Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Donald Trump'tan Müslüman ağırlıklı 6 ülkeye seyahat yasağı için yeni kararname!  (Okunma sayısı 1020 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 08, 2017, 04:43:33 ös
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Beyaz Saray, ABD Başkanı Donald Trump'ın, nüfusunun çoğunluğu Müslüman 6 ülke vatandaşlarına 3 ay yeni vize sınırlaması getiren düzenlemeyi imzaladığını bildirdi. Açıklamada ABD Başkanı Trump'ın imzaladığı yeni vize düzenlemesinin, ABD'nin tüm mülteci programını 4 aylığına askıya aldığını ve Suriyeli mültecileri de aynı kapsamda değerlendirdiğini bildirildi.
ABD'de 7 ülkenin vatandaşlarına vize yasağını içeren göçmen kararnamesi, mahkemeden dönmüştü. ABD Başkanı DOnald Trump, göçmenlerin ülkeye girişini düzenleyen yeni kararnameyi imzaladı. Irak, vize yasağı uygulanacak ülkeler arasından çıkarıldı.

Geçtiğimiz haftalarda ABD Başkanı Donald Trump, nüfusu Müslüman ağırlıklı 7 ülkeye seyahat yasağı öngören bir başkanlık kararnamesi yayınlamış, ABD mahkemesi yasağı iptal etmişti. Ancak mahkeme kararına rağmen Donald Trump, bazı Müslüman ülkelerin vatandaşlarının ABD'ye girişini engelleyen kararnamesini yeniledi.

Beyaz Saray yönetimi yaptığı açıklamada, kararnamenin yine 90 günlük bir yasağı içerdiği ve İran, Libya, Suriye, Yemen, Somali ve Sudan vatandaşlarını kapsayacağı belirtildi.

Yeni kararnamenin, sözkonusu ülkenin vatandaşı olmasına karşın ABD'de yaşama ve çalışma izni veren 'yeşil kart' sahibi olanları etkilemeyecek.

IRAK LİSTEDE YOK
Donald Trump'ın imzalamaya hazırlandığı yeni kararnamenin bir öncekinden en önemli farkı ise Irak vatandaşlarını listeden çıkartması olacak.

Donald Trump'ın Irak vatandaşlarını kararnameden çıkarmasının en önemli gerekçesi olarak, Irak'ın terörle mücadele üstlendiği kilit rol nedeniyle Pentagon'un ısrarı gösteriliyor.

Reuters'ın haberinin ardından konuyla ilgili bir açıklama yayınlayan Irak Dışişleri Bakanlığı, karardan dolayı 'derin bir rahatlama' duyduklarını belirtti.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, "Karar doğru yönde atılmış önemli bir adımdır. Bağdat ve Washington arasında bir çok alanda devam eden stratejik ortaklığı pekiştirecektir." ifadeleri yer aldı.

Bu olayi ABD nin kurumasiyla ele alirsak  masonlarin kurdugu bir ulkenin bu denli kararar almasi benim gozumden cok uzucu bir durum.
Eminim John Adams, Benjamin Franklin, Alexander Hamilton, John Jay, Thomas Jefferson, James Madison ve George Washington in kemikleri sizliyordur.

Sayigilarimla

Ad majorem Dei gloriam
Ab uno disce omnes

Mart 08, 2017, 06:20:15 ös
Yanıtla #1
  • Yeni Katilimci
  • *

Bende Donald Trumpın verdiği kararı destekliyorum , bu kadar çok terör olayları varken (özellikle radikal islamik terör) bu ülkelere 3 aylık süre ile vize vermemesi tamamen ülkesini korumayı amaçlayan bir karar. Tabi bu 3 ay süresi uzarsa o zaman tepkileri haklı görmeye başlarım ama 3 ay gibi kısa bir süre için bence yerinde bir karar . Keşke türkiyede böyle bir karar alsaydı zamanındada işid bombalı eylemleri minumuma inerdi .
Saygılarımla.

Mart 11, 2017, 12:58:15 ös
Yanıtla #2

Danold Trump'un yaptığı yasaları çoğu eyalet yargıçları ve federal yargıçlar kararnameleri iptal eddi.Abd'nin insan hakları ve demokrasi si ile çelişen kararları  yürürlüğe koymadılar.Bu kararlar toplumlarda kin ve nefreti ortaya çıkardı.
Üyeliğimin iptalini talep ediyorum!Aksi taktirde dava edecem! Formda zorla kayıtlı tutuluyorum.Defalarca üyelik iptali talep ettim..Formda kayitli üye olarak bulunmak istemiyorum.Bu form zaman kaybı!