Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Göbeğini kaşıyan adamı bulduk: O.Y.  (Okunma sayısı 9837 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Aralık 31, 2007, 12:41:44 öö
  • Aktif Uye

güzel bir yazı..

Tuğçe Baran
29 Aralık 2007

2007 yi anladığımız kadarıyla Osman Yağmurdereli kapatacak. Yılın  en saçma duruma düşen adam  rolüyle.
Göbeğini kaşıyan meşhur adam  meğer oymuş arkadaşlar!
Aylardır aradığımız adamı bulduk yani!
The göbek kaşıyan O.Y. imiş! Fazıl Say ın enfes benzetmesiyle yılın karikatürü canlandı! Et oldu, kan oldu, göbek oldu! Milli göbeğimiz kimmiş meğer? Osman Yağmurdereli!
Ne kadar rahatladım anlatamam. Altı aydır dert olmuştu bana.. Kimdir, kimdir o göbeğini kaşıyan adam diye fellik fellik dolaşıyordum.
Artık rahatladık mı? Rahatladık.
Hadise bitmiştir.
Peki hak etti mi?
Hak etti!
Son altı ayda resmen  zırvanaya  ulaşmış durumda. Önce  İşkence yapıldıysa o dönemde hangi şartlar altında yapıldı, bunun da sorgulanması lazım  diyerek manasız bir 12 Eylül iskence savunuculuğu yaptı. Sonra Adnan Şenses ın avukatlığına soyundu amansızca. Sonra yemedi içmedi partisine ne kadar da yakıştığını anlatmak için son bombasını iki pazar önce patlattı:
Diyelim ki, yeni evleniyorum; 25 yaşındayım, kız da 20 yaşında. Karımın türbanlı olmasını tercih ederdim. Evlendiğimizde, saçının telini yalnız benim göreceğim bir eşim olsun isterdim. Bana özel olması açısından! Akşam evine geliyorsun, karının saçını yalnız sen görüyorsun. Elli yaşımdaki karımın kapanmasından söz etmiyorum.  şeklinde neresinden tutsan elinde kalır bir zırvalamayla çıktı ortaya.
Neresinden tutsan elinde kalır bir laf zira:
BİR: Dindarlığı ve türbanı övüyor, meşrulaştırmaya, ay ne kadar içimden gelerek dindarım, türbanatörüm vs vs demeye çalışıyorsa (hani konjonktür, hani partileme gereği) bilmeli ki kadınlar kocalarının kıskançlıklarını yatıştırmak için örtünmüyor, din emrettiği için örtünüyor. (Yeni başlayanlara müslümanlık dersleri ünite 1) Dinin emrettiği bir şeyi insani gerekçelerle meşrulaştırmak da karşı çıkmak da manasızdır.
İKİ: Kadınlara ruh hastalığına varan kıskançlık katkılı aşırı sevgisinden söz ediyorsa 50 yaşından sonra kadının kapanmasının bir önemi olmadığını söylemesi haylı tutarsız ve münasebetsiz kaçmıyor mu? Kadın dediğin 20 ila 35 yaş arasında mı örtünmeye değer bir mahluktur? Geri kalan zamanlarda açık dolaşsa da kimsenin ilgisini çekmeyecek halde midir? 35 niden sonra çirkin midir? Bakılası ve kıskanılası değil midir? Bu nasıl bir gizlenemez genç kadın merakıdır, hey güzel Allah ım.. (Kıskançlığı ve kapanmayı savunuyor değilim. Ama böyle marifetmiş gibi saçıklıyorsan bari tutarlı ol..)
Tabii ne oldu?
Hem dersini çalışmaz hem de şişman herkesten  (ve  hem de her devrin adamı, süper fırıldak tonton ) olarak yedi lafı.
Kimden? Yine yılın bir başka adamı Fazıl Say dan.  Kendisi Bekir Coşkun nun anlattığı göbeğini kaşıyan adamdır benim gözümde  diye patlattı sevgili gidici piyanistimiz..
Fazıl Say da da bir açılma bir açılma.. Hani takdir etmiyor değiliz. Ard arda patlatıyor bombaları, balonları, teşbihleri.. Hürriyet dışında bir gazete de okusa arada iyi olacak ama olsun. (Yazarlarıyla sıkı fıkılığı gözlerden kaçmıyor. Bizler de varız sayın piyanistim! Ağırlarız sizi de icabında fakirhanemizde.. Olmadı Adem Baba da)

Buradan ne çıkıyor?

