Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Farmakoloji & Tik-Tak  (Okunma sayısı 18836 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mayıs 13, 2017, 03:32:37 öö
Yanıtla #10

Böylece Masonluktaki temel ilkelerden ilkinin Özgürlük, ikincisinin Eşitlik oluşunun gerekçesi de anlaşılmış oldu.
kardeşliği de ben eklemek istedim.
.

Mayıs 14, 2017, 11:48:31 ös
Yanıtla #11
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın @NOSAM33 kardeşime katılmadığımı belirtmek isterim. Buradaki insanlardan bir çoğunun önlüklü veya önlüksüz herhangi bir şekilde mason olmayı amaçladığını düşünmüyorum. Elbette bunu amaçlayan da kişiler vardır fakat bir çok kişinin de böyle bir gayesi olmayabilir.

Nitekim, bu da gördüğü bir farklılığa, (doğal olarak) bir mason bakış açısıyla bakmadan itiraz etmesine sebep olabilir. Kişilerin bu forumda kurallara (bilerek ve isteyerek) karşı gelmelerinin sanıyorum sebepleri budur.

Saygılarımla.
Size ne yapacağınızı söyleyebilirler ama ne düşüneceğinizi asla!

Mayıs 15, 2017, 02:10:52 öö
Yanıtla #12
  • Uzman Uye

Sayın MMT ;  bu formda en fazla ceza alanlardan biriyim .Bunca seneden sonra edindiğim kanaat KURALLAR bütününe uymak .Doğru ve yanlış lakin buranın sahibi MASON burada bu kural geçerli diyor ve biz , bunu kabul ettiğimizi beyan ediyoruz girerken . Bu aşamadan sonra tartışmaya gerek görmüyorum .
Saygılar
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Mayıs 15, 2017, 04:07:44 ös
Yanıtla #13
  • Uzman Uye

Sayın Karahan ın son iletisinden sonra % 100 hak verdim tepkisine .İnşallah yönetimde uzlaşı gösterir ...
Saygılar
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Mayıs 15, 2017, 04:57:03 ös
Yanıtla #14
  • Forum ve Uye Yoneticisi
  • Aktif Uye

Sayın Karahan ın son iletisinden sonra % 100 hak verdim tepkisine .İnşallah yönetimde uzlaşı gösterir ...
Saygılar

Sayın karahan'nın hiç bir haklılığı yoktur. Velev ki var, yani var sayalım kullandığı uslup ve karalama ve haksız yere ithamda bulunması olayların arka yüzünü bilmeden afaki bir senorya ile bize yüklenmesi yine kendini haksız duruma düşürmüştür.

Sayın karahanın zannı gibi bir durum olmadığı için karahan adlı üyenin haklı olma gibi bir durumu yoktur. Haklı olsaydı uzlaşma zaten sağlanırdı o konuda müsterih olun haklılık çok keskin bir kılıçtır. 

Bu arada bizlere yüklenmek yerine  forum için bir proje oluşturup uygulamaya geçseniz,  forum için daha faydalı bir iş yapmış olursunuz bu şekilde kısır tartışmalarla bir yere varılamaz. Sayın proxima ve sayın Risus 'un gerçkeleşmiş olduğu youtube projesinde hatrı sayılır izleyeci sayına ulaştık.

Saygılarımla

« Son Düzenleme: Mayıs 15, 2017, 06:00:35 ös Gönderen: Arais »
2050 de Türkiye çöl olacak ! Ağaç dikin, ağaç diktirin....
Sayğıdeğer üyeler, forumla ilgili her türlü soru ve sorun için lütfen tarafıma başvurunuz.

Mayıs 15, 2017, 06:53:47 ös
Yanıtla #15
  • Uzman Uye

Ben bu konuda Tarafsızlığımı ilan ediyorum .
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Mayıs 25, 2017, 08:58:44 öö
Yanıtla #16

Merhaba Saygıdeğer Üyeler, Tik-Tak ve Farmakoloji formun 14 madde gereğince 15 gün ceza ile siteden uzaklaştırılmış bulundu.Ben siteye karşı herhangi bir kötü bir söylem içinde bulunmadım.Paylaşmis  olduğum şiir "Mehmet Akif'in şiiriydi.Şairide neden böyle şiir yazdın diye eleştiri yağmuruna mı tutalım? Paylaşımlarında üyelerin yanında yer aldım.Gecen zaman içinde fikrim değişmedi.Aksine siteye önyargı içerisinde bakıyorum.Karahan bey, Tik-Tak, Anarchosa bu siteye renk katan farkındalik katan saygıdeğer üyeler.Ozgurluklerin kısıtlanması ve baskı yapılması  herzaman  daha kötü sonuçlar  verir.Demokrosilerde bile ne kadar çokluk ifade özgürlüğü okadar fikirleri insanları zenginleştirir.Farmokoloji haksızlığın yanında.İnsan haklarının ve demokrasinin yanındadır.Ama bu fikirler bizimle çelişiyor.Formumuza 14 mademize aykırı diyorsanız.Sitenizden ayrılmak istiyorum ve üyeligimin iptalini talep ediyorum.Saygilarimla.
Üyeliğimin iptalini talep ediyorum!Aksi taktirde dava edecem! Formda zorla kayıtlı tutuluyorum.Defalarca üyelik iptali talep ettim..Formda kayitli üye olarak bulunmak istemiyorum.Bu form zaman kaybı!

