Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Ne umdunuz Ne buldunuz?  (Okunma sayısı 16857 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Temmuz 17, 2007, 01:14:09 ös
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Sayin Uyeler,

Bu siteye ilk geldiginizde neler umarak geldiniz? Neler buldunuz?

Saygilarimla
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Temmuz 17, 2007, 05:24:06 ös
Yanıtla #1

Şahsen benim bu Site'ye gelmem aslında çok değişik oldu ama şuna herzaman inandım ve bundan sonra da hep buna bağlı kalacam;
''Yüreğinin Götürdüğü Yer Git''_
Ve iyiki de gelmişim çünkü burada ''Sizler''i tanıdım, tanıma fırsatım oldu_
SAYGILARIMLA_
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Temmuz 18, 2007, 12:30:27 öö
Yanıtla #2
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Bu sıteye ılk geldıgımde aradıgım bırcok sey vardı ve hemen hemen hepsıne naıl oldum....En basta aradıgım bılgıydı dogru yolu buldum.Dostlar aramıstım ve bırbırınden degerlı dostlarım oldu.
Saygılarımla
Taslar yerine oturabilecek mi ? İnşaasına basladıgımız yapı nasıl olur da yarım kalır ..

Temmuz 18, 2007, 01:16:47 ös
Yanıtla #3

Ve şunları da eklemek istedim;
Ben, açıkça konuşmam gerekirse birçok olumsuz duygularımı bu Site'de yendim ve yenmeyi bu sayede öğrendim_
Sevginin Yüceliğini, ciddiyetliliği, Saygıyı, Yüksek Erdemliliği, Merhameti, kısacası manevi duygularımı bu Site'nin sayesinde yükselttim yani yükseltmeyi öğrendim_
Benim için bir ''OKUL'' işlevini gördü, en önemlisi de MASONLARI tanıdım_
Önceden öfkeliydim, öfkenin ne kadar zararlı olduğunu öğrendim, ''Öfkeyle Kalkan Zararla Oturur''_
Önyargılı olarak hareket eden bir insandım ama şimdi olayın arka tarafını görmeyi bu ''SİTE'' sayesinde öğrendim_
Kararsızdım; KARARLI olmayı ve bu duygunun bana kazandırdığı Yüceliği keşfettim_
Sabırsız bir yapım vardı ama artık ''Sabretmeyi'' ve bu duyguyla hareket ettiğim sürece hayatta hiçbir yanlışımın olmayacağını ve aceleciliğin bana neleri kaybettirdiğini öğrendim_
Farklı düşüncelere karşı ılımlı davranmayı ve karşımdaki İnsanları kırmadan incitmeden dolaylı bir üslupla kendi fikirlerimi öne sürmeyi ve en önemlisi de benimle zıt görüşte dahi olsalar da onlara Saygı duymayı öğrendim_
Ne mutlu bana ki böyle bir Site'nin Üyesi olma şansını kazandım_
SEVGİ ve SAYGILARIMLA_
« Son Düzenleme: Temmuz 18, 2007, 01:19:47 ös Gönderen: SEVİL »
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Temmuz 18, 2007, 01:57:13 ös
Yanıtla #4
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *

Sayin Sevil Hanim,

Yorumlarinizin netligi ve durustlugunuz icin tesekkur ederim.

Saygi ve Sevgilerimle
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Temmuz 18, 2007, 04:27:03 ös
Yanıtla #5
  • Ziyaretçi

Sevil Hanim...

Size bu tarz duygular yasatabildiysek (forum uyeleri olarak) ne mutlu bize :)

Temmuz 20, 2007, 05:09:20 ös
Yanıtla #6
  • Ziyaretçi

Her şeyden önce bizi bilgileriyle aydınlatan Sn Mason ve Sn SublimePrince'e teşekkür ediyorum.Forumda tartışmaların bile sevgi ve saygı çerçevesinde gerçekleşmesi sitede amaç olan kardeşliğin artmasını sağlamış ve ayrıca forumda huzur ve ciddiyeti artmıştır.Forumun üyesi olmaktan gerçekten mutluyum:)

Temmuz 20, 2007, 05:11:02 ös
Yanıtla #7
  • Ziyaretçi

Sitede 2 bin mesajın üstünde yazan arkadaşlar mason yapılacakmış diye duydum doğru mu acaba?

Temmuz 20, 2007, 05:23:00 ös
Yanıtla #8
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *

Hayir. Bu website uzerinden kimseye kisisel olarak Mason olmasi icin hicbir yardimda bulunulmayacaktir.

Temmuz 20, 2007, 05:25:35 ös
Yanıtla #9
  • Ziyaretçi

İşte bu açıklama bazı arkadaşlar için çok fena oldu :D Site ahalisinin hayallerinin suya düştüğü gün oldu bugün..Mason olma sevdasıyla, bebek ölüleriyle bile alay edebilecek kadar yozlaşan arkadaşlara Sn.Mason'un bu cevabı tokat olsun :)