Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: PES SÖZÜN BİTTİĞİ YER ...  (Okunma sayısı 3866 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Aralık 14, 2017, 11:42:54 ös
  • Uzman Uye

https://www.facebook.com/ugurdundariseviyoruzz/videos/1519226588125233/

Lütfen son röportaj yapanı dikkatle dinleyin 2. kere dinlemede fayda var.Bizde memleketi nasıl muassır medeniyet seviyesine nasıl çıkarız diye kafa patlatıyoruz ... >:( >:( >:(
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Aralık 18, 2017, 12:08:20 öö
Yanıtla #1
  • Uzman Uye

Utanıyorum ama maalesef ne yapacağımı bilemiyorum. Elimden gelse beyinlere enjektör ile zerk etmek isterdim fakat imkansız. Sayın NOSAM 33'ün dediği gibi özellikle "TARİH ÖĞRETMENİ" olduğunu söyleyen bir kişinin cevabını duyunca 2 değil 4 defa dinledim. Ahhhh benim gelecek nesilleri eğitecek zavallı öğretmenim ahhhh!!!. İnanın Japonya'da böyle bir öğretmen olsa o anda harakiri yapardı :-[ :-[ :-[.
        Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"

Aralık 18, 2017, 02:54:01 öö
Yanıtla #2
  • Uzman Uye

1980 sonrası uygulanan eğitim ve üstüne 15 yıllık bu iktidar tuzu biberi oldu.
Yahu adam TARİH Öğretmeni olamaz böyle cevap ben o DİPLOMAYI Sorgularım ve elinden alırım o şahıs % 99 kopya ile sınıf geçmiştir OLMAZ OLAMAZ
Bu duruma YÖK dahil çözüm bulmalı ... YAZIK DEMEKKİ ALLAH KİTAP diyerek bir yere varılmıyor .Bitirdiler bu ülkeyi ,gelde  Köy Enüstütülerini arama .

MUTLAKA İZLEYELİM : 8)
https://www.facebook.com/sondakikamanavgathaber/videos/10155883734224812/

:D :D :D :D       https://www.facebook.com/Onurlusanatcilar2016/videos/1757600507874703/
« Son Düzenleme: Aralık 18, 2017, 03:47:29 öö Gönderen: NOSAM33 »
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Aralık 18, 2017, 07:05:50 öö
Yanıtla #3

İzlerken açıkçası hayret verici bir durum.Sorulan surulara cevap vermek icin okumuş yada tabiriyle diplomali olmaya gerek yok.İnsanlari Rusya'nın çernezyumlu glütenli buğdaylarina mahkum ettiler.Gluten beyinde algılama güçlüğüne etkisi var.Sutlerdeki laktozlar insani uyuşturur.Tarim ve sebze ülkemi dışarıya  bağımlı hale getirdiler.İnsanlari ilaçlı tarim sebzeleri,gübreleri ve hormonlu gıdalarla düşünemez hale getirdiler.Otizimli hastalar gibi konuşmuşlar.Her şeyin başı sağlıklı yaşam ve kaliteli organik sebze ve yiyeceklerden  geçiyor.Hormonlu ve GDO'lu yiyecekler ile insanlarin  düşünen beynini "Saman Bey'in" yaptılar... Lütfen Sanayi ve işlenmiş gıdalara karşı çevreyi bilinçlendirelim! Yoksa yeni nesil gençlik ilerki yillarda sağlıklı düşünemiyecek..Saygılarımla.
« Son Düzenleme: Aralık 18, 2017, 07:32:58 öö Gönderen: Farmakoloji »
Üyeliğimin iptalini talep ediyorum!Aksi taktirde dava edecem! Formda zorla kayıtlı tutuluyorum.Defalarca üyelik iptali talep ettim..Formda kayitli üye olarak bulunmak istemiyorum.Bu form zaman kaybı!

