Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Yüce Türk Milletinin Şerefli Komutanları İstifa Etti!!!  (Okunma sayısı 28589 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Temmuz 30, 2011, 11:44:31 ös
Yanıtla #10
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Komutanlarimiz protesto amacli istifa etmislerdir. Bu basit bir emeklilik isteme degildir.

Eger devletin tepesindeki insanlarin tepkisi bu kadar buyukse, yolunda gitmeyen, hem de hic yolunda gitmeyen birseyler var demektir.

Taraf tuttugum yorumu anlasilmasin, sadece durum degerlendirmesi yapmaya calisiyorum kendi capimda.

Ama ne olursa olsun, kim basa gelirse gelsin, kim istifa ederse etsin, "bazi" gucler bu ulkeyi karanliga goturemeyecekler. Siz daha hayal kurmaya devam edin, cunku "karanlik" ortulerle ortulmus bir Turkiye'yi ancak ruyanizda gorursunuz.

Esenlikler,
Laus Deo.
YY & Y

Temmuz 31, 2011, 12:18:30 öö
Yanıtla #11
  • Ziyaretçi

Sayın Lous Deo, askerlik yapanların dikkatini çekmiştir belki. Rütbeniz arttıkça adeta Tanrı gibi güçlenirsiniz. Doğal olarak bu olağan dışı güç insanda alışkanlık yapar ve psikilojisini bozar.

Tarihte bu kadar paşanın suç isnat edilerek tutuklanması ilk kez yaşandığı için, rütbeli askerlerin bu uyuşturucu gibi alışkanlık yapan güçlerinin ellerinden kayıyor olması onları depresyona sokmuş olabilir.

Zamanımız atom bombası çağı. Yani devletlerin bir birine saldırma ihtimali düşüktür. Tabi ki Irak gibi atom bombanız yok ise ABD gibi atom bombası olanlar saldırıyor o ayrı bir konu.

Yani ordu normalde eskiden yani  dış güçlere karşı savunma amaçlı bir olguydu; ordumuzun dışardan gelecek bir nükleer saldırı karşısında aciz olduğu aşikar olduğu için de zannedildiği gibi gerekli bir organ degil kanaatimce. Ki 1970 lerden kalma tutukluk yapan çalışmayan silahlarla operasyonlara çıkıyorlar. Bizzat yaşadığım mevzular.

Terörizm de yine bu güçlerini kaybetmek istemeyen ordu mensuplarınca desteklenen bir yapı olabilir kanaatini taşıyorum. Zaten hukukun üzerine gittiği gizli mevzu budur. Bunun açığa çıkartılmaı çabası var. Tabi ki aklanırlarsa da sözüm olamaz henüz bir suçlanma yok kanunen.

Duygusallaşmayı bir kenara bırakıp biraz mantıklı düşünmekte bence yarar var. Çünkü bu duygusallığı kullanmak isteyenler tetikte bekliyorlar.

Saygılarımla.

