Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: MALEZYA OLMAKLA KORKUTULANLAR..!  (Okunma sayısı 19280 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Eylül 30, 2007, 02:24:34 ös
Yanıtla #60

* Ayrıca bu Dünya'da söyler misiniz ''İnsan'' olmaktan çok daha güzel bir şey var mı? *
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Eylül 30, 2007, 02:25:50 ös
Yanıtla #61

Ben insanlar için kendi çizdiğim sınırları belirttim haddini bilmeli derken sizi kastetmedim sen nasıl humanistsen ben de herşey de insancıl olunamayacağından bahsettim. Düşünce yoğunlu düşüncelerin karışmasından iyidir diye düşünüyorum. İleri gittiğin davranışı o yazıyı tekrar hatırlatmamın bir anlamı yok konu benim adıma bitmiştir söylediklerimi unutun.
ars longa, vita brevis...

Eylül 30, 2007, 02:29:31 ös
Yanıtla #62

* Ayrıca bu Dünya'da söyler misiniz ''İnsan'' olmaktan çok daha güzel bir şey var mı? *

İnsanı insan yapan değerler olmadıkça insanların ne halde olduğunu görüyoruz.

Eylül 30, 2007, 02:31:38 ös
Yanıtla #63

Bak sana bir tavsiyede bulunacam ister oku ister okuma ben gene de yazacam; İnsanlar için çizdiğin sınırlar senin etrafında kabuk bağlamasına yol açacak ve artık belirli bir süreden sonra o kabuktan dışarı asla çıkamazsın, İnsanlara daima açık olurum isterlerse olumlu isterlerse olumsuz davranışlar sergilesinler korkum onların benim seviyemi düşürmeleri bana zarar vermeleri değil onların kendi seviyelerini düşürmeleri ve kendilerine zarar vermeleridir.  

Eylül 30, 2007, 02:38:23 ös
Yanıtla #64

Tevazuya ulaşmaya çalışıyorum fakat klasik laftır hani benim değerlerimi çiğnemeyecek. Ben sizin kadar hoş görülü biri asla olamam kimse seviyeme düşsün ya da ben yükseleyim diye de istemem sonuç olarak insan kendine sınırlar koymalı belli noktalarda bu görmesek de daha sonrası için zarar verici olur kanısındayım.

Eylül 30, 2007, 02:38:38 ös
Yanıtla #65

Bu arada pekala herşeyde İnsan olunabilir yeter ki sen iste yeter ki yüreğinde hep Sevgi olsun yeter ki merhamet duygusu senden eksik olmasın!....

Eylül 30, 2007, 02:42:10 ös
Yanıtla #66

Neye zarar olacak Sevgili Nietzsche; Hümanist bir yaklaşım sergileyen İnsanlar mı kazançlıdır yoksa herşeye bencilce yaklaşan kötü muamele gösteren insanlar mı?

Eylül 30, 2007, 02:46:13 ös
Yanıtla #67

Bencillik asla kabul edilemez ama benim eleştirim açık konuşmak gerekirse(sizi tenzih ederek söylüyorum) aptallaşan avanaklaşan humanizmdir. Bir insanı yaratandan dolayı seversiniz elbet fakat aynı insan yaşına girmemiş bebeğe tecavüz etsin ne bileyim insan eti yesin sonra lezzetliydi yine yicem desin salak bir liseli kız için kontor parası olmadığından yaşlı bir teyzenin bileziğini çalan onu öldüren bir insan için nasıl humanizm hangi humanizm!!?

Eylül 30, 2007, 02:50:21 ös
Yanıtla #68

Bak birşey daha söylicem birinin sana kötü muamele göstermesi hele hele haksız bir şekilde olursa tabiki benim açımdan çok ağırdır ve bana zarar veren insanların kendilerini düşürüp de beni yüceltmesi inan aklımın ucundan bile geçmedi şimdiye kadar tabiki kişilerin sana karşı olan haksız muameleler yeryüzünde yaşayan hiçbir İnsanoğlu için hiç de hoş olan bir durum değildir. Ama ben diyorum ki bir başkasına karşı yaptığın en küçük olumlu ya da olumsuzun karşılığını er ya da geç kendin göreceksin ve her ne kadar kişiye ya da kişilere yapılan haksız tutumlar o insan için çok zor bir durum teşkil etse de!...

Eylül 30, 2007, 02:52:49 ös
Yanıtla #69

İnançlarımız farklı olabilir ama bu dediğinize katılıyorum. Allah'ın adaleti büyüktür.