Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Euro2008 Türkiye - Hep Seninleyiz Türkiye  (Okunma sayısı 36814 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Haziran 23, 2008, 01:38:25 öö
Yanıtla #60

Türkiye Rusya finali hiç de fena bir final olmaz hani.
ars longa, vita brevis...

Haziran 25, 2008, 12:40:51 ös
Yanıtla #61
  • Uzman Uye

Millilere Cem Yılmaz dopingi

Cem Yılmaz, milli takıma Almanya sınavı öncesi esprileriyle moral depoladı.

Cem Yılmaz, bu akşam Euro 2008 finali için Almanya ile karşılaşacak milli takıma özel bir video ile destek oldu. Milliler, maçtan önce Türk Telekom’un hazırlattığı videoyu izleyerek Cem Yılmaz’ın esprileriyle moral depoladı

Afyon’da A.R.O.G. filminin çekimlerini sürdüren Cem Yılmaz, bu akşam Almanya ile Avrupa Futbol Şampiyonası Finali’ne yükselmek için kozlarını paylaşacak olan Milli Takım’a özel bir video ile moral verdi. TTNet şirketi Türk Milli Takımı’nın ana sponsoru olan Türk Telekom’un millilere moral desteği vermek için reklam yüzü Yılmaz’a hazırlattığı yaklaşık 15 dakikalık video İsviçre’ye gönderildi. Milliler dev ekranda izledikleri Cem Yılmaz’ın esprileriyle moral depoladı.

İşte ay yıldızlı formalı Yılmaz’ın set ekibiyle birlikte “Oooo Türkiye”, “Bizler inandık, siz de inanın, bizim için bu maçı alın” gibi tezahüratlar yaptığı, Almanca sözlerle başlayan videodaki esprilerden bazıları:

* Sevgili kardeşlerim bak biz şimdi Afyon’da çok seveceğiniz A.R.O.G filminin çekimleri için bulunuyoruz. Ama yarın Almanya ile oynayacağınız maçla ilgili yakın temastayım. Bütün bilgileri alıyorum.

* Almanya maçında sizlerle olmak için çok çaba sarfettik ama Yengen vizesi alamadık. Yani yengeniz izin vermedi.

* 9 hafta süren çekimlerimiz boyunca bizi en çok heyecanlandıran sizin başarılı maçlarınızdı. Hep onlarla heyecanlandık, kapı bacayı kırdık, otel masrafımız iki katına çıktı.

* Sizler için neler yapabiliriz diye arkadaşlarımla fikir alışverişinde bulunayım; film yontma taş devrinde geçtiği için imkanlarımız kısıtlı. Sevgili kardeşlerim size 1 milyon yıl öncesinden sesleniyorum:

- Ozan Almanya maçı öncesinde milli takıma ne demek istersin?

- Bu takımda Selçuk Yula banko oynar abi.

- Selçuk Yula mı?

- Evet, oynar abi.

- Ulan şu futboldan bir anlamayan çıksın ya?

*Fatih Hocam, Almanya maçından sonra zafere ulaşacağımızı garantile, sendika başkanı olarak, bilmeyen komedyen arkadaşlar için söylüyorum, Fatih Terim taklidi yapmalarını yasaklıyorum.

*Beyler bu toptur. Her medeni toplum gibi buna önem vermeliyiz ve vereceğiz. Geleceğimiz bunda gizli...

Vatan

Haziran 25, 2008, 01:27:09 ös
Yanıtla #62
  • Uzman Uye

Icim icime sigmiyor. 19:45'e az kaldi.  Ne sinavlarimda, ne de sozlu mulakatlarda boyle heyecanlandigimi hatirlamiyorum. Bir tarafimiz eksiklerimizden dolayi buruk, bir tarafimiz umitli, bir kismimiz duali, bir kismimiz oldukca telasli. Elenirsek buyuk bir huzne gark olacagimiz kesin ama hayat devam ediyor ve daha nice Avrupa Sampiyonasina sahit olacagiz insallah diyerek  kaldigimiz yerden devam edecegimize suphem yok. E tabi bir de insaf disi, hakarete varan agir elestirileri yapmiyor olsak, ne guzel olacak.

