Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Dünya Dışı Varlıklar-Tübitak'tan Tarihi Açıklama-Kampanya Duyurusu  (Okunma sayısı 12414 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Eylül 01, 2008, 04:20:00 ös
  • Ziyaretçi

HABER 1

DÜNYADIŞI  VARLIK  VİDEO’YA ÇEKİLDİ!

ABD'nin Denver kentinde yaşayan 54 yaşındaki Jeff Peckman, elinde amatör kamerasıyla çekilmiş uzaylı görüntüsü olduğunu iddia etti

Elindeki görüntülerden bir bölümünü geçen cuma günü basın toplantısıyla kamuoyuna gösteren Peckman, kameradaki yaratığın "125 santimetre uzunluğunda ve yeşil renkte" olduğunu ileri sürdü

Basın toplantısında konuşan Peckman, "Kalan kısmı bir belgesel şeklinde yayınlayacağım. Görüntülerdeki uzaylı, gece yarısı pencerenin dışındayken, kamerayla çekildi" diye konuştu.

Peckman, görüntüleri, Stan Romanek adlı bir arkadaşının Nebraska'daki evinde çektiğini söyledi. Peckman, "Onun iki genç kızı var. İlk başta kızlarının arkadaşı Tom'un içeriyi gözetlediğini düşündü. Tom'u suçüstü yakalamak için kamerasını getirdi ve kayıt yaptık" dedi.

Çevresinde uzaya ve uzaylılara yönelik merakı ile tanınan Peckman, Denver kent komisyonunda "uzaylıyla temasa geçilmesi için bir grup oluşturulmasını" talep edeceğini belirtti.

GÖZLERİNİ KIRPIYOR

CNN ve FOX TV ve CNN Larry King gibi medya organlarının yer verdiği haber e söz konusu olan video görüntüsü Denver Film ve Görüntü uzmanları tarafından detaylı incelendikten sonra  görüntünün kesinlikle animasyon veya kurgu olmadığı kesinlik kazandı….

Ancak UFO konusunda uzmanlar, görüntülerde pencereden gizlice içeriye bakmaya çalışan siluetin otantik ve "bir tür yaratık" olduğunu inandırıcı buluyor. Görüntülerde, aşağı ve yukarı da gidip gelen "uzaylı", başını yana sallıyor ve gözlerini kırpıştırıyor.

HABER 2

TÜBİTAK'TAN TARİHİ AÇIKLAMA; KUMBURGAZ'DA FİLME ALINAN GÖRÜNTÜLERDEKİ CİSİMLER  UFO'DUR.

Tüm dünyada büyük yankı uyandıran, Çin'den Rusya'ya, Brezilya'dan İsviçre'ye kadar birçok ülkenin yazılı ve görsel medyasında yer alan ve Dünya UFO literatürüne “en önemli UFO görüntüleri” olarak geçecek olan  İstanbul Kumburgaz’da görüntülenen UFO'lar,  bir düzineye yakın site sakininin tanıklığında yaşanmış ve  site bekçisi  Yalçın  Yalman tarafından filme alınmıştı.   

İlk olarak Sirius UFO Uzay Bilimleri Araştırma Merkezi tarafrından on gün boyunca incelenen ve bu incelemeler sonucunda Sirius tarafından  "UFO" oldukları kesinlik kazanan görüntüler  17 Ocak 2008 günü Dedeman Hotel'de Sirius UFO Araştırma Merkezi tarafından düzenlenen geniş katılımlı Basın Toplantısıyla kamuoyuna duyurulmuş ve bu görüntüler yerli-yabancı birçok Tv ve gazetelerde ve internet haber portallarında yer almıştı. Bu gelişmelerden sonra bazı Televizyon canlı yayınlarına katılan, başta;  İstanbul Üniversitesi Astronomi Böl. öğretim görevlisi Prof. Dr. Adnan Öktem,  18 Mart Üniversitesi Fizik bölümü öğretim görevlisi Prof. Dr. Mehmet Emin Özel ve İstanbul Üniversitesi Psikiyatri Böl. Prof. Dr. Kerem Doksat Kumburgaz'da çekilen bu görüntüleri hiçbir şekilde incelemeden ve gerekli analizleri yapmadan, büyük bir önyargıyla bu görüntülerin;  maket veya bilgisayar animasyonu kurgulardan ibaret bir aldatmaca olduğunu iddia etmişlerdir.