Temmuz 31, 2011, 12:34:47 öö
Yanıtla #12
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ilk defa böyle bir olay yaşanmış olması bir şeylerin yolunda gitmediğinin en açık göstergesidir. "Ne yani her zaman ilkler yaşanabilir. Ne var bunda?" cümleleri bu durum için hafif kaçar çünkü bu süreç bir krizdir. Bu durumun kriz olduğunun en açık göstergesi de şu ana kadar beklenen yerlerden gerekli açıklamaların hala gelmemiş olmasıdır.
   Peki, bu sürece nasıl gelindi? Asıl soru bu olmalı ve burada tartışılan şeyin bu sorunun cevabı olması gerektiğini düşünmekteyim. Ancak bu şekilde anlayabiliriz komutanların doğru mu yoksa yanlış mı yaptıklarını.
   Elbetteki komutanların bu hareketleri bir protestodur. Seslerini göremeyen vatandaşlara duyurma çabasıdır. Türkiye'deki hukuksuzlukları dünyaya duyurma hareketidir. Ki Avrupa Birliği Türkiye Rapotörü'nün sözleri zaten tüm dünyanın bu duruma şahit olduğu fakat hoşlarına gittiğinin göstergesidir. Ve yine göremeyen vatandaşlara seslerini duyurma çabaları da belki boşa gitmiştir. Bunu da şuna dayanarak söylüyorum: Bugün Taraf gazetesi karşımıza iki farklı manşetle çıktı. Birinci manşete sahip gazeteler sadece İstanbul'da dağıtıldı. Bu manşet "Daha karpuz kesecektik" oldu. İkinci manşete sahip gazeteler ise taşrada dağıtıldı. Bu manşet ise "Demokrasiyi taşıyamadılar" oldu. Muhtemelen tepkilerden çekinen Taraf gazetesi bunu bu şekilde yaptı. Ama yine apaçık bu süreçte TSK ile dalga geçtiler. Yani anlaşılan bu süreç TSK karşıtı kişilerin işine yarayacak gibi. Çünkü Taraf gezetesinin "taraf"ı belli olmakla birlikte bu süreçten gayet memnun görünmekte. Bu yönden düşünürsek muhtemelen generaller yanlış yaptı. Fakat sesleri en azından bir yerlere gittiyse doğru yaptılar demek de mümkün.
   Akla şu soru geliyor: Acaba komutanlar böyle yaparak süreci hızlandırdılar mı? Hangi süreci? Tabiki TSK'daki tasfiye sürecini. Bilemiyorum. Bu sorunun yanıtını sizden bekliyorum.
   Şunu da Sn. Barbaros'a sormak isterim. Ordu bu şekilde mi düzenleniyor? "Düzenleme" kelimesinden kastınız nedir? TSK'yı istenilen çizgiye getirmekten mi bahsetmektesiniz? Eğer öyleyse bu çizgi tam olarak nedir?
   Evet, TSK birçok kereler darbe yapmış ve günümüzdeki bazı taraflar hala TSK'yı "darbeci zihniyet" olarak yargılamaktadır. Ve bu "darbeci zihniyet" kelimesi ise Türkiye'de referandumdan önce çıkmıştır. Çünkü başbakan "darbeci zihniyet"le hesaplaşma sözü vermiştir. Hesaplaşmadan kastı bu mudur? Oysa bize 80 dönemi generalleriyle hesaplaşacağını söylemiştir. Oysa bunu referandumu kazandıktan sonra yapmamıştır. Yargıyı denetimi altında tutmuş, yüksek rütbeli generallerin sivil mahkemelerde yargılanmasını sağlamıştır. Ve son durum olarak Işık Koşaner'in dediği gibi 250 general/albay/subay somut delillere dayanmaksızın cezaevinde bulunmaktadır. İşte "darbeci zihniyetle" hesaplaşmak dedikleri budur.
   Ve sanırım Sn. Barbaros'un dediği gibi ordu düzene bu şekilde getirilmektedir.
   Konuyu daha fazla dağıtmayayım. Yoksa Cumhuriyet Dönemi'ne kadar gitmekten korkuyorum. Son olarak şunu ekleyim. Org. Necdet Özel kimse tarafından torpilli bir general değildir. Yani TSK'nın gerçek generallerindendir. Zaten şimdi olmazsa 2013'te genelkurmay başkanlığı koltuğuna oturacaktı. Yani sanırım ordu yeterince "DÜZEN"lenmemiş. Hala dışarıda gezinen gerçek generaller var. Onları da 250 tutuklu askerin arasına uydurma deliller sonucu kattığımız zaman ordu düzenlenecektir. (Örnek vermek gerekirse Engin Alan suçsuzluğunu ispatlamıştır. Peki nerededir? Hepimiz biliyoruz. Peki suçluzluğunu ispatlayan bir kişinin orada ne işi var?)
   Umarım kimseyi kırmamışım ve üzmemişimdir.
   Saygılarımı sunarım.
Size ne yapacağınızı söyleyebilirler ama ne düşüneceğinizi asla!

Temmuz 31, 2011, 01:06:45 öö
Yanıtla #13
  • Ziyaretçi

Sayın MMT, duygusal yaklaşımla sonuç alamayız. Benim bir iddiam vardır eğer devlet maaş vermemiş olsa cami imamlarının geneline yakını normal yaşantısında namaz kılmazdı. Aynı şekilde ordu da para için çalışan insanlardan oluşuyor. Ve fazla para gelecekse haysiyet kavramını göz ardı edeceklerdir ve tahminimce etmişlerdir. Aksi taktirde 400 milyar dolara yakın bir parayı terör için harcayacağımıza güneydoğunun kalkınmasına harcayabilirdik. Kalkınan bir bölgede terör de olmazdı.

Benim şüphelendiğim noktalardan biri de bu kadar para harcandığı iddia edilmesine rağmen çatışmaya giren erlerin tutukluk yapan 70 lerden kalma silahlarla çatışmaya sokulmaları. Yani çok büyük tutarsızlıklar var. Ayrıca 13 şehit olayında da sözü geçti belki de hiç kondüsyonu olmayan, acemi birliğinde attığı ortalama 3 mermi deneyimiyle çatışmaya zorlanan 20 yaşındaki çocuklar sırtlarında 40 kg yakın yükle sıcağın alnında günlerce uykusuz bir şekilde çatışmaya girdiler. Yani çok salakça denilince gururları kırılabilir fakat mantık hakikaten de yok TSK nın davranışlarında. Taraf gibi gazeteler bunu dile getirince de vatan hainiymişler gibi kaşımızı çatıyoruz.

TSK nın mercek altına alınması vakti geçmişti aslında çok geç kaldılar fakat yine de ölmemiş candan umut kesilmez diye bir deyim vardır.

Saygılarımla.

Temmuz 31, 2011, 01:59:24 öö
Yanıtla #14
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Taraf tuttugum yorumu anlasilmasin, sadece durum degerlendirmesi yapmaya calisiyorum kendi capimda.
Taraf tutamazsınız ki zaten.
Bir yere ait olmayı hiç istemedim. Ya kendim olurum yada başkalarının arkamdan övgüleri ile ölmüş olurum.

Temmuz 31, 2011, 02:35:39 öö
Yanıtla #15
  • Seyirci
  • Aktif Uye

olayları bir çok ayrıntısına kadar incelemişsiniz. Çok fazla söylenebilecek bir şey kalmamış. Genel portre hakkında yorum yaparken, resmi resimlikten çıkaran hatalarda yapılmış.
Madem bu kadar biliyorsunuz da, peki hata nerde? hadi hatayı zaten söylediniz kabul edelim. Neden bunu başka birileri görmedi?
O şerefli komutanlar 2002 yılından beri neredeydi?
Gerilla diyen arkadaşlar,onun adı terörizm. Asla gerilla değil. Birinci ispat, o bölgelerde sadece kürtler yaşamıyor, en yoğun kürt yerleşimi karamanda dır. kürtlerin o bölgedeki her ilde yoğunlukları %51 hiç olmamıştır. gerilla halkını savunur. Halk çoğunluğu oluşturur. Onlara terörist demeniz daha mantıklıydı.
Hiçbir gerilla başka bir ülkenin desteğiyle ayakta durmaz. Yürek ile ayakta durur. Sayın Ecevit dışarıdan gelen kaynakları keserken beklemediği şekilde terörü bitirdi. Bunu da mı görmüyoruz?
Neyse konu bu değil zaten, ama ilk cevaptan itibaren konu saptırılmış. Koşaner'in mesajı neyi ifade eder ki?
Onurlu bulunabilir, kaldı ki "8 sene niye bekledin kardeşim" derler. "Sana bişeyler şimdi mi dokunmaya başladı?" akp yeni mi iktidar oldu? tarikatler yeni mi güçlendi? Adalet bu yıl mı kirlendi?
hayır inanmıyorum. Komutanların dürüst olduğuna inanamıyorum. Belki masonik bir erdem olarak bu güne kadar sabretmiş olabilirler. Ama kışın kazak giyersiniz, yazında t-shirt. Erdemlerinde yeri zamanı olur. Bazen sert çıkmanız gerekir, bazende uysal olmanız. Sabrettik bu güne kadar diye bahaneleri olamaz yani...

