Masonlar.org - Harici Forumu

Anket

Okullarda seçmeli ders olarak kürtçe,lazca,çerkezce konulsun mu?

Evet konulsun daha iyi olur
Hayır konulmasın
Şu anda kararsızım

Gönderen Konu: Okullarda seçmeli ders olarak kürtçe,lazca,çerkezce konulsun mu?  (Okunma sayısı 18121 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ocak 29, 2013, 04:16:07 ös
Yanıtla #10
  • Ziyaretçi

Bence dünya üzerindeki her dil bir zenginliktir, insanlik tarihinin mirasidir ve yasatilmasi icin hersey yapilmalidir.

Saygilarimla

Sevgili Tij çok güzel söylemiş. Her dil bir insanı temsil eder ve her insan da bir kültürü. Kültür çeşitliliği de kültürel zenginliği yansıttığına göre bu ancak olumlu bakılacak ve desteklenecek konular arasında olmalıdır. Aksi halde başka dilde konuşanı ötelemiş oluruz. Bu da bizi ırkçı yapar. Bence bu derslerin konulması, kültürlerin yaşatılması anlamında bize güzellik katar ve de inşallah konulur :-)

Saygılarımla...

Ocak 29, 2013, 05:38:45 ös
Yanıtla #11
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Uzaktan gazel atmak öyle kolaydır ki...

Dilek başka şey, dileği bir programa bağlayıp uygulamaya koymak başka.

Bu dilekte bulunanlar hiç bir eğitim/öğretim programı (müfredat) hazırladı mı acaba? Bu işin bir kitabını, kitap olmasa da öğretim aşamalarını gösteren bir metni hazırlamaya/düzenlemeye girişti mi? Bunun öğretmenliğinin nasıl yapılacağını, hangi yönktemin kullanılacağını, kimin böyle bir dersin öğretmeni/eğitmeni olabileceğini, toplumda böyle kişilerin bulunup bulunmadığını, varsa öğretim becerileri olup olmadığını ve pedagoji eğitiminden geçip geçmediklerini (bu zorunludur) hiç düşündü mü?

Dedim ya, uzaktan gazel atmak kolay iş.

Bir gazel de ben atayım: Orta öğretimin son sınıfına seçmeli ders olarak "İçrek Öğretiler ve Masonluk" konsun.

ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Ocak 29, 2013, 05:51:20 ös
Yanıtla #12
  • Uzman Uye

Sayin ADAM,

eger bir kürtce televizyon acabiliyorsaniz ve senelerdirde yürütebiliyorsaniz, bu iside basaracaginizdan eminim.

Dagda kendilerine terörit dedigimiz insanlarin icinde yüzlerce hatta binlerce üniversiteli genc var alalim onlari bu is icin hazirlayalim, hem terörü bitirmisoluruz hem bu insanlari topluma kazandirmisoluruz.
Tabi bunu kürtce ve zazaca icin söylüyorum diger diller icin birsey diyemem kendileri hakkinda fazla bir bilgim yok.

Saygilarimla

Ocak 29, 2013, 06:20:01 ös
Yanıtla #13
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Sn.Tij

Dağdaki Teröristi alıp okula hoca yapmak için bir milletin akıl tutulmasına uğraması lazım.Adalet duygusunuın ortadan kalkması lazım o zaman her suç işleyeni daha sonra topluma kazandıralım diye cezalarını affedelim o zaman ortada toplum falan kalmaz.

Sn.Ceycet ile sn.alşahın görüşlerine birebir katılıyorum amaç dil öğrenmek olsa anlamaya çalışrdım ama durum farklı dil sorunu =özerklik talebidir ben her zaman bu konuyu böyle gördüm.

Farklı diller zenginliğimizdir yalanı sonunda bize kdv olarak farklı diller kabusuuzdur olarak geri döner.

Bir insanın yada toplumun ana dil diye dayatması kimlik tanımlamasıdır kendisini bu topluma ait değil farklı bir topluma aitim demenin ilk adımıdır bu tuzağa düşmemek lazım.

