Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Medyumlar da çağa ayak uydurdu  (Okunma sayısı 5146 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Eylül 03, 2008, 02:17:15 öö
  • Ziyaretçi

Eskiden medyatik olabilen sadece 2-3 medyum vardı. İnternet ortamı medyumları da geniş kitlelere ulaştırıyor.

Rusya ve Ukrayna'da medyumluk çok uzun süreden beri devam eden kurumsal bir kimliğe sahip. Hal böyle olunca Türkiye'de yerleşik Rusça konuşan medyumların tarot ve astroloji konusunda müşterilerine hizmet vermeleri global ekonominin doğal bir sonucu. New age akımı 1990'ların başından itibaren yayılmaya başladığında modern çağın ruhçuluğu kendine yeni bir mecra bulmuş gibi görünüyordu. Kimi entelektüeller iletişim çağının getirdiği bu aydınlanma ortamında ruhçuluğun ve new age tarzı fikirlerin kendilerine yaşam alanı bulamayacağını iddia etmişlerdi.

Ama hayat ironiler ve paradokslarla doludur. Yaşadığımız bu postmodern çağda elimizdeki iletişim ve teknoloji imkanları ne kadar gelişirse gelişsin insanların spirütüel arayışları asla tatmin olmuyor.

İnternet çağında medyumların ortadan kalkmayıp aksine internet üzerinden yepyeni kitlelere ulaşmaya çalışıyor olmaları bunun apaçık bir kanıtı.

Hali hazırda internet ortamında müşterilerine hizmet veren medyumlar arasında vergi levhasına sahip olanlar bile var. Tarot falı bakan, büyü bozan, kısmet açan pek çok medyum internet üzerinden hizmetinizde.

İşte sizin için seçtiğimiz online medyumlar:

1. Medyum Yakup Hoca

Müslüman hocalar postmodern çağa çok çabuk uyum sağlamış görünüyorlar. Daha düne kadar 'Hoca Efendi' diye anılan büyücü ve üfürükçüler internet ortamında web sitesi açarken daha modern bir imaj vermek için kendilerine "Medyum" ünvanını yakıştırıyorlar. Medyum Yakup Hoca onlardan biri.

"İslam dininde büyü yoktur, yasaktır" diyen hocaların iş global ticarete gelince ne kadar hızlı kısmet açtıklarına inanamıyorsunuz.

2. Medyum Perihan

Müslüman kadın medyumların astrolojiye olan ilgileri, laik ve modern görünüşlü medyumlardan geri kalmıyor. Taktığı türbanla İslam inancını bir markaya dönüştüren Medyum Perihan "Hak geldi, batıl zail oldu" deyiminin üstünde sizi uzun uzun düşündürecek.

3. Medyum Niyazi Hoca

Medyum Niyazi Hoca bize vatan sevgisi ve yasalara uymak konusunda güzel bir ders veriyor. Ana sayfasına Türk bayrağını koymakla yetinmeyen Niyazi Hoca, vergi mükellefi olduğunun da altını çizerek bizi kaçak çalışan diğer medyumlara karşı uyarıyor.

Bu kadar dürüst ve ülkesine bağlı medyuma itimat etmemek elde değil.

4. Medyum Mustafa Hoca

Medyum Mustafa Hoca bize Almancı Türklerin dünyaya ne kadar açık olduklarını gösteren canlı bir örnek. Başta Almanya olmak üzere Türkiye ve Avrupa'nın diğer ülkelerindeki Türklere hizmet eden Medyum Mustafa Hoca tarifesini Euro olarak belirlemek suretiyle global ekonomiye çoktan entegre olmuş.

Kendi sitesinde bizzat "Senelerden beri bedava baktık. Fakat bu iyiliğimizi suistimal edenler oldu. Yani bedava bakıyoruz diye derdi olanlara ayıracağımız zamanı kısıtlayanlara karşı önlem almak için artık bundan böyle sadece 10 Euroya bakma kararı aldık." diyen Medyum Mustafa Hoca aslında maddiyata değil maneviyata önem verdiğini vurgulama ihtiyacı hissetmiş.

5. Madam Inga

Ülkemizde yalnızca Müslüman medyumların hizmet verdiğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz.

Rusya ve Ukrayna'da medyumluk çok uzun süreden beri devam eden kurumsal bir kimliğe sahip. Hal böyle olunca Türkiye'de yerleşik Rusça konuşan medyumların tarot ve astroloji konusunda müşterilerine hizmet vermeleri global ekonominin doğal bir sonucu.

