Masonlar.org - Harici Forumu

 

Gönderen Konu: Tapınak Şövalyeleri gizli Müslümandı - Christopher Knight - Habertürk  (Okunma sayısı 8731 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nisan 04, 2010, 02:04:40 ös
  • Uzman Uye
  • ****
  • İleti: 1648
  • Cinsiyet: Bay

Bugünkü Habertürk Gazetesi'nin pazar ekinde çıkan bu yazıyı, gazetede çıkan başlığa ve içeriğe sadık kalarak alıntılıyorum, aşağıda vermiş olduğum linklerde farklı bir başlıkla ve fazladan bir pragrafla yayınlanmıştır.

İngiliz Christopher Knight, 34 yıllık bir araştırmacı-yazar. Amerika ve İngiltere'de 'çok satanlar' listelerinde üst sıralarda yer alan Hiram'ın Anahtarı ve Süleyman'ın Güç Simsarları adlı kitapların yazarı. Kitaplarını inceledikten sonra Türkiye'deki yayıncısı aracılığıyla iletişime geçtiğim Knight, ortaya attığı iddiaların büyüklüğü nedeniyle bende olduğu gibi sizde de soru işaretleri uyandırabilir. Ama öyle ya da böyle, kitapları 1 milyondan az satmıyor. Yazar, sorularıma çok ilginç ve çarpıcı cevaplar verdi. Ona göre, Tapınak Şövalyeleri'nin büyük bölümü aslında daha sonradan İslamiyeti seçmiş gizli Müslümanlardı. Knight, İslamiyetin modern dünyanın bütün dinamiklerini barındıran bir din olduğunu ve Türkiye'nin yakında dünya Masonluğunun pilot bölgesi haline geleceğini de söylüyor. İşte, din, Masonluk ve medeniyetler tarihi üzerine konuştuğum Knight'ın iddiaları...

 
1. Beyaz Saray paravan Christopher Knight'a göre, Beyaz Saray yönetimi el sıkışan ve etrafa gülücükler dağıtan paravan kişilikler. Asıl yöneticilerse binlerce yıldır varlığını sürdüren Yıldız Aileler. 2. Büyük Üstat Franklin Knight, Benjamin Franklin'in 'Büyük Üstat' olduğunu söylüyor. Bu, Masonluğun en yüksek mertebesi. Yazar, mucit ve diplomat Franklin, büyük kitleleri etkilemeyi başarmıştı. 3. Haçlıların gerçek amacı Knight'a göre Yıldız Aileler tarafından yönlendirilen Haçlı Seferleri, dünyanın en büyük ve sistemli hareketlerinden biriydi. Asıl amaç, Kudüs Tapınağı'nın altından hazineleri ve kutsal belgeleri çıkarmaktı.

Süleyman'ın Güç Simsarları adlı kitabınızda, tanrının cinsiyetinin dişi olduğunu söylüyorsunuz. Bu iddianızı neye dayandırıyorsunuz?

"Steatopygus" denen, geniş kalçalı ilk Tanrı figüründen bu yana Tanrı birçok formda, birçok şekilde ve birçok kaynakta dişi olarak ifade edilmiştir. Yahudilikte, 480 yılda bir görünen "Shekinah" adlı dişi yıldızın gücüne inanılır. Gerçekte bu yıldız, Güneş'e en yakın iki gezegen olan Venüs ve Merkür'ün birlikte parlamasından oluşur. Yahudiliğin temelini oluşturan, aslında Shekinah'ın bu ortaya çıkışlarıydı. Shekinah'ın her üç görünüşünde bir, yani 1440 yılda bir, dünyayı değiştirecek bir olay meydana geldiğine inanılır. Nuh tufanı, Hz. Musa'nın Kızıldeniz'i yarması, Hz. Süleyman'ın Kudüs'teki tapınağına son taşı koyması gibi zamanlar, Shekinah'ın parladığı dönemlerdir hep. Bugün de Shekinah, "Hz. Musa'nın, gördüğünde Tanrı zannettiği ışık" olarak bilinir. Bunun yanında Hz. Süleyman, tapınağı tamamlandıktan sonra bir rahipler meclisi kurar ve Tanrı'nın cinsiyetini sorgular. Rahipler meclisi, Shekinah'ın ışığının hakikatlerin hakiki ışığı olduğuna ve dişi olduğuna karar verir.

