Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Kullanıcı isimleri ve anlamları  (Okunma sayısı 59449 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Şubat 15, 2009, 11:45:26 ös
Yanıtla #20
  • Ziyaretçi

Spinoza, 1632-1667 yılları arasında yaşamış bir filozof. Detaylı bilgi http://tr.wikipedia.org/wiki/Baruch_Spinoza dan alınabilinir.

Daha internet Türkiye'ye yeni geldiğinde (ben 1998 de kullanmya başlamıştım), IRC kanallarında chat yaparken fikirlerlerinden esinlenip nick name im yaptığım bir filozof.

Sevgiler...

Şubat 16, 2009, 02:27:01 öö
Yanıtla #21
  • Ziyaretçi

raven:Kuzgun; sevdiğim ve doğa da saygı duyduğum mistik,zeki ve derin bir hayvandır.Bi çok hayvanın aksine tek eşli aile olmayı tercih eder.Uzun zamandan beri severek kullanıyorum bu takma ismi zaman zaman Darkraven olarak da kullanırım.

Saygılarımla

Şubat 17, 2009, 10:29:27 öö
Yanıtla #22
  • Ziyaretçi

DaVinci mimar,mühendis,mucid,matematikçi,anatomist,müzisyen,heykeltraş ve ressam.Yani dünyanın gelmiş geçmiş en büyük sanatçılarından ve evrensel dehalarından biridir.Ayrıca yaptıgı resimlerde gizlediği şifrelerle belki bircok gizemli sırrı bizimle paylaşmak istemiştir....

Şubat 26, 2009, 10:12:44 öö
Yanıtla #23
  • Uzman Uye

Çoğunuzun başına geldiğini tahmin ettiğim gibi,internet ortamındaki sitelere üye olurken kendi adımı kullanmaya çalıştığımda sürekli olarak daha önce kullanılmış olması durumu ile karşılaştığım için özgün bir isim bulmaya çalıştım.Sonunda biricik kızım, Ceylin'in ilk üç harfi ile,soyadımın ilk üç harfini birleştirerek Ceycet ismini buldum.Zaman zaman bir anlamı olmamasından rahatsız olsamda,bana sürekli kızımı hatırlattığı için bu isimden memnunum.Bu sayfayı açarak,bunu açıklama fırsatı veren arkadaşa teşekkür eder,hepinize saygılar sunarım..
Ben"O"yum,"O"ben değil...

Şubat 26, 2009, 11:37:51 öö
Yanıtla #24

Benim ismim Iran'da M.Ö yaklasik 4-5 bin yil önce (tarihlerde yanilma olabilir)bazi söylemlere göre peygamber bazilarina göre ise bir alim.Tek Tanri inancini döneminde insanliga yaymistir.Hakkinda cok derin kaynaklar bulunmamakta bilinenler ise sinirli kalmaktadir.

ZERDÜŞT’'ÜN RUHLAR HAKKINDAKİ GÖRÜŞÜ

Ruhlar, önce gökyüzünde yalnızdılar, yer küreye inip tabiata katıldılar. Kendilerine kötülüğe karşı savaşma ödevi verildi. (Tekamül)
Sizler bu savaşı kazanınca, sizi eski halinize getireceğim ve ölümsüz olacaksınız, ihtiyarlamayacak kötülüğe de uğramayacaksınız.
Zerdüşt'ün doktirini böyle diyor!
İyi ruhlar cennete, kötüler cehenneme gidecek, yarı iyi olanlar da tekrar bedenlenecektir.
Tüm ruhlar kurtulunca, dağlar ve yıldızlar yanacak; cisimler bu ateşte yanacaklardır.
İyilik ve kötülük birbirinden ebediyen ayrılacaktır.
Biz bu ayrılığı, Ruh ile Maddenin birleşmesi yani aslına dönüş olarak ele alıyoruz.
Zerdüşt'e göre tüm süre üçer bin yıllık, dört döneme ayrılmıştır.
Bize göre insanlık, üçüncü dönemden, dördüncü döneme geçme sancıları içindedir. Toplum şuurlanma ihtiyacı içindedir fakat henüz bunun farkında değildir.
İçler dış olmakta, her varlık kendi ihtiyacına göre davranışlar sergilemektedir.
Dejenerasyonun sebepleri bu uygulamalardır.

