Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: How to become a member  (Okunma sayısı 7412 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kasım 16, 2006, 10:02:31 ös
  • Ziyaretçi

I am and have been for a long time very interested in becoming a member.  My grandfather is but does not speak of it.  How do I get in contact with the local lodge to interview/inquire about membership?  Thank you!

Kasım 16, 2006, 11:51:33 ös
Yanıtla #1
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Well it depends on where you are. Because in some countries it`s very difficult to become a Mason. They have to find you, you cant find them. You didnt write where you are from in your profile. But what i can say about it that find a Local Lodge or the Grand Lodge Phone number and ask them for meeting. Tell them you are interested in Masonry and want to become a Mason. They would probably help you. If they dont help you let us know maybe we can find another solution.
« Son Düzenleme: Haziran 12, 2010, 12:37:55 öö Gönderen: MASON »
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Temmuz 30, 2007, 09:35:19 ös
Yanıtla #2
  • Ziyaretçi

maybe before  the inquiry you need to know someting about membership fee for one year  PPM,
MASON  can you inform us  about the fee for this membership  please,  thank you so much

Temmuz 30, 2007, 09:43:21 ös
Yanıtla #3
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Initiation fees and annual dues are different in each jurisdiction.
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.