Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: animeler ile masonluk arasında bir bağ var mıdır?  (Okunma sayısı 4420 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Haziran 21, 2015, 01:39:23 öö

izlediğim tüm animelerde masonluktan bir parça buluyorum. shingeki no kyojin adlı animede bunu çok daha belirgin şekilde görebiliriz.bu yargımın doğruluğu var mıdır?
kalite çöplükte aranmaz.

Haziran 21, 2015, 08:10:14 öö
Yanıtla #1
  • Uzman Uye
    • Masonluk ve Masonlar

Animelerin yapım ekibinde masonlar da olabilir ancak animelerin masonlukla bir ilgisi yoktur. Masonlar, sembollerini animelerde paylaşınca bir şey kazanmazlar aksine bu sembol ve rituellerini, mason olmayanlarla paylaşmamayı uygun görürler.

Sembollere değinecek olursam, ekranda gördüğünüz semboller masonluğa ait değildir. Zira masonluk sembolleri sahiplenmez sadece yorumlar ve üzerine düşünür. Bu yüzden bugün bir sembolün ekranda olmasının masonlukla alakası olamaz.
Gnothi Seauton

Yaşamak, kendini adam etmektir. Zeka ve bilgiyi kullanarak, etinden, kemiğinden kendi heykelini yapmaktır. - Goethe

Haziran 23, 2015, 12:52:49 öö
Yanıtla #2

teşekkür ediyorum cevap için. özellikle 2.paragrafta bahsettiğiniz gerçeklik ifadesini i tekrar hatırlattığınız için.masonlara ait sembol yoktur , semboller yorumlanır.peki bu iletişim süreci sadece kapalı bir iletişim ağında mı yoksa sorumda da bahsettiğim gibi görsel,işitsel vs. yollarla bilinlçi/bilinçsiz olarak mı ifade edilir? zannederim ikisi de.
   duvar işçileri=soyut ifade vs. gibi semboller var.yani bilmeyen birisi de bunu ha'sbelkader öğrenmiş oluyor. bunun bilinçli yapıldığına dair  kanaatim hala şüpheye düşmedi.
« Son Düzenleme: Haziran 23, 2015, 12:57:05 öö Gönderen: hyperbolic metamaterial »
kalite çöplükte aranmaz.

Haziran 23, 2015, 01:04:46 öö
Yanıtla #3
  • Uzman Uye
    • Masonluk ve Masonlar

Bilinçli bir iletişim olur veya olmaz. Herhangi bir siyasi gücün mesajları olur olmaz bu konuda bir şey diyemem ancak ne animelerin ne de başka yayınların ''masonluk''la bir ilgisi yoktur. Keşke ilgisi olsaydı. O zaman daha parlak ve düşünebilen bir nesil yetişirdi.
Gnothi Seauton

Yaşamak, kendini adam etmektir. Zeka ve bilgiyi kullanarak, etinden, kemiğinden kendi heykelini yapmaktır. - Goethe

Haziran 23, 2015, 01:29:55 öö
Yanıtla #4

eğer bir dinamiğin çekirdeğinde bir sistem kullanıyor ise , o sistem o dinamiğin bir parçası olur zaten. editör mason olabilir ve fikriyatını o çalışmaya ister istemez aktarır , çünkü adam zaten odur(ya da kadın).başka ne anlatabilir ki. ihtimalinin yüksekliğini uykusuzluğum nedeniyle ifade edemiyor olsam da bir takım etkilenmelerin artık tesadüften çıkıp kasıtlılık sürecine girdiğini birçok çalışmada tespit ettim.bunları daha müsait bir zamanda unutmadan paylaşmayı ümit ederim.
teşekkürler.
kalite çöplükte aranmaz.

Haziran 23, 2015, 01:34:41 öö
Yanıtla #5
  • Uzman Uye
    • Masonluk ve Masonlar

eğer bir dinamiğin çekirdeğinde bir sistem kullanıyor ise , o sistem o dinamiğin bir pparçası olur zaten. editör mason olabilir ve fikriyatını o çalışmaya ister istemez aktarır , çünkü adam zaten odur(ya da kadın).başka ne anlatabilir ki. ihtimalinin yüksekliğini uykusuzluğum nedeniyle ifade edemiyor olsam da bir takım etkilenmelerin artık tesadüften çıkıp kasıtlılık sürecine girdiğini birçok çalışmada tespit ettim.bunları daha müsait bir zamanda unutmadan paylaşmayı ümit ederim.
teşekkürler.

Elbette editörler arasında mason olabilir. Mutlaka şuanda televizyon kanallarında çalışan masonlar vardır. Ancak yapılan yayınların ''masonluk''la bir ilgisi yoktur. Animeler, diziler, filmler, tv programları ve diğer programların tek amacı, daha fazla kitleye ulaşmaktır. Zira izleyici sayısı arttıkça alınan reklamın fiyatı da artar. Böylece kanal, daha çok para kazanır. Ayrıca bir masonun, masonlukla ilgili fikirlerini, animelerin veya başka programların içerisine koyması bir şey ifade etmez. Masonluk, bireysel olarak daha iyi insan olmaya çalışanların bir arada, kardeşlik ilkesiyle ilerlediği bir yoldur sadece. Masonluğun, insanlara bir şeyler ifade etme, gizliden bilinçaltı mesajlarıyla insanlara bir şeyler gönderme yapmak gibi amaçları, ilkeleri ve konuları yoktur.
Gnothi Seauton

Haziran 23, 2015, 04:30:24 ös
Yanıtla #6
  • Uzman Uye

Sayın Risus nereden biliyorsunuz ?

Alıntı
Masonluğun, insanlara bir şeyler ifade etme, gizliden bilinçaltı mesajlarıyla insanlara bir şeyler gönderme yapmak gibi amaçları, ilkeleri ve konuları yoktur.

Saygılar
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Haziran 23, 2015, 05:35:17 ös
Yanıtla #7
  • Uzman Uye
    • Masonluk ve Masonlar

Sayın Risus nereden biliyorsunuz ?

Alıntı
Masonluğun, insanlara bir şeyler ifade etme, gizliden bilinçaltı mesajlarıyla insanlara bir şeyler gönderme yapmak gibi amaçları, ilkeleri ve konuları yoktur.

Saygılar

Masonluğun ilke ve geleneklerini okuduğum zaman böyle bir şeyin yer almadığını görüyorum.
Gnothi Seauton

Haziran 23, 2015, 07:25:58 ös
Yanıtla #8
  • Uzman Uye

Bence Mason olmadan bunları bilmek bana uygun gelmiyor ...
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Haziran 23, 2015, 09:31:14 ös
Yanıtla #9

ben de son cevaba katılıyorum.içinde olmadan bilemeyiz.ancak yaptığımız bireysel incelemeler gösteriyor ki medya masonlar tarafından öyle ya da böyle kullanılıyor.
not:ben hala sözünü verdiğim kaynakları arşivleyemedim  vakit sıkıntısından ötürü.:( kusura bakmayınız.ancak en çarpıcı örneğini animelerde görebilirsiniz.size oradaki replikleri vs. yazacaktım aslında ve bu işlerle uğraşan insanların geçmişlerine dair detayları.
esenlikler.
kalite çöplükte aranmaz.