Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: stonememo  (Okunma sayısı 36906 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nisan 12, 2008, 04:09:35 ös
Yanıtla #110
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Sayin blossom,

Email kayidi ile msn (messenger) kayitlari (farkli firmadansa) ayri kayitlardir. Ornek olarak suanda ben [email protected] adresinin emailina sahibim. Fakat bu email adresinin msn ininede sahip olmak icin ayri kayit yaptirdim. Site sahibi kisiler (mit, mason siteleri, bazi gazete siteleri gibi) genellikle email adreslerinin msn kayitlarini almazlar. Cunku ciddiyeti belli bir duzeyde tutan kurumlar msn gorusmelerine vakit harcamak istemezler.

Ornek olarak suanda www.tbmm.org.tr adresinin email haklari ve email hesaplari o siteye aittir. Fakat https://accountservices.passport.net/ppnetworkhome.srf?lc=1055 bu adrese girerek [email protected] adresinin msn ini kullanmak icin kayit edebilirsiniz. Bu durumda msn e baglanirken kullanici adiniz [email protected] olacaktir. Fakat kisiler bu adrese email gonderdiklerinde siz bundan haberdar olamazsiniz. Bir tur maske denebilir.

Bu tarz email hesaplarina sahip olamayan fakat kendisini msn uzerinde o email hesabinin sahibi gibi gosteren kisiler baglandiklarinda email hesaplarinin yaninda "Dogrulanmamistir" "Email hesabi dogrulanamamaktadir" vb. bir uyari yazmaktadir. Eger bu email hesabi size aitse o zaman hesabiniza gonderilecek olan onaylama islemini bitirerek bu emaili msn uzerinde kullanabilir ve isminizin yanindaki "Dogrulanmamistir" ibaresini kaldirabilirsiniz.

Sonuc olarak bu yontemle bircok sahtekar kendisini mite, masonluga, gazetelerin yoneticilerine, devlet makamlarina bagli olarak gostermektedir.

Umarim bilgiler yeterli olmustur. Sorulariniz varsa dinliyorum.

Saygilarimla
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Nisan 12, 2008, 04:18:04 ös
Yanıtla #111
  • Ziyaretçi

Art niyetli insanlar insanların paralarını çalmaktan tutun seks tuzakları kurmaya kadar çeşitli kepazeliklerde bulunabilir..İnternet tehlikeli bir yer dikkatli olmak zorundayız mesela [email protected] adresini eklediğinizde karşınıza çıkan kişinin mason olmadığını nasıl bileceksiniz?Adam şöyle diyebilir al sana bi banka hesabı bu hesaba 5 milyar giriş ücreti yatır gerekli işlemler yapılacaktır,o insanda biraz safsa eğer gidip bunu yapabilir

Nisan 12, 2008, 05:07:35 ös
Yanıtla #112
  • Ziyaretçi

Adresi merak edip ekledim [email protected] adreste karşınıza Mason Locasından bir yetkili çıkıyor ve bana onay ee-postası gönderdi aynı adres üzerinden yetkili bana adresi amacı dışında kullanan kişi hakkında cezai işlem uygulandığını belirtti.

Nisan 12, 2008, 05:09:26 ös
Yanıtla #113
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sn. ONE o zaman bana  [email protected] adresini alın çok iddialı konuştunuz.

sn Mason üstte acıklamasını yaptı ama ben gene de sizin için bu adresi aldım :)
isterseniz sifresini ozelden gonderebilirim...
yersizce geriyorsunuz ortalığı ... hepsi bu
sn Alaaddin bu 2 oldu ;)
Gerçeğin çölü

Nisan 12, 2008, 05:22:53 ös
Yanıtla #114
  • Ziyaretçi

Sayın MASON,

Açıklamalarınız için teşekkür ederim, bu durumda soracaklarım var tabii ama burada sormak istemiyorum.

Saygılarımla,

Nisan 12, 2008, 05:29:21 ös
Yanıtla #115
  • Ziyaretçi

Adresi merak edip ekledim [email protected] adreste karşınıza Mason Locasından bir yetkili çıkıyor ve bana onay ee-postası gönderdi aynı adres üzerinden yetkili bana adresi amacı dışında kullanan kişi hakkında cezai işlem uygulandığını belirtti.

Özgür Masonlardan bir yetkili olduğuna nasıl emin oldunuz?

Nisan 12, 2008, 05:32:29 ös
Yanıtla #116
  • Ziyaretçi

Şahıs aynı adres üzerinden e-posta gönderebiliyor ve o adrese gönderilen e-postayı okuyabiliyor güven sağlamak için ayrıca konu hakkında Beyoğlu Cumhuriyet Başsavcılığında soruşturma açıldığını ve şahsın bu durumdan haberdar olduğunu bildirdi karşınıza Edip isminde bir hayli sabırlı bir insan çıkıyor fakat ben hala ortada ne döndüğünü anlayamadım bu olayın bu forumla ne alakası var ilginç gerçekten.

Nisan 12, 2008, 05:34:28 ös
Yanıtla #117
  • Ziyaretçi

Şahıs aynı adres üzerinden e-posta gönderebiliyor ve o adrese gönderilen e-postayı okuyabiliyor güven sağlamak için ayrıca konu hakkında Beyoğlu Cumhuriyet Başsavcılığında soruşturma açıldığını ve şahsın bu durumdan haberdar olduğunu bildirdi karşınıza Edip isminde bir hayli sabırlı bir insan çıkıyor fakat ben hala ortada ne döndüğünü anlayamadım bu olayın bu forumla ne alakası var ilginç gerçekten.

Anladım, teşekkürler Sayın OFDincel, sizin de msn' e eklediğiniz adresi LuckEye kullanıyormuş. İnsanlara bu adresi veriyormuş.

Nisan 13, 2008, 02:31:31 öö
Yanıtla #118
  • Ziyaretçi

Sn.Santander kendisini onceden tanidiginizi soylediginiz kisinin bu duruma girmesi hakkinda yakin zaman icinde mi bilgi sahibi oldunuz?Gerci daha once olsa idiniz ben eminim ki bunu daha once belirtirdiniz,,,
Peki siz nasil ogrendiniz kisinin bu adresleri kullandigini ?

Nisan 13, 2008, 08:31:13 öö
Yanıtla #119
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Aklıma takılan bir soru daha var. Bu kişi muntazam masonların emaillarini de ele geçirmiş mi? sayın MASON un email adresinden konuşan kişide lucky olabilir mi aceba? Ayrıca  yazdığım yazının silinme nedeni sormama rağmen açıklanmadı.
Kimse almasin seni, Yine bana kalasin