Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Evrim Teorisi  (Okunma sayısı 21544 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Haziran 03, 2007, 05:24:34 ös
Yanıtla #10
  • Ziyaretçi

yukarıdaki açıklamnın hemen hemen hepsi bana aittir Harun Yahya yı sevip sevmediklerini söylemeye kadar anti tezinizi sunun niye kişilerle uğraşıyorsunuz Büyük beyinler fikirleri, orta beyinler olayları, küçük beyinler ise kişileri konuşur lafını aktarmak isterim kimseye küçük beyinli demiyorum yanlış anlaşılmasın sadece haddim olmadan tavsiye

Haziran 03, 2007, 05:35:00 ös
Yanıtla #11
  • Uzman Uye

Küçük beyinler ise kişileri konuşur derken beni kastetdiniz yani yanlış anlaşıldı biz salak değiliz. Ben size sadece yeni olduğunuzdan dolayı buranın kültüründen bir şey söyledim. Benim söyediğim sadece burdan size bir bilgiydi. Kişilerle de uğraşmadım. Sizce Harun Yahya ile uğraştım mı ? Hemen hemen kelimesini kullanarak da görüşünüzün kime ait olduğunuda anlıyorum. Ben salak değilim. Bir kişinin görüşünü savunuyorsanız da bunu inkar etmeyin. Bence bu da bir küçük beyinliliktir. He bu arada Harun Yahya la da bi alıp veremediğim yok.
''Kızıl elmada buluşalım''

Haziran 03, 2007, 05:45:55 ös
Yanıtla #12
  • Ziyaretçi

Estağfurullah ben sizi tanımıyorum nasıl beyninizin büyüklüğünü bilebilirim ama sizinde bağlı olduğunz kişiler var galiba İMH başlık yazıydı tam hatırlamıyorum resul olduğunu iddia eden bir adamı sıkı sıkıya koruyordunuz ben orada hemen hmen derken orada yazılar benim yazdılkarım demek istedim yani copy değil kişilerle uğraşmaktan kastım evrim konusu açılınca hemen Harun Yahya döndü konu ben onu kasteddim sadece size salak dediğim falan yok ayrıca olayı kişisel tartışma boyutunda çıkarıpta tekrar konuya dönmek isterim...

Haziran 03, 2007, 05:48:55 ös
Yanıtla #13
  • Uzman Uye

Mercek derdisi Harun Yahya nın değil mi ? Ben o yüzden Harun Yahya ya değindim.

Haziran 03, 2007, 05:54:07 ös
Yanıtla #14
  • Ziyaretçi

evet öylede diyebiliriz ben Tiktaalik roseae yazısını kasteddiğiniz düşünerek bana ait dedim evet o makale o dergiye ait ama ben onun hakkında yorum yapmadım sadece anti tez olarak örnek verdim bizde bu şekilde fikir belirtelim diye yoksa biri çıkar var der diğeri yok der bu şekilde olması hoş değil bizde bu şekilde tartışalım diyerek örnek verdim.

Haziran 03, 2007, 06:06:03 ös
Yanıtla #15
  • Uzman Uye

Dergideki yazıya katılıyorum yazılarınıza da katılıyorum.( Evrim hakkındaki Yorumlarınıza)

Haziran 04, 2007, 12:26:07 ös
Yanıtla #16
  • Ziyaretçi

YARATILIŞ MÜZESİ AÇILDI EVRİMCİLER TEPKİLİ

Amerika'nın Kentucky eyaletinde kurulan 'doğal tarih müzesi' açıldı. Evrimi reddeden ve Creation Museum (Yaratılış Müzesi) adı verilen dev müze 27 milyon dolara mal oldu.

Amerika'nın Kentucky eyaletinde kurulan 'doğal tarih müzesi' açıldı. Evrimi reddeden ve Creation Museum (Yaratılış Müzesi) adı verilen dev müze 27 milyon dolara mal oldu.

'Answers in Genesis' (Cevaplar 'Başlangıç'ta) adlı bir Hıristiyan grubun öncülüğünde kurulan müzede tabiatın ve tarihin gelişimi İncil'in perspektifinden ziyaretçilere sunuluyor.

