Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Kıyamet senaryolarının sıkça konuşulduğu ve yazıldığı bir dönemden geçiyoruz.  (Okunma sayısı 5203 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Eylül 03, 2008, 02:20:00 öö
  • Ziyaretçi

Kıyamet senaryolarının sıkça konuşulduğu ve yazıldığı bir dönemden geçiyoruz.

Burak Eldem'in yazmış olduğu 2012:Marduk’la Randevu ve Fraternis: Kayıp Kitaplar, Gizli Kardeşlik adlı eserler, bu konularla ilgili olarak Türkçe yayınlanan en zengin ve kapsamlı referans kaynağı durumundadırlar. 
Nostradamus, gezegenlerin ve yıldızların gelişimiyle ilgili bilgileri kullanarak kehanetlerde bulunduğunu söylüyordu. 10 Eylül tarihinde 'Big Bang' teorisini denemek üzere yer altında gerçekleştirilecek deney çok sayıda bilim adamını telaşlandırmış durumda.

İsviçre'de Cern Araştırma Merkezi tarafından 14 yılda geliştirilen ve 8 milyar dolara mal olan dev projenin hayata geçirilmesine sadece günler kaldı. Kimi bilim adamları ve uzmanlar bu projenin durdurulması için aylardır mücadele ediy

Dünyanın sonu mu gelecek?

Kıyamet kehanetleri neredeyse insanlık tarihi kadar eski. Dünyanın yok oluşuna dair yüzlerce yıldır felaket senaryoları konuşulmakta.

Evrenin ve dünyanın sonuna dair çok sayıda bilimsel teori de ortaya atılmış durumda. Kimilerine göre yaşadığımız çevresel felaketler ve küresel ısınma, zaten bu yok oluş sürecinin bir parças

Evrenin sonu nasıl gelecek?
Gezegenimizi kurtarabilecek miyiz?
Bazı araştırmacı ve teorisyenler ise 2012 yılını işaret eden saptamalarda bulunuyorlar.

1- MAYA TAKVİMİ

Maya Kehanetleri’ne göre 22 Aralık 2012 tarihi dünya için çok önemli. Çünkü bu dönemde içinde yaşadığımız çağ sona ererek yeni bir çağ başlayacak. Büyük bir tufanla gelecek olan bu yeniçağın en büyük göstergesi iklim değişiklikleri. En azından bilim adamları öyle düşünüyor.

Sınır Ötesi Yayınları’nın Genel Yayın Yönetmeni Ergun Candan “Kutuplar yer veya açı değiştirdiğinde buzlar eriyor. Kaldı ki; küresel ısınma sonucu şu anda Kuzey Kutbu’ndaki buzular zaten erimeye aşlamış durumda. Mayalar’a göre daha önce yaşanan dört çağ da tıpkı bu şekilde sona erdi” diyerek olayı özetliyor.

Maya takvimi, Marduk gezegeni ve insanlığın bilinmeyen tarihi konularında geniş kapsamlı değerlendirmelerde bulunan yazar Burak Eldem’in 2012 Marduk’la Randevu adlı eserinde de bu konu ayrıntılı olarak incelenmişti.

Tanrıların Arabaları 40 yaşında

2- NOSTRADAMUS'UN KEHANETLERİ

New York'lu araştırmacı Peter Lorie, Nostradamus’un dörtlüklerini büyük bir titizlikle inceliyor. Çıkardığı sonuçları değerlendirdiğinde ortaya çıkansa 21.Yüzyıl’ın başlarının büyük felaketlere gebe olduğu…

Nostradamus’un özellikle 2012 yılına parmak bastığını belirten Lorie “O, geleceğin mühendisidir, dedikleri er ya da geç çıkacak” diyor. Astrolojiden faydalanarak kehanetlerinde kesin zamanlama verileri kullanan ilk kahin Nostradamus, öngörülerinde Türkiye’ye de yer ayırıyor. Ünlü kahinin Türkiye ile ilgili iki kehaneti bulunuyor: Deprem ve savaş. Fransız şifre çözücü Jean-Charles De Fontbrune’ye göre, Türkiye ikinci cildin 52. dörtlüğünde geçiyor.

Eylül 03, 2008, 08:36:21 öö
Yanıtla #1

Evet, 2012 benim de bekledigim onemli bir tarih :) bakalim ve neler olacagini, ne gibi degisiklerin meydana gelecegini hep birlikte gorecegiz. Tabi o zamana kadar yasamamiz istenirse,     
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Eylül 03, 2008, 01:19:40 ös
Yanıtla #2
  • Ziyaretçi

2012 sanırım herkez bekliyor ben biraz karamsar bakıyorum ama bilmiyorum cok şeylerde söylenebilir o tarih için...

Eylül 16, 2010, 05:43:03 ös
Yanıtla #3
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Kıyamet insanların ölmesi değil, ölmeden önce ölmesi ve yeniden doğmasıdır.

Kıyamet, zaman olarak her insan için farklılık gösterirken ancak farkındalığa varan insanlar tarafından yaşanabilecektir.

Asla bir sorgu veya ceza - ödül günü değildir.

Kıyamet farkındalığın başladığı ve insanın kendine 'kimim', 'nereden geldim', 'nereye gidiyorum' sorularını sormaya başladığı an ile tekamülünü tamamlayarak insan-ı kemal olduğu an arasındaki zaman dilimidir.

Kıyametin başlamasından korkulmaz, tam tersine kıyam özün ayağa kalkmasıdır, farkındalığın başlamasıdır, insan için bambaşka bir yaşamın ilk anlarıdır.

not: alıntı değildir.
veritas lux mea.

Eylül 17, 2010, 09:14:42 öö
Yanıtla #4
  • Uzman Uye

Sayın alcyone kıyameti güzel tasvir etmiş;ama keşke başka bir konu başlığı açsaydı.Çünkü mevcut konu başlığının içeriği kehanetlerle ilgili.

Kıyam,ayağa kalkmak veya dirilmek anlamına geliyor.Ayağa kalkmak için yerde olmak,dirilmek için de ölmek gerek.

Bütün kadim öğretilerde rahatlıkla görülebilen bu ana tema,aydınlanmayı diriliş olarak sembolize etmek için kullanılmıştır.

Sembol dili,kuşdili olarak tanımlanmıştır.Yaradılanların özgün dili,sembol dilidir.Bizler,konuştuğumuz dilleri sonradan oluşturduk.Buyüzden,evreni ve kendimizi dinlesekte anlamakta zorlanıyoruz.

Farkındalığı arttırarak aydınlanmayı layıkıyla yaşayabilmek için,atalarımızdan bizlere miras kalan  ancak üzeri kirlenmiş bu kuşdilini anımsamak için gayret göstermek zorundayız.

Saygılar
Ben"O"yum,"O"ben değil...

Eylül 17, 2010, 05:50:53 ös
Yanıtla #5
  • Orta Dereceli Uye
  • **

2012 hakkında masonlar.org'da http://www.masonlar.org/masonlar_forum/index.php?topic=7283.15  norveçli bir politikacının söylediklerini alıntılamıştım: http://projectcamelot.org/norway.html  Svalbard bölgesinden http://arsiv.ntvmsnbc.com/news/437104.asp bahseden başka bir yazı daha var: http://projectcamelot.org/norway_update.html İçinde  ilginç şeyler geçiyor. 2012 için ayrıca: http://www.lucifersweb.de/html/2012.html

Keyifli okumalar, saygılar.
« Son Düzenleme: Eylül 17, 2010, 06:00:22 ös Gönderen: Texan »
Çöl Bilgesi