Masonlar.org - Harici Forumu

Anket

Masonlar.org'a cep telefonlarından uygulama programı ile aynı arayüzde ulaşabilme fikrini nasıl değerlendirmektesiniz?

Olmalı
Olmamalı

Gönderen Konu: Masonlar.org Blackberry ve Iphone Uygulamaları  (Okunma sayısı 13730 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 05, 2011, 01:14:53 ös
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Herkese merhabalar. Masonlar.org sitesinde kendi fikrime dayanarak uyelerinde kullanabileceği bir uygulama için site yöneticilerine görüşlerimi paylaşmak isterim. internet dünyasında pek çok forum sitesinin telefonlara dair kısa yol linkleri mevcut. elbette masonlar.org'a telefonlarımızın tarayıcılarından gırebılıyoruz. fakat gerek goruntu seması gerek onyuz olarak kendımce soylemek ısterım sıkıntılar yasanabiliyor. pek site yöneticilerinden günümüzde ınternet telefonları olarakda bılınen başlıkta belirttiğim ıphone ve blackberry ler için masonlar.orga ulaşılabilecek bir uygulama yapılabilirmi diye sormak isterim. cep telefonlarına indirilebilecek (forum uzerınden) bir uygulama gerçekten masonlar.org uyelerinide memnun edeceği gibi foruma her an her yerden ulaşarak, bilgi edinebilme, paylaşım yapabılme olanağını en ust duzeyde tutacağını dusunuyorum.

saygılarımla,
« Son Düzenleme: Mart 05, 2011, 02:00:36 ös Gönderen: dogudan »

Mart 06, 2011, 05:02:07 ös
Yanıtla #1
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Mart 07, 2011, 11:42:02 öö
Yanıtla #2
  • Orta Dereceli Uye
  • **

evet androidlerdede bu uygulamalar kullanılabilmekte. umarım site yönetimi çalışmalar düzenler. (blackberry ler kesin olsun ama)  :)

Mart 07, 2011, 12:36:20 ös
Yanıtla #3
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Symbian^3 işletim sisteminide unutmayalım :)
Aslında forumun mobil sayfa sürümü yapılarak  bu sistem içerisinde kullanıcı girişi, son mesajların takibi ve mesaj yazma gibi özelliklerin olması için bir sayfa oluşturmak kâfidir. Böylece genel olarak telefondan internet kullanabilen üyeler rahatlıkla girebilirler. Maksat forumun büyüklüğünü cep telefonu ekranında makul bir boyuta indirgemek.

Mart 08, 2011, 12:50:44 öö
Yanıtla #4
  • Skoç Riti Masonu
  • Orta Dereceli Uye
  • *

iOs , Android veya java tabanlı işletim sistemleri için bir uygulama yapmak yatırım gerektiren bir proje olarak ele alınmalıdır...Ayrıca Apple sisteminde yer alacak uygulamanın onay süreci en az 3 ay iken , yayınlanma sonrasındaki güvenliği için sürekli mesai yapacak bir yazılımcı olması gerekir ki bu da ayrı bir yatırımdır...

Tavsiyem "m.masonlar.org" adresinden ulaşılabilecek , grafiklerden yoksun fakat navigasyon olarak en basite indirgenmiş bir mobil site versiyonu yapılmasıdır...

Mart 08, 2011, 01:57:19 öö
Yanıtla #5
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

« Son Düzenleme: Ekim 11, 2011, 08:23:42 ös Gönderen: MASON »
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Mart 09, 2011, 03:12:51 ös
Yanıtla #6
  • Orta Dereceli Uye
  • **

sn MASON'un göndermiş olduğu linklerden ikisi wap uzantılı olduğu için tarayıcı kapsamında mobil şebekelerde geçmiyor. wap bağlantısı olarak gözükmekte.

ayrıca sn Thoth, apple uygulaması için 3 aylık bir zamana gerek yok. uygulama apple formrında olduktan sonra forumda dowload lınkide oluşturulursa, apple store yerıne dırekt olarak ındırılebılir. o belirttiğiniz izin apple storedan ındırıleceği zaman geçerli. blackberry ve apple marka telefonlar için hazırlanacak uygulamalar, ayrıca bir maliyet gerektireceğini düşünmüyorum. grafiklerden yoksun olmaması için zaten ben böyle bir fikri gündeme getirdim. sn MASON'un belirttiği sayfalar zaten bu sayfalar.

Mesela benim Üyesi olduğum bir çok forum sitesinin bazılarının cep telefonu uygulamaları mevcut sitede download lınkıne tıklıyorsunuz ve telefonunuza simgesi iniyor. telefondanda uygulamayı çalıştırabiliyorsunuz. Bu uygulama için site herhangi bir maliyet yapmış değil.

Mart 09, 2011, 11:12:53 ös
Yanıtla #7
  • Skoç Riti Masonu
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Benim maliyetten kastım güvenliğin sürekliliği için kontrol mekanizmasında yer alacak olan kişinin bu işe harcayacağı mesaidir...Web tabanlı olduğu sürece pek güvenlik açığı olmayacaktır fakat bir aplikasyon içinde her zaman arka kapılar olacaktır.

Mart 16, 2011, 01:45:49 ös
Yanıtla #8
  • Orta Dereceli Uye
  • **

bahsedilen telefonlarda güvenlik sertifika denetleyen programlar mevcut. tlefonlardan uygulamalar çalıştırıldığında ve üye girişleri bu tip uygulamalrda yapıldığında web tabanlı serverden iletişim kurmakta. oyüzden pek fazla açık alabileceğini düşünmüyorum.

Tabi elbette fikirler gelecektir ki neyin nasıl olabileceğinin (olursa tabi) bir alternatifi oluşsun. fakat asıl önem verdiğim site yönetiminden ses gelmemiş olmasıdır.

saygılarımla,

Ekim 11, 2011, 08:19:23 ös
Yanıtla #9
  • Ziyaretçi

Sayın MASON,

encoding="ISO-8859-9" kısmını direk blackberryler görmüyor sanırım bu charseti ayrıca yüklemek gerekmekte,
Blackberry de charset ayarı şuanki formatı desteklemekte windows-1254 olarak  encoding'i o şekilde modifiye ederseniz blackberrylerde türkçe karekterlerde sorun çıkmıyor....
ayrıca ,
tam sürümdeki "Son İletiler" kısmını wap2'ye eklerseniz çok hoş olur...

Saygılarımla,
418
« Son Düzenleme: Ekim 11, 2011, 08:21:41 ös Gönderen: 418 »