Neden Hıristiyanlık Batı'da daha yaygın? Onlar için "ideal" din mi?

Aslında Avrupa için ideal din Hıristiyanlık değil. Hz. İsa'nın adıyla anılması da bana çok anlamsız gelir. Türkiye'den birçok kıymetli hocanın da açıkladığı gibi; yılbaşı, Paskalya ve daha birçok dini tören binlerce yıldan beri Anadolu'da zaten düzenleniyor. Akıl sağlığı hakkında çeşitli rivayetler olan Aziz Paul, tüm Anadolu alışkanlıklarını Hıristiyanlığa mal etmiştir. Oradan da dünyaya yayılmıştır. Gerçek Hıristiyanlık için Sol Invictus ve Zerdüşt inancını incelemek gerekir.

Çoktanrılı dinler semavi dinleri etkiledi mi?

Ben çoktanrılılığa inanmıyorum. Eğer tektanrılılıktan Hıristiyanlığı kastediyorsanız şöyle bir bakın; İsa, Tanrı kadar rağbet görür, Meryem de ondan aşağı kalmaz. Kutsal Ruh, ve Baba Tanrı. Bu bana tektanrılılık gibi gelmiyor. Ama sonuçta yaratan ve yarattıkları ile iletişime geçen bir tek yaratıcının varlığından söz edebiliriz. Çoktanrılı dinler semavi dinleri bu söylediğim açıdan etkilemiştir.

TÜRKİYE MASONLUĞUN PİLOT BÖLGESİ OLACAK

Masonluk nerede başladı, bugün Masonluk kurumu nerelerde sürdürülmekte?

Sanılanın aksine Masonluk, ilk kez İngiltere'de değil İskoçya'da kendini gösterdi. Ancak bugün dünyanın her yerinde Hür Masonlara rastlamanız mümkün. Nazi Almanyası'nda da varlardı, Sovyetler döneminde de. Bugünkü İran'da da varlar. Onları görmek için biraz dikkatli bakmanız yeter. İran'da 1978-1979'da devrim yapılırken, ülkedeki Hür Masonlar suçlanmıştı. Masonlar, her zaman karışık ülkelerde ilk suçlanan insanlardır.

Türkiye'deki Masonluk hakkında neler biliyorsunuz?

Şu anda dünyada en çok Mısır'da ilgi gören Hür Masonluk, Türkiye'de çok uzun bir tarihe sahip. Hür Masonluk'ta, Tanrı tek bir dinin ya da ırkın temsilcisi değildir, 'Dünyanın Büyük Mimarı' olarak tanımlanır. Yani kapsayıcı ve kabul edicidir. Bu da Türkiye gibi kozmopolit ülkelerde farklı dinlerden, farklı kültürlerden insanları kolayca bünyesine katabilmesini sağlar. Görünen o ki, Türkiye yakında Avrupa Birliği'ne girecek ve Doğu-Batı arasındaki stratejik konumu nedeniyle Hür Masonluğun pilot bölgesi olacak.

Hıristiyanlık ve Yahudilik arasında bir dayanışma var mı?

Yahudilik ve Hıristiyanlık arasındaki dayanışma, gerçekte Yahudilik ve Müslümanlık arasındaki dayanışmadan kat kat daha azdır. Radikaller olduğu sürece dinler arasında iletişim ya da dayanışma olamaz.

MODERN DÜNYANIN İHTİYAÇLARI İSLAM'DA

İslam'ın modern dünyadaki konumu nedir sizce?