Bu aldatmacadan sn.ceycetinde dediği gibi bu kuyudan su çıkmaz boşa ve nafile çabadır.

Dağdaki teröristi ise okullara hoca olarak atama fikri ise fikir bile olamaz bu memleket insanına kurşun sıkan insanı bu toplum hoca olarak benimseyebilecekse o ülke bitmiştir hemde iliklerinden hücrelerine kadar,her tür değerlerinden bu kadarda yavşayacak bir toplumun mensubu olmak fikri bile şimdiden beni tırnak uçlarımdan hücrelerime kadar titretiyor beni.

O kadarda değil
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Ocak 29, 2013, 06:58:07 ös
Yanıtla #14
  • Uzman Uye

Ben sadece fikrimi söyledim, hem bir tasla iki hatta üc kus vurmus olurduk.
Hem ögretmen acigimizi kapatirdik, hem kürtce ügretmen bulmus olurduk, hem terörü bitirmis olurduk hemde teröristi düze indirip topluma kazandirmis olurduk, bakin dört kus oldu.

Ha buarada avrupaliyla farkimiz iste burda, Fischer denilen almanya eski disisleri bakani birzamsanlar polise tekme tokat giren nerdeyse "terörist" sitatüsüne erismis bir insan.

Ama gün geldi disisleri bakani oldu.

Saygilarimla

Ocak 29, 2013, 07:07:52 ös
Yanıtla #15
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Fisher tekme tokat girmiş bu hainler öldürmek amaçlı ateş ediyorlar haince pusular kurup binlerce ana babaya evlat acısı yaşattılar bizim bahsettiğimiz masum eylemler değil sn.tij  toplumda infial uyandıran cinayetlerdir üstelik ülkeyi bölme amacı ile işlenişyorlar.Yani bunlkar artık kuş muş değil zıvanadan çıkmış cani ordusudurlar bunlara hangi türde vicdan ile bakarsanız bakınız asla ve asla bu topraklarda yaşayan insanlara kabul ettiremezsiniz mümkün değildir.

Bu işin asdla ve asla demokrasi ilede tarif edilebilir hali ve yanı yoktur bu insanların bir daha asla bu toplumun içine girip ülkemde benimle aynı havayı dahi teneffüs etmelerine izin verilmemeli.Benimle aynı yurttaşlık haklarına sahip olabilecek bu cani ordusu ile aynı bana bu ülkede hiç bir güç aynı havayı teneffüs ettiremez.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Ocak 29, 2013, 07:08:54 ös
Yanıtla #16
  • Uzman Uye

Çocuk öldürenlere,çocukları eğitme görevi verelim;çünkü üneversite mezunuymuş...

Daha neler...

Fareye ekmek verirseniz,peynir ister.

Bir düşünün,babanızı öldüren birisi size öğretmen olursa kendinizi nasıl hissedersiniz ?
Ben"O"yum,"O"ben değil...

Ocak 29, 2013, 07:12:46 ös
Yanıtla #17
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Hocam iyi hoşta anlatıyon bişeylerde benim babamı niye vurdun?
Sonramı?
O çocuk o adamı o teröristi vurur

EDMUND BURKE

Ocak 29, 2013, 07:15:10 ös
Yanıtla #18
  • Uzman Uye

Alıntı
Hocam iyi hoşta anlatıyon bişeylerde benim babamı niye vurdun?
Sonramı?
Bence sorsun vede sormali.

Ocak 29, 2013, 07:19:55 ös
Yanıtla #19
  • Seyirci
  • Uzman Uye

O terörist şerefsizi satılmış hain o masum öğrenciye ne cevap verebilirki?
Öyle bir sorunun verilebilecek bir cevabımı var?
Tecavüzcüye bu kadına neden tecavüz ettin diye sorulurmu?
Sn.Tij farkındamızınız bilmiyorum ama sorunuza cevap yazmaya çalıştım buradan bir sonuç yada özne çıkmaz.

EDMUND BURKE