. :)

Kasım 13, 2007, 11:40:48 öö
Yanıtla #3
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Nihalinizin ne kadar hitler türemesi bir tip olduğunu daha önce izah etmiştim.

ayrıca stalin hakkında her şeyi diyebilirsiniz. :) stalinist değilim. hiçbir stalinist örgütlenmeye de bulaşmadım. ki zaten o tipler de benim gibileri konformistlikle ve ya revizyonizmle felan şuçlarlar :) troçkist olmayı yeğlerim. hani ben Marx ata, Hz. Lenin, başbuğ che felan demiyorum, yani onlar hakkında istediğinizi söylersiniz. nasılsa cevap veririm.

Atsızatanızın türkologluğuna hiç söz söylemedim dikkat ettiyseniz. ama şimdi eğri oturup doğru konuşma adına en azından sezarın hakkını sezara verelim ve türk edebiyatçılarının çoğunlukla "büyük şair" dediği necip fazıla "şair değil" demeyelim. onun dışında n. fazıl hakkındaki düşüncelerinize, yorumlarınıza da katılabilirim. bir insanın görüşlerinin reddedilmesi onun şiirlerinin reddedilmesi olmasa gerektir. yani sözün özü n.fazılcı felan değilim (dünya görüşüm zaten bunu mümkün kılmaz) ama n. fazıl'ın şairliği tartışmaya açılamayacak derecede berraktır.

Kasım 13, 2007, 12:01:05 ös
Yanıtla #4
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Atatürk'ün şu konuşmasının kelime kelime üstünde düşünülmesi gereklidir, özellikle de son sözler Dünyayı sulh ve hukuk sahasına sokmak düşüncesi insani gayemiz olduğunu apaçık ifade edilmekte...

Kasım 13, 2007, 12:10:22 ös
Yanıtla #5
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Ben ki benim fikirlerim bütün arkadaşlarımca paylaşılmaktadır,bir yandan Batının işçi sınıfı,öte yandan Asya ve Afrika'nın köleleştirilmiş halkları milletlerarası sermayenin kendilerini yıkmak ve efendilerine büyük çıkarlar sağlamak için köle durumuna getirmek istediğini anladığı ve sömürge politikasının işlediği suç Dünya işçilerince kavrandığı gün,burjuvazinin kuvveti sona erecektir.Ben buna inanıyorum.

"İnsanlığa müteveccih fikir hareketi ergeç muhavvak olacaktır.Bütün mazlum milletler,zalimleri bir gün mahv edecek ve ortadan kaldıracaktır.O zaman dünya yüzünden zalim ve mazlum kelimeleri kalkacak,insanlık kendisine yakışan bir toplumsal duruma kavuşacaktır.Bizim milletimiz o zaman bu gayeye vasıl olan milletler arasında takaddümüyle cidden iftihar edecektir.
Şarktan şimdi doğacak olan güneşe bakınız.

Bugün günün ağardığını nasıl görüyorsam,uzaktan bütün Şark milletlerinin de uyanışlarını öyle görüyorum.İstiklal ve hürriyetine kavuşacak çok kardeş millet vardır.Onların yeniden doğusu,şüphesiz ki,terakkiye verefada müteveccih olacaktır.Bu milletler bütün güçlüklere rağmen muzaffer olacaklar ve kendilerini bekleyen istiklale ulaşacaklardır.

Müstemlekecilik ve emperyalizm yeryüzünden yok olacak ve yerlerine milletlerarasında hiç bir renk,din ve ırk farkı gözetmeyen yeni bir ahen işbirliği çağı hakim olacaktır."

Mustafa Kemal ATATÜRK

Kasım 13, 2007, 12:13:28 ös
Yanıtla #6
  • Ziyaretçi

Bakın Sayın Skull;

Nihal Atsız'ın düşünceleriyle uzaktan yakından alakası olmayan yakın çevremdekilerle konuştuğumda bile onun edebi yönünün çok kuvvetli bir yazar, çok önemli bir şair olduğunu söylüyorlar. Nihal Atsız Türk tarihinin Ziya Gökalp ile birlikte en önemli düşünür ve yazım adamlarından birisidir. Kimin ne halt olduğunu korkmadan, çekinmeden, sakınmadan söylemesiylede ünlü bir kişiydi. Yani Necip Fazıl gibi Amerika'ya türlü yalakalıklar yaparak ödüle boğulmamış, realist bir insandır.

Türk edebiyatına yaptığı katkıları görmezdengelmenizi anlayamıyorum bana derken sırf düşüncelerinize uymuyor diye sizde aynısını yapıyorsunuz. Öyle ya Nihal Atsız  ırkçı olur kimseyi öldürmez, öldürülmesine ön ayak olmaz, parti kurmaz ama hitlerle bir tutulur. Zira hitler 6 milyon yahudiyi temizlerken Nihal Atsız'a danışmıştır. Töbe töbe...

