Masonlar.org - Harici Forumu

 

Gönderen Konu: KISSADAN HİSSE ...  (Okunma sayısı 4567 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Şubat 13, 2018, 08:24:24 ös
Yanıtla #10

 Bir hikaye de ben paylaşmak isterim:

Gordion Düğümü

Gordion düğümü, bir öküz arabasını bir sütuna bağlayan karmakarışık bir sarmaşıklar yığınıdır.

Araba, Midas'ın ya babası ya da atası olan Gordios'a aittir. Yeni bir lider arayışında olan Friglere bir kahin tarafından, şehre öküz arabası ile giren ilk adamı kral ilan etmeleri söylenir.

İşte bu kişi Gordios'tur. Gordios, kral olur ve öküz arabası tapınakta gösterime konulur. Yüzyıllar sonra Büyük İskender zamanında, Gordios'un öküz arabası, düğümü çözecek kişinin Asya'nın hakimi olacağı söylentisi ile ünlenir.

Büyük İskender, Gordion'a geldiğinde (M.Ö. 334) kılıcını çeker ve düğümü ortadan ikiye ayırır. İskender, gerçekten de Pers İmparatorluğu'nun fatihi ve Asya'nın hakimi olma yolundadır.

Ancak 33 yaşında ateşli bir hastalıktan zamansızca ölümü, bilgelerce İskender'in Gordion düğümünü çözmek yerine sabırsızca davranmasının akıbeti olarak görülmüştür.

Alıntı.
--- --- ---

Bu hikaye içinde kanımca iki çıkarım mevcut:

Bazen Saf gücün gereklilik olduğu üzerine; bazen ise, sabrın aklın ve saf gücün birleşmesi gerekdiği.

Not:

Bazı zamanlar bazı zümrelerce toplumlar, doğru-yanlış; veri/bilgi bombardımanına tutulurlar, bu zihin karmaşıklığı toplumu iki sonuca götürür.Ya öz değerlerine tutunarak saldırganlaşan bir arı kovanı'na dönerler; yada karmaşıklığın durulmasını ... Çoğunluk ile birinci şık seçilir.


Nazi Almanya'sı bu sınavı geçememişti; umarım biz geçeriz.


(Aslında Mükemmel pilanlar en güzel ip uçlarını da yanında bırakırlar. O yüzden; doğru-yanlış; veri/bilgi bombardımanı, ip ucu takip edilememesi veya kafa karıştırmak için her denklemde kullanılabilir)

« Son Düzenleme: Şubat 13, 2018, 09:07:41 ös Gönderen: Tık-Tik-Tak »
Sen Özelsin


Şubat 14, 2018, 09:23:19 öö
Yanıtla #11

Paylaşımlarımda  insanlar arası ayrıştırmadan bahsetmiştikki sosyal medyada tartışma yapan bir tweter paylaşımı dikkatimi çekti.Disardan herkesin twetırını okuyacağını sanırım hesaba katmamış.Bu bayanın eğitim durumuna bakıp,herkese Allah akıl verirken acaba nerdeydi diye insan düşünmüyor değil. Lisans mezunu olması bu bayanın şaibeli.Konuya gelelim alevi bir asker şehidimize dil uzatıp insan ayrımı ve hakeret etmiş.Bu zihniyette olan Aktroller var oldukça ülkem adına çok üzülüyorum.Gerçekleri gormeniz adına tweter paylaşımlarını paylaşıyorum..Not:Bu bayan sunniyse ben Aleviyim.Aleviler benim canım, kanım, toprağım,miletim.Kimse bizleri ayrıştırıp bölemiyecek!..Bu gibi insanların zihniyeti pislik saçıyor.Bunlar yüzünden insanlar islamiyetten nefret ettiler... Saygılarımla.
« Son Düzenleme: Şubat 14, 2018, 10:12:10 öö Gönderen: Farmakoloji »
Üyeliğimin iptalini talep ediyorum!Aksi taktirde dava edecem! Formda zorla kayıtlı tutuluyorum.Defalarca üyelik iptali talep ettim..Formda kayitli üye olarak bulunmak istemiyorum.Bu form zaman kaybı!


