Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: SADECE 2 ŞEY  (Okunma sayısı 11222 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mayıs 12, 2010, 09:09:11 ös
  • Orta Dereceli Uye
  • **

SADECE 2 SEY
İki sey insanı "nitelikli insan" yapar:
1- İradeye hakim olmak
2 -Uyumlu olmak
İki sey "ekstra değer" katar:
1- Hitabet ve diksiyon eğitimi almak
2- Anlayarak hızlı okumayı öğrenmek
İki sey geri bırakır:
1 -Kararsızlık
2 -Cesaretsizlik
İki sey basarının sırrıdır:
1 -Ustalardan ustalığı öğrenmek
2 -Kendini güncellemek
İki sey milyonlarca insandan ayırır:
1 -Sorunun değil çözümün parçası olmak
2- Hayata ve her seye yeni bakıs acısıyla yaklasabilmek.
İki sey çözüm getirir:
1 -Tebessüm (gülümseme,sırıtma veya kahkaha değil!)
2 -Sükut (susmak)
İstanbul Rotary Kulübü Bülteninden ……………….
Her şey bir adımla başlar...

Ağustos 04, 2015, 12:04:12 ös
Yanıtla #1
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Öncelikle Sayın Kuzeydoğu'ya paylaşımları için teşekkür ederim,Saygıdeğer forum takipçileri için bu konuyu güncelledim bu değerler hakkında  neler düşünüyorsunuz her satırı tek tek incelemeye  alabiliriz...
Güneş ışınları neyse kara toprak için gerçek aydınlanmada odur bu dünyada Doğanlara...

Nisan 29, 2018, 01:40:24 öö
Yanıtla #2
  • Orta Dereceli Uye
  • **

İYİ GECELER, SAYGIDEĞER ÜYELER

Sayın KUZEYDOĞU paylaşımları için minnet duyuyorum bu öğütleri şuanda beni bambaşka ufuklara götürdü ben artık eski ben değilim...
sizlerinde yeni ufuklara yelken açması dileği ile güncelleme gerekliliği duydum...

SAYGILAR...
Güneş ışınları neyse kara toprak için gerçek aydınlanmada odur bu dünyada Doğanlara...

Nisan 29, 2018, 06:18:13 ös
Yanıtla #3
  • Uzman Uye

Alıntı
Kendini güncellemek

Devamlı ve sürekli aydınlatıcı kitaplar okumalıyız. Güncel konular hakkında az veya  çok bilgi sahibi olmak için çabalamalıyız .Doğma düşüncelerden elimizden geldiğince uzak olmalıyız  ...
Saygılar ...
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Nisan 29, 2018, 06:19:59 ös
Yanıtla #4
  • Uzman Uye

Alıntı

Her usta her ustalık sırlarını verir mi acaba ...
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Kasım 02, 2018, 03:32:10 ös
Yanıtla #5

SADECE 2 SEY
İki sey insanı "nitelikli insan" yapar:
1- İradeye hakim olmak
2 -Uyumlu olmak
İki sey "ekstra değer" katar:
1- Hitabet ve diksiyon eğitimi almak
2- Anlayarak hızlı okumayı öğrenmek
İki sey geri bırakır:
1 -Kararsızlık
2 -Cesaretsizlik
İki sey basarının sırrıdır:
2 -Kendini güncellemek
İki sey milyonlarca insandan ayırır:
1 -Sorunun değil çözümün parçası olmak
2- Hayata ve her seye yeni bakıs acısıyla yaklasabilmek.
İki sey çözüm getirir:
1 -Tebessüm (gülümseme,sırıtma veya kahkaha değil!)
2 -Sükut (susmak)
İstanbul Rotary Kulübü Bülteninden ……………….

Merhaba Sn. KUZEYDOĞU

Bizler ışıklar altında aydınlanan insanlarız. Işıklar götüren, yolu çizili kardeşleriz.
Kabil’i izaha mazhar bu yazı oldukça doğrudur. Biz aydınlanmadıkça; faydalı olamayız.

Kasım 02, 2018, 03:58:01 ös
Yanıtla #6
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Rotary, Lions yada Leons her neyse bu tip oluşumları çözebilmiş değilim. Hayırseverler zaten dernekler mevcutken neden yeni dernek kurup masonik imaj katıyor kendisine? Büyüyle uğraşan matematikçi sahtekardan tutun pek çok Rotary kulüpte konuşma yapan kişi gördüm ve açıkçası kendi düşüncem amaçtan çok imaj için katılınan bir oluşum benim gözümde.

Kasım 02, 2018, 04:07:38 ös
Yanıtla #7

Rotary, Lions yada Leons her neyse bu tip oluşumları çözebilmiş değilim. Hayırseverler zaten dernekler mevcutken neden yeni dernek kurup masonik imaj katıyor kendisine? Büyüyle uğraşan matematikçi sahtekardan tutun pek çok Rotary kulüpte konuşma yapan kişi gördüm ve açıkçası kendi düşüncem amaçtan çok imaj için katılınan bir oluşum benim gözümde.