Ingilizlerin Hirvatistan'a yenildikten sonra Turkleri tutmalari ise enteresan. Yolda dun gordugumuz Ingilizlere maci izleyecek misiniz dedigimizde "Sure,  Turkey is the winner" diye destek veriyorlardi bize . Elizabeth'in torunlarini bu halde gormek guzel bir moral kaynagi gercekten.

Milliler eksiklerini goz onunde bulundurup ve ikinci yarida yorgun duseceklerini tahmin edip, macin ilk yarisinda cok iyi oynamalilar.En az 3 gol gelmeli ilk yarida. 90 dakika boyunca 9 futbolcu kesin olarak sahada kalacak cunku. Kalecimiz  Rustu de sabit. 

Neyse. Elensek te,bu maci alsak ta sizleri seviyoruz cocuklar. Allah yardimciniz olsun.
« Son Düzenleme: Haziran 25, 2008, 01:42:44 ös Gönderen: Kirlangic »

Haziran 25, 2008, 03:24:50 ös
Yanıtla #63
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

2006 Dünya Kupası zamanında çekilmiş bir fotograf

umarım bugün sarı ve siyah sahada hüsrana uğrar ve Almanya'da da bugün akşam yer Kırmızı Gök Beyaz olur.

bu arada gerçekten futbol futbol değil. Avusturyalı Aşırı Sağcıların ve italyan Aşırı Sağcılarının açıklamaları, Türk milli takımının her yengisinden sonra yenilmişlerin dünyanın her yerinde sevince boğulmaları; Türkiye'yi  ve Türk Bayrağını belki de yenmişlere karşı yenilmişlerin, kuzeye karşı güneyin ezene karşı ezilenin simgesi haline gelebileceğinin bir göstergesi gibi. galiba bu yüzden birleşik devletlerde "türkiyeyi düşman ya da dost olarak değil bir rakip olarak görmeliyiz" denmeye başladı.

"BEN GÜNEYLİ ÇOCUK ARKADAŞIM" diyor ya şair, bu akşam Güneyliler bir kez daha sevinmek istiyor... bu akşam tüm Güney Türk Milli Takımından kendilerini sevindirik yapmalarını istiyor. Mantıkları olmaz dese de, "yenilsen de seviyoruz be!" dense de, buraya kadar geldik bu da başarı dense de, yalnızca Türklerin değil tüm Güneylilerin gizliden gizliye dillendirdikleri bir şey var "final yakışır", çünkü biz güneyliyiz fazla mantıklı adamlar değiliz. Gönlümüz ve umutlarımız var, pozitivist değiliz aslına bakarsanız, Allah'tan ümidi kesmeyiz, hep uzanacak bir El olduğunu biliriz.

bu akşam dünyanın tüm yönleri Apaydınlık olsun ve karanlık yalnızca en Kuzeyde hapsolsun. Bu akşam yalnız ay değil, hilal ve yıldız ışıtsın geceyi... güneş madem Doğu'dan doğuyor. Hem Doğu'dan gelen biziz ve üstüne üstlük güneyliyiz. daha güzeli ne olabilirdi ki?

ne diyordu şair, Ben Güneyli çocuk arkadaşım!

Haziran 25, 2008, 03:38:24 ös
Yanıtla #64
  • Uzman Uye

Ben farkli bir yorumda bulunacagim. Gecen hafta Londra'daki Turk Mahallesinde dukkanlardaki  asiliTurk bayraklarini cekemeyen bazi dar goruslu PKK yanlisi Kurtler tas ve sopalarla saldirdilar, polise ragmen..! Bazi yerlerde Turk bayragi yakildi.  Amerikan bayragi dahil, dunyada bayrak yakan zihniyete sadece aciyorum. Yazik..!