Bundan sonra ne olacak? ;
Çok şey değişmeyecek. İntikam alınmak istenilen komutanlar ya ergenokondan yada balyozdan içeri alınacak. Diğelerini kimse düşünmeyecek. Halk bunu zaten çok önemsememişti, ileride de hiç bir anlamı olmayacak. Ve unutulacak.
Ancak akp'nin de tarikatların da hiç bir işine yaramayacak. Yani iyi oldu düşmanlarımız azaldı diyemeyecekler. Çünkü Atatürk'ün temelleri çok sağlam.

Halkın diline inemeyen bir ordu, çıkarları uğruna her şeyi satan bir hükumetten farksız değildir, zaten olamaz. Atatürk'ün sağladığı rahatlığın arkasına sığınmış bir yüzbaşının yolda yürümesini görebilirsiniz, yada tayyibin Atatürk'ün sağladığı topraklarda zenginliğini anlayabilirsiniz.

Sayın MMT kim ne yapıyor bilmiyorum ama, siz boşa kürek çekiyorsunuz.
Sayın skullG'yi terörist yerine gerilla demesinden dolayı kınıyorum.
Sayın Laus deo ya söyleyecek bir sözüm zaten kalmadı.
Sayın Noah, TSk başarısızdır, hem onlara sağlanan rahat ortamı keyiflerince kullanırken, hemde halkı dilini bilemediklerinden. Bende garanti altına alınmış askerlikte " Bu vatan için ölürüm" derim. Üstelik ülke güçlüyken ve kimse savaşa girmeye cesaret edemezken.
Sayın Barbaros, sizin düşündüğünüz tarzda düzenleme tarikat şeyhlerine padişahlık getirir sadece.

Kusuruma bakmayın özet geçtim, Ancak yüz-yüze görüşebilirsek daha iyi anlatırım.

Sevgimle...
Bir yere ait olmayı hiç istemedim. Ya kendim olurum yada başkalarının arkamdan övgüleri ile ölmüş olurum.

Temmuz 31, 2011, 02:53:35 öö
Yanıtla #16
  • Skoç Riti Masonu
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Sn. Prometheus ,

Sondan basa gidiyorum bagislayin ama teroristlere gerilla diyen ilk bendim, beni de kinadiginizi farz ve kabul ederek mesajimi sekillendirecegim. Kimse burada yedigi ekmege hainlik eden capulcular surusune suslu bir isim takmak pesinde degildir (ozellikle sizin boyle bir niyette olmadiginizi biliyorum). Militarist bazda gerilladir onlar. Gerilla harbini ifa ediyor olmalari onlari terorist olmaktan alikoymaz. Kaldi ki sizin de paylastiginiz gibi gerilla harbini ulkesini savunmak icin yapan topluluklar oldugu gibi bunu terorist maksatla surduren zihniyetler de mevcuttur. Terorizm illa ki gerilla seklinde olacak diye birsey de demiyorum. 9/11 deki saldiri gerilla turunde olmayan terorizme bir ornektir.

Gerilla harbinin butun stratejik unsurlarini uygulayan PKK ya sadece bunu terorist maksatla yapiyorlar diye yok hayir onlar gerilla degil teroristtirler diyemem. Ama sunu pekala soyleyebilirim. Onlar terorist gerillalardir. Bir de sizden son olarak rica etsem "halkin diline inmek" ile anlatmak istediginizi aciklayabilir misiniz? (Cok icten ve samimi sorulmus bir sorudur, altinda art niyet aramayiniz)

Sevgi ve saygilarimla.
Behold! How good and how pleasant it is for brethren to dwell together in unity.