BİR: Göbeğin büyükse zırva zırva laflar etmeyeceksin. Şişmanlık her daim başa bela.
İKİ: Fazıl Say gitmesin bir yere! Kalsın burada. İsviçrelerde yapamaz bu enfes teşbihleri. Ziyan olur. Bu ülkenin (ve medyanın) onun gibilere ihtiyacı var! Sayesinde kim nedir anlıyoruz ve ışıl ışıl aydınlanıyoruz.
Vostede é vostede. . Nunca perder o caducidade. .

Aralık 31, 2007, 01:14:38 öö
Yanıtla #1
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Tugce Baran ilginc bir karakter.... aciksozlu olmasi da populeritesi icin bi arti
Gerçeğin çölü

Aralık 31, 2007, 01:17:38 öö
Yanıtla #2
  • Aktif Uye

sevdiğim ve vaktim oldukça okumaya çalıştığım bir yazardır.

Aralık 31, 2007, 03:12:03 öö
Yanıtla #3
  • Uzman Uye

Evet bayagi hos yazmis. Osman Yagmurdereli'nin Kanal D'deki Genc Bakis programinda sarfettigi "Raconuna uyduracaksin" a benzer bir ifadesi MV 'ne yakismayacak cinstendi hani. Demek ki neymis MV lerimiz bile Kurtlar Vadisi izleyerek memleket meselelerinde sokak dili konusabiliyormus. Bari diziyi izliyorsun kendini ele verme dedim icimden.:))

Saygilar

Aralık 31, 2007, 12:09:22 ös
Yanıtla #4
  • Uzman Uye

güzel yazmış...
Bizimle paylaştığınız için teşekkür ederim

Aralık 31, 2007, 05:58:01 ös
Yanıtla #5
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Evet bayagi hos yazmis. Osman Yagmurdereli'nin Kanal D'deki Genc Bakis programinda sarfettigi "Raconuna uyduracaksin" a benzer bir ifadesi MV 'ne yakismayacak cinstendi hani. Demek ki neymis MV lerimiz bile Kurtlar Vadisi izleyerek memleket meselelerinde sokak dili konusabiliyormus. Bari diziyi izliyorsun kendini ele verme dedim icimden.:))

Saygilar

Milletvekillerinin Kurtlar Vadisi izlemesi garip bir durum mu sn Kirlangic
Gerçeğin çölü

Aralık 31, 2007, 07:22:14 ös
Yanıtla #6
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Keşke herkes o diziyi izle sde bu kadar dar görüşlü olmasa sözüm herhangi bir kişiyi hedef almıyor elbette ama KV izlemek bir suç gibi lanse edilmemeli.

Osman Yağmurdereli ye çevirdiği aşk dizilerinden olsa gerek bir antipatim vardı ama son zaman da kendine bir sempatim oldu bilhass bu pazar Ruhat Mengi nin programına canlı bağlanınca Ruhat Hanım ın tavrı Yağmurdereli ye daha bir sempatik bakmama neden oldu ayrıca belki alakasız ama Ruhat MEngi gibiler asıl göbeğini kaşıyanlar kadın çıkmış AKP iktidar olalı beri yılbaşı kutlnamıyor bu yılda yine yasakladılar diyor yani ne diyeyim dumura uğramış durumdayım daha önceden ne zaman yılbaşı yasaklandı bu BİR ayrıca bu kadın nasıl gazeteci Tv ler bangır bangır MİT belediye başkanlarını uyardı saldırı olacak yılbaşı kutlamarına diye bağırıyor  hala buna bakmasızın gündemden habersizce böyle avare yorumlar yapabiliyor bu da bihayli ilginç İKİNCİ madde oluyor.

