Masonlar.org - Harici Forumu

 

Gönderen Konu: _ DUA _  (Okunma sayısı 2417 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ekim 16, 2007, 07:16:28 ös

Sabah Dua'sı:

1_ Tanrı'm Sana Tapar ve bütün Kalbimle Seni Severim. Beni Yarattığın, İnanç Verdiğin ve beni Bütün Gece Koruduğun için Sana Teşekkür Ederim. Bugün yapacağım bütün şeyler Senin İsteği'ne göre Düzenlenmiş olup Yüceliği'ni Arttırsın. Beni Günah işlemekten ve bütün Kötülüklerden Kurtar! Lütfun benimle bütün Sevdiklerimle Olsun. ( AMİN )

2_ Herşeye Kadir Olan Güzel ve Yüce Tanrı'm, bütün gün Kalplerimizi, Vücutlarımızı, Eylemlerimizi, Sözlerimizi, Duygularımızı  İyice Yönelt ve Takdis Et! Verdiğin Emirlere göre Çalışmamızı ve Yaşamamızı Sağla! Öyleki şimdi Sana Layık olup Ebedi Hayat'ta da Seninle Birlikte Yaşayalım. ( AMİN)

Gün Ortası:

1_ Göklerdeki Babamız! Adın Kutsal Kılınsın. Egemenliğin Gelsin. Gökte Olduğu gibi Yeryüzünde de Senin İstediğin Olsun. Bugün bize gündelik ekmeğimizi ver. Bize karşı suç işleyenleri bağışladığımız gibi Sen de bizim suçlarımızı bağışla! Ayartılmamıza İzin verme, Kötülüklerden bizi Kurtar! Çünkü EGEMENLİK, GÜÇ ve YÜCELİK SONSUZLARA DEK SENİNDİR_ ( AMİN )

2_ Sevgili Rabbim, Sana Gereksinimim var. Çünkü bana olan Sevgi'nden ötürü benim günahlarıma karşılık Kendini Kurban olarak Sundun. Bu nedenle Sana Sonsuz Teşekkürler Sunarım. Şimdi kalbimin kapısını Sana açıyor ve Seni Kurtarıcım ve Rabbim olarak Kabul Ediyorum. Günahlarımı bağışlayıp bana Sonsuz Yaşam Sunduğun için çok Teşekküer Ederim. Yaşamımın Yönetimini benden al ve beni Kendi İstediğin gibi bir Kişi yap! ( AMİN )   

Yemekten Önce:

Tüm Evren'i Seven, Göklerdeki Kuşlara yemini veren, Doğa'yı en güzel şekilde Giydiren Güzel ve Yüce Tanrı'm, bütün Yarattığın Şeyler için Seni Över ve Sana Şükrederiz. Bize verdiğin bütün yemekler için Sana Teşekkür Ederiz. Yeryüzündeki bütün Kulları'ndan gerekli yiyecekleri Esirgeme! ( AMİN )       

Yemekten Sonra:

Tanrı'm, bize verdiğin bütün yiyecekler için Sana Teşekkür Ederiz. Aramızda paylaştığımız bu Ekmek ile hem Sana, hem Kardeşlerimize hem de diğer Tüm İnsanlara Sevgi ile bağlı kalalım. ( AMİN )

Gece Yatmadan Önce:

1_ Tanrı'm, Sana Tapar ve bütün Kalbimle Seni Severim. Beni Yarattığın, İnanç verdiğin ve bütün gün beni Koruduğun için Sana Teşekkür Ederim. Beni istirahat ederken de bütün Kötülüklerden Koru ve bugün kötü bir şey yaptıysam lütfen beni Affet! Lütfun benimle ve bütün Sevdiklerimle Olsun. ( AMİN )

2_ Doğudaki Melekler, Batıdaki Melekler, Kuzeydekiler ve Güneydekiler lütfen ben uyurken beni sabaha kadar koruyun. ( AMİN )   
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.


Ekim 16, 2007, 07:22:37 ös
Yanıtla #1

Sayın Mason; lütfen bunları herhangi bir dini propaganda olarak algılamayın ancak bunları yazmam gerekliydi. Mazur görmenizi rica ediyorum.
SAYGILARIMLA_
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.