Masonlar.org - Harici Forumu

Anket

Elbette, tüm yüreğimle destekliyorum. LGBT hakları insan haklarıdır.
11 (52.4%)
Şhhh! Gizliden gizliye destekliyorum, aramızda kalsın…
1 (4.8%)
Ne evet ne hayır, bu konuda yorumsuzum.
5 (23.8%)
Hem evet hem hayır, ikiyüzlü ahlak anlayışım batsın!
1 (4.8%)
Kesinlikle hayır, erkek gibi karşıyım ayol!
2 (9.5%)
Din elden gidiyor, kıyamet yakın, başımıza taş yağacak! Dinimiz amin.
1 (4.8%)
LGBT de ne ola ki, birader?
0 (0%)

Toplam Oy Verenler: 21

Gönderen Konu: LGBT Haklarını Destekliyor musunuz?  (Okunma sayısı 12657 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Temmuz 01, 2015, 12:27:56 ös
  • Orta Dereceli Uye
  • **

LGBT haklarını destekliyor musunuz?

Temmuz 01, 2015, 01:41:13 ös
Yanıtla #1
  • Uzman Uye

Ne evet ne hayır, bu konuda  tarafsızım.
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Temmuz 01, 2015, 02:28:54 ös
Yanıtla #2
  • Orta Dereceli Uye
  • **
    • Burada Olabilir ?

Heterosexual biri olarak, çok doğru bulmasam da destekliyorum. Çünkü bu dünya da her bireyin kendi seçme hakkı olduğunu ve Hür olduğunu düşünüyorum.

Bu arkadaşlara kötü davranılmasının sebebininde onların yaptığı yanlış hareketler olduğunu görüyorum. Anlıyorum onların bu süreçlerinde başlarından geçenler kolay şeyler olmayabilir, lakin kimseye bulaşmadan küfür etmeden ahlaksızlık yapmadan uslu uslu kendi seçtikleri hayatı yaşasalar sağa sola saldırmasalar, insanları kışkırtmasalar, daha doğru bir şekilde istediklerini elde edeceklerini tahmin ediyorum.
Benim Ülkem Dünyadır,
Tüm İnsanlar Benim Kardeşimdir,
İyiyi ve Doğruyu Yapmak Benim Dinimdir.

Kadim Her Daim Buradadır.!

www.Masonlar.org

Temmuz 01, 2015, 03:53:18 ös
Yanıtla #3
  • Seyirci
  • Uzman Uye

LGBT lilere özel haklarmı var?

Var ise eğer desteklemem elbette orası net kıvırmaya gerek yok.
Ben insan haklarını(doğuştan kazanılmış) desteklerim herzaman ve öyle değerlendiririm.
LGBT lilere özel ne tip haklar olacak sorusununda açılması gerek ,nelermiş o haklar bilelimki ona göre destekleyelim.

Lakin gördüğümüz LGBT liler örnek olarak ! bu pazarki muhabbetlerinde bir pankart açtılar "Recep ile Şabanın aşkına Ramazan karışamaz"
Böylesi bişr pankart mümkün değil olamaz,önce güldüm boş bulunup sonra dehşete kapıldım.Bunlar beni hiç şaşırtmıyorlar ne yapayım.

Değerleri olan normal birinin bu tip hareketleri yaşam biçimi haline getirmiş insanları herhangi bir şey adına desteklemeleri akıl tutulmasıdır.

karahan
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Temmuz 01, 2015, 04:49:42 ös
Yanıtla #4
  • Orta Dereceli Uye
  • **

LGBT lilere özel haklarmı var?

Var ise eğer desteklemem elbette orası net kıvırmaya gerek yok.
Ben insan haklarını(doğuştan kazanılmış) desteklerim herzaman ve öyle değerlendiririm.
LGBT lilere özel ne tip haklar olacak sorusununda açılması gerek ,nelermiş o haklar bilelimki ona göre destekleyelim.

