Masonlar.org - Harici Forumu

 

Gönderen Konu: Norveç semalarında gizemli ışıklar  (Okunma sayısı 3578 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Aralık 10, 2009, 05:37:08 ös
  • Orta Dereceli Uye
  • **
  • İleti: 269
  • Cinsiyet: Bay

Norveç basınında yer alan haberlere göre, ülkenin kuzeyindeki bir dağın arkasında ortaya çıkan mavi ışık gökyüzünün ortasında durduktan sonra daireler biçiminde hareket etmeye başladı ve birkaç saniye içinde de bir spiral tüm gökyüzünü kapladı.

Ardından bir yeşil-mavi ışık hüzmesi spiralin ortasından çıktı ve 12 dakika süreyle insanları şaşkınlığa uğrattıktan sonra yok oldu.

Halk, Norveç Meteoroloji Enstitüsünü telefon yağmuruna tutarak, gizemli ışıkların nedenini öğrenmeye çalıştı.

Işıkların "aurora" veya "Kuzey Işıkları"na ait olmadığını belirten astronomlar, bunun başta meteor yağmuru olabileceğini düşünseler de çok uzun sürmesi nedeniyle bu görüşten vazgeçtiler ve Rusya'nın bir füzesi olması ihtimalini öne sürdüler.

Norveç Savunma Bakanlığı sözcüsü de, gizemli ışıkların muhtemelen bir Rus füze denemesinden kaynaklandığını belirterek, Rusya'nın Beyaz Deniz ve Barntes Denizi'ni test sahası olarak sürekli kullandığına dikkat çekti.

Bir Rus yayın organı ise, Moskova'nın bölgede füze denemesi yapmadığını açıklayınca gizem iyice derinleşti.

Uzmanlar, gizemli ışıkların kontrolü kaybedilen ve gökyüzünde infilak eden bir füzeden kaynaklanmış olabileceğini belirttiler.

Uluslararası anlaşmalar gereği bu tip füze denemelerinden Norveç'in haberdar edilmesi gerekiyor.

İngiliz UFO uzmanları, bu garip olayı "gerçek bir gizem" olarak değerlendirdi.Olaydan şaşkına dönen Norveçliler, gün boyu Norveç Meteoroloji Merkezi'ni telefon yağmuruna tuttular. Olaya şahit olanlardan Totto Eriksen, kızını okula götürürken farkettiği ışık için "Tromso'nun iç sahilinden farkettik, muhteşemdi. Kendi merkezi etrafından dönen bir roket gibiydi. Ardından da aşağılara inerek yokoldu. İlk başta, ay dağın üzerinden yaklaşıyormuş gibi görünürken, sonra tamamen başka bir şeye dönüştü."

İngiliz Savunma Bakanlığı'nda UFO analisti olarak görev yapmış olan Nick Pope, ilk düşüncesinin bunun bir meteor, alev topu ya da eski bir uydunun Dünya'ya girerken yanarak bıraktığı iz olduğunu söyledi. "Ancak spiral hareket bütün bu varsayımlarımın yanlış olabileceğini gösteriyor. Bu çok garip. Gerçek bir gizem. Meteor ya da ateş topu, düz bir çizgi üzerinde ilerlerdi, ancak bu şekilde spiral çizmesi fizik yasalarına aykırı. Kimileri bunun Kuzey Işıkları olabileceğini iddia ediyor ama onlar sadece gökyüzünü yeşile boyayan ışıklardır. Bu şimdiye dek gördüğüm tüm Kuzey Işıkları'ndan farklı bir durum." Pope, İngiliz Savunma Bakanlığı'nın UFO araştırmalarını sona erdirmesinden sadece bir hafta sonra böyle bir olayın gerçekleşmesinin "ironik" olduğunu sözlerine ekledi.

Rus füzesi mi?

Rusya Savunma Bakanlığı, olayın meydana geldiği gün, Rus Deniz Kuvvetleri'nin "Bulava" balistik füzesini deneme amaçlı fırlattıklarını doğrularken, Norveç'te gözlenen ışıklarla füze denemesinin bağlantısı olduğunu kabul etmedi.

*Video:http://www.ntv.com.tr/id/25030303/

http://www.milliyet.com.tr/Dunya/SonDakika.aspx?aType=SonDakika&ArticleID=1171778&Date=10.12.2009&b=%22Spiral
Çöl Bilgesi


 

Benzer Konular

  Konu / Başlatan Yanıt Son Gönderilen:
6 Yanıt
8708 Gösterim
Son Gönderilen: Ekim 31, 2008, 02:10:50 ös
Gönderen: Fraternis
0 Yanıt
8941 Gösterim
Son Gönderilen: Ağustos 15, 2007, 03:44:42 öö
Gönderen: LuckyEye2
1 Yanıt
3959 Gösterim
Son Gönderilen: Ocak 27, 2012, 07:57:51 ös
Gönderen: NOSAM33
1 Yanıt
8116 Gösterim
Son Gönderilen: Temmuz 06, 2010, 01:36:22 ös
Gönderen: Texan
25 Yanıt
13032 Gösterim
Son Gönderilen: Ağustos 01, 2013, 07:47:12 ös
Gönderen: Waldow