Cihatçılar olmasa, İslam, modern dünya için gerekli bütün dinamikleri bünyesinde taşıyan bir din.

Tapınak Şövalyeleri varlıklarını hala bir şekilde sürdürüyorlar mı?

Burada bir soru sormak isterim: Tapınak Şövalyesi derken bile aklımıza ilk gelen Haçlılar ve Hıristiyanlıktır öyle değil mi?

Evet, öyle.

Bu bilgi yanlış mı?

Hem de tamamıyla yanlış. Tapınak Şövalyeleri, ortaçağ'da Ortadoğu'da büyük hasara yol açmış bir oluşum olarak bilinir. Bunu söyleyerek onlara büyük haksızlık ediyoruz. Tapınak Şövalyeleri'nin bazıları daha sonradan Müslümanlığı seçti. Ancak Masonluğun ilk dini Yahudilik, daha sonrasında da Hıristiyanlık olduğu için Papa'nın emriyle 1307'de, gizli Müslüman oldukları gerekçesiyle bertaraf edildiler. Bir kısmı İskoçya'ya kaçtı, bu nedenle Hür Masonluğun merkezi aslında İngiltere değil İskoçya'dır."Dünyayı yöneten Yıldız Aileler, Göbeklitepe'den çıktı"
Süleyman'ın Güç Simsarları adlı kitabınızda bahsettiğiniz Yıldız Aileler kimler? Türkiye ve Ortadoğu'ya etkileri neler?

Yıldız Aileler, bundan üç bin yıl önce Kral Süleyman'ın döneminde yaşamış bir rahipler topluluğuydu. Onlar kendilerini açık etmezler, 'Yıldız' kimlikleriyle kendilerini tanıtmazlar. Müslüman, Hıristiyan ya da Yahudi değillerdir. Kendilerini hiçbir milliyete de ait hissetmezler. Tanrı kültleri binlerce yıl öncesinden gelmektedir ve bu inanç sistemini hafızalarında tutarlar. Dünyaya etki ederler; tıpkı bir zamanlar Roma Kilisesi'ni ya da bugün Amerikan hükümetini etkiledikleri gibi. Bütün dünyaya ilk seslendikleri yer Ortadoğu'dur. İlk tapındıkları yer Türkiye'de'dir. Türkiye, bütün eski medeniyetlerin izlerini taşıyan topraklar üzerinde kurulu. Bana göre dünyanın binlerce yıldır kaderini çizen Yıldız Aileler'in ilk tapınma yeri, Şanlıurfa'daki Göbeklitepe'ydi. Yakın zamanda Türkiye'ye gelip, dünyanın en eski tapınağı olan Göbeklitepe'yi ziyaret etmek istiyorum. Sırf bunun üzerine bir kitap yazma planım da var."Kutsal Kase'ye inanmıyorum"

Kutsal Kase gerçek midir, şimdi nerededir?

Ben, Kutsal Kase'nin varlığına inanmıyorum. Bu, gizemli medeniyetlerin, bilinmeyenin yerine konan bir semboldü. Yani bir tür soru işareti. Kutsal Kase aslında sizin zihninizde, sorduğunuz sorularda.

Bir öngörüde bulunmanızı istesem; sizce Kudüs, sonunda hangi dinin himayesi altında kalacak?

Eğer Yıldız Aileler, Kudüs konusunda kendi yol haritalarını izlerse, Kudüs'te bütün dinlerin mensupları huzur içinde yaşayacaktır. Onlar bunu bir şekilde sağlayabilir. Bence Kudüs, 20 yıl içinde tarafsız bölge ilan edilecek.Christopher Knight kimdir?