Bir güzel söz söyleme sanati varsa;birde güzel dinleme ve anlama sanati vardir..

Mart 04, 2009, 11:57:16 öö
Yanıtla #25
  • Ziyaretçi

Mozart Kardesin besteledigi Emmanuel Schikaneder'in yazdigi die Zauberflöte (Sihirli Flut) operasindaki Isis Rahibidir. Rahip Sarastro Mozart Kardesin locasindaki bilim adami Ignaz von Born'u simgelemektedir. Die Zauberflötenin ilk temsili 30 Eylul 1791de Viyanada gerçeklestirilmistir. Kaderin garip bir cilvesi midir bilinmez Mozart Kardes 1 ay sonra rahatsızlanmis ve daha 35 yasindayken bu dunyaya gozlerini yummustur.

die Zauberflöte bastan sona Masonik bir duyarliligin urunudur. Gece Kralicesinin Taminoya Sarastroyu kotulemesi onun insanlik disi bir yaratik olduguna inandırarak ustune surmesi anti-masonik dusuncenin ve onun yalanlarinin bir ifadesi diye dusunuyorum. Daha en basindaki overture ile insani baska bir dunyaya surukleyen die Zauberflöte'nin son sahnesinde gerçegi gorerek nura kavusan tamino ve gece kralicesinin kizi pamino diz cokmus vaziyettedir ve Sarastro kotulukleri yenmis gunes isinlari karanliklari alt etmis halde toren kiyafetiyle diger rahiplerin ortasinda durmaktadir.

Aslinda daha oncede soylemistim Tamino nickini almak istemistim ancak benden once baska bir arkadas o nicki kullanmis ben de Sarastro yazayim dedim. Aslinda agir bir isim...

Gercekten "Sarastro" olabilmeyi, gercekten "sarastro" olmak icin cabalarimiza Tanrinin en buyuk armagani olan aklin onderliginde devam edebilmeyi ve kuvvetle onu tamamlamayi guzellikle calismalarimizi suslemeyi, yasamimizin her asamasinda ve alaninda birbirimize dogru davranmayi, birbirimize guvenemeyi ve insanlara guven vermeyi, tum insanlari sevebilme ozverisine ve sagduyusuna ulasabilmeyi Evrenin Ulu Yaraticisindan dilerim.

Mozart Kardesin anisi onunde saygiyla egiliyorum. virtus junxit mors non separabit.

Temmuz 26, 2009, 02:28:43 öö
Yanıtla #26
  • Ziyaretçi

Goksel olarak kullanıcı adı alamıyorum sonuna 475 ekliyorum. Yıllardır aynı nicki kullanıyorum. Bu nickten önce bir siteye üye olamak istemiştim ne yazdımsa olmamıştı bende MELANKOLİK olarak üye olmuştum :) Melankoliğide sinirden yazmıştım :)

Temmuz 26, 2009, 09:38:28 öö
Yanıtla #27
  • Ziyaretçi

"arte" Lazca'da "Işık" demektir. Hem bir Karadeniz'li hem de ezoterik konulara ilgili ve eğilimli biri olduğum için, bu ismi tercih ettim. 

Temmuz 27, 2009, 06:11:43 ös
Yanıtla #28
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Bonifacius Amerbach 1495-1562

Baselli ünlü akademisyen, hukukcu, basimevi sahibi ve daha bir cok sey. Eramus'un yakin cevresinden bir hümanist. Amerbach soyadini memleketleri olan yöreden almislardir. Ismin kökeni latince Amorbacchium'den gelir. Ask tanrisi Amor ve sarap tanrisi Bacchus'un birlesiminden almanca Amerbach kelimesi türemistir. Herkes icin farkli seyler ifade edebilecek iki sembolik isimin hos bir birlesimidir.

Saygilarimla

Ocak 28, 2010, 10:31:48 öö
Yanıtla #29
  • Ziyaretçi

Sn. üyeler

Benim kullanıcı adımın anlamında her harfin bir karşılığı var.

M-Masonluğu A-Allah'ı K-'Kabala'yıi A-Anderson Anayasasını'temsil eder.

Ancak bunlar belli bir hiyerarşik sıraya göre dizili değildir...

Saygılarımla...