Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Ünlü İşadamı İshak Alaton'u kaybettik  (Okunma sayısı 5550 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Eylül 15, 2016, 09:24:42 ös
Yanıtla #20
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Küreği kısa üstatmış.
Doğru.
Gericiliğin, bağnazlığın üstadı.
ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Eylül 15, 2016, 10:04:48 ös
Yanıtla #21
  • Uzman Uye

Ve bu "üstad"lar özlemini cektikleri dedeleri gibi ancak yagmalayip tüketmeyi ögrendiler vede ögrettiler.

Üretmeyi degil ve bu yüzdende hep Küregin sapi Kisa kaldi.

Eylül 15, 2016, 10:17:54 ös
Yanıtla #22

Şu an siyasal İslamcıların da ne kadar dürüst olduğunu ve kul hakkı yemekten kaçındığını görüyoruz 😉  Ayrıca Üstat dediğin kişinin , dejenere olmuş bir kumarbaz olduğunu biliyorsundur umarım.

Değer yargılarımı, doğduğum bu toprakların özünü, ve yahut organik bağlarımı tanımlamamı sağlayan her cümleyi ve o cümle sahibini, düşüncelerime ayna olarak belirte bilirim.Dinler,şahıslar ve "O" şahısların, Özel ve yahut toplumsal kimlikleri beni ilgilendirmez. Ayrıca; düşüncelerim yaşanılan çağın ve bulunduğum platformun değerlerine uygun bir üslup ile dile getiriliyorsa: Kusura bakılmasın, bu kimseyi enterese etmez.

Sen Özelsin

Eylül 15, 2016, 10:29:25 ös
Yanıtla #23
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Yazdığın yorum başka bir kesimi zan altında bırakıyor ve tamamen subjektif. Bu yüzden eleştiriye açık olmalısın.
« Son Düzenleme: Eylül 15, 2016, 10:38:07 ös Gönderen: Herakles »
Denemeyi bilene imkansız yoktur / Büyük İskender

Eylül 15, 2016, 10:45:42 ös
Yanıtla #24

Yazdığın düşünce başka bir kesimi zan altında bırakıyor ve tamamen subjektif. Bu yüzden eleştiriye açık olmalısın.

Ben bütün yazılarınızı zevk ile okuyorum.Yanlız bu konuda biraz hassasım.
 İnançlı ve yahut ırkcı bir kişi değilim.Bu çoğrafyanın esen rüzgarlarında büyümüş/yetişmiş bir birey olarak bazı şeyler içimi acıtıyor.Ülke olarak,Geçmiş yıllarımızda, göz ile görünür en ufak bir ilerleme kaydedilmemiş; şimdi de ayni ilerleyiş devam ediyor.Size soruyorum: Biz kimiz ?
Sen Özelsin

Eylül 15, 2016, 10:46:54 ös
Yanıtla #25
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Necip Fazıl Kısakürek "Abdülhamidi anlamak herşeyi anlamak olacakdır." dediği içinmi bu kin, öfke, nefret, saldırganlık ?

Sayın Tij'in dedesinide merak etmedim değil...

Vefat etmiş bir insanı konu alan başlığın içinde, yine vefat etmiş bir insanı konu alan saldırgan tavırlar...

Üzüldüm açıkcası...
« Son Düzenleme: Eylül 15, 2016, 10:49:15 ös Gönderen: Zaharoff »
Her kande baksam görünür gözlerime sırr-ı ezel
Her şey ulaşıp aslına çıktı aradan kainat

Eylül 15, 2016, 11:07:58 ös
Yanıtla #26
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Vefat etmiş bir insanı konu alan başlığın içinde, yine vefat etmiş bir insanı konu alan saldırgan tavırlar...

Üzüldüm açıkcası...
  Vefat etmiş birisini yine vefat eden birisinden örnek vererek eleştirince ister istemez tatsız durumlar yaşanıyor  Zaharof.  Buradaki herkes taziye dileklerini ileten yorumlarda bulunuyordu. Kişisel yorum yapılınca bir şekilde konu dağılıyor.
Denemeyi bilene imkansız yoktur / Büyük İskender

Eylül 15, 2016, 11:18:18 ös
Yanıtla #27

Üzüldüm açıkcası...
  Vefat etmiş birisini yine vefat eden birisinden örnek vererek eleştirince ister istemez tatsız durumlar yaşanıyor  Zaharof.  Buradaki herkes taziye dileklerini ileten yorumlarda bulunuyordu. Kişisel yorum yapılınca bir şekilde konu dağılıyor.

Konu başlığı altında yazılanlar okununca: "öz yurdunda garipsin öz vatanında parya" cümlesi daha bir anlam kazanıyor.
Sen Özelsin

Eylül 15, 2016, 11:32:51 ös
Yanıtla #28
  • Uzman Uye

Her ne kadar sinifsal olarak benim karsimda yer alsada sosyaldemokrasiye inanan bir insan oldugu icin ve laikligi savundugu icin ve bu ülkedeki bütün insanlarin" esitce" ve kardesce ( Türk, Kürt, Yahudi ayirimi yapmadan) birlikte yasamasini savundugu icin ve özellikle barisi savundugu icin  benim dedem Ishak Alaton´dur.

Isiklar icinde yatsin.