Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Shemuel  (Okunma sayısı 36939 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Aralık 12, 2007, 08:46:54 ös
Yanıtla #50
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Senin Jewısh Bank  ne kadar faiz veriyor  :)

Ayıp Samuel bir Yahudinin bir Yahudi kurulusundan faiz beklemesi Halakhaya gore haramdır.....Ama diğer kuruluşlardan bunu talep etmek elbette uygun ve aklı bır ıs olacaktır....Bunu unutma..!!
Taslar yerine oturabilecek mi ? İnşaasına basladıgımız yapı nasıl olur da yarım kalır ..

Aralık 12, 2007, 08:49:48 ös
Yanıtla #51
  • Uzman Uye

Senin Jewısh Bank  ne kadar faiz veriyor  :)

Ayıp Samuel bir Yahudinin bir Yahudi kurulusundan faiz beklemesi Halakhaya gore haramdır.....Ama diğer kuruluşlardan bunu talep etmek elbette uygun ve aklı bır ıs olacaktır....Bunu unutma..!!

:) :) kredi olayı nasıl
ne  kadar limit var

Aralık 12, 2007, 08:51:36 ös
Yanıtla #52
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Kazancına gore degısır dostum...Neyse ben sana atarım maıl olarak bılgı fasikülünü....
Taslar yerine oturabilecek mi ? İnşaasına basladıgımız yapı nasıl olur da yarım kalır ..

Aralık 12, 2007, 08:55:58 ös
Yanıtla #53
  • Uzman Uye

Kazancına gore degısır dostum...Neyse ben sana atarım maıl olarak bılgı fasikülünü....
Tamam bekliyorum

beni hortumlamazsın değilmi ;D

Aralık 12, 2007, 08:58:00 ös
Yanıtla #54
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Bilmiyorum seni pek içaçıcı gormedım dogrusu....olmassa mekanına talibim.....Ha sen sineğin yagını bıle hesab ederken nasıl oluyorda bır benı arayamıyorsun sasıyorum....

Aralık 12, 2007, 09:01:47 ös
Yanıtla #55
  • Uzman Uye

Bilmiyorum seni pek içaçıcı gormedım dogrusu....olmassa mekanına talibim.....Ha sen sineğin yagını bıle hesab ederken nasıl oluyorda bır benı arayamıyorsun sasıyorum....
Ya güzel kardeşim söz arayacam.. ve hatta geçen gün aradım ulaşamadım. inan gerçi sen judeosun inanmazsın  :D

Aralık 12, 2007, 09:06:09 ös
Yanıtla #56
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Sende judeosun inanırım ama rahmetlı Vitali Hakko'nun bir sozu vardır.......
İnsanlara dogruyu soylesenızde insanların kucuk bır mıktarı buna ınanacaklardır..Oysa ınsanlara bırısı senın ıcın kotu bır soz ettı desenız cogu ınanacaktır.........İşte yalan bu kadar agır bır etkıye sahıptır lakın yalan ,yalan atılanı degıl kendını atanı ezer.....

Aralık 12, 2007, 09:24:28 ös
Yanıtla #57
  • Uzman Uye

Sende judeosun inanırım ama rahmetlı Vitali Hakko'nun bir sozu vardır.......
İnsanlara dogruyu soylesenızde insanların kucuk bır mıktarı buna ınanacaklardır..Oysa ınsanlara bırısı senın ıcın kotu bır soz ettı desenız cogu ınanacaktır.........İşte yalan bu kadar agır bır etkıye sahıptır lakın yalan ,yalan atılanı degıl kendını atanı ezer.....

güzel söylemiş rahmetli Vitali amca......... ;)

Aralık 12, 2007, 09:28:11 ös
Yanıtla #58
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Fazla onder alınacak judeo kalmadı Sami Offer dısında :D

Aralık 12, 2007, 10:17:23 ös
Yanıtla #59
  • Uzman Uye

Fazla onder alınacak judeo kalmadı Sami Offer dısında :D
doğrusu ondanda iyi önder olur :D