Şubat 14, 2018, 09:45:33 öö
Yanıtla #12

Sünni vatandaş olarak bektaşilerden,alevi kardeşlerimizden özür diliyorum.Ben Masonum!Ben Aleviyim! Ben Sünniyim!..Evrenin yüce yaratıcısının kuluyum!.."Yaratılanı hoş gör,Yaratandan ötürü."demiyormu Yunus Emre..Mustafa Kemal Atatürk'ün insanlık sevgisi nekadarda tevazu, hoşgörü içeriyor.Paylaşmak istiyorum.. Saygılarımla.

Atatürk’ün insanlara duyduğu sevgi ile ilgili anıları ve sözleri nedir, Atatürk’ün insan sevgisi nasıldır, Atatürk’ün insanlara verdiği önem nasıldır, Atatürk’ün millete verdiği değer, Atatürk’ün insan sevgisiyle ilgili anıları ve sözleri nelerdir.

Atatürk’ün İnsanlara Duyduğu Sevgi
Çağımızda bütün insanların barış içinde, birbirini sevip sayarak yaşama isteği, her gün biraz daha artmaktadır. İnsanların mutlu olması, onların birbirine yaklaşmalarına, birbirini sevip saymalarına bağlıdır. Aralarında bu sıcak ilişkiler geliştirildikçe; insanlar ihtiyaçlarını gidermek için birbirine destek olacaklardır. Kurtuluş savaşları gibi halk savaşları da bir çok yıkıma ve ölüme yol açmaktadır. Onun için günümüzde her türlü anlaşmazlıkların ,görüşmeler yoluyla çözüme kavuşturulması istenmektedir.


 
Atatürk; “Zorunluluk olmadıkça, savaş bir cinayettir.” Demekle,temelde barıştan yana olduğunu hemen belirtmiştir. Bu düşünceye bağlı olarak, sadece yurdumuza saldıran düşmanlara karşı, Türk ulusu ile savaşmıştır. Daha sonra yapılan barışı izleyen yıllarda bu devletlerle, barış içinde yan yana yaşamamızı sağlamıştır. Yine aynı düşünceyi dile getiren; “Yurtta barış, dünyada barış.” Sözünün de Atatürk’e ait olduğunu biliyoruz. Atatürk, yalnız Türk Milletinin huzur ve güvenliğini değil tüm dünya milletlerinin mutluluğunu isteyen ve özleyen bir liderdi. Bu düşüncelerini her fırsatta dile getirirdi.

atatürkün insan sevgisi

Nitekim 1931 yılında yaptığı bir konuşmada; “İnsanları mutlu edeceğim diye onları birbirine boğazlatmak, insanlıkla ilgisi olmayan son derece üzücü bir sistemdir. İnsanları mesut edecek yegâne vasıta, onları birbirlerine sevdirerek, karşılıklı maddî ve manevî ihtiyaçlarını temine yarayan hareket ve enerjidir. Dünya barışı içinde bütün insanlığın hakikî saadeti, ancak bu yüksek ideali taşıyan yolcularının çoğalması ve başarılı olmasıyla gerçekleşecektir.”demiştir. Görüldüğü gibi Atatürkçü düşüncenin ulusal boyutunun yanı sıra evrensel bir boyutu da bulunmaktadır. Atatürkçülüğü yürekten benimsemiş olan Türk toplumu, birbirleriyle olduğu kadar, öbür toplumlarla da barış içinde mutlu yaşamak istemektedir. Her toplum, bu düşünceyi paylaşıp destekledikçe, Atatürk’ün bu düşüncesi, dünya çapında gerçekleşme fırsatı bulacaktır.

Atatürk’ün İnsan Sevgisi ile İlgili Düşünceleri
Varlıklar içerisinde en şerefli ve en mükemmel olanı insandır. Allah onu en güzel şekilde yaratmış ve yeryüzüne göndermiştir. Bundan dolayı sevgiye en lâyık olan da insandır.

