Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Türk askerinin kuzey Iraka girmesi doğru olurmu?  (Okunma sayısı 67262 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Haziran 05, 2007, 07:48:15 ös
Yanıtla #50
  • Aktif Uye
    • Yok site mite...

dışarı içeri..kelimelre anlamlar yükleyenleri kendinizle herşeyinizle bi yaşayın derim,kendi içlerinde görün ki onların kelimelerini bu denli benimsemeye içiniz de onay versin.kan dökenden kan alırım demekle alınmıyo malesef ki.umarım yolunuz bilgi yolunda olur ki;hiç bi şeyi suçlamamak gerektiğini,anlarsınız.bunu anlamak için yolun sonuna kadr ulaşmanıza gerek bile yok.köprüye geldiğinizde bu bütün bilincinizde hissedilcektir.
saygılar..
Felsefe guzel de... Ici bos... Kelimelere anlam yuklerken bos sallamiyorum. Turkiye'de en sevdigim arkadaslarimdan biri bir Binbasi'dir. Amerika'da yasiyorum. Department of Homeland Security de ve diger kademelerde calisan arkadaslarim/dostlarim var ve bunlarla bu konulari surekli tartisiyoruz.  Sizin gibi iki kelime yan yana getirebilmek icin felsefe yapmiyoruz.

Kan dokenden kan alirim demekle ALINIYOR kardesim... 32 tane lesim var desem mutlu mu olacaksin? Hadi ben su anda almiyor olsam, oradaki Mehmetcik arkasinda destekcisinin oldugunu bile bile BIZLERI korumak icin carpisiyor. Sadece sizin gibi salon edebiyatcilari terore karsi kelimelere sariliyor (ki bu da onlara daha cok guc veriyor ;) Verilen sehidlerin kanini klavyenizle ne kadar guzel onore ediyorsunuz... Bilgiden bahsediyorsunuz, ama felsefe yapacagim sevdasina butun varolan bilgileri silip atabiliyorsunuz. Bilginizle (!) terore karsi neler yaptiniz sevgili arkadasim?

Kan uykusu adli belgeseli izlersen belki BILGIN artar...
Lutfen bu tarz konularda sirf konusmus olabilmek icin konusmayin. O teroristlerle carpisirken sehit dusen Mehmetcigin kemikleri sizlar!

Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olanlari sevmiyorum.

Haziran 05, 2007, 07:49:06 ös
Yanıtla #51
  • Aktif Uye
    • Yok site mite...

Onların sonu çok kötü olucak. Asininde dediği gibi destekçileri onları kullanıyor. Elbet onları çöpe atıcaklar o zaman vay onların haline. Kuzey Irağa girme konusunda ise düşüncem bence girelim şu içi kökünden halletmemiz lazım. Azar azar öldür yine türüyorlar.
Irağa girince tabi bir çok askerimiz ölücek ama ileriye baktığımızda hergün askerimiz ölmez. Yada onları kışkırtanlardan önce biz onlarla iyi ilişki kurarsak ve iyi bir politika izlersek bu işi daha kolay halledebiliriz. Yani insanlar konuşarak anlaşabilir. Önemli olan savaşmadan bu işi halletmek asıl profesyönellik budur.
Oyle ama malesef izin verilmiyor...

Haziran 05, 2007, 08:10:59 ös
Yanıtla #52
  • Orta Dereceli Uye
  • **

şunu tanıyorum şurda yaşıyorum etiketler mi acaba siizin salon edebiyatçılarından ayıran:) dikkatinizi çekerim ben kendi kelimelrimle sizlerde sadece size anlatılanalrla konuşuyorsunuz.aramızdaki çok büyük farklar var.zaten birilerile beraber olan ve belk ide hayatınızda hiçbi zamn duyamayacağınız şeyleri bilen biç ok insan var ama siizn gibi açıklama gerei duymuyolar nedense ki.bilen biliyorum demez.o zamn dök ve sorunu çöz.konuşmaksa tek işin eebiyatçıalrla dost ol ki bişelr örenebilesin:):):)
saygılar sevgiler..

Haziran 05, 2007, 08:17:56 ös
Yanıtla #53
  • Aktif Uye
    • Yok site mite...

şunu tanıyorum şurda yaşıyorum etiketler mi acaba siizin salon edebiyatçılarından ayıran:) dikkatinizi çekerim ben kendi kelimelrimle sizlerde sadece size anlatılanalrla konuşuyorsunuz.aramızdaki çok büyük farklar var.zaten birilerile beraber olan ve belk ide hayatınızda hiçbi zamn duyamayacağınız şeyleri bilen biç ok insan var ama siizn gibi açıklama gerei duymuyolar nedense ki.bilen biliyorum demez.o zamn dök ve sorunu çöz.konuşmaksa tek işin eebiyatçıalrla dost ol ki bişelr örenebilesin:):):)
saygılar sevgiler..
Gececeksin bunlari arkadasim... Once salladin oyle olmaz boyle olmaz... Sonra sana neden olacagini soyleyince lafi cevir hemen... Klasik klavye edebiyatcisi. Var oldugunu soyledigin bilgilerle NE yaptin soylermisin bana? Tek bir ornek verirmisin?
Ayrica bana anlatilanlarla kisitli kalmayacagimi diger postlarima bakarsan anlarsin (belki).