Bu gelişmeler üzerine Sirius UFO Uzay Bilimleri Merkezi başkanı Haktan Akdoğan, ATV televizyonunda yayınlanmakta olan MUHABİR programının canlı yayınında Prof. Dr. Adnan Öktem'e, görüntülerin bulunduğu orijinal bandı, istediği bir Kurumda incelenmek üzere kameralar önünde kendisine teslim edebileceğini belirtmiştir. Prof. Adnan Öktem'de görüntüleri Antalya'da bulunan TÜBİTAK Gözlemevi tesislerinde analizini yaptırmak istediğini  ve gerçeğin böylece ortaya çıkacağını belirtmiştir. Bunun üzerine taraflar, bahsi geçen programın ekibinin kameraları eşliğinde Antalya'da bulunan TÜBİTAK tesislerine gitmiş ve görüntülerin bulunduğu orijinal bant Haktan Akdoğan tarafından Prof. Dr. Adnan Öktem'e verilmiş, sayın Öktem'de bu bandı TÜBİTAK'ta görevli bilimadamlarına incelenmek üzere teslim etmiştir..

Yapılan tüm incelemeler sonucunda TÜBİTAK'ın hazırladığı resmi sonuç raporunda;  bahsi geçen çekimlerde görünen belirli bir maddesel yapıya sahip cisimlerin kesinlikle bir bilgisayar animasyonu olmadığı ve özel bir video etkisi veya stüdyoda canlandırma şeklinde oluşturulmuş görüntüler veya maket olmadığı sonucuna varılmıştır. Ayrıca raporun son bölümünde, fiziksel ve maddesel yapıları olan görüntülerdeki bu cisimlerin bilinen  (uçak, helikopter, meteor, Venüs, Mars, uydu, ateş topu, çin feneri....vs ) hiçbir kategoriye girmediği ve bu cisimlerin UFO (Tanımlanamayan Uçan Cisim) sınıfına girdikleri sonucuna varılmıştır...

...İngiltere ve Fransa'nın da gizli ufo dosyalarını açıkladı

ve  Kampanya Duyurusu

“UFO İfşaat Kampanyası” kar amacı gütmeyen, dünya çapında bir kampanyadır. Kampanyanın ana amacı, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nun, UFO’lar/Dünyadışı Canlıların yeryüzündeki varlığına ilişkin olarak, kamuoyuna açık ve hiçbir gizlilik içermeyen resmi oturumlar düzenleyerek, dünya hükümetlerinin bu konudaki gizliliğe son vermelerini sağlamaktır.

Ayrıca, yine Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nun, bu konularla bağlantılı olarak, dünyaya açıklandığı takdirde küresel ısınma, ekolojik denge , çevre,... vb. sorunlara çözüm getirecek ileri enerji ve sevk sistemlerine ilişkin,  kamuoyuna açık ve gizlilik içermeyen resmi oturumlar düzenlemesini temin etmek de kampanya amaçları arasındadır.

Bugüne kadar bütün dünyada silahlı kuvvetlerin her branşından, çeşitli kuruluşlardan ve ülkelerden binlerce tanık kayda geçirilmiştir. Tanıkların ifadelerinin ciddiyetinin yanısıra, resmi devlet dökümanları ve diğer kanıtlar, dünyadışı yaşam formlarına, UFO’lara ve bu araçlar üzerinde yapılan araştırmalar sonucunda elde edilen ileri enerji ve sevk sistemlerine ilişkin gerçeği, hiçbir kuşkuya yer bırakmayacak şekilde ortaya koymaktadır.

Tüm kanıtlar, dünyadışı uygarlıkların, nükleer nitelikli veya uzaya konuşlandırılmış silah sistemlerimiz ve dünyada süregelen savaşlar konusunda son derece büyük bir endişe taşıdıklarını göstermektedir. Uzay boşluğunu başka uygarlıklarla da paylaşıyor olmamız dolayısıyla, uzun zamandır örtbas edilen bu bilginin insanlığa açıklanması kritik bir öneme sahip bulunmaktadır.

Bu bilginin ifşa edilmesi, insanlık tarihinin en heyecanlı ve etkileyici anı olacaktır. İnanıyoruz ki, UFO gerçeğinin dünyaya açıklanması, dünya tarihinde benzeri görülmemiş, yepyeni bir çağın başlangıç noktasını oluşturacaktır. Bu açıklama aynı zamanda tüm insanlığı yeni bir barış ve kardeşlik ruhu ile biraraya getirerek, insanoğlunu galaksilerarası iletişim ve bilgelik devrine taşıyacak yepyeni bir süreci başlatacaktır.