Gerçek boyutlarda Hz. Nuh'un gemisinden Hz. Adem ve Hz. Havva'ya ait olduğu ileri sürülen tabii çerçevenin maketine, yüksek teknoloji ürünü sunumlardan üç boyutlu görsel şovlara kadar etkileyici bir donanıma sahip olan müzenin yılda 500 bin kişiyi Kentucky'ye çekmesi bekleniyor.

Yaratılışı, İncil'in başlangıç bölümüne göre tasvir eden müze, seküler bilim adamları ve bazı eğitimcilerin eleştirileriyle, ABD'de bir süredir yeniden alevlenen "evrim-bilim-yaratılış" tartışmasının merkezine oturdu. Bazı bilim adamları ve materyalist çevreler müzenin açılışını protesto edeceklerini duyurdu. Tartışmaya, Bilimsel Eğitim Ulusal Merkezi Başkanı Dr. Eugenie Scott da katıldı. Scott, "Öğretmenler tabii ki, öğrencilerin, 'Öğretmenim bir müzeye gittim ve okulda öğrettiğiniz her şey yalan' demelerini istemezler." diye kendi açısından duyduğu endişeyi dile getiriyor.

Kaynak: http://www.forumgazetem.com/yaratilismuzesi.htm

Haziran 04, 2007, 07:09:09 ös
Yanıtla #17
  • Aktif Uye
    • Yok site mite...

Cok basit bir sorum olacak...
Diyelim ki EVRIM teorisi bilimsel olarak %100 kanitlandi. O zaman kabul edilecek mi?
"Onların bi eline güneşi bi eline ayı versen iman etmezler" seslenisinin hedefi bu insanlar olmayacakmidir? Belki de Allah'in anlatmaya calistiginin degisik birsey oldugunu kabul edebileceklermidir?

Tabiki bu kisiler "Bu nasilsa kanitlanamaz, cunku oyle bir sey dinimizce imkansiz" diye dusunuyorlar.
Sorum sadece ispatlanirsa o ispatlari kabul edeceklermidir?
« Son Düzenleme: Haziran 04, 2007, 07:12:09 ös Gönderen: Asi »
Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olanlari sevmiyorum.

Mayıs 21, 2009, 12:23:11 öö
Yanıtla #18
  • Aktif Uye

Kaynak : Milliyet Gazetesi
 http://www.milliyet.com.tr/Dunya/SonDakika.aspx?aType=SonDakika&KategoriID=19&ArticleID=1096902&Date=20.05.2009&b=Insan%20evriminin%20kayip%20halkasi%20bulundu&ver=32

BİLİM adamları, Almanya'nın Messel maden ocaklarında bulunan, 47 milyon yaşındaki bir madagaskar maymununa ait fosilleşmiş iskeletin, insan evriminin ’kayıp halkası’ olduğunu ve bu konuda devrim yaratacak kanıtlar sunacağını açıkladı.

Bilimadamları, ‘Ida’ adını verdikleri 3 ayak uzunluğundaki Madagaskar maymununa ait fosilleşmiş iskeletin, maymun ve insanın ortak atası olabileceğini ileri sürdü. 47 milyon yıl önce gölde ölen ‘maki’ türü yaratığın kalıntılarını muhteşem sunumla gözler önüne seren bilim adamları, kalıntıların insanoğlunun soy ağacı ve evriminin önemli ‘kayıp halkası’ olduğunu iddia etti.

Almanya'nın Frankfurt şehri yakınlarındaki Messel taş ocaklarında 1983 yılında keşfedilen Ida'yı bulan kolleksiyoncu, yıllarca duvarında asılı duran bu fosilin öneminden habersizdi. 2006 yılında tüccarın, Oslo Üniversitesi Doğa Tarihi Müzesi’nden Dr. Jorn Hurum'un dikkatine getirmesiyle önem kazandı. Dr. Hurum ve beraberindeki uluslararası ekip, araştırmalarını derinleştirerek Ida'nın insan evriminin ’kayıp halkası’ olduğu yönünde hem fikir olduklarını açıkladı.