Hz. Süleyman'ın Güç Simsarları adlı kitabı Alan Butler ile birlikte yazan Christopher Knight, bir psikoloji uzmanı. Kitap 2007'de yayımlandığında olumlu ve olmsuz birçok eleştiri aldı. Bugüne kadar dokuz kitabı yayımlanan Knight'ın en ses getiren kitabı ise Hiram'ın Anahtarı oldu. Robert Lomaz ile birlikte yazdığı bu kitap, 37 dile çevrildi ve tüm dünyada 1 milyondan fazla sattı. History Channel'a iki bölümlük tarih ve Masonluk konulu bir belgesel hazırlayan Knight'ın çalışmalarına BBC, The Sunday Times, The Daily Mail'de yer verildi.

Kaynak: http://cep.haberturk.com/makro-ekonomi/haber/505444-dunyayi-ve-ekonomiyi-bilmedigimiz-gucler-mi-yonetiyor
http://ekonomi.haberturk.com/makro-ekonomi/haber/505444-dunyayi-ve-ekonomiyi-bilmedigimiz-gucler-mi-yonetiyor
« Son Düzenleme: Nisan 04, 2010, 02:16:42 ös Gönderen: Mozart »


Nisan 04, 2010, 02:28:33 ös
Yanıtla #1
  • Orta Dereceli Uye
  • **
  • İleti: 324
  • Cinsiyet: Bay

bu yazarın kitaplarını okumuş ve düşünce eleştirilerini yani karşıt yazıları gözden geçirmiş biri olarak pek çok yazar da olduğu gibi(Texe Marrs) İlluminati'nin varlığına inanıyor.Yani mason localarının bir tek merkezde toplanıp yönetildiğini savunuyor.Forumda bunun olmadığına dair pek çok yazı ve kanıt sunulmuş durumda zaten.
Tapınak şovalyelerin müslümanlığına gelince; bu tamamen yanlış ve bir ironi.Tapınakçılar hakkında çok şey söylendi yazıldı.Fakat asıl amaçları ve kutsal görevleri Haçlı  Seferlerinde gerçekleştirdikleridir.Sonra daha fazla anlam yüklenmiştir.Fakat asıl amaç ve sonuç çok farklıdır.Bununla ilgili de forumda çok doğru ve herkesin fikir birliği sağladığı yazılar mevcut.Sonradan müslümanlığı seçmeleri müslüman olduklarının ne derece kanıtı bu da ayrı bir soru işareti.Fakat bilinen bir gerçek var gerek masonluk gerek tapınakçılar gizemlerini korumaları sebebiyle yüzyıllar sonra bile dilimizden düşmeyecek ve daha sansasyonel bir hal alacaktır...

SAYGILARIMLA


 

Benzer Konular

  Konu / Başlatan Yanıt Son Gönderilen:
1 Yanıt
5377 Gösterim
Son Gönderilen: Ocak 29, 2008, 04:37:58 ös
Gönderen: Fraternis
13 Yanıt
12116 Gösterim
Son Gönderilen: Ocak 10, 2011, 06:52:42 ös
Gönderen: sundance
0 Yanıt
4521 Gösterim
Son Gönderilen: Kasım 11, 2009, 07:43:56 öö
Gönderen: ADAM
3 Yanıt
9538 Gösterim
Son Gönderilen: Nisan 20, 2016, 05:56:08 ös
Gönderen: Tık-Tik-Tak
16 Yanıt
21508 Gösterim
Son Gönderilen: Kasım 13, 2012, 04:13:23 ös
Gönderen: frekans
1 Yanıt
6897 Gösterim
Son Gönderilen: Nisan 10, 2011, 07:28:40 ös
Gönderen: ozkann
7 Yanıt
11485 Gösterim
Son Gönderilen: Ağustos 23, 2011, 03:38:05 ös
Gönderen: ADAM
2 Yanıt
7274 Gösterim
Son Gönderilen: Ekim 14, 2011, 01:59:52 öö
Gönderen: Masor1976
5 Yanıt
5622 Gösterim
Son Gönderilen: Temmuz 10, 2014, 07:21:04 öö
Gönderen: ADAM
2 Yanıt
4263 Gösterim
Son Gönderilen: Haziran 23, 2015, 05:32:55 ös
Gönderen: ADAM