Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: TÜRK FUTBOLUNDAKİ BAŞARISIZLIK? TÜRK FUTBOLU NEREYE GİDİYOR?  (Okunma sayısı 1131 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ekim 10, 2017, 12:19:47 öö
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın ve pek kıymetli üyeler, bu başlığı açmamın sebebi Türk futbolunun giderek kalitesizleşmesi, yanlış yönetim anlayışı, futbol federasyonunun görevlerini yerine getirmemesi, yabancı futbol kontenjanı, altyapı yetersizliği, gençlere yer verilmemesi gibi pek çok sayılabilecek neden var. Bu konuyu masaya yatırmayı ve sizlerinde fikrini almak istedim. İzlanda maçında(işten çıktım eve geldim maçı izliyorum öyle üzüldüm ki) aldığımız mağlubiyet sonrası kararımı değiştirdim. Küçükken hep devlet adamı olmak isterdim, siyaset yapmak, ülkeyi kurtarmak ve güçlü kılmak, Ulu Önder Atatürk'ün açtığı yolda ilerlemek... Ama şimdi düşünüyorum da Türkiye iyi ya da kötü siyasette belli noktada(dış güçler olarak) Ben bundan sonra yükseklisansımı ve geleceğimi spor ve direk Türk futbolu üzerine kuracağım. Benim fikrim ki Yılmaz Vural hep Fenerbahçe'nin başına geçsin istiyordum ama şimdi A Milli Takımın daha çok ihtiyacı var tabi görev verilirse(!) Sizler neler düşünüyorsunuz? Saygılarımla
Öldükten sonra yaşamak istiyorsanız;
Ya okumaya değer şeyler yazın ya da yazılmaya değer şeyler yaşayın!

Ekim 10, 2017, 01:59:15 öö
Yanıtla #1
  • Uzman Uye

Sayın Bilge Kaan, Türk futbolunun bu günkü hali yeni değil ki!, yaklaşık  55-60 yıldır izlerim, bir arpa boyu yol almış değiliz. Evet sahalar tesisler yapıldı ama buralarda  yetişecek bireyler hazırlanmadı her şeyden önce. Nacizene bendeniz 1982 yılında açılan bir antrenör yardımcısı kursuna gitmiştim, kursu veren çok değerli bir akademisyendi. Kurs 20 gün süreli idi ve burada başarılı olduktan sonra açılan diğer kurslara katılarak ( 20 günlük) teknik direktör olunuyordu. O kurs sırasında hocamız "Türk Futbolunun Gelişmesi" için önerileriniz diye bizden raporlar yazmamızı istedi, yazdık. 1982 yılı idi.Benim yazdıklarımı beğenmiş olacak ki "bunların dikkate alınmasını isteyeceğim, sen de bu raporun bir örneğini federasyona gönder " dedi. Federasyon başkan  Yılmaz Tokatlı idi yanılmıyorsam. Ben de gönderdim, Federasyon başkanından, "önerileriniz dikkate alınacaktır, ilginize teşekkür ederiz"  diye bir cevap geldi. Ama önerilerimin hiç dikkate alınmadığını üzülerek görüyorum. Öyle tahmin ediyorum, bir kaç köklü değişiklik ve sağlıklı uygulama ile 2-3 sene gibi bir zaman sonra Türk futbolu tanınamayacak kadar irtifa kaydeder. Fakat, akbabaların  böyle reformist hareketlere  izin vereceklerini tahmin etmiyorum.
        Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"

Ekim 10, 2017, 05:47:12 ös
Yanıtla #2
  • Uzman Uye

Bizim Ülkemizi mahveden ADAM KAYIRMACA ve TORPİL ne yazık ki ne bu FUTBOL da da var ...
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Ekim 10, 2017, 08:00:42 ös
Yanıtla #3
  • Uzman Uye

Dün "yıkılacak" denen ülke bugün Dünya Kupası için mücadele etti
6 yıldır ülkelerinde iç savaş olan Suriye milli takımının Dünya Kupası'na katılmak için ortaya koyduğu futbol göz doldurdu.

10.10.2017 14:32
Rusya’da yapılacak Dünya Kupası’na katılmak için play-off maçları devam ediyor. Gruptan çıkmayı başaran Suriye, play-off oynama hakkı kazanmıştı. 1-1 biten maçın rövanşında Avustralya ve Suriye karşı karşıya geldi. Avustralya’daki maçın normal süresi de 1-1 bitti. Kıran kıran geçen maç uzatmalara gitti. Uzatmalarda Suriye milli takımı defans oyuncusu kırmızı kart gördü.

Maçı 10 kişi sürdüren Suriye, uzatmaların ikinci yarısında geriye düştü. 6 yıldır ülkelerin iç savaş yaşanan Suriye Milli Takımı Avustralya karşısında 2-1 mağlup oldu. Son dakikalarda  Suriye'li forvet Omar al-Soma'ın serbest vuruşu direkten döndü.

Ancak Suriye'deki iç savaş nedeniyle, kendi ülkelerinde maçları oynayamayan Suriye milli takımının başarısı takdir gördü.

SURİYELİ YILDIZ FUTBOLCU MUHALİFLERİ DESTEKLERKEN ŞİMDİ ESAD İÇİN GOL ATIYOR

Suriye'de yıldız futbolcu Omar al-Soma bir zamanlar muhalefeti destekliyordu, şimdiyse Suriye Devlet Başkanı Esad’ı destekliyor ve onun için gol atıyor. Sadece o değil önce hapse atılıp sonra Milli Takıma çağrılan oyuncu bile var.

Rövanş maçını kazanan ülke Kuzey Amerika-Karayipler grubu 4.'yle Dünya Kupası'na katılabilmek için play-off oynayacak ve maçı kazanması durumunda Rusya vizesini alacak.

ODA TV

UTANIN MİLLİLER TABİ YÜZ VARSA ...
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus