Masonlar.org - Harici Forumu

 

Gönderen Konu: “Derin devlet” mi dediniz! Abdurrahman Dilipak  (Okunma sayısı 10945 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ağustos 22, 2019, 09:18:53 ös
 • Uzman Uye
 • ****
 • İleti: 1811

“Kurtlar vadisi” ve benzer dizileri izleye izleye, insanlar adeta “Derin bir devlet”in var olduğuna, var olması gerektiğine, bunun meşruiyetine inandı(rıldı)lar. Mesela adına “Ak sakallılar” dediler. Dinden ve tarihten bu işlere bir meşruiyet aradılar.

“Derin devlet” denilen şey aslında yanılmaz kutsal, her şeye gücü yeten her şeyi bilen bir güç. Tanrısal bir güce sahipler. Adeta Tanrının kılıcı (Seyfullah)dırlar. Sanki “göklerin hazinesinin anahtarı” onların elindedir. Onlar mükâfatlandırır ve cezalandırırlar. Bu yetkileri sorgulanamaz. Devlet için en doğru kararı onlar verir. Bazen “Hızır” rolü üstlenirler.

Allah’ın yetmeyen gücüne güç, yetmeyen aklına akıl yetirme iddiasındadırlar! (Haşa). Hemen söyleyeyim, böyle bir şey şeytani bir yapıdan başka bir şey değildir, olamaz.

Hangi peygamberin hayatında buna örnek göstereceğiniz bir şey söz konusu. Hangi ayet, hangi hadis sizi kontrol dışı bir gizeme yönlendirir! Aksine hep uyarılır insan, bizi gören duyan bilen hüküm sahibi bir Allah var! Hesaba çekileceğimiz gün gelmeden kendi nefsimizi hesaba çekmemiz gerek ve kul hakkı ile Allah’ın huzuruna gitmemek için helallik almamız gerek. Peygamberimiz öyle yaptı! “Kimin alacağı varsa gelsin alsın, kime acı ve zarar verdimse gelsin bedelini istesin vereyim” demedi mi!..

Bunlar Masonik yapılardır, gizemli güçleri olduğuna inanılan bu güçlerin kökü çok eskilere kadar uzanır. Modern tapınakçılar ve Masonlar kendilerini Hz. Süleyman’a dayandırırlar. Hz. Süleyman, ins ve cinne hükmediyordu ve mabedin inşasında bukağılı şeytanlar çalıştırıyordu. Hiram usta ve diğer ustalar cinler ve şeytanlarla bu çerçevede ilişki içindeydiler. Ta ki mabed yıkıldı ve tapınağı ve emaneti mukaddese sandığını muhafaza edenlerin bir kısmı Nebukadnezar / Buhtunnasr tarafından esir edildi, bir kısmı kaçtı, şeytanlar ve cinler bunları kontrol etmeye başladı. Bu derin devlet hikâyesi şeytani ve cinni bir yapıdan başka bir şey değil.

Uzun zaman Vatikan’da yuvalandılar, 1789 Fransız devriminden sonra Fransız masonları, İngiltere’de Anglikan kilisesinin doğuşu ile İngiliz locası, İskoç locası derken, Protestanlığın doğuşu ile diğer seküler localar oluştu. 1. Dünya Savaşından sonra bu yapılar ABD’de buluştular. 2. Dünya Savaşından sonra da yenidünya düzeni inşa edildi.

Derin devlet yok, kendine “derin devlet” diyen derin bir çete var. Adı “Encümen-i Daniş” mi, “Özel Harp” mi der, o kendi kendilerine yakıştırdıkları isim..

Ufak devletlerin “derin devlet” dedikleri çeteleri, global çetelerin yerli tetikçilerinden başka bir şey değil. Kim bunlar derseniz, her darbenin arkasında duran medya mafya kılıklı örgütler, iş adamı kılıklı yamyamlar, siyaset adamları, monşer takımı, sanatçı geçinen ucubeler, din adamı ya da bilim adamı kılıklı üçkağıtçılar, bunlar o çevrelerde kümelenirler..

Bakın, derin devlet diye bir şey varsa orada devleti yönettiğini iddia edenler bu çetenin palyaço kılıklı kuklalarıdır.

Bakın, derin bir güç var. Hukuk tanımayan bu güç, siyasi bir mafyadır. Bugün sermaye, siyaset, bilim-sanat, medya, finans, ekonomi ve STK üzerinde bu mafyanın borusu ötüyor.. Soğuk savaş bu siyasi mafyanın işi idi. 11 Eylül de öyle, darbeler de!

Dünyadaki birçok ülkenin sınırlarını, rejimlerini ve iktidarlarını bu mafya belirledi. Savaş ve terör büyük ölçüde bu mafyanın işi. Eğer “derin devlet” diye buna diyorsanız, tamam!