Bilmiyorum diger Avrupa ulkelerinde nasil durum. Doguda askerimize saldiran dagdaki teroristler, Avrupa'da da Turklere saldirarak aliyor oclerini.  Her A Milli Takim mac neticesinde Londra'da ve Kurtlerle Turklerin yasadigi diger sehirlerde gunun blancosu bir kac yarali veya olu oluyor. PKK, Turkiye'den temizlense bile Avrupa;daki bu teroristlerle nasil bas edecegiz bilemiyorum. Var mi kalpleri yumusatan bir zeytin dali bilen?

Bakalim bugun yenersek neler yasanacak.

Haziran 25, 2008, 03:42:57 ös
Yanıtla #65
  • Uzman Uye

Kurtler Milli Maclari Nasil Izler?
Bejan Matur /Zaman

2002 Dünya Kupası yarı finalinde Rotterdam'da bir cafede oturmuş Türkiye-Brezilya maçını izliyordum. Etrafta her biri farklı ülkelerden gelen heyecanlı bir kalabalık vardı. 

Asyalılar, Afrikalılar, Araplar, Türkler, Kürtler. O günden aklımda şu sahne kalmış: Afrikalılar ve Araplar, Türk milli takımını desteklerken Türkiye'den giden Kürtler Brezilya'yı destekliyordu. Çoğu Avrupa'da sürgün mülteci olan o kalabalığa neden Türk milli takımını desteklemediklerini sormadım elbette. Ama aklımda yer etmiş bir sahnedir o. Kendi deneyimimden de çok iyi bildiğim bu tavrı, hangi kırılmaların beslediği konusu zaman zaman zihnimi yoklar. Futbolun milliyetçiliği beslemekle kalmayıp, karşı milliyetçilikleri de körüklediği bilinen bir şey. Bu nedenle futbola mesafeli duranları anlayabiliriz. Diğer yandan futbol izlerken sahanın kozmik düzenine, büyüsüne inanan ve heyecan duyan kalabalıkların bu coşkularını hangi tercihlerle yaşadıkları sosyolojinin olduğu kadar siyaset biliminin de konusudur diye düşünüyorum. Bir insanın vatandaşı olduğu ülkenin rakibine destek vermesine neden olan şey ne olabilir? Öfke ve eziklik duygusu mu? Öcalan'ın 90'larda M.Ali Birand'a Bekaa vadisinde verdiği röportajda "Galatasaraylı" olduğunu söylemesi Türkiye'de yaşayan bazı Kürtlerin gönül hanesine "Galatasaray taraftarlığı"nı yeni bir aşk gibi eklemişti. Birçok Kürt o açıklamadan sonra Galatasaray'ın "bir Türk takımı" olduğunu unutmuş ve fanatik taraftar haline gelmişti. O günden sonra Galatasaray takımının başarıları Kürtlerin gözünde Türklükten uzak bir yere kayıtlanıyordu sanki. Sarı kırmızıdan yeşilin eksilmesi gibi görüyorlardı meseleyi! Fakat iş milli maçlara gelince durum farklıydı. Adı milli olan her şey bazı Kürtlere kendilerini dışlanmış, ezik hissettiriyordu. Böyle düşünen, hissedenleri haklı kılacak çok sayıda veri mevcut belleklerimizde, hâlâ da var. Gelgelelim insan bu; ruhun zemin katlarında olup bitenler aklın kavrayamayacağı kadar karmaşık ve katmanlı. Kendimden biliyorum, ortaokuldan fakülte yıllarına kadar kupa günlükleri tutacak kadar futbol coşkusu taşıyan biriyken dahi, iş milli maçlara gelince her defasında bir duygusal karmaşa yaşıyordum. Gerek okul çevrem, gerekse o yaşların verdiği isyan duygusuyla çoğu kez karşı takımı desteklemek niyetiyle seyrediyordum maçları. Ama adı üstünde bir niyetten ibaretti. Ne zaman ki maç başlar, sahaya futbolcular iner ve futbolun kozmik bilinci kendi aurasını yayar, desteklemeyi düşündüğüm karşı takım Fransa, İtalya, İngiltere gol sevinciyle coşarken bende bir tutulma, bir taşıp bağıramama, bir gizli keder... Tuttuğum takımın rakibi Türk takımı golü bulduğunda tuhaf bir şaşırma, içten içe rahatlama. Halbuki, gerçekten tuttuğum takımı öyle mi izlerdim. Kararım net olduğunda tutkuyla o büyünün parçası olmam işten bile değildi. EURO 2008 finallerini izleyen en azından bazı Kürtlerin benzer duygular yaşadığını sanıyorum. Ancak ben bu ikircikli "milli maç coşkusunun" aslında bir reçete niteliğinde olduğunu düşünüyorum... Kendini alamayıp ekran başına geçen ya da Avrupa'da karşı trübünde yer kapan Kürtler, yukarda sözünü ettiğim "Milli Maç büyüsünü" İtalya, Almanya, Yunanistan ya da başka bir takım için tam da yaşayamıyorlar aslında. Çünkü en nihayetinde Avrupa sahalarında top koşturan o esmer çocuklarla aynı karında büyüdüklerini biliyorlar.