Aralık 18, 2017, 07:16:26 öö
Yanıtla #4

Yapılan araştırmalar, insan organizmasındaki çoğu hastalığın mikro iltihaplanmayla (yangı) ilintili olduğunu belgeledi. Mesela fazla şekerin pankreası tahrip ederek diyabete sebep olduğu kesin olarak son zamanlarda belgelendi. Sinir sistemi ve beyinle ilgili hastalıklarında Gluten adlı bir protein grubunun eseri olduğu yine elektronik alanındaki gelişmelerin yardımıyla son zamanlarda ortaya kondu. Buğday, çavdar, arpa, yulafta Gluten adı verilen protein grubu bulunur.
* * *
Dr. Christine Ziondıuo ve bir grup uzman Gluten içeren besin türlerinin (Zamanımızda yüzlerce çeşit besin türünde Gluten bulunur) midedeki sindirimi sırasında morfine benzer kimyasal meydana geldiğini, bu kimyasalın sindirim, kana karışım yoluyla beyne ulaştığını, beyinde Exorphine adlı bu kimyasalın afyon türevlerini algılayan sistemi uyararak tıpkı uyuşturucu almış gibi etkileyip, bağımlılık yarattığını belgelediler. Bu bulgulardan yola çıkan endütri, binlerce çeşit besi maddesine Gluten katarak, kullanan kişilerin o besin çeşidine bağımlı kalmasını sağladılar. Yüksek kan şekeri beyin hücrelerinde tahribata ve mikro iltihaplanmaya yol açarken, Gluten bu tahribat ve iltihabi gelişmeyi genişletir, süratlendirir. Bazı organizmalar Gluten’e karşı aşırı reaksiyon gösterir.
* * *
Gluten dirençi de denen bu durum, aslında organizma doğal savunma sistemiyle ilgili bir hastalık türüdür. Zoliakie ve Glutensensitiviteat diye adlandırılan bu hastalık türleri, depresyondan, şizofreniye, anksiyeteden, kronik depresyona, sindirim sistemi kronik iltihaplanmasından, sinir sistemi ve beyin hücrelerinin kronik iltihaplanmasına, buna bağlı olarak sayısız hastalığın ortaya çıkmasına etmen olur.  Çölyak hastalığında ince bağırsak çeperi iltihaplanır, bunun sonucunda beynin sağlıklı çalışması için gerekli olan, çinko, Trypophan adlı aminoasit, B vitamin türleri ince bağırsaktan kana geçip, beyine ulaşamaz. Bu kimyasallar aynı zamanda sinirlerin uyarım göndermesi için gerekli temel madde hüviyetlidir. Serotonin hormonu bu kimyasallarla salgılanır, salgılanma azalınca, değişik psişik sorunlar gelişir. Çinko ve D vitamini doğal savunma sistemini ayakta tutmanın yanı sıra beyinde sağlıklı işleyişin de önemli rol sahibidir. Bunlar olmayınca, hem doğal savunma sistemi, hem beyin fonksiyonları, hem de beyin tarafından salgılanan hormon ve enzimler üretilemez olur. Sinir sistemi ve fonksiyonları çöker, tüm organizma sistemlerinde sorunlar, hastalıklar, çöküşler devreye girer. İşin garibi, daha düne kadar, Gluten allerjisi, direnci kaynaklı bu sorun ve hastalıkların neden ortaya çıktığı bilinmiyordu. Günümüzde yapılan bazı testlerle, bu allerji ve direnci tespit etmek ve Glutensiz bir diyet uygulayarak sağlıklı hale gelmek mümkün olabiliyor.
* * *
Gluten Latince yapıştırıcı madde demektir. Glykierung ise glikozla proteinlerin ve bazı yağların birbiriyle karışması ve bağ dokusuyla hücrelerin sertleşmesi olayıdır. Bu olay Glutenin katılmasıyla süratlenir, beyin hücreleri birbirine yapışır, sertleşir, esnekliğini kaybeder, hücreleri taş gibi yapan yeni öldürücü oluşumlar ortaya çıkar.
Gluten hâlâ ölümcül sırlar taşıyan bir konu. Oysa, uzman yönetiminde tespit edilip, tedavi edilebilen bir konu.
Kaynak:http://m.gunes.com/yazarlar/turgay--renklikurt
Üyeliğimin iptalini talep ediyorum!Aksi taktirde dava edecem! Formda zorla kayıtlı tutuluyorum.Defalarca üyelik iptali talep ettim..Formda kayitli üye olarak bulunmak istemiyorum.Bu form zaman kaybı!

Aralık 18, 2017, 02:39:06 ös
Yanıtla #5
  • Uzman Uye

audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Aralık 18, 2017, 08:58:04 ös
Yanıtla #6
  • Uzman Uye

Arkadaslar Facebook üzerinden yaptiginiz paylasimlari izleyemiyorum, cünkü benim böyle bir sayfam veya adresim yok.

Lütfen bu videolari "normal " video olarak yayinlayin.

Aralık 18, 2017, 09:29:13 ös
Yanıtla #7
  • Uzman Uye

Nasıl yapılacağını söylersen sevinirim Sayın Tij kardeşim  ...
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Aralık 18, 2017, 11:19:48 ös
Yanıtla #8
  • Orta Dereceli Uye
  • **

benimde hayatımda hiç facebook ile işim olmadığı halde bu videoyu izleyebiliyorum, bence linke tıklamayı deneyin Tij..
"Biz, ilhamlarımızı gökten ve gaipten değil, doğrudan doğruya hayattan almış bulunuyoruz."

K. Atatürk

Aralık 19, 2017, 04:30:48 ös
Yanıtla #9
  • Uzman Uye

Sayın NOSAM33, izin almadan her iki videonu da paylaştım. Hakkını helal et!.
      Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"