Temmuz 31, 2011, 03:29:08 öö
Yanıtla #17
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Önümde KONDA'nın “Kürt Meselesinde Algı ve Beklentiler” Raporu (temmuz 2010, ayrıca bu çalışmanın özeti niteliğindeki "Kürt Meselesini Yeniden Düşünmek" raporu da Aralık 2010 tarihlidir) duruyor. Açıp baktım üşenmeden. Etnik ve Demografik Dağılım bölümündeki veriler şu şekilde;

-Toplumdaki 18 yaş üstündeki nüfus içinde etnik dağılıma göre, yüzde 76,74’ü Türk, yüzde 14,74 Kürt ve Zaza, diğer etnik kökenlerden olanlar da yüzde 8,5 oranındadır.

- Kürtlerin en yüksek oranlarda bulundukları bölgeler Güneydoğu, Ortadoğu ve Kuzeydoğu Anadolu bölgeleriyle İstanbul’dur. Ülkedeki Kürt nüfusun yüzde 17,5 İstanbul’da yaşarken, bu Kürt nüfus İstanbul’un toplam nüfusu içinde de yüzde 14,8’idir.

- Güneydoğu Anadolu’nun yüzde 64’ü, Ortadoğu Anadolu’nun yüzde 79’u ve Kuzeydoğu Anadolu’nun yüzde 32’si Kürtlerden oluşmaktadır.

bunlar Bilimsel Veriler! Sn. Prometheus'un iddia ettiği en yoğunluklu yaşam alanı KAraman'dır iddiasına da baktım. Karamanında bulunduğu Batı Anadolu'da Kürt nufusunun bölgeye oranı %7.7.

Ben söylemiyorum KONDA'nın bilimsel raporu söylüyor. Raporda eğitimi düzeyinden sosyo-ekonomik gelişmişlik düzeyine, çalışan kadın oranından hane nüfusuna, hane gelirinde sosyal güvenliğe pek çok veri var ve hepsi deyim yerindeyse yerlerde sürünüyor.

Terörist örgüt olarak PKK, işte bu yerlerde sürünme durumundan nemalanıyor, yanlış politikalardan nemalanıyor 80lerden beridir nemalanıyor. Gün geçtikçe de kabul edin ya da etmeyin bölgede daha da güçlü bir siyasal aktör konumuna geliyor. Bunların çözüm yolları ve izlenmesi gereken politikalar açısından değerlendirilmesi gerek. Yoksa dağı taşı milyonlarca defa bombalasak neye yarar? Demek istediğim budur! PKK bir terör örgütü olarak gerilla tipi mücadele veren bir örgüttür. Benim bundan evvelki mesajımda da gerilla tipi örgütlenme ile mücadelenin düzenli ordu mantığıyla yapılmasındaki sakatlık anlatılmak istenmiştir. Ne yazık ki güzelim ülkem öyle bir duruma geldi ki, barış dediğin an pkkli gibi algılanman ya da gerilla savaşını anlatmaya çalıştığın vakit onlar terörist niye onlara terörist demiyorsun bakayım sen tipi karşı duruşları görebiliyoruz.

Son sözü yine KONDA raporunun sonuç bölümünden bir aktarım olsun

" barış içinde bir arada yaşamanın koşullarını ve gereğini arayacak ve üreteceğiz. Kimlikleri ve farklılıkları, statik değişmez kavramlar olarak değil, değişen, birbirinden etkilenerek dönüşen ve çoğalan kültürel farklılıklar olarak kabul edecek ve bunun koşullarını arayacağız.

