Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Sizce 3. Dünya Savaşı Nasıl Olacak ?  (Okunma sayısı 5999 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Aralık 30, 2014, 01:30:39 öö
  • Orta Dereceli Uye
  • **
    • Burada Olabilir ?

Merhaba sevgili kardeşlerim.
Bizlere Orta Doğuda yaşananları izletirlerken, arka planda farklı şeyler oluyor.
Diğer bölgelerde de; diğer devletler arasında, gözle görülemeyen, soğuk bir hava var.

G-20 başta olmak üzere, G-8 Ülkeleri arasında, ortada dönen bir savaş var.
Lakin bu savaşın nasıl olduğu net olarak gözlemlenemiyor.

Sizce;
3. Dünya Savaşı başladı mı ?
3. Dünya Savaşı başladıysa bu savaş nası gerçekleşecek ?
3. Dünya Savaşı nasıl şekillenecek, sürecek ve sonuçlanacak ?

---

G-20 ülkeleri (Dünya Gündemini Belirleyen Ülkeler)
1- Avrupa Birliği
2- Amerika Birleşik Devletleri
3- Almanya
4- Arjantin
5- Avustralya
6- Birleşik Krallık
7- Brezilya
8- Çin Halk Cumhuriyeti
9- Endonezya
10- Fransa
11- Güney Afrika Cumhuriyeti
12- Güney Kore
13- Hindistan
14- İtalya
15- Japonya
16- Kanada
17- Meksika
18- Rusya
19- Suudi Arabistan
20- Türkiye

---

G-8 Ülkeleri (Dünyanın Gidişatını Belirleyen Ülkeler)
1- Amerika Birleşik Devletleri ABD
2- Japonya
3- Almanya
4- Birleşik Krallık
5- Fransa
6- İtalya
7- Kanada
8- Rusya (Üyeliği askıda)
Benim Ülkem Dünyadır,
Tüm İnsanlar Benim Kardeşimdir,
İyiyi ve Doğruyu Yapmak Benim Dinimdir.

Kadim Her Daim Buradadır.!

www.Masonlar.org

Aralık 30, 2014, 12:32:23 ös
Yanıtla #1
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Aslında bana göre herşeyi İsrail devleti planlıyor. İsrail devletini severim. Halkını bilemem.Bana göre 3'cü dünya savaşı sanırım çok yaklaştı.Sanırım toplu mezarlıklar olacak. İnsanların üzerlerine bombalar yağacak. Kılıçlarla bedeninden ayrılan kafalar, dünyanın her yeri kana boğulacak .Hayatta kalanların ,diz boyunu aşacak kadar kan olacak. Eğer şansımız varsa yaşarız yoksa bizde diyer insanlar gibi ölürüz.Ve 3'üncü dünya savaşının sonunda bana göre aydınlık bir devir başlayacak. Kıyamet ayında kan dökülecek.
🖖🏻

Aralık 30, 2014, 06:10:26 ös
Yanıtla #2
  • Aktif Uye

Dünyada 7 milyar 125 bin kişi yaşamaktadır.
Hepsini erişkin varsayarsak; her birinde 5-6 litre kan vardır ve böylece dünyada toplam 43 milyar litre kan vardır.
Dünyanın 148 milyon 600 bin km2 si karadır.
Bu şekilde  1 km2 ye  300 litre kan düşmektedir, m2 ye ise 0.3 litre.
Yani 1 m2ye 1 kutu kola hacminde kan düşer.
Demek ki kıyamete daha var.

Aralık 30, 2014, 06:19:50 ös
Yanıtla #3
  • Yeni Katilimci
  • *

21. Yüzyılında etkisiyle artık teknoloji çok ilerlemekte.. Tabiikide bir savaş esnasının, en büyük bedeli  kan dökülmesidir. Fakat şimdiden zemin olarak siber saldırılar, teknolojik baskılar, ekonomik çalkantılar ön planda yer alacaktır..
Savaşsız Barış içinde bir Dünya olmak, ve öyle yaşamak dileğiyle..
DÜNYA İKİ GÜNDÜR.
DOĞDUK İLK GÜN, ÖLDÜK İKİNCİ GÜN!

Aralık 30, 2014, 10:08:20 ös
Yanıtla #4
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Artık mumkun oldugunca cephe savaslari yasamaktan kacinir olmus ulkeler.

Gunumuzun buhranı beyin savasi degil mi ? Buna istinaden zafer kazanan ulkelerin ganimeti ekonomik yeterlilik, yasam kalitesi olarak geri donmuyor mu ?

3.dunya beyin savasi :)

Bence biz bu savaşın tamda ortasındayız.

Ancak başarı ulusun değil bireyin oluyor.

Saygılar

Saygılarımla.

Ocak 06, 2015, 11:42:01 öö
Yanıtla #5
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Benim kişisel fikrim 3. dünya savaşının  Ortadoğudan çıkacağı yönündedir,

Ortadoğu şuan dünyanın kaynayan kazanı,

Ortadoğu tam anlamıyla 10 bilinmeyenli denklem gibi,

Bunun yanında büyük devletlerin çıkar ilişkileri bir birleriyle çelişiyor,

Bu nedenle olası bir dünya savaşının Ortadoğudan başlayarak tüm dünyayı saracağını düşünüyorum,

Saygılarımla,
fırtınanın şiddeti ne olursa olsun martı sevdiği denizden asla vazgeçmez

Ocak 06, 2015, 11:51:02 ös
Yanıtla #6
  • Uzman Uye

Artık öyle cephe savaşları anlamında bir 3. dünya savaşının çıkması mümkün değil. Zira; cephe savaşı şeklinde bir savaş dünyanın sonu demektir.
       Aslında 3. değil kim bilir kaçıncısı yaşanıyor ama bizler ne yazık ki bunun farkında bile olamıyoruz.
       Dünyanın çeşitli bölgelerine bakınız, her gün bir şekilde savaşlar yaşanıyor. Şayet konuya bazı devletlerin yok olması veya yeni devletlerin ortaya çıkması şeklinde bakacak olursak burada en büyük aktör bence İsrail olacaktır. Şahsen, dünyanın en büyük gücünün İsrail olduğuna ve İsrail nasıl istiyorsa  bu olgunun o şekilde gelişeceğine inanıyorum
       Saygılar-sevgiler.

