Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Japonya depremi ve çok önemli bir gerçek  (Okunma sayısı 9610 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 12, 2011, 12:48:44 öö
  • Skoç Riti Masonu
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Bu videoyu sosyal paylaşım sitelerinde paylaştım , buraya koymak konusunda bir süre kararsız kaldım...Videonun süresi yaklaşık 10 dakika..Birçok kişiye komplo teorisi olarak gelecektir..Fakat izledikten sonra fikriniz değişecek..Komplo teorisi olarak kalmasını cidden gönülden isterdim fakat ortadaki gerçek bir ispat durumu söz konusu..

Bu video youtube'a 10 Mart tarihinde upload edilmiş yani 11 Mart Japonya depreminin bir gün öncesinde..Videoyu hazırlayan kişi 11 Mart Cuma günü çok büyük bir depremin gerçekleşeceğini söylüyor , bu iddiasını daha evvel yakın tarihte gerçekleşmiş büyük depremlerin (Şili depremi , vb.)  analizlerini yaparak bir gök olayına bağlıyor..yani konuyu bu bölüme açmamdaki asıl sebep bu..Bu depremlerin Elenin adında yeni keşfedilmiş bir gök cisminin çok uzakta olsada bir şekilde aynı düzleme geldiğinde gerçekleştiğini ispat etmiş durumda..Bununla da kalmayıp bir gün öncesinden 11 Mart tarihini felaket için ilan ediyor...Videonun en başında daha eski bir tv programında konuşan kişinin aslında bir Astrofizikçi olması ve yorum yaptığı konununda jeoloji dalında olması da aslında kafamızı yukarıya kaldırmamız gerektiği gerçeğinin ta kendisi.

Videoyu objektif bir şekilde izleyiniz..Hazırlayan kişi belliki komplo teorileri konusunda uzman fakat bu seferki GERÇEKLEŞMİŞ bir olay..

BIG EARTHQUAKE TO COME! - MARCH - Stay Away From the Fault Zones

Mart 12, 2011, 12:55:14 öö
Yanıtla #1
  • Ziyaretçi

Michio Kaku NEW YORK universitesindeki astro fizikcidir, cok ilginc bir newage(hatta buna spaceage'de denebilir) inanci vardir kendisinin hatta kimileri yaptigi bazi aciklamalari spekulatif bile bulmaktadir. 2012"de buyuk gunes patlamalayi periodik olarak gerceklesecek demisti yani 2012 yiliyla bagli degil normal bir gunes olayinin dongusu olarak aciklamistir . Miihio Kaku sicim kurami uzerinde aciklamalar yapmistir sanki uzaya gittide sicimleri ve boyutlari gordu bazen spekulastif diyenlere hak vermemek elde degil bu adami uzaylilar mi kacirdi, ben sicim micim gormedim henuz. Bu varsayimlari dogru ciksin ben kendisine para yardiminda bulunacam.

Benim Dr. derecesi alacak jeolog abimde 16 AGUSTOS 1999'dan onceki gunes tutulmasi esnasinda(11 AGUSTOS'TA) olusan cekimle taban suyu yukselebilir ve de arasina su giren fay hatlarindan oturu deprem olabilir demisti ancak bu soylevi cok derin bir analize dayanmiyordu ama sonucta oldu. Bugun hala halkim insaatin depreme dayanikliligina degil, karton pierinin kalitesine bakiyor, banane ama cok komik bir durum, gecmisten ders alma yetenegi yok olmus.

Bazilari 19 Mart'ta ayin yaklasimiylada(en son bu kadar 1992 yilinda yaklasmis) bazi yer olaylarinin tetiklenebilecegini soyluyor ancak bunlar derin verisel bilimsel analizlere dayanmali yoksa hicbir faydasi olmaz. Gecenlerde gazetede okudum 3 profesorden sadece birisi bu durumun bazi yer ve doga olaylarini tetikleyebilecegini soyluyor, simdi gecmisi incelersek gecmide de bazi firtinalari etkilemis, yine etkilemesi olasi.
« Son Düzenleme: Mart 12, 2011, 01:19:32 öö Gönderen: Escalation »

Mart 12, 2011, 01:23:17 öö
Yanıtla #2
  • Skoç Riti Masonu
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Bu da 10 Mart'ta upload edilmiş bir diğer video...Farklı bir kaynaktan aynı bilgiler mevcut..Eğer bunlar kehanet ise ki bunları bilim insanları söylediğini göre kehanet değil bilim denebilir..Merak ettiğim konu şu..komplo teorilerinin binlercesi mevcut...hükümetlerin bildiği ama halktan gizlenenler vesaire..gerçek ile kurgu arasında giderken birden bire kurgudan sıyrılıp gerçek oluverdi...bu durumda bunun ispatı olan bu videolar nasıl internetten silinmedi ona hayret ediyorum..birileri biryerlerde ya görevlerini yapmadılar ya da artık kontrol mekanizmasını kapattılar..