Ben de açıkçası bu kuruluşları daha doğrusu kapitalizmi gereksiz görüyorum. Sosyalistim parayla oynayanlardan hoşlanmıyorum napayım. Yanlış anlaşılmasın kıskanma durumu değil benim durumum. Ama bu kuruluşlar birilerine yardım için kuruluyorsa bir zahmet kazandıkları net kârların büyük kısmını çalışanlarına dağıtsınlar önce. Toplumların yozlaşmaması için önce ekonomik adalet olmalı. Ekonomik özgürlüğün sadece birilerinin elinde olması bana hep yanlış gelmiştir. Dünya’nın başına gelmiş en büyük belâlardan biridir kapitalizm.

Atatürk şimdi yaşıyor olsaydı, Türkiye’deki kapitalist yapılanmaya karşı olurdu, tartışmasız..

Sevgiler.
« Son Düzenleme: Kasım 02, 2018, 04:25:31 ös Gönderen: Adonai »
Errare humanum est.
Ayıplı Müzmin öğrenci

Kasım 02, 2018, 04:42:02 ös
Yanıtla #8
  • Uzman Uye

Bence sayın Novayst yanılıyor. Konu ile hiç alakası olmamakla beraber tutmuş Rotary ve lions kulüpleri hedefine koymuş. Ben  ne Rotary ve nede Lions kulüp üyesi değilim, onları savunmak bana düşmez ama gördüğüm gerçekleri söylemediğim takdirde de kendimi suçlu hissederim.
       Bakın sayın Novayst, Ülkemizin bir çok ilinde, ilçesinde ve hatta köyünde gerek Rotary ve gerekse Lions Kulüplerinin tarif edilemeyecek kadar çok hizmeti vardır. Benim yakın çevremde de böyle bir çok hizmet görmekteyim. Bir çok okulun onarımında, bir çok hastanenin acil servislerinde ve en kritik yaşam ünitelerinin bulunduğu yerlere dikkat ederseniz hemen hemen hepsinde ya "Rotary Kulüp tarafından yaptırılmıştır" veya "Lions Kulüp tarafından yaptırılmıştır" ibarelerini görürsünüz. Bu oluşumlar öyle her magazinel platformlarda ortaya çıkmazlar. Bir çok fakir gencin okumaları için burslar vermekte olduklarını da biliyorum.
      Ayrıca, çok yakından tanıdığım Rotary Kulüp yönetici ve üyesi dostum oldu, hepsi halisene duygularla ve maddi, manevi hayatlarından özverilerde bulunarak bu işleri yürütüyorlar. Tanıdıklarım arasında hiç bir tanesi sizin dediğiniz şekilde "imaj" için caba sarf etmiyorlar. Ben bu oluşumları saygı ile karşılıyor ve katkılarından dolayı da kendilerini kutluyorum.
       Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"

Kasım 02, 2018, 04:48:56 ös
Yanıtla #9

Bence sayın Novayst yanılıyor. Konu ile hiç alakası olmamakla beraber tutmuş Rotary ve lions kulüpleri hedefine koymuş. Ben  ne Rotary ve nede Lions kulüp üyesi değilim, onları savunmak bana düşmez ama gördüğüm gerçekleri söylemediğim takdirde de kendimi suçlu hissederim.
       Bakın sayın Novayst, Ülkemizin bir çok ilinde, ilçesinde ve hatta köyünde gerek Rotary ve gerekse Lions Kulüplerinin tarif edilemeyecek kadar çok hizmeti vardır. Benim yakın çevremde de böyle bir çok hizmet görmekteyim. Bir çok okulun onarımında, bir çok hastanenin acil servislerinde ve en kritik yaşam ünitelerinin bulunduğu yerlere dikkat ederseniz hemen hemen hepsinde ya "Rotary Kulüp tarafından yaptırılmıştır" veya "Lions Kulüp tarafından yaptırılmıştır" ibarelerini görürsünüz. Bu oluşumlar öyle her magazinel platformlarda ortaya çıkmazlar. Bir çok fakir gencin okumaları için burslar vermekte olduklarını da biliyorum.
      Ayrıca, çok yakından tanıdığım Rotary Kulüp yönetici ve üyesi dostum oldu, hepsi halisene duygularla ve maddi, manevi hayatlarından özverilerde bulunarak bu işleri yürütüyorlar. Tanıdıklarım arasında hiç bir tanesi sizin dediğiniz şekilde "imaj" için caba sarf etmiyorlar. Ben bu oluşumları saygı ile karşılıyor ve katkılarından dolayı da kendilerini kutluyorum.
       Saygılar-sevgiler.

Sayın Alşah ben açıkçası yardım yapıyoruz bahanesine karşıyım. Asıl soru şu olmalı, insanların yardıma ihtiyaçları neden var? Sosyalizm olsaydı, kimsenin kimseye yardım etmesi gerekmeyecekti. Sistem zengin sayısından kat be kat fakirler yaratıyor, sonra da az sayıda zengin fakirlere yardım ediyor. Bu sistemin komple değişmesi gerekir. Niye ‘milenyum’ çağında hâlâ yardıma ihtiyaç duyan insanlar var? Sorun burada.

Sevgiler
Errare humanum est.
Ayıplı Müzmin öğrenci