"Vur ama dinle beni"

Ocak 07, 2015, 03:58:39 ös
Yanıtla #7

Geleneksel anlamda tanımlanan silahlı cephe savaşlarının olmadığı malum, ancak geçmiştede olduğu gibi devletlerin savunma mekanizmaları devam ediyor, edecekte.
Günümüz diplomasisi çağın gelişimine paralel kendi içinde kendini sürekli yeniliyor, bu yenilemede geç kalan da mecburen başına gelecek yaptırımları yada siyasi ve ekonomik gelişmeleri kabullenmek zorunda kalıyor

Bugün 6 ayda 115 dolardan 45 dolara düşmüş petrol fiyatı, rublenin %50 oranında devalüasyon yaşamasıda acaba başka türlü bir savaşmı ? Tabi başta Rusya olmak üzere devletlerde buna karşılık çeşitli savunma hatta saldırı pozisyonlarını tercih ediyor, KIRIM olayı ve siber saldırılar gibi
Nihayetinde, geçmişten günümüze Çatışma olağan doğallığıyla devam ediyor, değişen tek şey zamanın ruhu.

Sevgiler...saygılar...
yenilmek te iyidir, mühim olan her seferinde yenilsende , daha iyi olarak yenildiğini bilmektir

Eylül 26, 2016, 01:45:03 ös
Yanıtla #8

Tarihler boyunca dünya'da farklı eksenler-farklı kutuplar oluştu.Dünya hareket ettikce,bu doğal fenomen, İnsanları Dünya üzerinde bulundukları yere göre, düşüncelerini etkiledi.

Yakın çağ içinden örnek verilir ise:

"Batı'da" büyük bir "sağ"(Amerika); "Doğu'da" büyük bir "Sol" (Rusya)

İstem dışı olarak düşünceleri etkileyen bu durum; illaki Batı'nın ve Doğu'nun arasında kalan toplumları yarattığı gerilim/elektirik ile etkileyecektir.Dünya Harekete devam ettikce, Doğu'da ve Batı'da kalanlar değişecek... Orta da kalıp "Aydınlananlar" ve yahut bu "zihinsel karmaşa" ile savaş çıkartanlar olacakdır.

Türkiye 36-45 kuzey paralelleri ile 36-42 doğu meridyenleri arasındadır. Bu Türkiye’nin yer yüzündeki koordinatları Diğer bir deyişle matematiksel konumudur.

Düşünce yapılarımız zannettiğimiz kadar bize ait mi ?
Geleceği görmek zor mu?
Uzağı görür iken önümüzdeki cukur kaybolur mu ?
« Son Düzenleme: Eylül 26, 2016, 01:50:53 ös Gönderen: Tik-Tak »
Sen Özelsin

Eylül 26, 2016, 02:12:50 ös
Yanıtla #9
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

3. dünya savaşı zaten şuanda %30u ortadoğu ve diğer bölgelerde gerçekleşiyor. Ama büyük savaş olarak uzak değil hatta çok yakın.. Dünyada nüfus son bilgilere göre 7,44 milyarın üzerindedir. Yarın bu nüfus daha da artış gösterecek. Ekonomik olarak ve yaşam kalitesi olarak dünya da yaşanmayacak bir ortam oluşuyor bu yüzden.. Tarihe bakılırsa her yüzyılda savaşların olduğu görülür. Önemli olan sadece Ortadoğu da değil tüm dünyada olması bu artışı azaltma yönünde.. Önemli olan en aza indirebilmektir. Uzun değil kısa tutulsa savaşlar dünya tekrar kendini toparlama sürecine geçer.. Savaşı başlatan ise insanların geçimsizliği ve geçmişten bu yana gelen düşmanlık. Tabiki bunlarda dil,din ve topraklarda etkili diyebiliriz. Aslında insanlar ilk olarak kendilerine şu soruyu sormalılar, neden savaşlar daima afrika ve ortadoğuda daha çok gerçekliyorda abd, asya ve avrupa da bu denli olmuyor? Elbet deki illaki savaşlar olacak. Savaşsız bir dünyayı düşünmek neredeyse imkansızdır.. Keşke savaşsız bir dünya olsa barış içinde olsa insanlar diyerek yıllarca etkinlik düzenlenmiş her şey yapılmış olmasına rağmen ve halen savaşlar devam etmektedir. İstesek de istemesek de devam edecek bu kaçınılmaz..

3. dünya savaşının nasıl olacagına değinmek istiyorum. Geçmişteki savaşlar gibi olmayacagıdır. Çünkü teknoloji savaşın seyrini değiştirecektir.

saygılarımla.
“Bize verilen sırları, kalbimizin en derin köşelerinde saklamalıyız. Bir ölü kadar sessiz, bir mezar kadar ketum olmalıyız.”