March Mega Quake Warning Issued For United States

« Son Düzenleme: Mart 12, 2011, 01:27:54 öö Gönderen: Thoth »

Mart 13, 2011, 12:54:22 ös
Yanıtla #3
  • Seyirci
  • Yeni Katilimci
  • *

21 mart tarihi bu açıdan önemli bir tarih sanırım zira ay dünyaya 28bin kilometre yaklaşacakmış. Bekleyip görelim ay'ın dünyaya yakınlığıyla depremler arasında bilimsel bir ilişki varsa 21 mart şimdiden büyük depremlerin tarihi olarak yorumlanabilir.
İnsanlardan öyle azgınları vardır ki Şeytan bile onların yanına besmeleyle yaklaşır.

Nisan 17, 2011, 01:33:38 öö
Yanıtla #4
  • Ziyaretçi

O tarihler geçti hiçbişey olmadı demekki ilk videodaki rastlantıymış

Nisan 17, 2011, 02:27:51 öö
Yanıtla #5
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Bu depremlerin Elenin adında yeni keşfedilmiş bir gök cisminin çok uzakta olsada bir şekilde aynı düzleme geldiğinde gerçekleştiğini ispat etmiş durumda..

BIG EARTHQUAKE TO COME! - MARCH - Stay Away From the Fault Zones

Bu çok ilginç bir iddia, ancak ispat edilen bir şeyin olduğunu sanmıyorum. uzaydaki herhangi bir düzlemin neye göre belirlendiği açıklanması gerekir, çünkü uzayda bir düzlemi sonsuz şekilde oluşturabilirsiniz.
Ayrıca yer çekimi yada diğer üç güç içinde bazı gerçekler vardır. Kısaca yer çekimini anlatacak olursam, uzaklığın karesi ile ters orantılıdır. Yani bir şey ne kadar uzak oluyorsa çekim gücü o kadar  azalır. Bu sebeple çevremizdeki herhangi bir uydunun bir fay hattına etkisi binlerce uzaklıkta ki bir gök-ada veya cismin çekim etkisinden fazla çıkar.  Kesinlikle bir etki yoktur demiyorum. Ancak şu var ki böyle bir etki için önce bilmediğimiz bir gücün keşfedilmesi gerekir. Böyle bir şeyden de haberimiz olmadığına göre bence tesadüften başka bir şey olması çok güç gibi geliyor.

Saygılarımla...
Bir yere ait olmayı hiç istemedim. Ya kendim olurum yada başkalarının arkamdan övgüleri ile ölmüş olurum.

Nisan 19, 2011, 05:06:11 öö
Yanıtla #6
  • Orta Dereceli Uye
  • **

paylaşım için teşekkürler Sayın THOTH

Keşke ilk ilk videonun bir kopyası olsaydı diyorum diğer video arkadaşların dediğini haklı çıkarıyor...takipteyiz saygılar sevgiler
MAY THE FATHER OF UNDERSTANDING GUIDE US...

Nisan 19, 2011, 10:51:23 ös
Yanıtla #7
  • Skoç Riti Masonu
  • Orta Dereceli Uye
  • *

İlk videoyu yükleyen kişi sanırım sonradan verdiği tarihlerde birşey olmayınca zor durumda kalıp videoyu kaldırmış :) Rastlantı diyelim o zaman..

Nisan 23, 2011, 03:20:45 öö
Yanıtla #8
  • Ziyaretçi

Aslinda depremin olusmasini etkileyen bircok etmen var, gok cisimlerinin cekimi bunlardan sadece biri, ornegin magma tabakasindaki hareketlerde yer kabugundaki haretketlerde payi var, benim soylemek istedigim sadece bir etmene dayanarak kehanette bulunmak cok yanlis, borcok etmene dayanarak derin bilimsel bir analiz yapilmali.

Temmuz 30, 2013, 10:57:05 öö
Yanıtla #9
  • Aktif Uye

Videolar kaldırılmış ne yazık ki :( Uzaydaki büyük kütleli cisimlerin belirli bir düzlemde hizalandığında kütle çekim etkisiyle yer yüzünde depremler yaratabileceğine ilişkin iddialar var. Bununla ilgili belgesellerde var piyasada. Ancak baktığımız zaman dünya uzayda bir nokta. Bildiğimiz üzere bir noktadan sonsuz doğru geçer. Yani uzayın neresi olursa olsun dünya ile bir şekilde aynı düzlem üzerindedir. Ayrıca uzaydaki bu cisimlerin dünyaya etkisinin olabilmesi için epey bir yakınımızda olması gerekmektedir. Milyonlarca km uzaktaki bu cisimlerin hiç bir şekilde dünyada bir çekim gücü oluşturamayacağı aşikardır. Bu yüzden bu tip iddiaların asılsız olduğu kanaatindeyim. Elbetteki bilim beni yanıltabilir gelecekte. Buna boynum kıldan ince :)