'DÜNYANIN 8'İNCİ HARİKASI'

Dr. Hurum, kızı ‘Ida'nın adını verdiği fosilleşmiş iskeletin, insanlara ilk bağlantı ve dünya mirası olduğunu söyledi. Bir başka bilimadamı Dr Jens Franzen ise, iskelet ‘olağanüstü bütünlüğü'nden dolayı ‘Dünyanın 8'inci harikası’ olarak nitelendirdi.
Dr Jens Franzen, “Ida, bir büyükanne gibi doğrudan ‘ata’ olmak yerine, daha çok bir ‘teyze’ konumunda. Yüksek primatlar ve insanın geliştiği fakat benim görüşüm, ’doğrudan olmayan’bir gruba dahil” dedi. 19 Mayıs’tan itibaren ’Natural History Museum’da (Doğa Tarihi Müzesi) sergilenmeye başlanan Ida'nın, insan evrimine ışık tutacak en çok bilinen fosilden 20 kez daha eski olduğu vurgulayan bilimadamları, fosillerin primat aile ağacının insanlar, maymunlar ve maki (madagaskar maymunu) ile galagolar olarak farklı iki gruba ayrılan insan dışında primatlardan geldiğini kaydetti.
Bilimadamları ayrıca, Ida’nın öne doğru çıkan gözleri ve başparmaklarının insanlarınkine benzediğini vurguladı.

Ağustos 22, 2009, 01:46:14 ös
Yanıtla #19
  • Uzman Uye

Evrim teorisinde çok bilgisizim, kitap alıp okumak istedim ancak kitapçılarda baktığım kitaplar çok ağır geldi. Biyoloji, antropoloji ve genetik bilgilerinin içerdiği bu kitapları anlamakta güçlük çektim. Kitaplar bana ağır geldi, bilmediğim oldukça kavram ve bilgi vardı.
Dün ve geçen hafta Habertürk Tv 'de evrim tartışması vardı, hazır bilgi kolay yoldan birşeyler öğrenmek istedim ancak, 8 tane bilim insanı bir araya gelmiş hiç biri net bir şeyler koyamıyor.
Mesela evrimi savunanlara bir soru soruldu:
1- İlk madde nasıl neydi gibi?
Cevap: Bilemiyorum, maddenin başı ve sonu yoktur, merak etmiyorum gibi cevaplar geldi.

2- Evrimle ilgili hayvanlarınların dönüşümü resim gösterin denildiğinde ise kitaplardan çizim olan resimler gösterildi, aslı var mı bilinmez.

3- Evrimi savunanlar, evrimi anlatırken tesadüf eseri evrimleşmenin oluştuğu belirtiliyor ancak, tesadüf eseri nasıl olur bu imkansız denildiği zaman ise tesadüf olmadığını savunuyorlar ama tekrar anlattıklarında tesadüfü anlatıyorlar. Bir ara gittim yüzümü yıkadım acaba ben mi aptallaştım diye. Çünkü; mesela nasıl gözün evrimleştiğini anlatıyor, herşey bilinmeyen şekilde oluşuyormuş.
Tesadüf eseri olan birşeye, nasıl olurda bilim denir, anlayamadım.

4- Mesela diyelim ki evrim var, nasıl bütün insanlar aynı yapıya sahip oluyorlar, gözler aynı yerde, kulaklar aynı yerde?

5- Boğaziçili Prof.'un verdiği örnek ise beni çok etkiledi, bakalım siz nasıl bulacaksınız.
Hanımefendi evrime örnek veriyor:
- Bayanlar hamileyken eğer film çektirirlerse doğan bebeğin özürlü çıkabilmesi evrime örnekmiş.

Aslında bu evrimi yıkan bir örnek değilmidir, çünkü demek ki yapı evrimleşirse yapı bozuluyor.

Program gerçekten çok komikti, biri ise sürekli yurt dışında üniversitelerde evrim bölümleri var, bunlar boşuna mı kuruldu, evrim var demekle yetindi, biri felsefedir bunlar dedi dedi dediler...

Yardımcı olabilecek olan???