Birleşmiş Milletler’in, eksiksiz, açık ve güvenilir bir açıklamanın bir an önce yapılabilmesini sağlamak üzere, tüm tanıkların yeminli ifade vermelerine olanak sağlayacak adımları ivedilikle atması gerekmektedir. Birleşmiş Milletler’in bu kritik misyonu insanlık adına üstlenmesini bekliyoruz.

“Dünya UFO İfşaat Kampanyası” ile, dünya hükümetlerinin UFO/Dünyadışı Canlılar konusu üzerindeki gizlilik perdesini kaldırmalarını ve gerçeği açıklamalarını tek ses halinde talep eden milyonlarca UFO meraklısının ve Ufoloji aktivistlerinin imzalarını toplamayı hedefliyoruz.

Dünya çapında gerçekleşecek büyük bir katılım ile, yetkililerin dikkatini bu konuya çekmeyi ve Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nun, UFO’lar ve Dünyadışı Canlıların yeryüzündeki varlığına ilişkin açık ve hiçbir gizlilik içermeyen oturumlar düzenlemesini sağlamayı amaçlıyoruz.

GEZEGENİMİZ KRİTİK BİR DÖNEME GİRMİŞTİR!

UFO gerçeğinin Birleşmiş Milletler ve dünya hükümetlerince  dünyaya açıklanmasının, dünya barışının sağlanması ve dünya insanlığı ve ailesi olarak bu gezegende bulunduğumuzun idrak edilmesi yönünde tek şans olduğuna inanmaktayız.

Lütfen bu bilginin yayılmasına yardımcı olunuz ve “Kampanya”ya imzanızla katılınız.

Destek ve katkılarınızı bekliyoruz.

Gerçeğin ve barışın dünyada hüküm sürmesi dileğiyle...

Kampanyaya destekvermek için : http://www.worldufodisclosure.org/index2.php?bolum=25&kita=Asia

Ayrıca bu uluslararası kampanyada belirli niteliklerine göre çalışmak isteyen kişilere ihtiyaç var bunun için ise http://www.worldufodisclosure.org/index2.php?bolum=38 adresine başvurabilirsiniz...

Eylül 01, 2008, 05:17:17 ös
Yanıtla #1

הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Eylül 01, 2008, 08:35:54 ös
Yanıtla #2
  • Aktif Uye

Geceleri skca gokyuzune bakiyorum ki bende uzayli goreyim de beni alsinlar aralarina diye. Ama yok olmuyor arada bir isik geciyor o da ucak cikiyor :) Nerde bu isin meraklisi varsa bir onlar goruyor :)

Eylül 02, 2008, 10:15:07 öö
Yanıtla #3

Geceleri skca gokyuzune bakiyorum ki bende uzayli goreyim de beni alsinlar aralarina diye. Ama yok olmuyor arada bir isik geciyor o da ucak cikiyor :) Nerde bu isin meraklisi varsa bir onlar goruyor :)

:D Canim ya cok tatlisin bu arada bu kadar cok istekliysen eger, Uzayli Kardeslerimiz seni de ziyaret edebilir ;)

Ancak İnsanlara vermis olduklari buyuk degerden dolayi onlarin rahatsiz olmamalarini saglamak adina herkesle irtibata gecilemiyor ve bu yuzden de kendini ne zaman hazir hissedersen iste o zaman Onlarla rahatlikla iletisim kurabileceksin..
« Son Düzenleme: Eylül 02, 2008, 10:18:34 öö Gönderen: Sevil »

Eylül 02, 2008, 06:25:16 ös
Yanıtla #4
  • Ziyaretçi

Eylül 02, 2008, 06:54:08 ös
Yanıtla #5

olmayan şeyler için imza toplasan ne olur

Neden guzel Kardesim?