Mayıs 25, 2017, 09:25:28 öö
Yanıtla #17
  • Uzman Uye
    • Masonluk ve Masonlar

Merhaba Saygıdeğer Üyeler, Tik-Tak ve Farmakoloji formun 14 madde gereğince 15 gün ceza ile siteden uzaklaştırılmış bulundu.Ben siteye karşı herhangi bir kötü bir söylem içinde bulunmadım.Paylaşmis  olduğum şiir "Mehmet Akif'in şiiriydi.Şairide neden böyle şiir yazdın diye eleştiri yağmuruna mı tutalım? Paylaşımlarında üyelerin yanında yer aldım.Gecen zaman içinde fikrim değişmedi.Aksine siteye önyargı içerisinde bakıyorum.Karahan bey, Tik-Tak, Anarchosa bu siteye renk katan farkındalik katan saygıdeğer üyeler.Ozgurluklerin kısıtlanması ve baskı yapılması  herzaman  daha kötü sonuçlar  verir.Demokrosilerde bile ne kadar çokluk ifade özgürlüğü okadar fikirleri insanları zenginleştirir.Farmokoloji haksızlığın yanında.İnsan haklarının ve demokrasinin yanındadır.Ama bu fikirler bizimle çelişiyor.Formumuza 14 mademize aykırı diyorsanız.Sitenizden ayrılmak istiyorum ve üyeligimin iptalini talep ediyorum.Saygilarimla.

Sayın Farmakoloji,

Bu forumu uzun yıllardır ayakta tutan şey, kurallarını ve düzenini titizlikle koruyor olmasıdır. Paylaşımın madde 17'yi ihlal ettiği yönetim tarafından mutabık karar verilmişse madde 17'ye aykırıdır ve gerekli yaptırım üyeye uygulanır. Bunun neticesinde hiçbir üyenin "Bu haksızlıktır, zalimliktir" gibi paylaşımlar yapması söz konusu değildir. Bunu yapan üyeler diğer maddeleri ihlal eder ve onlar da gerekli yaptırıma maruz kalır. Burası demokratik bir "devlet" değil, burası temelini masonluk ve normlarından alan demokratik bir "forum" Belli kurallar çerçevesinde yönetim her daim demokratik ve insiyatiflidir.

Ayrılma talebinizde hala ısrarcıysanız yönetim bu kararınızı değerlendirecektir.

Saygılarımla
Gnothi Seauton

Yaşamak, kendini adam etmektir. Zeka ve bilgiyi kullanarak, etinden, kemiğinden kendi heykelini yapmaktır. - Goethe

Mayıs 25, 2017, 09:27:08 öö
Yanıtla #18

Saygıdeğer Mason ,Risus,Areis. Herhangi bir önyargı, hakaret içeriği sizlere karşı fili bir üslupta bulunmadım.Gecmiste yanlış anlaşılmadan tartıştığim üye arkadaşlardan dahi özür diledim.Yapilan cezalar belki  sayfa yöneticileri için etik gelebilir.Ama kendime karşı yapılan bu cezayı ben saygısızlık olarak görüyorum.Birincisi bana açıklamadan bir mail dahi atmadiniz ve sanki içimdeki hissi söylemek istiyorum.Zira çok açık sözlü bir insanım.Ornek vererek içimdeki üzüntüyu dile getirmek ve beni anlamanızı rica ediyorum.Hani  bir Sanat müzesine gidersin.Orda bir yanlış anlaşılma olur ve güvenlik seni konuyu anlayamadan apar-topar dışarı çıkarır.Ben ise olayın ne olduğunu bilmemenin şaşkinligi ve üzüntüsü icerisinde kendimi bu şekilde aynen oyle hissettim.Durum bundan ibaret.Herkesin fikirlerine saygı duyulması lazım.Gercekten neyin sayfanıza aykırı neyin aykırı olmadığını bilmiyorum.Sayin Mason röportajinda bir konuyu dile getirmiş. Hobisi spor,İnternet ve İnternet üzerinde kitap okuma diye yazılmış.Bende bu konu üzerinde yorum yapacam.Mason başlıkla ilgili internete arama yaparsan bilgi olarak çok zengin kaynak sunuyor.Herkes gibi bizlerde bu konuları okuyoruz.Mantikli gelmezse fikirleri sorgulayip araştırmaya çalışıyoruz.Neyin 17 maddeye uygun olup olmadığını bir "Harici" herzaman bunun ayrımını yapamayabilir.Sayin Karahan bey bu konuda dertliydi.Biz üyeleri anlamanızı temenni ediyorum.Saygilarimla.
Üyeliğimin iptalini talep ediyorum!Aksi taktirde dava edecem! Formda zorla kayıtlı tutuluyorum.Defalarca üyelik iptali talep ettim..Formda kayitli üye olarak bulunmak istemiyorum.Bu form zaman kaybı!

Mayıs 25, 2017, 09:55:08 öö
Yanıtla #19

Sayın Risus,Size özelde mesaj atmıştım.Demistim ki beni forma bağlayan formun bilgileri ve takip ettiğim üyeler.Bunlardan birkaç tanesini sayayım.Saygideger ADAM,Karahan bey, Tik-Tak,Nosam33, Harakles,Anarchosa,Tij,Risus ismini hatırlamadığım üyeler.Sayfaniza benim sosyal site olarak ilk üyeliğim ve emeğim var.Üyelerden ayrılmak şimdilik bende boşluk yaratır.Sayfanizda paylaşımlarına dikat etmeye çalışacam ama beni özel mesajla  uyarıp bilgilendirseniz sevinirim.Saygilarimla.