Sevgili Peygamberimiz (S.A.V.) de iyi ve sevgiye lâyık insanın kim olduğunu bir hadisinde şöyle belirtmiştir: “İnsanların en hayırlısı, insanlara faydası en çok dokunandır.”

Atatürk, insan sevgisine büyük önem vermiştir. O, bir asker ve devlet adamı olarak tarihin çok çalkantılı bir döneminde yaşamıştır. Birinci Dünya Savaşı’nın acımasızlığını ve İstiklâl Savaşı’nın olumsuz şartlarını görmüştür. Savaşın ne denli acı ve kötü olduğuna çok yakından şahit olmuştur. Bu yüzden, “Yurtta barış, dünyada barış.” diyerek, tüm dünyaya barış ve sevgi dersi vermiştir. Atatürk’ün barışa önem vermesinin altında insana olan sevgisi yatmaktadır. Tek dileği, yeryüzünde barış ve esenliğin kurulmasıydı.

Atatürk, bir konuşmasında şöyle diyordu: “İnsan, mensup olduğu milletin varlığını ve mutluluğunu düşündüğü kadar, bütün dünya milletlerinin huzur ve refahını da düşünmelidir. Kendi milletinin mutluluğuna ne kadar önem veriyorsa, bütün dünya milletlerinin mutluluğuna hizmet etmeye, elinden geldiği kadar çalışmalıdır. ”

O, kimseye kin tutmaz, düşmanlık beslemezdi. Herkese karşı hoşgörülü ve iyi kalpli idi. Engin bir insan sevgisine sahipti. Bir konuşmasında, bu sevgiyi şöyle dile getiriyordu: “Biz kimsenin düşmanı değiliz. Yalnız insanlığın düşmanı olanlara düşmanız.”

Gelecek nesillerin Atatürk’ün hayatından alacakları çok büyük dersler vardır. Zaten büyük insanlar, karanlıkları aydınlatan ışık gibidirler.

Atatürk’ün İnsan Sevgisi ile İlgili Anısı
Devlet Bürokrasisi Cumhuriyetin ilanından sonra idi. Karadenizde bir gezintiye çıkmıştı. Kendisine eşlik edenler arasında bulunuyordum. Rizeye geldik. Yolların düzgünlüğü ilgisini çekmişti. Valiye :

“Yollarınızı nasıl bu hale getirebildiniz?” diye sordu.

Sponsorlu Bağlantılar

 
Vali de anlattı; yakın köylüleri jandarmalarla toplattırmış ve yol onarımında çalıştırmış.

Atanın kaşları çatıldı. Oldukça sert bir dille :

“Vali Bey” dedi. ” Corvee nedir bilir misin? Öyle ise ben söyleyeyim: Angarya demektir. Ve şu anda bilmeniz lazım ki, kanunsuz hiçbir vatandaşı işten alıkoyamaz, onu çalışmaya zorlayamazsınız. Cumhuriyette angarya diye bir şey yoktur.”..Kaynak:http://www.nenedirvikipedi.com/ataturk/ataturkun-insan
« Son Düzenleme: Şubat 14, 2018, 09:48:49 öö Gönderen: Farmakoloji »
Üyeliğimin iptalini talep ediyorum!Aksi taktirde dava edecem! Formda zorla kayıtlı tutuluyorum.Defalarca üyelik iptali talep ettim..Formda kayitli üye olarak bulunmak istemiyorum.Bu form zaman kaybı!


Şubat 14, 2018, 07:24:27 ös
Yanıtla #13
  • Uzman Uye
  • ****
  • İleti: 3236
  • Cinsiyet: Bay

https://www.facebook.com/dusunenanimal/videos/1576379179120458/


İŞTE TÜRKİYE  BEN BU İNSANLARDAN UTANIYORUM 15 SENEDE GELİNEN sonuç .:.
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus