Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: MALEZYA OLMAKLA KORKUTULANLAR..!  (Okunma sayısı 19280 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Eylül 29, 2007, 12:29:58 ös
Yanıtla #10
  • Aktif Uye

Alıntı
İnşallah,bir gün hepimiz Türkiyeli olduğumuzu anlarız ve Türküyle,Ermenisiyle,Kürdüyle,Yahudisiyle..güzel bir uyum içinde yaşarız ve Türkiye için elimizden geleni yaparız
Abdül hamidin osmanlıcılık fikriyle balkanları elde tutmaya çalıştıgı dönemlerde Maraşlı haremyanlar dan  Samerr beyi görüşmek üzere huzuruna çagırır...Saammer beyin hakında vatana ihanetten dava açılmıştır ..Padişah sorar,

'' Sammer bey  sen osmanlılı degilmisin ,hem mebusluk yapar devletten para alırsın, hemde böylesi işlere bulaşırsın'.Cevap beklemeden  hemen gelir.
--Padişahımız efendimiz  Ben ancak  osmanlı bankası kadar osmanlılıyım.....
    Sözün özüne gelince, mesele türkiyelilik, kürtlük yada milliyet degil mesele art niyet beslemeden, baskıdan yada yasalardan korkmadan, gerçek niyetini gizlemeden ortak paydada buluşabilmektir ...Alternatifi ceza evi olduktan sonra kimseden gerçek niyetini söylemesini beklemeyelim ...
« Son Düzenleme: Eylül 29, 2007, 12:42:27 ös Gönderen: paragon »
Vi VERİ VENİVERSUM VENUS VİCİ..

Eylül 29, 2007, 12:48:11 ös
Yanıtla #11
  • Uzman Uye

Bence burdan çok güzel bir sonuç çıktı. Türkiye islamı tam anlamıyla yaşamıyor. ( Cehalet dizboyu ) Mystic haklı olduğu yerler var hiario nun da.

Sn. Mystic cehalet konusunda haklı ama çok genellemiş. İki kişinin yaptığını tüm topluma mâl etmiş. Burda sizi haklı bulmuyorum.

Sn. Hiario ya ise şu sözlerine tam anlamıyla katılıyorum. ''İki tarafında aşırıya giden kesimleri,iki tarafıda zan altında bırakacak haller sergiliyorlar,ve siz bunun sadece bir kısımına bakıp,o kısımın genelini suçlayamazsınız,bu yanlış olur..Lütfen biraz daha objektif yaklaşmaya çalışın olaylara,bol bol nefes alın verin,rahatlayın...''

Bence bunlar çok basit konular bunları çarçabuk aşmalı ve biraz ülke kalkınımında, ekonomiyle ilgilenmemiz lazım. Biz habire bunları tartışıyoruz. Bunları bitirelim artık. Yıllardır başörtüsü mevzusunu medya gözümüze gözümüze sokuyor. Medya hakkında da birkaç bişe söylücektim ama bu biraz komplo teorisine girer... Yani bu konuda medyanın da büyük rolü var.
''Kızıl elmada buluşalım''

Eylül 29, 2007, 01:02:54 ös
Yanıtla #12

Sn Alaaddin; bunlar çok mu basit durumlar yani kızlar mini etek giydi diye bacaklarına kezzap dökmeleri çok mu basit bir olay? Adamlar oruç tutmuyor diye adamları dövüp tartaklamaları çok mu basit? Diğer taraftan açık ve modern Bayanlara karşı hayvanca saldırmaları saldırganlaşmaları çok mu basit?

הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Eylül 29, 2007, 01:05:37 ös
Yanıtla #13
  • Uzman Uye

Bunu yapanlar zaten basit insanlardır. Senin için konu basit olmayabilir ama bir ÜLKE için basit konulardır. Çözümü kolaydır.

Birde bana isyan etmeyin devlete isyan edin.
« Son Düzenleme: Eylül 29, 2007, 01:09:53 ös Gönderen: alaaddin »
''Kızıl elmada buluşalım''

Eylül 29, 2007, 01:22:19 ös
Yanıtla #14

Sana isyan ettiğim durum falan yok ortada ne demek bir ülke için basit konular diyorsun onu anlamış değilim yani senin mantığın bir insana kendi inancından dolayı çok büyük zarar vemeyi kaldırıyor mu? Bunu hangi akla minnet ederek yapıyorlar onu da anlamış değilim yani Tanrı'ya olan İnanç bunu mu gerektiriyor? Bakın ortada çok büyük bir sorun var bu sorun benim görüşüme göre en kısa sürede çözümlenmesi gereken bir durum bakalım zamanın gidişatı bizlere daha neleri gösterecek? Bekleyelim ve Görelim.... 

Eylül 29, 2007, 01:24:41 ös
Yanıtla #15

Ha bir de çözümü kolaymış ya bunu sonradan farketim söyler misin bize bunun en kolay çözümü nedir Sn Alaaddin? Doğrusu vereceğin cevabı pür dikkatle bekliyor olacam!