Alinti: Evrende yalnız olmadığımız gerçeği ve aslında hepimizin dünya vatandaşı olarak birer “Dünyalı” olduğumuzun idraki
Din, ırk, mezhep ve ülke farklılıklarının önemsizliğinin anlaşılması

Tüm savaşların ve şiddetin anlamsızlığının idraki ve durmasına olumlu etkisi
Dünya’da genel barışın ve birliğin sağlanmasına önemli katkısı

Tüm dünya kaynaklarının, bilginin ve teknolojinin birleşmesine  ve ortak insanlık menfaatleri için kullanılmasına katkısı
Alternatif ve temiz enerji kaynakları teknolojisinin geliştirilmesinin hızlanması

Küresel ısınma kaynaklı sorunların çözümü ve sona erdirilmesi
Doğanın korunması ve Ekolojik dengenin sağlanması

Açlık ve fakirliğe hızlı çözümlerin uygulanması
Salgın ve ölümcül hastalıklara çözümler için ülkelerarası etkili işbirliği

Dünya genelinde ekonomik ve sosyal dengenin kurulmasına katkısı
Ülkelerarası bilgi ve teknoloji paylaşımıyla Tarım, Teknoloji, Sanayi ve Bilimin çok daha hızlı gelişmesine olumlu  etkisi

Kültür ve Sanatın ortak alanlarda daha da üretken olması ve çeşitlenip gelişmesi
Birleşik İnsanlık Realitesi’nin gerçekleşmesi ve daha hızlı tekamül eden bir insanlığın hayata geçmesi.

Çıkar güçlerinin ve sömürücü kontrol gruplarının etkisinin ortadan kalkması..
Yaşam ve Varoluşla ilgili esas amacın idraki ve uygulanmaya başlanmasına etkisi

Galaksilerarası iletişimin başlayarak, insanlığın teknolojik ve ruhsal gelişimi için büyük katma değerler sağlanması...
.

Alintiladigim bu onemli maddeler sanirim bircok seyi acikliga kavusturuyor.
« Son Düzenleme: Eylül 02, 2008, 06:57:25 ös Gönderen: Sevil »

Eylül 02, 2008, 10:03:37 ös
Yanıtla #6
  • Ziyaretçi

Merhaba SEVİL
Kampanyaya faydalı olacaksam seve seve her dalda elimden geleni yaparım ama imza toplasan ne olurdan kastım faaliyet olmayacaksa imza toplasan ne olurdu ama aydınlatman için teşekkürler pasif olmamamız lazım anlatmak istedigim buydu
SAYGILARIMLA

Eylül 02, 2008, 10:06:13 ös
Yanıtla #7

Merhaba SEVİL
Kampanyaya faydalı olacaksam seve seve her dalda elimden geleni yaparım ama imza toplasan ne olurdan kastım faaliyet olmayacaksa imza toplasan ne olurdu ama aydınlatman için teşekkürler pasif olmamamız lazım anlatmak istedigim buydu
SAYGILARIMLA

Ozur dilerim, lutfen yanlis anlasilmak istemem :) benim burdaki sorgulama amacim asla elestirel manada degildi ve zaten durumu farketmeniz benim acimdan da sevindirici, anlayis gosterdiginiz icin Tesekkurler. Sizi gayet iyi anliyorum. Haklisiniz.

Saygilarimla.
« Son Düzenleme: Eylül 02, 2008, 10:09:27 ös Gönderen: Sevil »

Ekim 15, 2008, 02:50:49 ös
Yanıtla #8
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Böyle şeylere hiç inanmam. Hatta ilk mesajda yazılanları hayal ürünü olarak görüyorum.
Ama bizzat kendim ramazan ayında kadir gecesinden birgün önce akşam saat 10-11 arası gök yüzünde sarı renkli büyük bir ışık gördüm. Yaklaşık 1-2 dakika kadar gök yüzünde kaldı. Geçen her sürede biraz daha yukarı yükseliyor ve doğal olarak küçülüyordu. Uçan bir araç veya havai fişek gibi birşey olması imkansızdı. Bir uçak, bu cismin olduğu çevredeydi ve bu cisim uçaktanda daha yukarıdaydı. Dediğim gibi genelde bu tarz şeylerin ardında hep bir oyun ararım. Ama bizzat kendim şahit olmuştum. Ama hala diyorum belki deneme amaçlı birşeydir. Ama resmen parlıyordu. Eve geldiğimde online haber sitelerine vs. baktım ama herhangi bir bilgi de yoktu. Bu anımı sizinle paylaşmak istedim :)

Temmuz 27, 2012, 02:59:01 ös
Yanıtla #9
  • Orta Dereceli Uye
  • **

bekle, izle, gör, hisset, anla...