Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: DeJavu  (Okunma sayısı 9089 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nisan 23, 2008, 02:28:15 öö
Yanıtla #20
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Fazlası ile ütopik, Harun Yahya' nın böyle ütopik eserleri varmıymış? :)

gene mi Harun Yahya... fikrinize uymayan her eserde niye Harun Yahya arıyorsunuz :)
galiba siz DeJavu gormuyorsunuz snBlossom o halde muafsiniz...
Gerçeğin çölü

Nisan 23, 2008, 02:31:10 öö
Yanıtla #21
  • Ziyaretçi

Fazlası ile ütopik, Harun Yahya' nın böyle ütopik eserleri varmıymış? :)

gene mi Harun Yahya... fikrinize uymayan her eserde niye Harun Yahya arıyorsunuz :)
galiba siz DeJavu gormuyorsunuz snBlossom o halde muafsiniz...

Fikrime uymaması ile alakası yok, bizzat şahsın kendisinin yayınları ile alakalı. Referans alacağım yayınlar çıkartmamış, durum bu.

Dejavu görmediğimi iddia etmedim, sadece benim bakış açım tamamen farklı. Henüz hesap gününün gelmediğine inanıyorum, o kadar...

Nisan 23, 2008, 02:34:59 öö
Yanıtla #22
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

degisik yorumlar beklemistim...bu da onlardan birisi olsun...
Gerçeğin çölü

Nisan 23, 2008, 02:37:00 öö
Yanıtla #23
  • Ziyaretçi

Yukarıda yazmıştım zaten yorumumu Sayın ONE, siz sadece Harun Yahya kısmını ifade etmişsiniz...

Nisan 23, 2008, 02:44:05 öö
Yanıtla #24
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Yukarıda yazmıştım zaten yorumumu Sayın ONE, siz sadece Harun Yahya kısmını ifade etmişsiniz...

Harun Yahya hakkında daha once acıklama yamistim sn Blossom ...

O güzel cümle Sn. ONE nin değil nefret ettiği Harun Yahya nın kitaplarında geçen bir sözdür Yaşanmış hayatımız seyrediyoruz :)

sn. Lucky o halde HY nin kullandigi kelimeleri yasaklayalim...Kimse bi daha o kelimelerden alinti yapmasin. bunu mu istiyorsun..

biz de ayni kelimeyi kullanamazmiyiz ?
Gerçeğin çölü

Nisan 23, 2008, 10:41:33 öö
Yanıtla #25
  • Aktif Uye

Dejavu denilen olay kısa dönem ve uzun dönem belleklerde ki anlık uyumsuzluk sebebiyle var oluyor. Sizin o an gördüğünüz bir olayı küçücük bir anlık bir uyumsuzluk sonucu beyin "ben bunu daha önce gördüm" diye etiketliyor. Özellikle sinir-stres altındaysanız ya da uyuşturucu ya da alkol kullanımınız rutine bağlamışsa başınıza gelebilir fakat tabi ki hiç bir dış etken olmadan da beyin kimyasının bu tarz hatalar vermesi mümkün.
Mea mihi conscientia pluris est quam omnium sermo

Nisan 23, 2008, 05:00:10 ös
Yanıtla #26
  • Ziyaretçi

Dejavu denilen olay kısa dönem ve uzun dönem belleklerde ki anlık uyumsuzluk sebebiyle var oluyor. Sizin o an gördüğünüz bir olayı küçücük bir anlık bir uyumsuzluk sonucu beyin "ben bunu daha önce gördüm" diye etiketliyor. Özellikle sinir-stres altındaysanız ya da uyuşturucu ya da alkol kullanımınız rutine bağlamışsa başınıza gelebilir fakat tabi ki hiç bir dış etken olmadan da beyin kimyasının bu tarz hatalar vermesi mümkün.

Gayet mantıklı ve bilimsel bir açıklama dejavu için Sayın Veritas.

Temmuz 25, 2008, 04:41:26 öö
Yanıtla #27
  • Ziyaretçi

Bu durumlarda ilk önce bilimsel bir açıklama bulmaya çalışırım ama eğer mantığı yoksa illa bilimsel olacak diye zorlamanın alemi yok.Bu bilimsel açıklama beni tatmin etmedi beyindeki uyumsuzluk sonucu biz bu anı daha önce yaşadığımız mı düşünüyoruz yani bu bilimsel açıklamayı açıklıcak bir bilimsel açıklama daha gerekli o zaman.Bunu araştırıcam yani bilimsel olarak açıklamasını ancak mantık bulamazsam metafizik açıklamasını yapacağım...

Temmuz 25, 2008, 11:36:47 öö
Yanıtla #28
  • Uzman Uye

Allah alemlerin rabbidir. Sadece bu dünyanın rabbi değildir. Sadece bu dünyayı fizik standartlar da bünyesinde bulunduran zahiri alemin de rabbi değildir. Zahiri alem Gayp alemi ve Emr alemi ayrı aryı dizaynlar ifade eder. Fizik vücudumuz zahiri alemin bir parçasıdır. Berzah alemi nefsimizle alâkalı alemdir. Gayp alemi cinlerin fizik bedenlerinin enerjiden oluşan fizik bedenlerinin alemidir. Onun karşıtı olan berzah alemi cinlerin nefslerinin alemidir. Sonra emr alemi, meleklerin alemi, zulmani alemde şeytanların, cinlerin negatif standartlara sahip olan varlıkların muhtevasına aittir.

Uyuduğumuzda nefsimiz berzah aleminde dolaşır. Daha önce dünyada görmediğimiz yerleri berzah aleminde gezebiliriz veya dünyada daha sonra yaşayacağımız bir hadiseyi berzah aleminde yaşayabiliriz.

Bence dejavu dediğimiz şey bu olabilir.
''Kızıl elmada buluşalım''