Hem itham ediyorsunuz, sonra size sizin dilinizle karsilik verince biz salon edebiyatcisi oluyoruz ;)
Ben hayatim boyunca baskasinin kelimeleriyle konusmadim, ve buna en karsi olan kisilerden biriyimdir.  Allaha sukur de duydugum gercek/gercek disi olan seyleri yorumlayabilecek zeka seviyesine de sahibim.

Siz bana sadece KENDI kelimelerinizi kullanarak ne gibi bir fayda sagladiniz onu bir aciklayin, tartisma bitsin. Serefsizlerin cezalarinin verilmemesinin yegane sebepleri sizin gibiler zaten. Sirf laf uretip hic birsey yapamayanlar.

Haziran 05, 2007, 08:27:32 ös
Yanıtla #54
  • Orta Dereceli Uye
  • **

yazdılarımı bi tercüme ettirin isterseniz.

Haziran 05, 2007, 08:32:35 ös
Yanıtla #55
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Aslında cok durup dınlememıslık gıbı gelecek ama bence Turkıye Kuzey Irak'a gırmekte gec kalmıstır,lakın elındekı fırsatı da kacırmıs degıldır.
Taslar yerine oturabilecek mi ? İnşaasına basladıgımız yapı nasıl olur da yarım kalır ..

Haziran 05, 2007, 08:50:31 ös
Yanıtla #56
  • Aktif Uye
    • Yok site mite...

Aslında cok durup dınlememıslık gıbı gelecek ama bence Turkıye Kuzey Irak'a gırmekte gec kalmıstır,lakın elındekı fırsatı da kacırmıs degıldır.
Yok yok Kuzey Irak'a girmeye gerek yoktur... Yolun bilgi yolunda olsun yeter ;) O herseyi cozer...

Haziran 05, 2007, 08:51:17 ös
Yanıtla #57
  • Ziyaretçi

Türk askeri er yada geç kuzey ırak topraklarına girecektir..Amerika çok hassas çün kuzey ırakta nerdeyse yok dencek kadar az amerikan askeri  öldürüldü.Yani kuzey ırak amerika için özel bir bölge..Öte yandan türkiye bence ne terör için nede barzani için kuzey ıraka girecek..Hepiniz sona eren sevr antlaşmasını biliyorsunuz..Yani benim düşüncem Org.Büyükanıt ın isteği musul ve kerkükü geri almak..Zaten kuzey ırak bölgesine yapılacak operasyondan sağar sultanın bile haberi oldu yani çoktan pkk orayı boşaltmıştır..Geriye birtek benim ihtimal kalıyor..Fakat türk askeri kuzey ırak bölgesine kesinlikle operasyon yapmalı ve ırakta paylaşılacak pastadan payını almalıdır..

Saygılarımla...

Haziran 05, 2007, 08:59:22 ös
Yanıtla #58
  • Aktif Uye
    • Yok site mite...

Türk askeri er yada geç kuzey ırak topraklarına girecektir..Amerika çok hassas çün kuzey ırakta nerdeyse yok dencek kadar az amerikan askeri  öldürüldü.Yani kuzey ırak amerika için özel bir bölge..Öte yandan türkiye bence ne terör için nede barzani için kuzey ıraka girecek..Hepiniz sona eren sevr antlaşmasını biliyorsunuz..Yani benim düşüncem Org.Büyükanıt ın isteği musul ve kerkükü geri almak..Zaten kuzey ırak bölgesine yapılacak operasyondan sağar sultanın bile haberi oldu yani çoktan pkk orayı boşaltmıştır..Geriye birtek benim ihtimal kalıyor..Fakat türk askeri kuzey ırak bölgesine kesinlikle operasyon yapmalı ve ırakta paylaşılacak pastadan payını almalıdır..

Saygılarımla...
Kolay kolay izin vermezler buna. Avrupa birligine uyeligimiz icin bile kafalarindan sart uretip zorluk cikariyorlar. Bir de topraklarimizi genisletmemize cok tepkiler olacaktir. Maalesef ki hic bir zaman "Size ne oluyor!" diyemedik. Dis borclardan olsun, ekonomik/ticari tehlikelerden olsun hep bir sekilde dugmelerimize basmayi beceriyorlar.

Haziran 05, 2007, 09:06:42 ös
Yanıtla #59
  • Ziyaretçi

Ben ezelden beri avrupa birliği olayınada karşıyım..Bende türki cumhuriyetler birliği kurmalı ve bunu ilerleterek arap emirliklerinide arkamıza alıp petrol yataklarınında çoğunu elde etmiş oluruz..fakat ülkemizde avrupaya karşı başlatılan misyonerlik çalışmaları gayet başarılı olduğundan bu olay pek mümkün değil gibi görünyor..Fakat dediğim gibi olursa ortadoğunun tek hakimi türkiye olacaktır..

Saygılarımla...