Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Kazanmak  (Okunma sayısı 4321 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mayıs 09, 2007, 01:32:40 öö
  • Uzman Uye

hayat,aslında ruhumuzu kazandırmak_kaybettirmek üzerine kurulmuş bir oyun

bazen ben kazanırım,o beni kaybettirmeye çalışırken..bazen o galip gelir,kaybederim...ama bilirim ki

birgün geri alacağım o kaybedilmiş ruhumu...herşey yolunda giderken,bir çelme atar,kaybederim..

artık bulamayacağım,bitti..dediğim noktada o bana geri gelir...ruhum benim...yaşama sevincim,yaşama

nedenim...
« Son Düzenleme: Mayıs 19, 2007, 05:15:34 öö Gönderen: Fraternis »

Eylül 14, 2008, 08:09:39 ös
Yanıtla #1

Kazanmak ve Kaybetmek; Kaybetmenin ne demek oldugunu birey, kaybedince anlar ve hayatinda neyin onemli oldugunu da o an anlar. Umarim hayatimda son noktaya kadar kaybetmem soz konusu olmaz. Bu benim icin korkunc birsey olur. 
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Ekim 08, 2008, 08:57:07 ös
Yanıtla #2

hayat,aslında ruhumuzu kazandırmak_kaybettirmek üzerine kurulmuş bir oyun

Aslinda ruhumuzu kaybetmek degil, ruhun ilanihaye olmasi yani sonsuzluk kazanmasidir.Tabiki bu arada ruhun donusumu yani degisik ve farkli bedenlerde yer almasi da sozkonusudur. Onemli olan Ruhun gelisimi, evrimi. Beden, sadece bir giysidir. Bu dunyada ruhsal tekamulumuzu yapabilmek adina kullanmak zorunda oldugumuz dissal bir goruntudur. Bedenimiz eskiyince yenisini almak zorunda kaliyoruz (: Farkli bedenlerde yer alarak...

Soylenildigine gore 7 beden hakkimiz var ve degisik hatta farkli boyutlarda birincisinden yedincisine kadar hepsini kullaniyormusuz. Edindigim bir bilgiyi de burada hazir aklima gelmisken ve konuyla ilgisi oldugundan paylasmak istedim. 

Ekim 09, 2008, 11:07:41 ös
Yanıtla #3

kazanmak ve kaybetmek üzerine kurulu olmamalı bence...
kazanmak uzerine olmalı!
kaybetmek de olacaktır hayat boyu ancak;her insan kazanmak üzerine kurmalı hayatını...
hayat bir oyunsa da illa o oyunun kurallarına uymak zorunda değiliz!
Bilgi , en kutsal güçtür !

Ekim 09, 2008, 11:13:25 ös
Yanıtla #4

Anliyorum Sizi, Sayin Dogudanesen ancak hayati belirlenmis kurallar dahilinde yasama zorunlulugu sozkonusu oldugundan kurallara uyulmadan varligimizi devam ettirmek bana gore imkansizdir.

Hayat bir oyunsa, oyunu kurallarina gore oynamaliyiz. Baska caremiz yoktur. Dusunun bir kez tipki satranctaki gibi siz onu mat edemezseniz o sizi edecektir ;)

Ayrica bir araba surucusu oldugunuzu farsayin, nasil ki herseyin kendine ozgu kurallari varsa trafikte de  Kurallara tamamen uymak basli basina hayatinizi garantiye alma yonunde onemli derecede bir adim atmis bulunuyorsunuz. Kurallari ihlal eden, er ya da gec kapana kisilmaya mahkumdur.

Bu arada Sizin dusuncelerinize karsi son derece saygili ve hosgorulu bir yaklasim sergileme zorunlulugunda oldugumun bilincine varmis bir kisi olarak amacim mudahale etme ya da telkin degil,t am tersine fikir paylasiminda bulunmaktir (:

Saygilar..

« Son Düzenleme: Ekim 09, 2008, 11:19:40 ös Gönderen: Sevil »

Ekim 14, 2008, 10:39:57 ös
Yanıtla #5

Anliyorum Sizi, Sayin Dogudanesen ancak hayati belirlenmis kurallar dahilinde yasama zorunlulugu sozkonusu oldugundan kurallara uyulmadan varligimizi devam ettirmek bana gore imkansizdir.

Hayat bir oyunsa, oyunu kurallarina gore oynamaliyiz. Baska caremiz yoktur. Dusunun bir kez tipki satranctaki gibi siz onu mat edemezseniz o sizi edecektir ;)

Ayrica bir araba surucusu oldugunuzu farsayin, nasil ki herseyin kendine ozgu kurallari varsa trafikte de  Kurallara tamamen uymak basli basina hayatinizi garantiye alma yonunde onemli derecede bir adim atmis bulunuyorsunuz. Kurallari ihlal eden, er ya da gec kapana kisilmaya mahkumdur.

Bu arada Sizin dusuncelerinize karsi son derece saygili ve hosgorulu bir yaklasim sergileme zorunlulugunda oldugumun bilincine varmis bir kisi olarak amacim mudahale etme ya da telkin degil,t am tersine fikir paylasiminda bulunmaktir (:

Saygilar..

:D saygınıza minnetarım...
yalnız şunu unutmayınız : tarihte "kahraman,önder,devrimci..." gibi sıfatlarla anılan kişiler, tüm zorluklara ve baskılara rağmen kurallara uymamış ;kuralları kendileri koymuşlardır !

Saygılarımla...

Ekim 14, 2008, 10:41:23 ös
Yanıtla #6

ha bu arada o sıfatlarla anılanların sayısı ,sıradan insanlara göre çok azdır !

Ekim 15, 2008, 08:25:30 öö
Yanıtla #7

:D saygınıza minnetarım...
yalnız şunu unutmayınız : tarihte "kahraman,önder,devrimci..." gibi sıfatlarla anılan kişiler, tüm zorluklara ve baskılara rağmen kurallara uymamış ;kuralları kendileri koymuşlardır !

Saygılarımla...

:) Olabilir..

Nisan 13, 2009, 02:13:09 ös
Yanıtla #8
  • Uzman Uye

Kaybedilmeyen bir ortamda,kazanılan ne olabilir ki.....?
Ben"O"yum,"O"ben değil...