Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Satanizm'de kullanılan semboller  (Okunma sayısı 33388 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ağustos 16, 2009, 01:54:09 ös
Yanıtla #30
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın İsabell bunu sende bende ve diğer aziz kardeşlerimizde çok iyi biliyordur ki şuan dışardaki insanlar uyku modunda hayata devam etmektedirler. (Çoğu insanlar hepsi değil). Ve bizler sırf birçok gerçeklerin farkında olduğumuz için dışardaki insanların uyuduğunu görüyoruz. Farkındalığımız olmasa bizde dışardaki uyuyan insanlardan birisi olucaktık. Bu uyuyan insanların bazıları seçilir ve onlara eğitim verilir gerçekler konusunda. Çünki uyuyan insanların bazıları da bazı şeyleri az da olsa farketmeye başlamışlar zaten bu yüzden diğerlerine göre seçiliyorlar. Geride kalan insanlar ise gerçekten uyumayı tercih edenlerdir ve bizlerin onları zorla uykudan uyandırmamız tamamen yalnış olur.

Saygılarla.

Ağustos 16, 2009, 01:56:10 ös
Yanıtla #31
  • Ziyaretçi

Topraktan yaratılan bir canlının iblise itaat etmesi kadar enteresan bişey olamaz:(  demişsiniz sayın Agnusdei ben bunun kanıtlayıcı ve üzerinde durulacak bir nitelikte olduğuna inanmamaktayım bunu size bir hikaye parçasıyla anlatacağım.

Mevlana'ya yeni ufuklar açan aynı zamanda da hocası olan Şems'e bir filozof der ki; "Cehennemde Şeytan'a da ateşle zulmedileceği söyleniyor. Efendim böyle saçma sapan şey olur mu? Şeytan zaten ateşten yaratılmıştır, ateşten yaratılan bir şeye ateşle zulmedilir mi?" Bunu duyan Şems filozofun başına kerpiçle vurur ve kendisinin de topraktan yaratıldığını ama topraktan bir nesnenin pekala canını yakabileceğini hatta öldürebileceğini söyleyerek filozofu şaşırtır.

Bir tuğla ya da bir kerpiç bir ateşin üzerine atıldığında onu söndürür yani ateşi toprak karşısında mükemmelleştirmeye çalışmak ve üstün tutmak kulağa saçma gelmektedir. Sonuç olarak bir elementi üstün tutmak istiyorsanız bunu kolaylıkla buna benzer şekillerde yapabilirsiniz. Bunlar hiçbir şeyi kanıtlamayacaktır.

Saygılarımla...
« Son Düzenleme: Ağustos 16, 2009, 02:05:42 ös Gönderen: quadriga »

Ağustos 16, 2009, 02:02:51 ös
Yanıtla #32

Sayın İsabell bunu sende bende ve diğer aziz kardeşlerimizde çok iyi biliyordur ki şuan dışardaki insanlar uyku modunda hayata devam etmektedirler. (Çoğu insanlar hepsi değil). Ve bizler sırf birçok gerçeklerin farkında olduğumuz için dışardaki insanların uyuduğunu görüyoruz. Farkındalığımız olmasa bizde dışardaki uyuyan insanlardan birisi olucaktık. Bu uyuyan insanların bazıları seçilir ve onlara eğitim verilir gerçekler konusunda. Çünki uyuyan insanların bazıları da bazı şeyleri az da olsa farketmeye başlamışlar zaten bu yüzden diğerlerine göre seçiliyorlar. Geride kalan insanlar ise gerçekten uyumayı tercih edenlerdir ve bizlerin onları zorla uykudan uyandırmamız tamamen yalnış olur.

Saygılarla.

Kesinlikle. Tamamen katılıyorum. Hem bazan burada birtakım seçimler yapıldığına inanıyorum. Çünkü hangi kişiye yöneleceğin sanki önceden belirlenmiş gibi bir tür hissiyata kapılıyorsun. Bu çok anlamlı. Bence kişisel tercihlere bırakılmadığı için hele hele günümüzde torpil olayıyla birazcık bağdaşım kurmam gerekiyorsa bu yönden o kadar çok rahat ve mutluyum ki bencilliğe ve hiçbirşeye öncelik tanımaksızın sürekli olarak vurguladığımız hak etme olayına tamamen odaklanılması beni her zaman için sevinçli kılmaktadır:)

הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Ağustos 16, 2009, 02:02:57 ös
Yanıtla #33
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın quadriga Topraktan yaratılan bir canlının iblise itaat etmesi kadar enteresan bişey olamaz:( diye ben demedim. Eğer yazıları dikkatle okursanız bu cümlenin kime ait olduğunu görürsünüz.