Birçok uluslararası örgüt bu şeytani oluşuma hizmet ediyor.

Bakın dünyanın en zengin ailelerinden biri olan Walmart’ın sahipleri Walton’ların toplam serveti, geçen yıldan bu yana; dakikada 70.000$, saatte 4 milyon$, günde 100 milyon$ artarak 190.5 milyar $’a ulaşmış. Ali Express’in günlük cirosu ise 10 milyar doları geçiyordu. Aylık 300 milyar dolar.

Ha! Bunların ilk 100’de adı bile geçmiyor. İlk 2 Rothschild ve Rockefeller. FED ve LIBOR’un arkasındaki güç. Daha doğrusu İngiltere ve ABD’nin arkasındaki güç bu güç!

İnce kıyım 200’den fazla ulus devlet icat edince bu yapılara gün doğdu!

“Devletlerin çeteleri yok” diyemem, çünkü bazı devletlerin istihbarat örgütleri mafya gibi çalışıyor. Peki, “Çetelerin devleti yok mu?” Olmaz olur mu, darbecilerin hepsi çetedir. Tabi Maraş’ın kurtuluşundaki çete değil. “Ulusal bağımsızlık”, “Laik Cumhuriyet” diye, milletin inancı, tarihi, geleneğine savaş açan, uluslararası siyasi mafyanın içimizdeki tetikçilerinden başka birileri değil.

Karadayı, geçen gün 28 Şubat davasından aklanmayı beklediğini söylüyor.. Bunlar böyledir.

“Kayıt dışı devlet”, “kayıt dışı siyaset”in suç ortağıdır. Ying - Yang gibi birbirlerini üretir ve tamamlarlar. “Derin devlet” dedikleri budur. Bu illegal bir suç örgütüdür. Nasıl hukuka uygun olmayan yasa suç aleti ise, adil olmayan devlet suç örgütüdür. Adil devlet bir ihsan ve saadet vesilesi olduğu gibi, adalet, ehliyet ve liyakat, istişare ve şuradan uzaklaşan devlet baş belasıdır.

Adaletten uzaklaşan devlette siyaset ve bürokrasi mafyalaşır. Rüşvet, torpil alenileşmeye başlarsa, devlet zulüm bataklığına saplanır.

İster çete devleti ele geçirsin, ister devlet kendi içinde bir çete oluştursun, sonunda aynı kapıya çıkar. JİTEM de böyle bir yapı idi. Bu yapılar zaman içinde, dini yapılar, ticari yapılar, kamu kurumları, vakıf, dernek, sendika, oda, kooperatif her yere sirayet eder. Derin partiler, derin dernekler, derin vakıflar oluşur. Derin yapılar bu bataklıkta boy verir ve bütün bir toplumu ifsad eder. Ve çok kısa sürede uluslararası çetelerle kol kola girerler ve uluslararası sistemin parçası olurlar.. Uluslararası mafya bu bataklıktan beslenir.

Sonunda darbeciler ve derin yapılar şeytani yapılardır. Medya, mafya, sermaye, siyaset, bürokrasi, bilim-sanat, üniversite, cemaat yapıları, STK hepsinin içinde bu yapıların uzantıları vardır. Bu yapılar, kuluçka dönemindeyken ya hiç hissedilmez, ya da onu hep olumlu yönleri ile görür, tanır ve seversiniz. Ve bir gün, acı gerçeklerle karşı karşıya kaldığınızda artık çok geç olmuştur.

Bakın bir işe haram para, rüşvet, emeksiz sermaye karışmışsa bu işlerin bereketi olmaz. Kayıt dışı siyaset ve sermaye yalanı beraberinde getirir. Yalan ise diğer günahları davet eder. Yalan, para cüzdanda durduğu gibi durmaz.

Aman dikkat! Aman ha, dünya ve ahiretinizi ucuz bir dünya menfaati karşılığında feda etmeyin. Haksız elde edilen servet, makam, şöhret yakıcı bir ateş gibidir, felaket getirir, saadet sağlamaz. Bunlar dua ile istenen belaya dönüşür. Selam ve dua ile.

https://www.yeniakit.com.tr/yazarlar/abdurrahman-dilipak/derin-devlet-mi-dediniz-29500.html


Uzun bir aradan sonra tekrar  merhaba.

Demin baska bir baslik altinda Mason bir arkadasin "Toplumun Masonluk hakkındaki genel düşünce yapısı zaten olumsuz. " cümlesini okuyunca bu gün okudugum bu yazi aklima geldi.

Islamci ve fasist sistem tikaniyor, ülke her manada cikmaza sürükleniyor, ortadoguda ve Suriye´de batakliga dogru gidiyor ve tabi on yillardir hatta yüz yildir her " derde deva " her tür olumsuzlugun sebebi Kürtler karsi yeni bir ataga gecilerek, demokrasinin  kirintisi daha diyemiyecegimiz kücüklükteki son kum taneceikleride ülkemizden temizlenirken, bütün bunlara sebep olan birileri veya yapilar da aranilmaya baslandi.

