Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Gülen'e dönüş yolu açıldı  (Okunma sayısı 16688 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 09, 2008, 02:29:16 öö
  • Ziyaretçi

Yargıtay, Fethullah Gülen hakkındaki beraat kararını onadı. Böylece, ABD'de yaşayan Gülen'in Türkiye'ye dönüşünün önünde engel kalmadı.

Fethullah Gülen, 8 yıl önce Ankara 2 numaralı Devlet Güvenlik Mahkemesi'nde, "laik devlet yapısını değiştirerek yerine dini kurallara dayalı bir devlet kurmak amacıyla yasadışı örgüt kurmak" iddiasıyla yargılanmıştı.

Mahkeme, Bülent Ecevit hükümeti döneminde çıkarılan af uyarınca davayı hükme bağlamadı ve erteleme kararı verdi.

Gülen'in avukatları, affa rağmen yargılama talebinde ısrarlı oldu.

Ankara 11'inci Ağır Ceza Mahkemesi, Gülen'i 10 yıla kadar hapis istemiyle yeniden yargıladı ve Mayıs 2006'da beraat kararı verdi.

Yargıtay 9'uncu Ceza Dairesi de dün beraat kararını onadı.

Kaynak: http://www.hurriyet.com.tr/gundem/8402083.asp?gid=229&sz=4741

Mart 09, 2008, 03:15:35 ös
Yanıtla #1
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

fethullahın hasta olduğu için ülkeye gelmediği, gelmeyi çok istediği ama rahatsızığının buna engel olduğu söyleniyordu...

bu karardan sonra hastalığı jet hızıyla iyileşirse hiç şaşmam :)

Mart 09, 2008, 04:59:37 ös
Yanıtla #2
  • Ziyaretçi

fethullahın hasta olduğu için ülkeye gelmediği, gelmeyi çok istediği ama rahatsızığının buna engel olduğu söyleniyordu...

bu karardan sonra hastalığı jet hızıyla iyileşirse hiç şaşmam :)

Bende sizin gibi tahmin ediyorum sevgili skullG, turp gibi gelecektir Türkiye' ye :D

Mart 09, 2008, 05:00:30 ös
Yanıtla #3
  • Ziyaretçi

Buarada imzanız çok güzel sevgili skullG, kıskandım :D

Mart 09, 2008, 07:13:54 ös
Yanıtla #4
  • Ziyaretçi

Yıllardır ordaydı gitmişken orda ölseydi bare

Mart 12, 2008, 09:48:45 ös
Yanıtla #5
  • Uzman Uye

o gelmez.gelirse başına ne geleceğini biliyor.Geldiği andan itibaren davalar,kasetler ortaya çıkar.devletin amacıda bu.şuan suçsuz gösteriyor o yaratığı

Mart 13, 2008, 09:44:14 öö
Yanıtla #6
  • Ziyaretçi

Turkıye ye donerse ve onu kahramanlar gıbı karsılarlarsa hıc kımse sasırmasın arkadaslar.Cunku ogrencılerı Turkıye nın basında onu kahraman gıbı gostermeye calısırlar yazık cok yazık....

Mart 13, 2008, 10:11:25 öö
Yanıtla #7
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Alıntı
o gelmez.gelirse başına ne geleceğini biliyor.Geldiği andan itibaren davalar,kasetler ortaya çıkar.devletin amacıda bu.şuan suçsuz gösteriyor o yaratığı

Ne gibi bir suçu var? Binlerce cocuğu kurduğu okullarda okutup topluma faydalı insanlar yapmak mı? Hangi holding hangi zengin böyle bir hayırlı işle uğraşıyor? Yaptıkları üç beş vakıf kurup üç kuruş bağış yapmak ve onuda vergiden düşmek.

Bence Fetullah hocanın tek bir suçu var oda Müslüman olmak.Tüm başına gelenler Müslüman kimliği yüzünden.Bu kimliğini ön plana çıkartmasaydı devlet şeref madalyası alırdı.Bence verilmelide.

Ayrıca kullandığınız " yaratık" kelimesi için sizi kınıyorum.
Kimse almasin seni, Yine bana kalasin

Mart 13, 2008, 10:24:25 öö
Yanıtla #8
  • Ziyaretçi

Alıntı

Ne gibi bir suçu var? Binlerce cocuğu kurduğu okullarda okutup topluma faydalı insanlar yapmak mı? Hangi holding hangi zengin böyle bir hayırlı işle uğraşıyor? Yaptıkları üç beş vakıf kurup üç kuruş bağış yapmak ve onuda vergiden düşmek.