Evet, milli maçlar bir tür milliyetçiliği besliyor. Ama unutmayın Nietzsche 'Başarı hastaya yataktır' demişti. Sadece Türk demokrasisi değil, Türk milli takımı da ihtiyaç duyduğu, sahip olmak için canını dişine taktığı başarıyı yakaladığında memleketin batısında yaşayanlar 'Acaba biz Kürtlerimize ne yaptık?' diye soracaklar. 'Ne yaptık ki milli maçlarda dahi takımlarını desteklemiyorlar?' Aksi halde her ikisi de farklı biçimlerde ezik iki kardeşin küskünlüğüne benzer yaşananlar.

Haziran 25, 2008, 10:12:13 ös
Yanıtla #66
  • Uzman Uye

Ugurumuz ugurlu geldi, aslanim benim yaa. Gol attik :))

Haziran 25, 2008, 10:15:49 ös
Yanıtla #67
  • Uzman Uye

Haziran 25, 2008, 11:43:21 ös
Yanıtla #68
  • Aktif Uye

Haziran 25, 2008, 11:54:56 ös
Yanıtla #69
  • Uzman Uye

Yenilsek te iyi mucadele ettik ve guzel top oynadik. Napalim, bir dahaki sefere de finale kadar cikariz insallah . Kimbilir, ondan bir sonraki sampiyonada da sampiyon biiz oluruz. En azindan artik eksiklerimizi daha iyi biliyoruz. Bu bizim icin iyi bir tecrube oldu. Biz birden yukselemiyoruz cunku, sirayla, alistira alistira :)

Yalniz sanirim sunu herkes gormustur ki Avrupali hakemlerin mac yonetme standartlari ile bizim Turk hakemlerinin standartlari birbirine hic uymuyor neredeyse. Belki politik belki ayirimcilik diyoruz ama ama neticede adamlar cok katilar, hic esneklik yok. Aninda sari kart veriyor oyuncuya. Bizim Turk hakemlerinin cok esnek olduklari bir gercek. Biraz Avrupali hakemlere bakarak bizim de hakemlerimizin standartlarini yukseltmesi lazim.. Ve acilen biz de UEFA'ya, dogru-durust- tarafsiz hakemler yetirstirmeliyiz. Turk hakemimiz var mi bilmiyorum, yanlissam duzeltin ama benim bildigim UEFA'da bir turk hakemimiz yok. 
« Son Düzenleme: Haziran 26, 2008, 12:10:26 öö Gönderen: Kirlangic »