Iste tam bu noktada Masonluk/ Masonlar veya onlara benzer yapilarin isimleri "birileri" tarafindan hemen ortaliga saciliyor.

Ha bu arada masonlara dostca bir uyari.

Daha dün halk tarafindan % 60 oyla secilmis belediye baskanlar bile görevlerinden uzaklastilip yerlerine kayyuuuuuum ( asli kayyim imis ) atandigina göre , " cinlerle, seytanlarla,cetelerle " iliskilendirilen Mason localarinada yakinda kayyuuuuumm atanabilir.

Benden uyarmasi.


Eylül 16, 2019, 02:03:35 öö
Yanıtla #1
 • Yeni Katilimci
 • *
 • İleti: 27
 • Cinsiyet: Bay

Abdurrahman Dilipak ve Sezai Karakoç ne dersiniz bilmem ama benim sevdiğim yazarlardandır. Hürriyet ve Özgürlük naraları bazen gereksiz bir şekilde boşu boşuna atıla biliniyor. Kesinlikle hiçbir şüphemiz olmasın ki Locaların kapatılması ve Kayyum atanması gibi bir durum söz konusu dahi olamaz. Naçizane Fikrim bu doğrultudadır. Saygılarla


Ocak 05, 2020, 06:37:05 öö
Yanıtla #2

Herkese merhaba
Halka diziler ve filmler sayesinde bir takım efsaneler sunuluyor bunda tabiki reyting kaygısı var ve biz efsaneleri seven bir millet olduğumuz için satışı kolay olan sensryolardir. Mantıken aksakallilar diye bir örgüt olsa beden simdiye kadar hiçbir yerde ismi geçmiyordu ve bu derin devlet dizilerde isminin geçmesine deşifre olmaya beden izin veriyor..
TC deki derin devlet anlayışı özellikle 90 li yıllarda devletin bazı birimlerinin yaptığı operasyonlardir. Derin devlet devlet içerisinde kurulmuş olan genelde istihbarat birimlerinin yönettiği bir organizasyondur... Ama dizilerdeki gibi devleti yöneten herşeye karar veren bir ihtiyar heyeti değildir bu benim görüşüm saygılar


Ocak 06, 2020, 07:49:44 ös
Yanıtla #3
 • Yeni Katilimci
 • *
 • İleti: 27
 • Cinsiyet: Bay

Herkese merhaba
Halka diziler ve filmler sayesinde bir takım efsaneler sunuluyor bunda tabiki reyting kaygısı var ve biz efsaneleri seven bir millet olduğumuz için satışı kolay olan sensryolardir. Mantıken aksakallilar diye bir örgüt olsa beden simdiye kadar hiçbir yerde ismi geçmiyordu ve bu derin devlet dizilerde isminin geçmesine deşifre olmaya beden izin veriyor..
TC deki derin devlet anlayışı özellikle 90 li yıllarda devletin bazı birimlerinin yaptığı operasyonlardir. Derin devlet devlet içerisinde kurulmuş olan genelde istihbarat birimlerinin yönettiği bir organizasyondur... Ama dizilerdeki gibi devleti yöneten herşeye karar veren bir ihtiyar heyeti değildir bu benim görüşüm saygılar

Kardeşlerim Merhaba ; Evet Derin Devlet olaylarının geniş bir şekilde cereyan ettiği zaman 1990 'lardır. Hiram Abas Kardeşimizin  Doğuya göç etmesi ve de Vefatı da bu zamanlarda olmuştur. Bu doğrultuda yapılabilinecek birçok açıklama olabilir.Dost ve düşmanlarımız da bellidir.Lakin kimsenin ettiği yanına kâr kalmıyor. İhtiyar heyeti var ise de şu anda pasif durumdadır. Raconu tek kişi kesiyor artık malumunuz üzere..! Kader kimleri ve neleri ve de hangi şekilde haşır edecek Yaradan Mevla bilir. Yanlış anlaşılmaya da mahal vermeyelim ki; Kaderci bir milletiz. Kaderin Üstünde bir Kaderin olduğu da kesin bir gerçek.Tüm Kardeşlerimize Sevgilerimi ve Saygılarımı Sunuyorum!


Ocak 06, 2020, 09:06:29 ös
Yanıtla #4
 • Uzman Uye
 • ****
 • İleti: 3211
 • Cinsiyet: Bay

Ocean35  MASON MUSUNUZ ?
Saygılar
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus
BU GÜNÜ UNUTURSAM TANRIDA BENİ UNUTSUN ...