Bence Fetullah hocanın tek bir suçu var oda Müslüman olmak.Tüm başına gelenler Müslüman kimliği yüzünden.Bu kimliğini ön plana çıkartmasaydı devlet şeref madalyası alırdı.Bence verilmelide.

Can Dündar'ın "Neden" adlı programında konu aldığı tarikat-cemaat-siyaset bahsinden sonra internetteki köşesine gelen bir yorum:

Fethullah Gülen ya da kendisinin uydurduğu ismiyle M. Fethullah Gülen bugün “ağababası” olan ABD’de ikamet etmektedir. Misyonu çok özeldir lakin vazgeçilmez değildir. Ağababası, bu “okyanusun diğer tarafındaki cenap hazretlerinin” faaliyetleri ve gerçek amacı deşifre edilince mutlaka yerine yenisini koyacaktır.

Türkiye’de sendikal olmayan, sivil toplum hareketi olmayan aynı şekilde parti, tarikat, devlet olmayan bir hareketi vardır. Aslında “yok”tur ama bir kanser tümörü gibi her yanı sarmıştır ve olabildiğince “var”dır. Müritleri doğacak çocuklarının isimlerine kadar “Hoca Efendi”lerine sorarak hareket ederler. Aşırı teslimiyetçidirler. Okulları Dünya’nın en canlı ABD casus kaynaklarıdır. Rusya’dan ve diğer Türki Cumhuriyetlerden hızla uzaklaştırılmalarının sebebi okullarda İngilizce öğretmeni adı altında faaliyet gösteren bu ajanlardır. Yeşil kuşaktan sonra ABD’nin tanımıyla ortaya çıkan Terörist Müslüman-Ilımlı Müslüman kutuplaşmasının ılımlılık tarafındaki rolünü üstlenmiştir. Himmet adını verdikleri para toplama merasimlerinde “azat kabul etmez köleleri” milyarları tek gecede toplamaktadır. Bank Asya’ya dönüştürülen özel finans kurumu bu paraları aklama vazifesini üstlenmiştir.

Hoca Efendi hazretlerininki bir din yorumundan çok yeni bir din tanımıdır. Bu sebeple 1998 yılında yeni bir Kuran bastırmıştır. 800 bin basılan bu yeni “kitap” her sayfasında açıklama adı altında içine serpiştirilmiş 498 adet İncil ve Tevrat alıntısıyla göz doldurmaktadır... Rakamlardan söz açılmışken; 94 ülkede 730 okulu vardır her sene 900 bin kişi değişik adlarla Türkiye’nin her yanında faaliyet gösteren üniversite hazırlık kurslarına gitmektedir. Oks hazırlık kursları bu rakamlardan hariçtir. Gazetelerini hemen hemen her ülkede, o ülkenin dilinde basılı şekilde bulabilirsiniz. Ayrıca dergiler, radyolar, televizyonlar, üniversiteler, vakıflar, ışık evleri vs. her şeyleri vardır. Öyle ki savcıları, kaymakamları, valileri, emniyet müdürleri, öğretmenleri, doktorları, istihbaratçıları(ki bu konuya doymak bilmeyen bir iştahla yanaşmaktadır),askerleri, milletvekilleri, bakanları vardır. Ayrıca buraya ne kadar yazsak azdır.

Sonuçta bu bir karşı devrim hareketidir. Postalsız, üniformasız işgaldir. Kültürel-moral gücünün denetimi ve yıkımıdır. Çok büyük bir ekonomik güç din gücü ile birleşmiştir. Vitrin başka, mutfak başkadır demek isterdim ama artık pişirdiklerini sergilemekten çekineceği ortam ortadan kalktığı için her şey ayan beyan ortadadır.

http://www.candundar.com.tr/index.php?Did=3471

Mart 13, 2008, 10:25:44 öö
Yanıtla #9
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Alıntı
Hangi holding hangi zengin böyle bir hayırlı işle uğraşıyor?

Sayin Asli,

Bu sorunuzu (isim vermeden) bircok Masonu yada Masonluk toplulugunu ornek vererek cevaplamak isterim.

Alıntı

Kisiye yapilan benzetmenin hos olmadigi konusunda size katiliyor ve verdiginiz (saygili) olgun karsiliktan dolayida tesekkur ediyorum.

Saygilarimla
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.