Fazıl Say ile ilgili olaraksa kendisine AYDIN nitelemesi yapılıyor Allah ın piyanist şantörü kimi aydınlatmış gidecekse Turk halkı ortak para toplayıp biletini alır onun buyursun gitsin kapı orada....
Çilesini çekmediğin dert senin değildir...

Aralık 31, 2007, 08:41:53 ös
Yanıtla #7
  • Aktif Uye

defol git denmez ama,şımarmaması,türk halkının kültürel ahlakını bilmesi gerekir,,sonuçta dünyaca ünlü bir sanatçımız kendisi,,en nihayetinde sanatçı,,mankenlerde şarkı söyleyip albüm çıkarttıktan sonra sanatçıyım diyorlar,,hiç olmazsa bu adam gerçekten san'atçı..

Aralık 31, 2007, 10:23:04 ös
Yanıtla #8
  • Ziyaretçi

Ben Fzil Say'i isini hakki ile yapan basarili bir piyanist olarak, Osman Yagmurdereli'yi de tecrubeli bri sanatci ve yapimci olarak biliyorum. Kitlelerin saygisini kazanmis iki sahsiyetin kisisel dusuncelerini belirtmelerini saygi ile karsilamakla beraber her ikisi de su anda siyasetci/sosyolog/bilimadami vs kimligine sahip degiller ve tamamen kisisellestirilmis polemikleri ile gundemi isgal etmelerini ibretle izliyorum...
saygilar

Ocak 01, 2008, 05:08:52 ös
Yanıtla #9
  • Uzman Uye

Milletvekillerinin Kurtlar Vadisi izlemesi garip bir durum mu sn Kirlangic

Tabi ki degil nitekim kendisi de bir tiyatrocu, sinema sanatcisi ve yonetmendi ayni zamanda.

Ancaaak sanatci iken KV izlemek ile siyasete girdikten sonra politik olan bir diziyi izlemek (izlemekte problem yok ama bunu ifsa ve ima etmemeli), ve ustelik sokak dilindeki "racon" kelimesinin bir MV nin kullanmasi ne kadar ic acici sizce?

Neden? Cunku suan kendisi temsil makaminda ve iktidarda olan bir partinin vekil uyesi. Bildiginiz gibi KV de icinde hali hazirdaki duzenle alakali olarak bir cok temanin islendigi bir dizi. Hatta bazi vekillerle Polat'in gorustugu bile isleniyor zaman zaman. Sonra dizideki MIT baskaninin istifa ettirilip yerine TR'deki bir takim zengin isadamlarinin istegi ile vatan haini birinin gelmesi.Ve hatta sonradan da ogrendigimiz gibi yine dizideki MIT baskaninin aslinda derinlerden de derin olan bir devletin adami oldugunu? Oyle siradan bir dizi degil ki bu her ne kadar kurgu olsa da.Simdi bu vekilin KV izledigini olasi bir ifsa veya imada nasil algilar gorsel ve yazili basin ve halk? Hukumet bu dizideki gecen olaylari onayliyor diye mi yoksa hukumetin eli kolu bagli bir sey yapamiyor bakin iste gorun halimizi uc bes zengin aristokrat yonetiyor bu duzeni diye mi?Ee oyle ya, Sn Erdogan cikip kendisi soyleyecek degil. Elbette bunu da daha onceden yonetmen ve tiyatrocu olan bir vekiline soyletecek diye algilayan birileri cikarsa ne olacak?

Umarim anlatbilmisimdir...

sevgiler

« Son Düzenleme: Ocak 01, 2008, 05:14:08 ös Gönderen: Kirlangic »