Siz onu bunu geçin Türk Edebiyatında RUH ADAM gibi bir eseri ortaya koyan sağdan sola kaç kişi vardır? Beğenerek okduğunuz Attila İlhan'ın hocasıdır Nihal Atsız.. Hayatınızda bir kez olsun bir kişiye çamur atmadan evvel Türkiye'ye yaptığı katkıları düşünün.. Hani demokrasi? Hani insan hakları? Hani düşünce özgürlüğü? Bir insanın düşünce özgürlüğü bir başkasına zarar vermediği sürece sınırsızdır. Var mı Nihal Atsız'ın birini öldürtmüşlüğü?

Ağzınızdan köpükler saçarak saldırdığınız bu adamın 60 yaşında savundukları için tabutluklara kapatıldığını,  türkeş "beni affedin dersimi aldım " diye Cumhurbaşkanına mektup yazarken; Nihal Atsız'ın "ben suç işlemedim suçlular af ister" dediğini biliyormusunuz? Hemde af edileceğini devletin yüksek kademelerinden fısıldanmasına rağmen asla af edilmek istemediğini?

Gelin itiraf edin kendinize eğer bu dediklerimi sizin düşünceden aşırı soldan biri yapmış olsaydı şanlı direnişçi olacaktı. Ama o kadar iki yüzlüsünüz, o kadar nalıncı keseri misali olayları kendinize yontuyorsunuz ki asla bunu itiraf edemessiniz.

Nihal Atsız asla ülkesini yabancı ülkelere şikayet etmemiştir. Önce ak dediğine sonra kara dememiştir. Tek suçu kendi fikirlerini ortaya koymasıdır. Türk yurdunda Türklüğünü savunmasıdır. Kimseye bir zararı yokken nedir ona karşı olan bu kin? Kelminin güçlü olmasından hiç kimse bahsetmiyor! Neden? "ayy şimdi ırkçı bu adam hakkını teslim etmek falan olmaz yaneee" diyen bünyenler yüzünden.

Teröristler için ölüm orucuna giden, Hrant Dink'e laf atıldığı zaman kuyruğuna basılmış kedi gibi viyaklayan ancak ne hikmetse şanlı direnişçi Nihal Atsız gelince kafatasçı diyen tiper. Gülerim halinize.. Evet Nihal Atsuz faşistliği kabul etmiyor ancak ırkçılığını inkar etmiyor evet Nihal Atsız Antropolojide Türk kemiği olarak bilinen kemiğe dikkatte edermiş. Ancak bunu ciddiyet içinde değil başkalarıyla kafa bulmak için yaparmış. Bunun kaynağı Hasan Pulur tarafından zaten yazıldı. Ancak kendisine çamur atan densizlerin işine gelmiyor.

Diyeceğim şudurki; eğer birgün eğer birgün eğittiğiniz ve bugünlere gelmesini sağladığınız Attila İlhan gibi bir öğrenciniz; Ruh Adam gibi bir romanınız olursa eleştirin bu adamı. ya da ne bileyim ülkede öne sürdüğünüz yeni bir akım olursa önden buyrun. Nazım Hikmet'le görüşlerimiz zıt hatta kişiliğinden bile hoşlanmıyorum. Ancak ülkeme kültürel anlamda bişeyler kattığı ortada. Ben ve benim gibi birçok kişi görüşlerimize tamamen zıt olan kişilerin yaptıklarına hak ettiği değeri verirken sırf ideolojisi nedeniyle bu adama yapılanlar benim zoruma gidiyor.

Son olarak vasiyetine kafayı takmış bazı gayriTürk kişiler bu değerli kişiliğe demediğini bırakmıyor; Ancak oradaki milletlere bakınca ben bu adama hak veriyorum bir kaçıyla sorunumuz yok anca geri kalanları burda tek tek irdelersek haklı olduğunuda rahatça görürüz..

Nihal Atsız fikirleriyle rengini belli etmiş, yarınlara ölmez eserler ve düşünceler bırakabilmiştir. Bugün gazetelerin köşebaşlarını tutan, bu ülkede aldıkları her nefes haram olan ve adına aydın denilen (sizlerin aydınolarak gördüğü) satılıklar ölümlerinden 30 sene sonra bu topraklara bırakacakları neleri vardır? Hangi fikirleriyle, hangi söylemleriyle akıllarda kalacaklardır. 30 sene sonra sizin aydınlarınızın mezarlarına tükürecektir Türk insanları...

Kasım 13, 2007, 12:33:31 ös
Yanıtla #7
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Sn Leon,

oncelikli "Ağzınızdan köpükler saçarak saldırdığınız bu adam" tabirinizi fazla hamasi bulduğumu söylemek isterim. aslında aynı şeyleri  ifade ediyoruz. Kaldı ki ben de daha önce "RUH ADAMI" eserinin önemini ifade etmiştim. ancak siz galiba onu hatırlamıyorsunuz.

yukarıda söylediğiniz herşeyi oturup düşünmenizi rica edeceğim. ki belki n. fazıl içinde aynı sonuca ulaşabilirsiniz. kaldı ki benim ideolojik bir kaygım olsaydı burada durup da n. fazıl büyük şairdi  demem, benim daha önceleri size söylediğim sözleri siz biraz değiştirerek bana aktarıyorsunuz.

atsız ile hiçbir bağlantım olamaz. aynı devirde yaşasaydık herhalde karşısına dikilirdim. ama dediğim üzere ve şimdi sizin dediğiniz üzere RUH ADAMI eseri psikolojik roman türünde türkçe yazılmış en önemli eserdir. bunu söylemekten gocunmadım gocunmam da.

