Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Taziye  (Okunma sayısı 2470 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Aralık 11, 2016, 01:23:14 ös
  • Uzman Uye
    • Masonluk ve Masonlar

10 Aralık akşamı yaşanan saldırıda hayatını kaybedenlere rahmet, aile ve yakınlarına baş sağlığı diliyoruz. Umarız ki ülkemizde bu elim saldırıları gerçekleştirenler tez zamanda adalete hesap verip hak ettikleri cezalara çarptırılırlar.

Gnothi Seauton

Yaşamak, kendini adam etmektir. Zeka ve bilgiyi kullanarak, etinden, kemiğinden kendi heykelini yapmaktır. - Goethe

Aralık 11, 2016, 01:29:32 ös
Yanıtla #1
  • Uzman Uye

Terör saldırısında  hayatını kaybedenlere Allah dan rahmet, aile ve yakınlarına baş sağlığı diliyorum ...
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Aralık 11, 2016, 06:08:04 ös
Yanıtla #2
  • Orta Dereceli Uye
  • **

KORKMUYORUZ , KORKMAYACAĞIZ, YILMAYACAĞIZ. BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİ KİMSE BOZAMAYACAK.

Şehitlerimize Allah rahmet eylesin...

Kana susamış canilerin gerçekleştiridiği İstanbul da ki saldırı da hayatlarını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı diliyorum. Yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum.

Hiçbir neden bu hain,gaddar,şerefsiz,korkakça saldırıyı meşru gösteremez.

Tekrar belirtmek isterim ki, terörün dini dili ırkı yoktur. Terörizm in hiçbir meşru nedeni yoktur olamaz. Terörizm bir insanlık suçudur.

Tüm duygu ve düşüncelerim kana susamış barbarlar tarafından yakınlarını kaybedenlerin aileleriyle. ....

Ve bu gibi durumlarda maddi veya manevi sebeplerle tarafsızlıklarını koruyanlar da en az bu saldırıları gerçekleştirenler kadar sorumludur, ve belki daha da fazla

"Ama" diyerek başlayan cümleler bu tarz saldırıları gerçekleştiren soysuz kansız barbarları güçlendirmekten, cesaretlendirmekten başka bir işe yaramaz....

Bu vesileylede bu sabah Mısır da Kıpti Katedrali ne kana susamış caniler tarafından düzenlenen saldırıyı da kınıyorum.

Saygılarımla

“Usta bu duyduklarım ne? Acıya yenik düşen bu insanlar kim?”

Dedi ki: “Bu rezil durumdakiler kötülük de, iyilik de yapmadan yaşamış olanların ruhları.

Tanrı’ya başkaldırmayan, ama yanında yer almayıp, yansız kalan kötü meleklerle birlikteler.

Cennet, güzelliği gölgelenmesin diye kovdu bunları, isyancı meleklere onur katmayacakları için Cehennem’in dibine de almıyorlar onları.”
Dante
''Ya hatalarınla yüzleşir ya da hatalarınla yüzsüzleşirsin. Cahil olmak ayrı, pPslik olmak ayrıdır.''
- Dostoyevski -

Aralık 11, 2016, 07:00:45 ös
Yanıtla #3
  • Uzman Uye

Uzun uzun yazmıyorum. Terörün her türlüsünü şiddetle kınıyorum. Kaybettiğimiz tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet, yaralılarımızın tümüne acil şifalar diliyorum.
           Saygılar-sevgiler.

"Vur ama dinle beni"

Aralık 11, 2016, 07:28:05 ös
Yanıtla #4

Bir yağmur damlasının düşme mesafesinde var olur yaşam.Düşerek yetişilip,can verilmesi gereken bir toprak ve tohumun yeşerip hızlaca ölmesi gereken bir yaşamdır hayat. Yeniden küllerinden doğacak bu toprakların evlatları için; ruhları şad olsun.
Sen Özelsin

Aralık 11, 2016, 07:55:00 ös
Yanıtla #5
  • Uzman Uye

Bize bu acıları yaşatan , sorumlu olan , devletin tüm imkanlarını sonuna kadar kullanan ve ASALAK YÖNETİCİ ve SİYASİLERİ Allaha havale ediyorum .Bu nasıl bir yüzsüzlük , bu nasıl bir aymazlık her saldırıdan sonra aynı nakarat . Ben ADAM gibi ADAM YÖNETİCİ istiyorum beceremeyen ASALAK yönetici Devletimin başında görmek istemiyorum. YETER KALAN ; YETER beceremiyorsan defolup gidersin yerine bu halkın içinden mutlaka ATATÜRKÇÜ bir siyasiler gelir .     >:(
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Aralık 11, 2016, 10:27:50 ös
Yanıtla #6
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Hain surusu PKK terör örgütü'nun bombalı saldırısında şehitlerimize Allahtan rahmet dilerim. Amaçları Türkiyede huzur bırakmamak ve mütemadiyen korku yaşatmak amacında olan kimlerse bulunmalı ve en şiddetli şekilde cezalandırılmalıdır.
“Bize verilen sırları, kalbimizin en derin köşelerinde saklamalıyız. Bir ölü kadar sessiz, bir mezar kadar ketum olmalıyız.”

Aralık 11, 2016, 10:34:11 ös
Yanıtla #7
  • Uzman Uye

AMA´siz ve FAKAT´siz kelimenin gercek anlamiyla IGRENC  bir saldiri.

Alsah arkadasimin dedigi gibi, terörün her türlüsünü, kimden ve nerden gelirse gelsin, kiniyorum.

Kahrolsun terör ve savas. Yasasin BARIS.

Yasasin Halklarin Kardesligi.

Aralık 11, 2016, 10:42:17 ös
Yanıtla #8
  • Uzman Uye

Ama benim memleketimde bugün
İnsan kanı sudan ucuz
Oysa en güzel emek insanın kendisi
Kolay mı kan uykularda kalkıp
Ninniler söylemesi

Belki bu nedenle, yazık
Asılmış gibi durur
Asılmış gibi kederinden
Duvarlarımda resim
Çalgılarımda müzik.

RUHİ SU
« Son Düzenleme: Aralık 11, 2016, 10:56:12 ös Gönderen: Tij »

Aralık 12, 2016, 12:18:06 öö
Yanıtla #9
  • Uzman Uye
    • Masonluk ve Masonlar

Sayın üyeler,

Konu, taziye konusudur. Farklı ve siyasi söylemleri ''Politik Gündem ve Siyaset''  bölümünde konu açarak söyleyebilirsiniz.

Saygılarımla
Gnothi Seauton

Yaşamak, kendini adam etmektir. Zeka ve bilgiyi kullanarak, etinden, kemiğinden kendi heykelini yapmaktır. - Goethe