Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: En içten saygı ve sevgilerimle Merhaba...  (Okunma sayısı 5374 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Eylül 28, 2014, 12:00:47 ös

Yaşayacağımız kısa hayatımızda, içinde bulunduğumuz topluma ve hatta (biraz iddialı olacak ama) tüm insanlığa faydamın olması en büyük gayem. Bir çok insan gibi, ben de zaman zaman gündelik işlerin ve heveslerin peşinde kendimi kaybettiğimi hissediyorum.

Ancak izlediğimiz haberler,okuduklarımız dünyanın ne kadar acımasız bir yere dönüştüğünü suratıma çarpıyor adeta. Masum insanların katledilmesini engellemek ve bunun için bir şeyler yapabilmek en büyük gayem.

Bu yolumda tanıdığım, tanışacağım, bilikte yürüyeceğim, çatışacağım herkese Merhaba...
Vazife karşılığı olmayan hak mevcut değildir!
Mustafa Kemal ATATÜRK

Eylül 28, 2014, 12:20:14 ös
Yanıtla #1
  • Aktif Uye

Hoş geldiniz Sayın animi et spiritus.

Selamlar
Adequatio intellectus et rei

Eylül 28, 2014, 01:13:49 ös
Yanıtla #2
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Hoş geldiniz Sayın animi et spiritus. Gayenizi layıkıyla yerine getirebilmeniz dileğiyle... :)
Serius est quam cogitas.

Ekim 09, 2014, 11:40:10 öö
Yanıtla #3
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Hoşgeldiniz sayın animi et spiritus, yolunuzun ışık dolu olmasını diler, gayenizde başarılı olmanızı temenni ederim.

Sevgi ve Saygılarımla
In lumine tuo, videbimus lumen....

Ekim 09, 2014, 07:14:19 ös
Yanıtla #4
  • Ziyaretçi

Hoşgeldiniz sayın animi et spiritus umarım bu gayenizi başarırsınız.

Ekim 16, 2014, 01:25:21 öö
Yanıtla #5
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın animi et spiritus,

Hoşgeldiniz.

propulsion
« Son Düzenleme: Ekim 16, 2014, 01:31:01 öö Gönderen: propulsion »
Nosce te Ipsum

Ekim 16, 2014, 12:56:57 ös
Yanıtla #6
  • Yeni Katilimci
  • *

Yaşayacağımız kısa hayatımızda, içinde bulunduğumuz topluma ve hatta (biraz iddialı olacak ama) tüm insanlığa faydamın olması en büyük gayem. Bir çok insan gibi, ben de zaman zaman gündelik işlerin ve heveslerin peşinde kendimi kaybettiğimi hissediyorum.

Ancak izlediğimiz haberler,okuduklarımız dünyanın ne kadar acımasız bir yere dönüştüğünü suratıma çarpıyor adeta. Masum insanların katledilmesini engellemek ve bunun için bir şeyler yapabilmek en büyük gayem.

Bu yolumda tanıdığım, tanışacağım, bilikte yürüyeceğim, çatışacağım herkese Merhaba...

Öncelikle hoşgeldiniz Sayın.animi et spiritus
Sizin kelimelerinizden, bir genelleme yapmak istiyorum.
Kanımca topluma ve hatta insalığa faydanız olabilmesi için, öncelikle kendimize faydamız olması gerekiyor diye düşünüyorum.
Hepimiz ebeveyniz yada adaylarındanız. Evlatlar edineceğiz gelecekteki toplumu her birimiz şekillendireceğiz. Tohumlarımız dünyaya, insanlığa fayda sağlayabilir. Her insan önce ben demeyip, bireysellikten uzaklaşırsa, hepimiz birbirimize faydalı olabiliriz.
Dünyaya fayda sağlamak için illaki bir buluş yada olmayan var etmek gerekmiyor.
Elbetteki bilim ışığında gelişim göstermeliyiz fakat bizi asıl huzurlu,faydalı hale getirecek olan 'Kendi içimizde yaşadığımız aydınlanma, kendi ışığımızın yanması, kendi devrimimizi yapabilmek ve inşa etmek.'

Hoşgeldiniz paylaşımlarınızı takip ediyor olacağım (:

Ekim 18, 2014, 03:25:11 ös
Yanıtla #7

Merhaba Sayın eyghon,

Öncelikle hoş karşılamanız ve güzel yorumlarınız için teşekkür etmek isterim. Sizin de bahsettiğiniz gibi, bir ebeveynim. Evrenin ulu mimarı sanırım beni seviyor ve bana çok güzel iki evlat bahşetti.

Eşim ile birlikte, onların eğitimleri ve en önemlisi iyi birer insan olmaları için, neredeyse zamanımızın tamamını harcıyoruz. Düşünen, sorgulayan, biat etmeyen, cesurca kendini savunabilen, çevresine gördüğü zayıflara el uzatacak insanlar olmaları en büyük gayemiz.

Büyük yavrumuz 6. sınıf öğrencisi ve başarılarıyla defalarca gözlerimizi yaşarttı. Bahsettiğiniz gibi, belki bir buluşa imza atamayacağız/atamayacak, yada olmayanı var edemeyeceğiz/edemeyecek, ancak biz aile olarak elimizden geleni yapıyor olacağız.
Vazife karşılığı olmayan hak mevcut değildir!
Mustafa Kemal ATATÜRK

Ekim 19, 2014, 12:58:55 ös
Yanıtla #8
  • Yeni Katilimci
  • *

Merhaba Sayın eyghon,

Öncelikle hoş karşılamanız ve güzel yorumlarınız için teşekkür etmek isterim. Sizin de bahsettiğiniz gibi, bir ebeveynim. Evrenin ulu mimarı sanırım beni seviyor ve bana çok güzel iki evlat bahşetti.

Eşim ile birlikte, onların eğitimleri ve en önemlisi iyi birer insan olmaları için, neredeyse zamanımızın tamamını harcıyoruz. Düşünen, sorgulayan, biat etmeyen, cesurca kendini savunabilen, çevresine gördüğü zayıflara el uzatacak insanlar olmaları en büyük gayemiz.

Büyük yavrumuz 6. sınıf öğrencisi ve başarılarıyla defalarca gözlerimizi yaşarttı. Bahsettiğiniz gibi, belki bir buluşa imza atamayacağız/atamayacak, yada olmayanı var edemeyeceğiz/edemeyecek, ancak biz aile olarak elimizden geleni yapıyor olacağız.

Sayın animi et spiritus
Duygu,düşünceleriniz her birine tüm içtenliğim ve kalbimle katılıyorum.
Umarım evlatlarınız dünyayı değiştirecek birer adım atarlar.
Verdiğiniz emeklerinde boşa gitmeyeceğine inanıyorum.
Ben sizi doğru anladığımı düşünüyorum.
Umarım katılımlarınız devam eder.
Sevgiyle kalın

Ekim 19, 2014, 11:16:12 ös
Yanıtla #9
  • Ziyaretçi

Hoşgeldiniz Sayın animi et spiritus. Güzel günler geçirmeniz dileğiyle.