Eylül 29, 2007, 01:31:21 ös
Yanıtla #16

Evet, bu ülkede yaşanılan çok büyük olumsuzluklar var ve birtakım kişiler sahip oldukları bir tür inançtan dolayı masum insanlara fazlasıyla zarar veriliyor gerek fiziksel şiddet unsuru taşıyan baskılar gerekse de manevi çok yoğun psikolojik baskılar halen günümüzde uygulanmaktadır. Bu Ülkemizin her tarafında korkunç bir şekilde yaşanmaktadır. Ülkemizde maalesef Can güvenlik büyük bir tehlikeye girmiş durumda bunlara gözü dönmüş kişilere sırf sözüm ona Allah İnancı ile hareket ederek bir çok masum İnsanların yaşamlarının korkunç tehlikeli boyutlara sokarak mahvolmasını sağlamaktadırlar.
Söyler misiniz senin inancın bana hangi hakla zarar vermene sebep teşkil eder bu gerçek Tanrı İnancı değildir. Tanrı'ya inanan İnsanlar başkalarına yardım eden Saygın ve Üst Nitelikli İnsanlardır.Bu şekilde gözü dönmüş cani insanlar değildirler. 

Eylül 29, 2007, 01:36:06 ös
Yanıtla #17

Hangi inanç bana birden fazla kadınla beraber olmayı öngörür bu düpe düz büyük bir çirkefliktir. Benim bildiğim bir erkek kendine hakim olan nefsine mukayyet olan Erkektir. Nefisler yok edilerek Tanrı'ya ulaşılır böyle iğrençlikler içersinde kalarak kendini şehvete kaptırarak değil!'!!   
« Son Düzenleme: Eylül 29, 2007, 01:39:35 ös Gönderen: SEVİL »

Eylül 29, 2007, 01:37:23 ös
Yanıtla #18
  • Aktif Uye

yani kızlar mini etek giydi diye bacaklarına kezzap dökmeleri çok mu basit bir olay? Adamlar oruç tutmuyor diye adamları dövüp tartaklamaları çok mu basit? Diğer taraftan açık ve modern Bayanlara karşı hayvanca saldırmaları saldırganlaşmaları çok mu basit?

Bu ülkede,bu devirde,hiç kimse birisine mini etek giydi diye,dediğinz gibi bir davranış sergilemez.Kezzap dökmüş.! bu kadar komik bişey olabilirmi,lütfen örnek gösterin,gösterdiğiniz örnekte,geçerli ve doğru bir kanıt olsun..

Ben Elazığda yaşıyorum,bildiğiniz gibi Doğu,daha muhafazakar,ülkenin kalan kısımlarına göre..Ancak,Ramazan aylarında olduğumuz bu günlerde,bir çok cafe tıklım tıklım,oruç tutmayanlar normaldeki gibi yiyip içiyorlar,ancak daha bir kere bile kimsenin o kafeyi basıp oruç tutmayanların ağzına kezzap döktüğünü görmedim..

Sn.Sevil,bu benim kanıtım,inanmıyorsanız gelin Elazığa misafirim olun,götüreyim gezdireyim size cafeleri,yiyin için,hatta mini etekle gelin,birisi size kezzapla yaklaşacak olursa,ben onun ağzını burnunu kırarım,bu konu da da haklıymışsınız derim en önemlisi..

Bu arada,açık ve modern demişsiniz de,açık olmak,sizce modern olmanın bir şartı mı,Osmanlı da hanımlar,açık giyinmezlerdi,sizin çok sevdiğiniz mini eteği kullanmazlardı,ancak,dünyanın en modern hanımlarıydı.
Ayrıca klişe bir laf olarak ,bıkmadan,usanmadan söyleyebileceğim bir söz :
 "MEDENİYETSE ACMAK BEDENİ HAYVANLAR BİZDEN DAHA MEDENİ.!." M.Akif..

Bu arada Alaaddin,basit diyerek şunu kast etmiş olmalı,(yukarıda Ahmet Altanı okumuşsanız),bir ülkenin  en önemli sorunları bunlar olmamalı..biraz daha anlayış lütfen..sinirlenmeden..sizde bol bol nefes alın..gerçekten..çok iyi geliyor,bazen nefesimizi sık sık alıp veriyor ve bunun farkında olmuyoruz,işte o an geriliyoruz..relax please.
Vostede é vostede. . Nunca perder o caducidade. .

Eylül 29, 2007, 01:43:55 ös
Yanıtla #19

Gelip görmeye gerek yok Sn. Hiario; çevremizde günlük yaşantımızda görüp duyduğumuz olaylar bunlar ve hiç kimse de ateş olmayan yerden duman çıkartmaz. Bu arada misafirperverliğiniz için çok teşekkür ederim. Ama hiç gerek yok sağolun....