Rusça ve İngilizce olarak müşterilerine hizmet veren Madam Inga tercüman aracılığıyla yabancı dil bilmeyen Türk müşterilerine de yardımcı olmaya çalışıyor

Eylül 03, 2008, 08:37:45 öö
Yanıtla #1

Medyamik bir Cagdayiz artik :) Medyumlarin cogalmasi normal. 
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Eylül 03, 2008, 01:22:33 ös
Yanıtla #2
  • Ziyaretçi

coğalmak mı walla heryerde türemeye başladılar artık işi ticarete bile döktüler.Acaba hükümet vergi mukellefi yapması gerekmez mi bunları:)

Eylül 03, 2008, 04:03:00 ös
Yanıtla #3

coğalmak mı walla heryerde türemeye başladılar artık işi ticarete bile döktüler.Acaba hükümet vergi mukellefi yapması gerekmez mi bunları:)

Maalesef :( cikar amacli ne olursa olsun bunlar tamamen olumsuz bir durum teskil etmektedir.

Eylül 03, 2008, 04:07:26 ös
Yanıtla #4
  • Ziyaretçi

bence bunları düzeltme adına yapılması gerekenleri konuşmak gerekiyor.

Eylül 03, 2008, 04:07:56 ös
Yanıtla #5

bence bunları düzeltme adına yapılması gerekenleri konuşmak gerekiyor.

Sence? Senin fikrin nedir?

Eylül 17, 2008, 10:13:42 ös
Yanıtla #6
  • Ziyaretçi

Bence yapılması gereken şey öncelikle medyumlar ile umut tacirlerini ayırmaktır. Medyum sıfatı fal bakanlara, büyü bozanlara, psişik güçleri olduğunu söyleyip bunu çıkar kapısı haline dönüştürenlere verilecek bir sıfat değildir. Ben böyle kimselere şarlatan derim ki bu bile hafif kalır belki.

Medyum, psişik hassasiyete sahip olan ve bu yetenekleri vasıtasıyla ruhsal veya fiziksel olarak bazı tezahürler ortaya koyan kimsedir. Ancak psişik hassasiyete sahip olan herkes medyum sayılmamalıdır. Bu kelimeye toplumsal olarak yüklenen anlamı biraz aşıyorum belki ama, bence medyumluk çok değerli bir hediyedir ve aynı zamanda yüklediği sorumluluklar bakımından da çok yüce bir görevdir; ancak ulaşılan bilgilerin ya da ortaya konan tezahürlerin yalnızca tüm insanlığa faydalı olacak şekilde kullanılması koşuluyla. Buna en iyi örnek peygamberlerdir herhalde, ki aslında teknik açıdan onlar da birer medyumdurlar. Peygamberler görevlerini en kusursuz şekilde yerine getiren medyumlardır çünkü her biri hayatını aldıkları tebliğlerin insanlık ve iyilik adına kullanılması için çalışmaya adamıştır ve çok çetin yollar ve sınavlardan geçmişlerdir.

Nasıl fiziksel görünümü insan olan ancak bundan zerre nasip almamış yaratıklara  "insan" sıfatını kullanırken çekiniyorsak; sahip oldukları değerli hediyeyi sadece para ve güç için kullanan hassas kimselere de "medyum" derken bir kez daha düşünmeliyiz.

Başta da belirttiğim gibi, bu umut sömürücülerini etkisiz bırakma yolundaki ilk adım  bu ayırımı yapabilmekten geçiyor bence.

Saygılarımla

Eylül 18, 2008, 04:46:04 ös
Yanıtla #7
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Ya ben bu medyum bilmem ne hocaları tanımıyorum..Ben iki tane medyum tanıdım onların üstüne hala yoktur piyasada..Medyum Memiş ve Medyum Keto...
...Söyleceklerimi yukarda söyledim zaten...

Eylül 19, 2008, 01:57:37 ös
Yanıtla #8

Ya ben bu medyum bilmem ne hocaları tanımıyorum..Ben iki tane medyum tanıdım onların üstüne hala yoktur piyasada..Medyum Memiş ve Medyum Keto...

:) +1

Eylül 19, 2008, 01:58:21 ös
Yanıtla #9

Çıkar amaçlı olmayan medyumdamı var? Birde dernek reklamcısı gelmiş bize ders veriyor. :) Komik