Ağustos 16, 2009, 02:06:14 ös
Yanıtla #34

Mevlana'ya yeni ufuklar açan aynı zamanda da hocası olan Şems'e bir filozof der ki; "Cehennemde Şeytan'a da ateşle zulmedileceği söyleniyor. Efendim böyle saçma sapan şey olur mu? Şeytan zaten ateşten yaratılmıştır, ateşten yaratılan bir şeye ateşle zulmedilir mi?" Bunu duyan Şems filozofun başına kerpiçle vurur ve kendisinin de topraktan yaratıldığını ama topraktan bir nesnenin pekala canını yakabileceğini hatta öldürebileceğini söyleyerek filozofu şaşırtır.

Bir tuğla ya da bir kerpiç bir ateşin üzerine atıldığında onu söndürür yani ateşi toprak karşısında mükemmelleştirmeye çalışmak ve üstün tutmak kulağa saçma gelmektedir. Sonuç olarak bir elementi üstün tutmak istiyorsanız bunu kolaylıkla buna benzer şekillerde yapabilirsiniz. Bunlar hiçbir şeyi kanıtlamayacaktır.

Güzel bir örneklem sunmuşsunuz Sevgili Quadriga;

Kendime adıma güzel bir pay çıkardım:)

Teşekkürler.

Ağustos 16, 2009, 02:13:25 ös
Yanıtla #35
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Topraktan yaratılan bir canlının iblise itaat etmesi kadar enteresan bişey olamaz:(  demişsiniz sayın Agnusdei ben bunun kanıtlayıcı ve üzerinde durulacak bir nitelikte olduğuna inanmamaktayım bunu size bir hikaye parçasıyla anlatacağım.

Saygılarımla...

Tanrı kendi parçasından yarattığı varlığa zülm edermi ?

Ağustos 16, 2009, 02:40:59 ös
Yanıtla #36
  • Ziyaretçi

Evet eder. Çünkü hayatını iyiliğe hizmet ve kötülüğe hizmet için harcamış insan bir olmaz. İkincisini yapanlar, yaptıkları oranda cehennemde bir azap yaşarlar. Bu sanırım 6. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi konusu.

Not: Zulm, eziyet, işkence anlamına gelir.

Ağustos 16, 2009, 02:52:09 ös
Yanıtla #37
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Evet eder. Çünkü hayatını iyiliğe hizmet ve kötülüğe hizmet için harcamış insan bir olmaz. İkincisini yapanlar, yaptıkları oranda cehennemde bir azap yaşarlar. Bu sanırım 6. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi konusu.

Not: Zulm, eziyet, işkence anlamına gelir.

Etmez. Tanrı cehennemi yaratmadı ve Tanrı kendi parçasından yarattığı insana zülm etmez !

Cehennemi ve zulmu insanlar kendi kendileri için hazırladılar kendi yaptıkları günahlarıyla.  Ve kendilerini zulme atan bu insanlar Tanrının bir parçası ve bir gün bu yüzden Tanrı onları affederek cehennemden çıkarıcaktır.

Ağustos 16, 2009, 02:56:18 ös
Yanıtla #38
  • Ziyaretçi

Evet zaten yukarda bahsi geçen de aynıdır. Tanrı insanları yapacakları her konuda serbest bıraktı insanlar 2. mekanını seçsin diye. Basit kelime oyunlarıyla daha farklı birşey yazdığınızı sanmazsanız daha sağlıklı olur. Çünkü bunlar hepimizin bildiği gibi ilkokul (hatta bazı anaokullarında da öğretiliyor) sıralarında öğretiliyor.

Ancak Tanrı cehennemi yaratmadı demek sapkın bir düşüncedir. Herşeyi Tanrı yaratmıştır.

Saygılarımla...
« Son Düzenleme: Ağustos 16, 2009, 02:59:00 ös Gönderen: quadriga »

Ağustos 16, 2009, 02:59:52 ös
Yanıtla #39

Benim düşüncem ise; iki seçenek arasında kalan insanoğlu seçmiş olduğu yolun olumlu ya da olumsuz anlamda sonuçlarını görmek zorunda kaldığıdır. Eğer seçimini iyi alanda yapmışsa iyi, kötü alanda yamışsa kötülükle cevabını alacağıdır. Düşüncemde yanılıyor olabilirim ama çeşitli görüşler yazıldığında okudukça daha farklı anlamlar yükleyebiliyorum.

Saygılarımla,