Ocak 06, 2020, 09:13:17 ös
Yanıtla #5
 • Yeni Katilimci
 • *
 • İleti: 27
 • Cinsiyet: Bay

Ocean35  MASON MUSUNUZ ?
Saygılar

Bir Faniyim. Mason olmak istiyorum. Bu uğurda ve yolda hizmet etmek istiyorum. Müracaat ettim. Haberdar edilmeyi bekliyorum.
Sevgi ve Saygılar


Ocak 06, 2020, 09:18:11 ös
Yanıtla #6
 • Uzman Uye
 • ****
 • İleti: 3211
 • Cinsiyet: Bay

Hayırlı olur inşallah yalnız; Mason olmadan Kardeşim diye hitap edemezsiniz. Sadece Masonlar kendi aralarında böyle birbirlerine hitap ederler .
Saygılar
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus
BU GÜNÜ UNUTURSAM TANRIDA BENİ UNUTSUN ...


Ocak 06, 2020, 09:28:24 ös
Yanıtla #7
 • Yeni Katilimci
 • *
 • İleti: 27
 • Cinsiyet: Bay

Hayırlı olur inşallah yalnız; Mason olmadan Kardeşim diye hitap edemezsiniz. Sadece Masonlar kendi aralarında böyle birbirlerine hitap ederler .
Saygılar

İnşallah. Önemli olan bu ruhu İnsanın kendi bünyesinde yaşaması, Aydınlanması ve Kamil İnsan olmak için elinden geleni yapması değil midir? Bu durumu ruhen yaşıyorum. Böylece huzur buluyorum. Bu halde olmam güzel değil mi sizlerce? Takdir ederseniz Eğer ki ; Sayın NOSAM Sizin dediğiniz gibiyse bir an önce Kardeş olmam için Haberdar edilmeliyim. Doğru mu
Sevgilerimi Sunuyorum


Ocak 07, 2020, 01:17:05 ös
Yanıtla #8
 • Yeni Katilimci
 • *
 • İleti: 42
 • Cinsiyet: Bay

Hayırlı olur inşallah yalnız; Mason olmadan Kardeşim diye hitap edemezsiniz. Sadece Masonlar kendi aralarında böyle birbirlerine hitap ederler .
Saygılar

Sayın NOSAM33,

"...edemezsiniz" ifadesini kullandığınız bu cümlenizin yerine şöyle bir ifade kullansanız daha uygun olmaz mıydı?
"Mason olmadan forumda kardeşim kelimesiyle hitap etmeniz (forum kurallarına aykırı olmadığı halde) yanlış anlaşılmalara sebep olabileceğinden, bu ifadeyi özellikle bu forum içerisinde kullanmamanızı tavsiye ederim."
Çünkü, benim bildiğim kadarıyla insanların birbirlerine hitap şekillerini tescilleyen bir patent kurulu yok. Ayrıca, bu ifadenin sadece masonların birbirlerine karşı hitabında kullandığı hususunda da yanıldığınızı belirtmem gerek. Birçok dinde, birçok ezoterik yapılanmada "kardeş" hitabı oldukça yaygındır. Nihayetinde, hitap kurallarının sadece adab-ı muaşeret içerisinde değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyorum.

Saygılarımla...
Olmamak, olmak..


Ocak 07, 2020, 01:32:54 ös
Yanıtla #9

Hayırlı olur inşallah yalnız; Mason olmadan Kardeşim diye hitap edemezsiniz. Sadece Masonlar kendi aralarında böyle birbirlerine hitap ederler .
Saygılar

Sayın NOSAM33,

"...edemezsiniz" ifadesini kullandığınız bu cümlenizin yerine şöyle bir ifade kullansanız daha uygun olmaz mıydı?
"Mason olmadan forumda kardeşim kelimesiyle hitap etmeniz (forum kurallarına aykırı olmadığı halde) yanlış anlaşılmalara sebep olabileceğinden, bu ifadeyi özellikle bu forum içerisinde kullanmamanızı tavsiye ederim."
Çünkü, benim bildiğim kadarıyla insanların birbirlerine hitap şekillerini tescilleyen bir patent kurulu yok. Ayrıca, bu ifadenin sadece masonların birbirlerine karşı hitabında kullandığı hususunda da yanıldığınızı belirtmem gerek. Birçok dinde, birçok ezoterik yapılanmada "kardeş" hitabı oldukça yaygındır. Nihayetinde, hitap kurallarının sadece adab-ı muaşeret içerisinde değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyorum.

Saygılarımla...

 Sayın Fason;

Bulunulan zaman ve ortam,konuşulan kişi ve siz arasında adı konulmamış etkileşim kuralları diyalog içinde her zaman bulunur.

  Saygılar

« Son Düzenleme: Ocak 07, 2020, 01:56:56 ös Gönderen: Tık-Tik-Tak »
Sen Özelsin