Bir  arada yaşama modeli  meşakkatli,  uzun bir süreçtir ama mecburi vatandaşlıktan gönüllü vatandaşlığa geçişin yoludur. Bu yolun en zor kısmı da yeni bir 'biz' hayali ve tanımı geliştirebilmekten geçer. Türk - Kürt sabah aynı kadere uyanacağımız kabulüyle başlar.

'Biz' tahayyülünü yenileyebilmek, geliştirerek değiştirebilmek, yeniden yaratabilmek için empatiye ihtiyacımız var. İşte sivil siyasetin olanca ağırlığını koyması gereken nokta da bu empatinin yaratılması, birbirimizin duyarlılıklarına ve taleplerine farkındalık bilinci yükseltilmesi. "

Sevgi ve Saygılarımla. 

Temmuz 31, 2011, 03:11:13 ös
Yanıtla #18
  • Ziyaretçi

Sayın SkulG, KONDA'nın araştırması ne kadar doğru olabilir? Çünkü nüfus sayımında insanların kökenleri ve mezhepleri sayılmıyor. Türkiye kan açısından arı bir toplum değil. Türk ve Kürt evliliği geneli kapsayacak halde yaygındır. Yani ülkemizde Türk-Kürt melezi bir nesil mevcut kanaatimce. Zaten bu kansal ve kütürel kaynaşma nedeniyle Türk-Kürt çatışması yaratılamadığını düşünüyorum.

Ben güneydoğuda çok stratejik bir dağlık bölgede askerlik yaptım. Dikkatimi çeken şeylerden biri de asker arkadaşlarımın çoğu Kürt kökenliydi. Sosyal yaşamda da çok fazla Kürt kökenli arkadaşım var. Aramızda en ufak bir sert rüzgar yok.

Türkiye'de komplo teorisi üretmek gibi durabilir fakat çok büyük oyunlar döndü. Bunu görmemek için  hakikaten kör olmak lazım. 80 li yıllarda insanlar 3 kişi sokakta korkudan tokalaşamıyordu. Yani örgüt müsünüz diye 2.şubede işkence görmemek mümkün değildi. Şu anki manzaraya bakıp endişe duyanlar olsa olsa bu endişelenenler baskı rejiminden istifade eden kişilikler olabilir. Yani ülke kötüye değil iyiye gidiyor.

Bu gün bunları sanalda olsa  konuşabiliyorsak bu özgürlüğün olduğunu kanıtlar. Gönül ister ki mükemmel bir özgürlük olsun tabi. O da olur umarım.

Saygılarımla.

Temmuz 31, 2011, 06:11:59 ös
Yanıtla #19
  • Uzman Uye

Başlık bilie rahatsızlık verici....

Ne demek yüce Türk milletinin şerefli komutanları?...

Başlığı gördükten sonra gerisini hiç okuyamadım.Yüce bir millet olarak dayatılan toplum efradının geri kalanlarının şerefinde bir eksiklik mi var?...

Niye istifa ediyorlar;kaçmasınlar o zaman...Anaya da  kendilerine verilen hakkı kullansınlar,öylem mi?....

Niye kullanmazlar?....

Çünkü dostlar,her ne ve neden ise suçlular korkak olur....Doğru,dikte edilen doğru eğer sizin bildiğiniz kadar doğru ise bırakın,istifa etmeyin,mücadele edin,savaşın...

80 yaşından sonra neden korkuyorsunuz?....Eşlerinizin,sizin veya tanıdıklarınızı yaptığı suistimal bunun gerekçesi olabilir mi?...Sığındığımız Atatürk'ü niye korkutamadılar,dersiniz?...

Damat Mithat paşa ile ittahat terakki mensubu paşaları,Teşkilat-ı Mahsusanın üyesi atalarımızı kimler korkutabilir di?...İstifa ettikten sonra Anadoluya geçen ve ölümüne kurtuluş mücadelesi veren paşalar,gerçekten öldü mü?...

Tarihi bilmeden,olasılıkları değerlendirmek nekadar rasyonel?...

Saygılar
Ben"O"yum,"O"ben değil...