Lakin gördüğümüz LGBT liler örnek olarak ! bu pazarki muhabbetlerinde bir pankart açtılar "Recep ile Şabanın aşkına Ramazan karışamaz"
Böylesi bişr pankart mümkün değil olamaz,önce güldüm boş bulunup sonra dehşete kapıldım.Bunlar beni hiç şaşırtmıyorlar ne yapayım.

Değerleri olan normal birinin bu tip hareketleri yaşam biçimi haline getirmiş insanları herhangi bir şey adına desteklemeleri akıl tutulmasıdır.

karahan

LGBT haklarına dair internet üzerinden geniş bilgiye ulaşabilirsiniz. Ama henüz bilmemenize rağmen "Var ise eğer desteklemem," diyecek kadar önyargıya sahipseniz zaten araştırıp öğrenmenizin de bir yararı olmayacak anlaşılan. Ayrıca insan haklarını "doğuştan getirilen" ve "sonradan kazanılan" olarak ayırmanıza anlam vermek mümkün değil. Ve henüz LGBT haklarından habersizken bu hakların doğuştan getirilmiş olmadığından bu kadar emin olmanız da şaşırtıcı doğrusu. Söz konusu slogana gelince... Bir engele karşı en doğal hakkını harflerin birliğinde arayan zararsız kelimelerden ibaret o yaratıcı sloganın nedenini bilmek, anlamak ve hazmetmek gerekiyor öncelikle. Kaç senedir düzenlenen bu yürüyüş bu sefer de Ramazan ayı bahane edilerek engellenmek istenmiş, insanlar da buna karşı tepkilerini kelimelerle dile getirmişlerdir. İlgili sloganın görseline ve kaynağı habere şu bağlantılardan ulaşabilirsiniz:
http://imgur.com/ngzp30P
http://m.haberler.com/polis-mudahalesi-sonrasi-lgbti-yuruyusu-yapildi-7458785-haberi
Şimdi de ben size sorayım: Yalnızca ayakların yürüyüşünden değil ellerin yazdığı kelimelerden bile dehşete kapılacak kadar mı büyük korku ve nefretiniz? Recep, Şaban, Ramazan birer isim olarak kullanılmıyor mu bu ülkede? Önce komik bulup da sonra dehşete kapılarak ne zararını sezdiniz bu sloganın tam olarak?

« Son Düzenleme: Temmuz 01, 2015, 05:23:05 ös Gönderen: Nestor »

Temmuz 01, 2015, 05:30:10 ös
Yanıtla #5
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Sn.Nestor önce sormasm lazım siz LGBT üyesimisiniz?

Önyargılı değilim sizin tasarrufunuz,sorduğunuz soruya cevap verdim destekliyormusunuz sorusunun cevabı elbetteki hayır.Bu cevapta ön yargı nerede.

Ayrıca LGBT hakları diye bir şey bilmiyorum ben,merakta etmedim bizlerden farklı bir yaratıkmıki farklı hakları olsun.

Ben doğuştan kazanılmış insan haklarına herkes gibi herkes kadar sahibim,bu haklar insan olmam hasebi iledir ve tüm dünya halklarında aynı haklar vardır.

Slogan sizin hoşunuza gitmiş olabilir ben çok alaycı buldum,saygusuz ve küstahça idi,insanların değerlerini aşağılayıcı ve küçümseyici bir komiklikle dizayn edilmiş itici bir pankarttı.

Ne Recep,ne Şaban Nede Ramazan LGBT ile uğraşmaz derdide sorunuda değil.

Yazılanları masum göstermeye kalkmayın ,yürüyüşün adı onur  ve açılan pankartı yanyana koyunca çok iğreti durmuyormu?

