Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: PKK Gerçeği  (Okunma sayısı 6406 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ekim 03, 2011, 03:03:22 öö
  • Uzman Uye

Ekim 13, 2011, 10:28:01 ös
Yanıtla #1
  • Uzman Uye

Evet,
gercek su veya izledigim lifmin ortaya cikardigi gercek.Bizim terörist örgüt dedigimiz,agza alinmayacak küfürler saydigimiz,sayisini yapanlarin bile ( acik ve gizli) bilmedigi operasyonlarla bitiremedigimiz ve hic bir zamanda bitiremiyecegimiz(tabi buna faili mechulleri, binlerce köy bosaltmalari katmiyorum) bu örgüt, kimilerine göre 7 milyon, kimisine göre 15 milyon, hatta buna 20 milyon diyen dahi var,bu halkla bütünlesmis ve halkin kendisi olmustur. Biz bu halkla oturup konusmadan bu sorun cözülmez. Baska cözüm yokmu, var tabiki, o da su, bu halki 7 den 70"e kadar, kundaktaki bebekten 100 yasindaki ihtiyara kadar ortadan kaldirmak. Aslinda bu bile tam cözüm degil, bizim Anadolu denen toprak parcasinida denize gömmemiz lazim, olurya bu Anadolu topragi yeni kürtler dogurabilir.

Saygilarimla

Ekim 13, 2011, 11:14:06 ös
Yanıtla #2
  • Ziyaretçi

Sayın Tij, yaklaşımınıza katılamıyorum. Halkın devlet adamları ve siyasilerle maziden kalan kişisel kan davası olabilir fakat devletle kan davası olmaz. Çünkü devlet biterse halk da yok edilir, bu nedenle devlet kurumlarına sıkılan her kurşun aslında halka sıkılmış sayılır. Kürdistan diye anılan bölgede ciddi bir ayaklanma çıkar ise bölgede belirttiğiniz rakamlara ulaşabilecek ölçüde ciddi bir kitle imha görülebilir. Bunun neticesinde ise İsraili yok edebilecek ölçüde ciddi bir bölgesel kaos yaşanır. Bu kaosu ört bas edebilmenin tek yolu da nükleer bombaların havada uçuşması olabilir ki her iki netiecede de israil ortadan kaldırılır. israil kartı nedeniyle hiç kimse bu topraklara bariz bir şekilde el koyma cesaretini gösteremez.

Gerek rahmetli 2.Abdulhamit, gerekse Atatürk ile bizim bu bölgeye yaklaşımımız barizdir. Gerekirse tüm coğrafyayı ve içindekileri yok eder yine de bu toprakları vermeyiz. Son yıllarda ateşkes ile duran operasyonlar neticesinde sanki Türk silahlı kuvvetleri pkk karşısında aciz kalmış gibi bir görüntü sergilenmeye ve bu endişeyle teslim olalım ve güneydoğuyu onlara verelim gitsin diye iğrenç bir teslim yaygarası kopartılmaya çalışılıyor. Çıkacak bir kaosta ilk gidecek kellelerin bu yaygarayı kopartanlar olacağı hiç akıllarına gelmiyor.

Saygılarımla.

Ekim 13, 2011, 11:19:17 ös
Yanıtla #3
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Biz o Valinin Sorduğu soruyu ve de türevlerini, erişkinliğimizden beri soruyoruz ÇEKİRGE!

Senin, öyle bir Haber kanalından izleyip farkına vardığın ayrıntının, kat be katına 30 yıl boyunca her gün Şahit olduk biz. Gözlerimizle gördük. Y_A_Ş_A_D_I_K…
 Haddini bilmez adam çıkmış, son derece samimiyetsiz yüz ifadesiyle PKK çetesini anlatmaya (Güya) çalışıyor. 

Saygılarımla.

Odi Profanum Vulgus Et Arceo.

Ekim 13, 2011, 11:30:17 ös
Yanıtla #4
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın Tij. Ya aynı ülkede yaşamıyoruz, ya da olayları farklı yorumluyoruz. PKK isimli bu bebek katilleri hiçbir zaman benim kürt kardeşlerimin haklarını savunan bir yapılanma olmamıştır ( Yapılanma diyorum ama, çapulcu şerefsizler dediğimi anlayın). Bir kere bu hadleri değildir. Kürt kardeşlerim bu ülkede azınlık falan değil, tam tersi bu ülkenin bizzat kurucu unsurlarından biridir.

Bir de tutmuş '' halkın kendisi olmuştur diyorsunuz''... Hadi oradan.
enelsır

Ekim 14, 2011, 12:06:03 öö
Yanıtla #5
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Sayin Uyeler,

Suanda bu baslik dahilinde 4 kisi bir fikiri savunmakta, bir kisi ise bu fikre karsi cikmaktadir. Yapilan yorumlarin bazilarin kisisel saldiri ve hakarete varacak ifadeler mevcut olsada soylemlerin geneli kurallar uygun, ifade ozgurlugu dahilinde korunabilmektedir.

Yazilan mesajlar uyelere odakli degil, basliga odakli yazilmalidir. Kurallar dahilinde her uye fikrini dile getirebilir. Ifade edilen fikir, genel deger yargilari ile ayni olmasa dahi saygi duyulmalidir.

