Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Masonlar.org Uyeligi Zorlastirilmistir  (Okunma sayısı 4861 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Temmuz 26, 2011, 09:29:13 öö
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Sayin Uyeler,

Masonlar.org kuruldugundan bu yana uye alinirken "Neden uye olmasin ki?" ilkesi ile hareket edildi. Kisilerde sakincali bir durum gorulmedikce uyelik sunuldu. Suandan itibaren uye seciminde "Neden Uye Olsun ki?" ilkesi baz alinacaktir. Dolayisiyla forumdaki bir uyenin davet etmedigi ve basvuru formunu doldurarak uyelik talep eden kisilerin buyuk bir cogunlugu uye olamayacaktir.

Saygilarimla
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Temmuz 26, 2011, 12:43:36 ös
Yanıtla #1
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Sn.Mason

Bu soruyu bana daha ilk üye olmak istediğimde sorsanız ne cevap verirdim bilmiyorum,aslında biliyorum aklımdaki tek şey kıt bilgimle Masonları alt edebilme isteğim ve masonluğa önyargılı idim,ama burda çoğu zaman kaliteli konularla bilim,akıl,idrak,edep ve genel ahlak kurallarıda dahil hayata dair bu yaştada olsa çok şey öğrendim.Bakış açım değişti okuma ilgim ve çeşitliliğim arttı tüm bunların yanında beni defalarcada uyarsanız düz yazı yazma hastalığından kurtulamadım sadece(nokta,virgül,ünlem v.s.).Lakin ogün böyle bir soru sorsa idiniz ve bende absürt bir cevap verse idim ben bugün bu bakış açısına sahip olamayacaktım buda bu sitenin ve siz modaratörlerin sayesindedir.

Birde bu noktadan bakasınız diye samimice ifade ettim.Değişimler belkide sizin için kazanç olur.

Saygılar
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Temmuz 26, 2011, 02:15:34 ös
Yanıtla #2
  • Aktif Uye

Açık yüreklilik ifade ederek, masonları alt etmek için siteye üyelik talebinde bulunan bir kişi, 'neden üye olsun ki' sorusuna, bu sitenin varlığı açısından geçerli sayılabilecek bir talepte bulunmuş da olabilir.

Temmuz 26, 2011, 02:56:36 ös
Yanıtla #3
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Sn.Özkann

Tam olarak anlayamadım özür dilerim biraz açabilirsen sevinirim

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Temmuz 26, 2011, 03:36:48 ös
Yanıtla #4
  • Aktif Uye

Sayın Karahan,

Sayın MASON'un aklından geçenleri okuyamam ve onun adına fikir beyan etme cümlesi bile komik olur.
Sadece sanıyorum; zorlaştırma demek, antimason, olmadı en kibarından masonlara karşı önyargılı kişiler alınmayacak anlamına gelmez.

Gereksiz laubalilik, anlamsız saldırganlıklar dolu tavırlar yerine araştırmacı dürüst ve bu konuda açık yürekli ama antimason bir üyenin kabulü, sitenin varolma sebebine daha uygun olurdu.

Şahsınız ile alakalı hiçbir yazı yoktur, umarım anlatabilmişimdir.
Yoksa isterseniz özelden daha detaylı anlatabilirim.

Saygılarımla

Temmuz 26, 2011, 03:51:27 ös
Yanıtla #5
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Teşekkür ederim anladım ne demek istediğinizi size katılıyorum.Bende açıkça ifade ettim zaten kendi durumumu .Site bazen bilgi harici anlamsız geyiklerle doluyor burda bulunma amacımızın dışında kalıyoruz buda bizi sınırlı sayıda kişilerin yazılarını takip etme durumunda bırakıyor.Bencede doğru alınmış karar.Ben kendi şahsımda uzun zamandır bu konuda önyargısızım.

Saygılar

EDMUND BURKE

Temmuz 27, 2011, 12:03:15 öö
Yanıtla #6
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Sevgili MASON Kardesimin bu kararini cok dogru buluyorum. Kim bilir, belki bir sure sonra uyelik tekrar kolaylastirilabilir, kendi bilecegi istir.