Dehşete kapıldığım katılımcıların eylemleri,+18 lik görüntü vermeleri uluorta sanırım LGBT haklarına giriyordur.
Bu insanlar için görüşüm her zaman net ve açık ,önce kesinlikle kendilerine onurlarına ve kişiliklerine zarar veriyorlar sonrada bulundukları çevreye.

Hep buna inanmışımdır.

Ön yargılı olamayacak kadarda yetişkin ,bir o kadarda bu çevreyi yeterince gözlemlemiş bir insanım sanırım bu yeterli olur sorunuza.

karahan

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Temmuz 01, 2015, 05:48:03 ös
Yanıtla #6
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sn. Nestor, önce sormam lazım, siz LGBT üyesi misiniz?

Öyleyim ya da değilim, bu kimseyi ilgilendirmez ve konu itibarıyla ne fark eder. Misal, siyahîlerin hakkını savunmak için illa bir siyahî olmak mı gerekiyor?
Dilde üslup arıyorsak, önce kendi dilimizde bulmamız gerekir. LGBT bireylerden bahsederken "bunlar", kendinizden bahsederken de "normal" ibareleri kullanmanız -belki çoğumuzun farkında olmadan yaptığı gibi- ötekileştirici bir dil tavrıdır ve bahsettiğiniz o slogandan inanın daha zararlıdır.
Saygılarımla...

Temmuz 01, 2015, 05:49:48 ös
Yanıtla #7
  • Uzman Uye

Homofobi bir hastaliktir ve malesef tedavisi biraz zordur.
Bu hastaligin en tesirli ilaci hic "kivirmadan" bütün insanlari ayni gözle görüp sevmektir.

Ha buarada Homoseksuallik dogustan gelen bir haktir, sonradan edinilmez.
Tabi bunu hastalikli kafalara anlatmak biraz zor. Cünkü ismi üstünde "Hasta"

Temmuz 01, 2015, 05:53:39 ös
Yanıtla #8
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Homofobi bir hastaliktir ve malesef tedavisi biraz zordur.
Bu hastaligin en tesirli ilaci hic "kivirmadan" bütün insanlari ayni gözle görüp sevmektir.

Ha buarada Homoseksuallik dogustan gelen bir haktir, sonradan edinilmez.
Tabi bunu hastalikli kafalara anlatmak biraz zor. Cünkü ismi üstünde "Hasta"

Sn.Tij dostum

Tek bir soru soracağım evirmeden kıvırmadan,

Homoseksüellik doğuştan gelen bir haktır ,bu neyin hakkıdır?
Nerede yazıyor böyle bir hak?
Homo'luk doğuştan gelen bir hastalıktır diyecektiniz sanırım kabul edilen doğru bu çünkü?

Hastalık ile hak farklı şeyler.

karahan

EDMUND BURKE

Temmuz 01, 2015, 05:56:32 ös
Yanıtla #9
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Sn. Nestor, önce sormam lazım, siz LGBT üyesi misiniz?

Öyleyim ya da değilim, bu kimseyi ilgilendirmez ve konu itibarıyla ne fark eder. Misal, siyahîlerin hakkını savunmak için illa bir siyahî olmak mı gerekiyor?
Dilde üslup arıyorsak, önce kendi dilimizde bulmamız gerekir. LGBT bireylerden bahsederken "bunlar", kendinizden bahsederken de "normal" ibareleri kullanmanız -belki çoğumuzun farkında olmadan yaptığı gibi- ötekileştirici bir dil tavrıdır ve bahsettiğiniz o slogandan inanın daha zararlıdır.
Saygılarımla...

Burada bir konu tartışılıyor,konuyu açan sizsiniz,soranda sizsiniz,ben sadece kendi yorumumu yapıyorum bana göre böyledir.50 yıldır görüşüm hep böyle oldu.
LGBT haklarını kabul ediyormusunuz diye bir soru sizce ne kadar doğru? böyle bir hakmı olur?eğer var ise ben doğru söylemişim demektir onlar ötekidir.

EDMUND BURKE