Kisilere itham ettiginiz kelimelerin, kendinize ve kendi deger yargilariniza ifade edildigini dusunmelisiniz. Duymaya tahammul edemeyeceginiz kelimeleri, baskalarina, fikirlerinden dolayi soylemeniz dogru olmaz. Her uye icin kullandiginiz ifade uslubu (secilen kelimeler) sizin icinde ayni kelimelerin ve uslubun kullanilabilme hakkini o uyeye sunar. Saygi gostermeden saygi beklemeniz dogru olmaz. Kendinizi hakli hissetmeniz, saygisiz davranmaniz icin bir neden olarak sunulmamalidir.

Kisisel goruslerin daha saygin bir uslup ile ifade edilmesini ve ozellikle politik konularda bu uslubun (sayginin ve anlayisin) daimi olmasini rica ediyorum.

Saygilarimla
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Ekim 14, 2011, 12:24:20 öö
Yanıtla #6
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın Tij, sözü edilen terör örgütünün üyesi söylediğiniz gibi yok 7 milyon yok 15-20 milyon değildir. Şehir yapılanması ile en fazla 20 bindir. Aktif 5-10 bin arasıdır.
Ayrıca kimin sorunu yok? Herkesin derdi, kendine büyük. Beterin de beteri vardır.
O insanlar, bölücü olmak yerine toplanıp demokratik haklarını isteseler iş adamları tarafından bölgeye her türlü yatırım yapılır. Bölge kalkınır. Bu bize de katkı sağlar.
Fakat amaç bu değil ki. Bu teröristlerin hiçbiri, Kürt vatandaşlarımızı bizden çok düşünmüyor, düşünemez.

Uyuşturucu, kaçakçılık ile milyar dolarların döndüğü daha mühimi küresel çıkarların üzerine kim barış tohumu ekebilir?

Ancak daha zeki ve güçlü çıkarları olan bir bakış açışı ekebilir.

Bu terör örgütü Türkiye'nin diz yarasıdır. Türkiye her anlamda yürür.
Fakat koşması ve yeni dünya düzeninin sağlıklı bir şekilde yapılanması için bu terör örgütünün yok edilmesi şarttır.
« Son Düzenleme: Ekim 14, 2011, 12:28:01 öö Gönderen: Barbaros »

Ekim 14, 2011, 08:50:43 ös
Yanıtla #7
  • Uzman Uye

Selamlar,
diger arkadaslara cevap vermeyecem cünkü sayin MASON gerekeni söylemis.
Sayin Barbaros,
 benim verdigim sayilar bütün Kürt halki icindi PKK icin degil.
Bununla beraber ben yalnizca izledigim filimden ne anladigimi yazdim ve kesinlikle onlarin (PKK) hakliligi veya haksizligi konusunda tek kelime etmedim.
Bununla beraber cözüm konusunda bir görüs ileri sürdün, buda o halkla oturup konusmak ve onlarla birlikte bu sorunu cözmektir dedim.

Saygilarimla

Ekim 15, 2011, 12:57:34 öö
Yanıtla #8
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Zamanında yapılan devlet politikaları pkk'nın bu duruma gelmesine yol açmadımı. Biraz çuvaldızı kendimize batıralım.Benim güneydoğuya iki kez gitme fırsatım oldu.
Orda ki yerel halkın büyük çoğunluğu üstü kapalıda olsa pkk'ya destek veriyor, burdan sayısal olarak bazı rakamlar ortaya çıkartabiliriz ve sundukları sebeplerle pkk'yı terör örgütü olarak görmüyorlar şimdi bu insanların beyinlerinde ki düşüncelerini nasıl değiştirebilirsiniz.

Savaş ederek ya da belli yerleri bombalayarak 30 yıla aşkın sorunu çözemedik , bundan sonra bu askeri stratejiler ve politikalarla pkk belası yok olurmu sizce, yoksa ölen askerlerimiz için vatan sağolsun'u söylemeye devam mı ederiz?

Ekim 15, 2011, 01:20:56 öö
Yanıtla #9
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Aslında bu konudan hiç Haz etmem ama,

“Zamanında yapılan devlet politikaları pkk'nın bu duruma gelmesine yol açmadımı”

Hangi devlet!.

“Biraz çuvaldızı kendimize batıralım.Benim güneydoğuya iki kez gitme fırsatım oldu.
Orda ki yerel halkın büyük çoğunluğu üstü kapalıda olsa pkk'ya destek veriyor,”

Vermek zorunda bırakılıyorlar!

“ burdan sayısal olarak bazı rakamlar ortaya çıkartabiliriz ve sundukları sebeplerle pkk'yı terör örgütü olarak görmüyorlar şimdi bu insanların beyinlerinde ki düşüncelerini nasıl değiştirebilirsiniz.”

Söz konusu kitle ilgili, bir “beyin”den söz edebiliriz. Ancak, bu kesinlikle insan beyni olamaz!

“Savaş ederek ya da belli yerleri bombalayarak 30 yıla aşkın sorunu çözemedik , bundan sonra bu askeri stratejiler ve politikalarla pkk belası yok olurmu sizce, yoksa ölen askerlerimiz için vatan sağolsun'u söylemeye devam mı ederiz?”

Bu ülkeye bağlı (sözde) bir ordu, hiçbir zaman PKK ile savaşmadı. Bitirmeye falan, hiç ama hiç çalışmadı!

Lideri karga olanın, başı b..... çıkmazmış.

Saygılarımla.

Odi Profanum Vulgus Et Arceo.