Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: İnsan kokusuyla elverişli bir parfüm.  (Okunma sayısı 2135 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Haziran 20, 2013, 10:58:31 ös
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Acı bir tat, hayır hayır ekşimsi bir koku, rutubet kokuyor hafif, terleyen bir duvar gibi ağlayan bu şeyde nedir ? İnsanlığın son öpücüğü mü ? Hayır hayır, Bir dakika, bu çok garip bir koku, yediği en son yemeğin kokusu ellerine sinmiş olmalı. Kızartılmış, bolca baharatlanmış bir et. Oldukça başarılı bir yemek olmuş. Fakat sanki biraz gaddarca yenilmiş bir yemek. Çıplak ellerle kavranmış, boş bakışlarla mideye doldurulmuş bir yemek. Dur dur, bu kokuda ne ? sende fark ettin mi ? Ölüm kokusu mu bu ? evet evet. Kesinlikle bir ölüm kokusu. Aciz bir bedenin çürümüş kokusu. Neden öldü, kim öldürdü, ne zaman öldü ? Masum da değilmiş bu beden. Vücuduna çektiği yaralara bak. Burnumu kaşındırıyor bu koku. Daha fazla devam edemeyeceğim. Çıkmam gerekiyor bu bedenlerin arasında. O yerde ki de ne ? Aman Tanrım, şeytanın bir ürünü, bir insan ! Tanrım ! Ne olmuş bu na böyle. Ne oldu sana ? Kim yaptı bunları sana ? Güzel insan, ne oldu sana böyle ? İzin ver yaralarına bakayım, ahh gerçekten çok kötü. Şeytanın kokusu üstüne sinmiş epey. Belli ki onunla oldukça fazla vakit geçirmişsin. Kalbini bulamadım. Nereye düştü ki ? Daha fazla bakamayacağım. Bu müzikte neyin nesi ? Tanrının şarkısı, evet evet bu o, neredesin peki ? Gözük bana ! O hava uçan beyaz güvercinler senin mi ? Elbette senin, fakat nerede bu güvercinleri gücü. Kahretsin ! Bu kadın kokusu da neyin nesi. Bembeyaz bir ten, senin burada ne işin var ? hemen çık buradan ? çabuk koş, terk et burayı seni görmesinler.

Bu ateşte neyin nesi ? Geldi, evet geldi. Kokusunu alabiliyorum. Çok sinirli, sakin olması gerek. Sinirlenme beni duyuyor musun ? Sinirlenme kimse bir yere gitmedi. Sadece kokular artmış onlara bakıyorum. Tamam tamam onlara dokunmayacağım, sadece merak ettim kimler gelmiş diye. Bu sefer ki görevim nedir, kimin kokusuna bakayım, kime hükmedeyim, kime şefkatimizle yaklaşayım ? Anladım, gönder beni yeryüzüne kardeşlerimin arasına katılayım.

Kendi sanatımdır. Anlamak biraz düşünce ister ve çok basittir. Sizlere bir tutam baharat ile insana dair bir şeyler anlattım. Devam edeceğim.
Saygılar.
Dünya üstündeki en üstün yaşam formu olduğumuza ama yine de sözcüklere sığmayacak kadar mutsuz olduğumuza,çünkü başka hiçbir hayvanın bilmediği şeyi,ölmek zorunda olduğumuzu bildiğimize dair bir ironi

Temmuz 09, 2013, 02:43:34 ös
Yanıtla #1
  • Aktif Uye

Sayın Ares,

Manidar paylaşımınıza teşekkür ederim. Emperylizm ve dikta rejim her yerde ne yazık.

Sanatınızdan yaptığım alıntı çok hoşuma gitti; ''Bu sefer ki görevim nedir, kimin kokusuna bakayım, kime hükmedeyim, kime şefkatimizle yaklaşayım ? Anladım, gönder beni yeryüzüne kardeşlerimin arasına katılayım.''

Umulur ki birgün..

Adequatio intellectus et rei