Nazım Usta hakkında sizin avanenizin ve Atsız atanızın neler söylediğini benden daha iyi biliyorsunuzdur. O yüzden burada aman canım ben Nazıma da ülkeme kültürel anlamda bir şeyler kattığı için saygı duyarım sahtekarlığına girmeyiniz. Sizin Nazım Usta hakkındaki gerçek görüşlerinizin ne olduğunu herkes çok iyi bilir. Bunu burada ifade etmeseniz dahi "kızıl" vb. ifadeleri kullanarak gizli gizli bunu ifade ediyorsunuz. Yine atsızatanız ile ilgili sitelere girdiğimizde Nazım Usta ile ilgili görüşleriniz ayan beyan açığa çıkacaktır.

Bana hitaben yazdığınız bu yazı fikirlerinizi beyan etmenin ötesinde neredeyse beni vatan hainliği ile suçlama noktasına gelmiş. Bu konuyla ilgili Nazım Ustanın Vatan Haini şiirini size ithaf ederim.

Şuyunuz varsa konuşun buyunuz yoksa konuşmayın diyorsanız. Bende size "Bir adam yaratmak" gibi bir eser kaleme aldıysanız bu eseri eğer Muhsin ertuğrul sahneye koyduysa, 100 ciltlik bir külliytınız varsa, ölümsüzleşen eserler şiirler yazdıysanız Necip fazıl hakkında konuşun diyebilirim. Ama demiyorum.

nihal atsız'ın ırkçı olduğunu söylüyorsunuz. atsızcı bir iktidar türkiyede işbaşına geçerse ne olacağını da söylesenize. ırkçı devlet politikası nedir nasıldır? faşist değiliz ırkçıyız diyorsunuz. tamam güzel, ırkçılar olarak size iktidar verilse nasıl bir yönetim sergileyeceksiniz? ülke içinde kaç milyon hain var size göre? ne yapacaksınız o hainleri? ırkçı ideolojiyi benimsemeyenlere ne yapcaksınız? kürtlere, araplara, zazalara, lazlara, gürcülere, pomaklara, arnavutlara, ermenilere, rumlara, yahudilere ne yapcaksınız? iktidar elinizde olursa hadi söyleyin "türk ırkından" olmayan Türkiye yurttaşlarının hali nice olacak? sürecek misiniz? yakacak mısınız? vatandaşlıktan çıkartacak mısınız? türksen öğün değilsen itaat et diyorsunuz ya, ne olacak ozaman köleleştirecek misiniz? Bizlere "çalışmak özgürleştirir" mi diyeceksiniz? saf kan türk olmadığımızı belirtir yaftalar mı takacaksınız boynumuza? türklüğe yatkınlığa göre mı sınıflandıracaksınız? IRKÇI bir örgütlenmenin nihai yönetim biçimi ne olabilir? 70 milyon TC vatandaşından kaçı TC vatandaşı olarak kalabilir siz göre?

evet yazdığınız herşey geri dönüşümlü olarak size sorulabilir türden... dedim ya "TUTARSIZSINIZ" ve sadece bir konuda değil görüyorum ki her konuda bu TUTARSIZLIK üstüne yapışmış, ondan gayrı olamıyorsunuz.

Kasım 13, 2007, 06:57:20 ös
Yanıtla #8
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Sn. LEON' u son zamanlardaa gerçekten anlamakta zorluk çekiyorum kendisi büyük çelişkilere düşmekte karekter olarak devamlı farklı yönler çizmekte buna özentilik mi deniyor bilmiyorum kendisinin bir süreliğine cevap hakkı olmadığı için pek de yazmak istemiyorum hoş cevap hakkı olunca da pek mantığa yatkın kelamlar etmiyor başka fiiliyatlarda bulunuyor.Aşağıda Sn. LEON'un eski nicki İttihatçı ile açmış olduğu bir topici veriyorum kendisinin İslam bölümünde Hz. Muhammed le ilgili güzel sözler içeren bir kaç başlığı daha vardır  şimdi bu adam peygamberi olarak gördüğü bir şahısla (en azından eskiden öyle görüyormuş) Atatürk ü kıyaslıyor bunun kime faydası var kimseye yok onlar güya Atatürk çok seviyorlarya galiba ondan kıyaslıyorlar Atatürk Hz. Muhammed e iman etmiş bir kişidir bu adamların yaptığı Atatürk 'e en büyük hakarettir burdan benim anladığım bu adamların umurunda olan hiç birşey yok ne Atatürk ne Türklük ne de vatan tek dertleri Nazi kırması HÜSEYİN Nihal Atsız yakında saçlarına jöleyi abandırıp yana ataan  neonazist tipler görmeye başlarsak şaşmayalım hoş öyle cesaretleri varsa bu tür arkadaşların...

http://www.masonlar.org/masonlar_forum/index.php?topic=858.0
Çilesini çekmediğin dert senin değildir...