Antimason olmasi, bir kisinin buraya gelmesi icin engel degil ve anladigim kadariyla da bu hep boyleymis. Gorusun yalnizca bir yaninin dile getirildigi zumreler, kisa surede kendi kendilerinin yarattigi bir balon icinde yasamaya baslarlar. Antimasonlarin bu sitenin hariciler forumu icin onemli bir unsur oldugunu dusunuyorum.

Ancak, gecen orneklerini gordugumuz gibi, bazi uyelerin ne kendilerini gelistirmek, ne Masonluk hakkinda bilgi edinmek, ne de Masonlarla birlikte cesitli konularda fikir yurutmek istekleri bulunmakta. Kimi insanlar, bu siteye, adeta "Masonluk, Masonlara Ogretilmelidir" dusturuyla geliyor. Gecen bir tartismada, bir harici uyemizin bizlere Muntazam Masonluk hakkinda verdigi bilgiler bunun kaniti oldu. Adeta, Muntazam Masonlugun ne oldugunu harici bir uyemizden tekrar ogrendik.

Masonlar.org gibi platformlar, internetin sadece Turkce kisminda degil, genelinde de cok az. Tamami gerekli kanallar vasitasiyla Mason olarak taninmis, buyuk cogunlugu genc Kardeslerimiz ile hariciler arasinda bu kadar guzel bir iletisim kanali olmasi cok sevindirici. Degerini bilmek onemli diye dusunuyorum.

Ben de tum uyelerimizden, ister harici ister Antimason olsun, en azindan olgun ve akilci davranis sergilemelerini ve yapici tutumlar icinde olmalarini bekliyorum, ayni Sayin ozkann'in belirttigi gibi.

Sevgi ve Saygilarimla,
Eureka
« Son Düzenleme: Temmuz 27, 2011, 12:17:52 öö Gönderen: Eureka »
The mason square doth clear the air of folly and deception
The rule is straight, the angle clear, for greatness has direction

Temmuz 27, 2011, 12:43:18 öö
Yanıtla #7
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Sn.Mason

Bu soruyu bana daha ilk üye olmak istediğimde sorsanız ne cevap verirdim bilmiyorum,aslında biliyorum aklımdaki tek şey kıt bilgimle Masonları alt edebilme isteğim ve masonluğa önyargılı idim,ama burda çoğu zaman kaliteli konularla bilim,akıl,idrak,edep ve genel ahlak kurallarıda dahil hayata dair bu yaştada olsa çok şey öğrendim.Bakış açım değişti okuma ilgim ve çeşitliliğim arttı tüm bunların yanında beni defalarcada uyarsanız düz yazı yazma hastalığından kurtulamadım sadece(nokta,virgül,ünlem v.s.).Lakin ogün böyle bir soru sorsa idiniz ve bende absürt bir cevap verse idim ben bugün bu bakış açısına sahip olamayacaktım buda bu sitenin ve siz modaratörlerin sayesindedir.

Birde bu noktadan bakasınız diye samimice ifade ettim.Değişimler belkide sizin için kazanç olur.

Saygılar

Sayın karahan, yazınızda bir çelişki gördüm. Bu siteye herhangi bir amaçla gelmiş olabilirsiniz. Ancak siteyi genel hatlarıyla incelemeden, tabiri caizse paldır küldür giriyorsanız, bunun da bedelini ödersiniz. Ben ödedim o yüzden biliyorum. :) Bu kural sadece bu siteye ait değildir, birazcık aklı başında her site sahibi bunu ister.

Anladığım kadarıyla, masonlar şunu diyorlar; sorumluluk bizde olmayacak, gelen kişi bu sorumluluğu üstlenmeyi de bilecek. Gerçi ben ve sorumluluk çok tezat şeylerdir ama...

sevgiyle...
Bir yere ait olmayı hiç istemedim. Ya kendim olurum yada başkalarının arkamdan övgüleri ile ölmüş olurum.

Temmuz 27, 2011, 12:49:22 öö
Yanıtla #8
  • Skoç Riti Masonu
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Sayın Prometheus bende size dair bir çelişki gördüm. Başka bir konuda savunduğunuz nokta ile zıt bir durumdasınız..

Saygılarımla

Temmuz 27, 2011, 01:42:19 öö
Yanıtla #9
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Açıklarsanız çok sevinirim.
Bir yere ait olmayı hiç istemedim. Ya kendim olurum yada başkalarının arkamdan övgüleri ile ölmüş olurum.